yılbaşı hediyesi ve müdürün tavrı

Her türlü ayrıma karşıyım ama ben bu duruma memnun oldum. Bizim kahrımızı çeken güzel insanlar. Olsun o kadar ayrım. Çok hoşuma gitti

Parayı siz mi topladınız anlamadım. Kendi kendinize hediye komik sanki.

Anlamadığım para almak neden rüşvete giriyor? Devlette mi çalışıyorsunuz?

Ya bayan haksız çıktı ya bence abarttı bu ney konu müdür dü şimdi güvrnlikçinin iş yapmamSı oldu çok saçma

Müdür insanlardan para toplamış, sonra da o paradan, parayı veren insanlara sormadan, para vermeyen insanlara hediye almış. Bu yanlış. En azından onaylarını almalıydı. Para toplandıysa, müdür o parayı kendi parası veya şirket parası gibi harcayamaz. Yaptığı etik değil. Muhtemelen yasal da değil.

Ya greengrill orası banka değil mi

Yani güvenlikçi ya da çaycı diğerlerinin dengi mi

Çalıştığım şirketlerde çaycıya Ramazan kolisi vs verilirdi ya da işte müşteriler zekat modunda birşey getirirdi hiç bize neden yok demedim

Ben de çalışanım o da ama

Amasını ikimiz de biliyoruz statüsel mesleksel farklar

Para ortak para olduğu için kızmışsınız ama müdür de bunu tahmin edip kendince açıklamış

Bir de herkese eşit alsa da kızacaktınız muhtemelen iş yapmıyorlar ödül gibi hediye alıyorlar diye

Bir de hava atıyor vs demişsin de ne havası ya verin cevabını

Müdür sizin ihtiyacınız vardır diye onları verdi size der susarsın olur biter
Banka mı? Şimdi biraz anlar gibi oldum ama yine de ortak paradan hediye alınması saçma geldi.

Para toplayıp hediye almak saçma olmuş. Hepiniz kendinize alsaydınız hediye. Ayrıca toplanan para ile ne yapılacaksa ortak kararla yapılmalı. Olan olmuş.

Mudurun calisanlarina rusvet verdigi nerde gorulmus allah askina o nasil bir mantik. Yilbasi ikramiyesi diye verilirdi herkese sanki bir musteriniz size para teklif etmis. Hediye konusundada guvenligin boburlenmesinden rahatsizsaniz soyleyin. Belki sevke gelir daha duzgun calisirsiniz diye dusundu heralde mudur deyin olsun bitsin.
Kendinizi kalbinizi yormayin boyle gereksiz seylerle

Konu baştan sona tuhaf geldi bana da. Ya konu sahibi anlatamamış ya biz anlayamadık. Ben konudan sadece şirketin çaycısını ve güvenlik görevlisini sevmediğinizi anlayabildim.

Konu sahibi, en buyuk derdin bu olsun insallah. Insanlar nelerle ugrasiyor, ne hastaliklarla mucadele veriyor... herkes gecim derdinde, saglik, sihhat derdinde.. bunu mu dert ettiniz? O insanlarin is kaytarmasi torpillerle ise girmeleri bizi hic ilgilendirmez. Hediyeyi siz dagitmamissiniz. Mudurunuz boyle uygun gormus. Benim kizdigim nokta buraya yazana kadar tepkinizi gidin mudurunuze iletin. Itiraziniz var mi dediklerinde var evet hakkaniyetsiz oluyor deseydiniz. Buraya ne dertlerle neler yaziyor insanlar. Güldüm sadece... basta da dedigim gibi insallah en buyuk derdiniz bu olur kardesim

X