yılbaşı hediyesi ve müdürün tavrı

greengirll

yok başlık falan
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2012
9.036
9.547
Merhaba kızlar, müdür personele yılbaşı için nakit para vereyim demiş müdür yardımcımıza, o da rüşvet gibi olur kimse almaz demiş, sonra bana sordu green ne yapalım diye dedim nakit alamayız kimse almaz, isterseniz şurada yılbaşı kutuları var (çikolata kahve gibi şeyler var içinde) onlardan alırız müdür bey kabul ederse dedim, fiyat da tam istediği gibiydi. Neyse biz konuştuk ilgili yerle, gidip halledelim dedik yok ben halledeceğim dedi. Neyse gitmiş, toplam 12 kişiye alınacak, işte çaycısı güvenlikçisi, stajyeri, personeli hepsi....Gitmiş 10 kutu normal, 2 kutu ekstra büyük almış, yani aralarında hem fiyat hem ürün açısından 2 kattan da fazla fark var. Bunu duyunca müdür yardımcımız değiştirelim efendim olmaz herkes eşit olsun demiş, hayır ben halledeceğim demiş. Akşam olunca çağırdı yanına, güvenlikle çaycıya vereceğim büyük kutu itirazı olan var mı dedi, kimse bir şey diyemedi tabi ki. Ama herkes çok bozuldu. Yani bu bir sadaka değil, bir hediye ve herkes eşit olması gerekir. Erzak dağıtmıyorsun ki, nispeten maaşı daha az olanlara fazla vereyim dersin, hediye bu.

Ben önerdim diye kendimi suçlu hissettim, saçma sapan bir durum oldu çünkü.

yani bu neyin motivasyonu anlamadım niye herkes her şeye bozuluyor iş yerinde?

müdür belki de onları motive etmek istemiştir ne bileyim bu kadar kafa patlatılacak bir şey değil ki. sizlik hiçbir durum yok çünkü gidip o almış zaten. iki çikolatayla fazladan 10 liralık kahve kovalamak ne bileyim ofiste müdür bence başka durumlardan sevilmiyor gibi yoksa bozulacak bir şey de yok.

Merhaba kızlar, müdür personele yılbaşı için nakit para vereyim demiş müdür yardımcımıza, o da rüşvet gibi olur kimse almaz demiş, sonra bana sordu green ne yapalım diye dedim nakit alamayız kimse almaz, isterseniz şurada yılbaşı kutuları var (çikolata kahve gibi şeyler var içinde) onlardan alırız müdür bey kabul ederse dedim, fiyat da tam istediği gibiydi. Neyse biz konuştuk ilgili yerle, gidip halledelim dedik yok ben halledeceğim dedi. Neyse gitmiş, toplam 12 kişiye alınacak, işte çaycısı güvenlikçisi, stajyeri, personeli hepsi....Gitmiş 10 kutu normal, 2 kutu ekstra büyük almış, yani aralarında hem fiyat hem ürün açısından 2 kattan da fazla fark var. Bunu duyunca müdür yardımcımız değiştirelim efendim olmaz herkes eşit olsun demiş, hayır ben halledeceğim demiş. Akşam olunca çağırdı yanına, güvenlikle çaycıya vereceğim büyük kutu itirazı olan var mı dedi, kimse bir şey diyemedi tabi ki. Ama herkes çok bozuldu. Yani bu bir sadaka değil, bir hediye ve herkes eşit olması gerekir. Erzak dağıtmıyorsun ki, nispeten maaşı daha az olanlara fazla vereyim dersin, hediye bu.

müdürünü sevdim de bu yaptığına bozulan personeli hiç sevmedim.. Kötülük arıyosan onlarda ara bence :KK66:

ben olsam takılmam boyle seylere boyle hedıyelerde ben kendım dıyordum benım hakkımı baskasına verebılırsınız dıye
sırketımız kurban bayramında personele dagıtmak ıcın kurban kesıp vermıstı onu bıle almadım ıhtıyac sahıbı alsın dedım

bosverın onlar daha fazla alsın ne olacak kı
dusunmelerı yeter nazik dusunmusler
2 paket buyuk olmasının sebebı de kesın yuvarlak hesap olsun kusurat olmasın dıyedır

Ne kadar kötü düşüncelisiniz
O kutuyu belkide o insanlar hayatlarında ilk defa alıyorlar
Hem müdürde bişey almak yada yapmak zorunda değil hic birinize
Ne güzel ince düşünmüş teşekkür edeceginize bide bozulmussunuz
Bizdede caycıya güvenliğe her zaman fazla verilir hatta biz kendimizde öyle alırız adamların maası bizim yarımız kadar

Valla en güzelini yapmış. Ben de olsam aynısını yapardım.
Biz burada güvenlikçimiz motive olsun diye yılın memuru seçmiş hediyeler vermiştik.
Sorun edilecek bir şey de değil ayrıca.

