Yetiştirme yurduna gitmek istiyorum

Bilmiyorum kafam allak bullak şuan zaten. Kardeslerimle aynı ortama koyarlar mı, orada daha mı kötü olur vs bir sürü şey düşünüyorum
Hicbirsey eskisi gibi degil canim daha kotu olmaz cok guzel imkanlar saglanir insallah hani baska birsey olsa neyse anne baba yaninda olmak en iyisi ama sizde fiziksel siddetin boyutu cok agir sizin o evde olmamaniz gerekiyor baska konunda okudum annenin bogazina bicaklar mi dayanmamjs kafanda neler kirilmamis biri yazmisya 6 ay dayan diye kotu niyetle yazmamistir ama degil 6 ay 6 saat durulmaz o evde.

90'lı yılların sonlarında ben kendim aradım.bir hafta içinde bir görevli geldi benimle konuştu. Öncelik evde kalmam yönündeydi devlet için, çünkü ev ortamı mümkünse daha iyi çocuk için diye düşünülüyor.ben 13 yaşındaydım bir de, uyum sağlamakta zorlanırım diye korktu görevli. Maddi destek sağlama teklifinde bulundu ama benim sorunum maddiyatla ilgili olmadığı için istemedim.ısrarcı oldum yurt konusunda. Görüşmeden sonraki üç gün içinde de yurda kabul aldım.sosyal hizmetleri ara ya da cimere yaz.hatta ikisini de yap ablam.umarım her şey gönlünce olur.

Merhaba yıllarca yetiştirme yurtları ve çocuk evlerinde çalıştım. Öncelikle 18 yaşınıza kaç ay var? Alo 183 süreci uzatır. Danışmanlık eğitim tedbiri ve maddi destek de verebilirler ilk etapta. O yüzden şiddet maduriyeti ile direk polise git ifade ver. Eve gitmek istemediğini söyle seni. İlk adım merkezine gönderirler. En azından yaşın geçmemiş olur. 18 yaştan sonra gideceğin yer kadın sığınma olacaktır. O yüzden yaşın dolmadan hemen gitmelisin. En azından üniversitede sana kyk ve burs harçlık imkanı verir devlet. Yurttan ayrılırkende memur olabiliyorsun.

Merhaba yıllarca yetiştirme yurtları ve çocuk evlerinde çalıştım. Öncelikle 18 yaşınıza kaç ay var? Alo 183 süreci uzatır. Danışmanlık eğitim tedbiri ve maddi destek de verebilirler ilk etapta. O yüzden şiddet maduriyeti ile direk polise git ifade ver. Eve gitmek istemediğini söyle seni. İlk adım merkezine gönderirler. En azından yaşın geçmemiş olur. 18 yaştan sonra gideceğin yer kadın sığınma olacaktır. O yüzden yaşın dolmadan hemen gitmelisin. En azından üniversitede sana kyk ve burs harçlık imkanı verir devlet. Yurttan ayrılırkende memur olabiliyorsun.
183 ü aradığımdan beri annemi Şönim'den arıyorlar. Açmamıs o tabi. Dogalgaz için arıyorlar saniyormus, ben söyleyince ayıktı tabi. Herkes başka bir şey söylüyor. Ne yapsam diye kara kara düşünüyorum.. Polise gidersem başım daha çok belaya girebilir. Tanıdık eli kolu uzun olan çok maalesef. Gerekirse her gün ararım. Bu tatil bitmeden bizim gitmemiz lazım

90'lı yılların sonlarında ben kendim aradım.bir hafta içinde bir görevli geldi benimle konuştu. Öncelik evde kalmam yönündeydi devlet için, çünkü ev ortamı mümkünse daha iyi çocuk için diye düşünülüyor.ben 13 yaşındaydım bir de, uyum sağlamakta zorlanırım diye korktu görevli. Maddi destek sağlama teklifinde bulundu ama benim sorunum maddiyatla ilgili olmadığı için istemedim.ısrarcı oldum yurt konusunda. Görüşmeden sonraki üç gün içinde de yurda kabul aldım.sosyal hizmetleri ara ya da cimere yaz.hatta ikisini de yap ablam.umarım her şey gönlünce olur.
Keşke daha önce cesaret edebilseydim. Şuan düzenim olurdu, ev diyebileceğim bir yerim olurdu. Başkalarının başardığını duymak çok güzel, teşekkür ederim