Şöyle söyleyeyim; güvenlik müşterilerle habire takışma halinde, diğeri iş kaytarma peşinde. Masamı her gün kendim siliyorum, içeceğimi kendim alıyorum mutfaktan. Es kaza müşteriye bir şey istedim bin bir lafla nazla getiriyor, o getirene kadar işi bitmiş oluyor müşterinin bazen iptal ediyorum , getirme gitti diyorum. Zaten nadiren 1 çay, 1 kahve getiriyor müşteriye, haftada bir kaç kere öyle söyleyeyim yani. Her gördüğümde telefonla sohbet ediyor.

Neyini motive edeceksiniz ki? Ki zaten bu kişilere biz ekstra para da veriyoruz cebimizden.

hediyeyi müdür veriyor derdi sizi geriyor. istediğine istediğini verir. bir öneri sunmuşsunuz bitmiş gitmiş. güvenlikle çaycı daha büyük alsa ne olmuş nereniz eksiliyor? bol bol yesinler çoluğuyla çocuğuyla.

ben olsam takılmam boyle seylere boyle hedıyelerde ben kendım dıyordum benım hakkımı baskasına verebılırsınız dıye
sırketımız kurban bayramında personele dagıtmak ıcın kurban kesıp vermıstı onu bıle almadım ıhtıyac sahıbı alsın dedım

bosverın onlar daha fazla alsın ne olacak kı
dusunmelerı yeter nazik dusunmusler
2 paket buyuk olmasının sebebı de kesın yuvarlak hesap olsun kusurat olmasın dıyedır

Herkesin bozulduğu nokta şu aslında; bu ikisi de gayet işten kaçan, sorunlu personeller. Ve onlara bu şekilde "kıyak geçilmesi" herkesin ağırına gitti. Hiçbirimiz iki kahve çikolata ile zengin de olmayız, fakir de. Ama göstere göstere yapılması itirazınız var mı diye kabadayılığa vurulması çok kötüydü. Biz zaten istemedik bile hediye.

yani bu neyin motivasyonu anlamadım niye herkes her şeye bozuluyor iş yerinde?

müdür belki de onları motive etmek istemiştir ne bileyim bu kadar kafa patlatılacak bir şey değil ki. sizlik hiçbir durum yok çünkü gidip o almış zaten. iki çikolatayla fazladan 10 liralık kahve kovalamak ne bileyim ofiste müdür bence başka durumlardan sevilmiyor gibi yoksa bozulacak bir şey de yok.

Müdür değil bu iki personel sevilmiyor. Ve herkesin gözüne sokar gibi kıyak geçiliyor, bozulduğumuz nokta buydu.

Ne kadar kötü düşüncelisiniz
O kutuyu belkide o insanlar hayatlarında ilk defa alıyorlar
Hem müdürde bişey almak yada yapmak zorunda değil hic birinize
Ne güzel ince düşünmüş teşekkür edeceginize bide bozulmussunuz
Bizdede caycıya güvenliğe her zaman fazla verilir hatta biz kendimizde öyle alırız adamların maası bizim yarımız kadar

Hayatlarında ilk kez görecek, gariban insanlar değiller. Bu insanlar en üst yerden torpille gelen, işten kaçan ve sorunlu kişiler. Biz hediye istemedik, kendi aldı ama batırdı, çünkü hak etmeyeni ödüllendirme peşine düştü.

Ayrıca kendin diyorsun hediye bu diye icinden öyle hediye almak gelmiş sen alırken eşit alırsın

Canım , eşit alırım ve eşit almasam bile göstere göstere vermem. Haketseler zaten biz kendimiz vazgeçerdik onlara verirdik hakkımızı. Saygıları yok ne bize ne işlerine, işten kaçma, dedikodu, tüm gün telefonla konuşma mesajlaşma hepsi mevcut,gayet de rahatlar kimse iş buyurmuyor, görevlerini bile yapmıyorlar doğru düzgün.

Bu insanları ödüllendirmek, herkesin içinde yüceltmek akıl karı mı sizce?

Bilmiyorum belki de ben yanlış düşünüyorum.

X