183 ü aradığımdan beri annemi Şönim'den arıyorlar. Açmamıs o tabi. Dogalgaz için arıyorlar saniyormus, ben söyleyince ayıktı tabi. Herkes başka bir şey söylüyor. Ne yapsam diye kara kara düşünüyorum.. Polise gidersem başım daha çok belaya girebilir. Tanıdık eli kolu uzun olan çok maalesef. Gerekirse her gün ararım. Bu tatil bitmeden bizim gitmemiz lazım
Yok öyle olmuyor. Çok belalı tipler gördüm. İşin içine polis darp istismar girdimi kedi gibi oluyorlar. Siz aile içi dinamiğinizi daha iyi bilirsiniz tabiki. Siz şiddet mağduru olarak gittiğinizde tabi polis babanızada işlem yapacaktır. Bunuda göze alarak büyük bir adım atmış olacaksınız. Devlet size ve küçük kardeşlerinize sahip çıkar. Kimler kimler yoktan yere yurda geliyor merak etme siz ki bu durumda birincil gruptasınız. Sosyal hizmet merkezine gidipte başvurabilirsin. Ama süreç uzayabilir. Yaş faktörün var. Danışmak için semtindeki en yakın sosyal hizmet merkezine giderek mutlaka konuşmalısın. Yaş olarak sen değilse bile kardeşlerine bir çözüm olabilir

Sizi tebrik ediyorum. Sadece kendinizi degil, kardeslerinizi de kurtaracaksiniz. Cocuklugu sizinki gibi geceler hep "etrafimizda o kadar insan vardi, görüyorlardı, polisi aramazlardı, bizi kurtarmaya gelmediler vb seyleri" söyler. Yolunuz acik olsun, umarim hepinizin cok guzel bir gelecegi olur

2 saat önce geldi polisler, ben bu kadar hızlı olmasını beklemiyordum. Güncelleme yaptım son olanlara.

annenin şikayetçi olmasına hem şaşırdım hem sevindim. pansiyon imkanı varsa çok güzel okulda, keşke sene başında geçseydin. annen boşanacak mı?
Hayır bosanmaz o. İhtimalini bile düşünmüyorum ne zamandır. Sene başında yurtta çalışamam vs diye şımarıklıktan geçmedim de şuan çok pişmanım. Polisler de çok güzel ilgilendiler sağ olsunlar. Ön yargılarım yıkıldı. Annemi şikayete onlar ikna ettiler, Allah'ım hepimizi işini layıkıyla yapan insanlara denk düşürsün

2006 Eylül doğumluyum. 18 e az kaldığı için 18 diyorum hep. Lise son sınıftayım. 4 kardeşiz en büyük benim, tek kız çocuğum. En küçük 2 erkek kardeşim ilkokul çağında, diğeri lise.

Daha önceki konularımda hep bahsetmiştim aile sorunlarından. Şiddet küfür evin içinde her şey var. Annemle babam her gün kavga ediyor, babam anneme o... diyor hep.

Ben küçükken her sofradan dayak yiyerek kalkardım. Kafamda neler kırılmadı ki... Kardeşlerimde aynı şeyleri yaşamaya başladı şimdi.

Annemle babam bosanmaz lütfen bu ihtimali söylemeyin. Annem koltuk değnekleriyle dayak yemiş bı insan, o zaman vazgecmediyse şimdi hiç vazgeçmez. Sabah boğazıma sarıldı o adam, kafama kaseyle vurdu. Neymiş efendim ters bakmışım ona. Bakmamıştım ki. Hepsinden bende nasibimi aldım yani.

Fikir sahibi olmanız için bu detayları verdim. Ben artık susmak istemiyorum. Tek istediğim üniversite kazanıp çekip gitmek ama bogazimin sıkıldığı bu cehennemde ne ders çalışabiliyorum ne başka bişey.

Evde her türlü maddi imkansızlık var zaten. Doğalgazı vs kesmeye gelecekler bir kaç gün sonra. Kardeşlerim bu şartlarda büyüsün istemiyorum. Nefes alabileceğim bir yer istiyorum.

Hangi adımları izlemem gerek, bilgi verirseniz sevinirim.

Güncelleme: şuan karakoldayiz. Eve polisler geldi bizi aldı götürdü 183 e bulunduğum ihbar sayesinde. Annem şikayetçi oldu bende şikayetçi oldum, uzaklaştırma aldırdık 6284 uygulaniyormus. Polisler esirgemeye gitme; orada bali çeken uyuşturucu içen var, annen uzaklastirma aldı hem dediler. Azıcık ikna oldum. Okul açılınca kendi okulumun pansiyonuna yerlestirecekler beni. Anamın şikayetçi olmasına çok şaşırdım. Zaman bana baska neler gösterecek bilmiyorum
Polisler neden yorum yapıyorlar ki? Anı kurtarmak değil mi pansiyonla çözüm? Uzaklaştırma iyi olmuş ama inşallah uyar buna baban. Hem yurda gittiğinde üniversite ve sonrasıda çözülmüş olmayacak mı? Memuriyet falan kolaylığı olacakmış hem.

Polisler neden yorum yapıyorlar ki? Anı kurtarmak değil mi pansiyonla çözüm? Uzaklaştırma iyi olmuş ama inşallah uyar buna baban. Hem yurda gittiğinde üniversite ve sonrasıda çözülmüş olmayacak mı? Memuriyet falan kolaylığı olacakmış hem.
Uzaklaştırmaya uyar o, yemez çünkü. Bilmiyorum abla bı anda karar değiştirdim işte. Polisler de benim kotulugumu istemez diye düşünüyorum. Pansiyonda ayrılınca köye anneannemin yanına giderim zaten. Evci falan da çıkmam. İçim çok ferah şuan, doğru şeyi yaptığımı biliyorum. Umarım yeterince caydırıcı olur çünkü şikayet etmemizi falan hiç beklemiyordu. Herkesi aramış ağlamış sicilim gitti diye

Uzaklaştırmaya uyar o, yemez çünkü. Bilmiyorum abla bı anda karar değiştirdim işte. Polisler de benim kotulugumu istemez diye düşünüyorum. Pansiyonda ayrılınca köye anneannemin yanına giderim zaten. Evci falan da çıkmam. İçim çok ferah şuan, doğru şeyi yaptığımı biliyorum. Umarım yeterince caydırıcı olur çünkü şikayet etmemizi falan hiç beklemiyordu. Herkesi aramış ağlamış sicilim gitti diye
İyi olmuş. Adli sicili ailesinin önündeki ve Allah katındaki sicilinden önemliymiş demek ki, onun cayacağı yerden ceza vermiş oldun eline sağlık. Umarım kolaylıkla ilerler süreç sizin için. Yine de kades bulundur telefonda mutlaka, bir sıkıntı olur karşına çıkarsa hemen basarsın.

Coluga cocuga eli kalkarken ici acimamis ama sicili gitti diye gozyasi dokmus ne diyim Allah islah etsin. Son guncellemene de cok sevindim huzurla uyuyun hic olmazsa 🌸🌸

Sanki MİT e ajan da sicili gitmiş. umursadığı şeye bak. yaptığı pislikleri düşünmüyor. Bütün dualarım seninle çok sıkı çalış kendini kardeşlerini kurtar. Annen şikayetçi olsa da vazgeçmez o adamdan.

X