Yine araç mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gudugudu

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2022
3.074
10.552
Kızlar babam kendi aracını erkek kardeşime verdi 10 yıldır o da ajitasyonla yok fakirim yok çocuğum oldu ayağına vermiyor sigortasını muayenesini babam yaptırıyor.

Ki o aracı ben zorla aldırmıştım çünkü babamın yürümesinde sorunlar oluyordu. Sonra da kardeşime verdi verirken de dedim o senin araç verme kendi alıyorsa alsın üniversiteli öğrenciye araç mı verilir herkes otobüsle gidiyor demiştim.

Sonra biliyorsunuz bende bi araç aldım ( meşhur ailenin erkeklerinin çöreklenmeye çalıştığı )

Aracımı kullanmıyorum çoğunlukla, bunun bazı sebepleri var km si ilerlemesin, fazla kullanım sonucu arızası çok olmasın. İhtiyaç halinde kullanıyorum. Sevgilim olduğunda da full zamanlı kullanıyorum.Rahatlık oluyor çünkü avm ye git kafeye git. Şurda buluşalım diye.

Diğer erkek kardeşim de kullanırım diyince muayenesini yaptırmadım.

Yaptırmama nedenim çöreklenmesinler diye ben muayene yaptırmayınca sorun yaşamıyorum trafikte ama onlar kullanırsa sorun olur.

Şimdi de babam gelmiş benim kartımla muayene yaptır, sonra ödersin ben de kullanayım bugün araç olmadığı için gidemedim şuraya diyor.

Bi yandan acıyorum sonuçta yaşlı ve hasta bi yanda da o zaman niye aracını kardeşime verdin diye üzülüyorum.

Ne yapmamı önerirsiniz.

Son düzenleme:
Canım kullansan da kullanmasanda bakımlarını düzenli yaptır.Can güvenliğin için. Sigortasını,kaskosunu. Ayrıca km ilerlemesin diye kullanmamazlık yapma çalışıyorsun emeğinle aldın çatır çatır kullan senden kıymetli değil demir parçası.Sefan olsun. Sen sefasını sürmezsen ailen sürecek.
Ayrıca kapıda boş boş yattığı için göz dikiyorlar. Kendin kullan kimseye de verme bana lazım bitti

Bize söylediklerinizin aynısını babanıza söyleyin. “Araban olmasaydı, sana kurban olsaydı arabam baba ama bir araban var ve bunu kardeşim kullanıyor 10 yıldır. Çöktü senin arabana. Ben zar zor aldım arabamı; ihtiyacı olan, yemez içmez biriktirir, alır. Sence de onun bu rahatlığı aynı zamanda bizim hakkımızı yemek olmuyor mu?” deyin. Açıkça konuşun. Bir ailede böyle uyanıkça davranıp diğer kardeşlerin de hakkına giren kardeşe sinir olurum. Aklınca uyanıklık yapıyor, sanki kimse anlamıyor.

Aile dinamiklerinizi bilmiyorum ama arabanızın muayenesini yaptırmama nedenleriniz garip geldi sevgilinizle gezmeniz vs çok normal ve güzel ama babanızın da ihtiyaçları için kullanmasına izin vermiyor musunuz? Siz kullanınca neden sorun olmuyor aileniz kullanınca oluyor pek mantıklı değil maalesef

Konuda kac kardes var?
Biri zaten babanizin arabasini sahiplenmis, ee babaniz da sizinkini istiyor? Sizin arabayi kim sahiplenecek ki ben birseyi kacirdim galiba?

Gozum kör galiba 3.bir kardes varmis pardon. Babaniza kullandirin arabayi hatta kardesime verir diye korkuyorsaniz soforlugunu yapin.

Ay tum malim mulkum olsa da anama babama kurban olsa 🧿

Muayene olmayınca siz sorun yaşamıyorsunuz da başkaları niye sorun yaşıyor? Sizin dokunulmazlığınız mı var?

Sevgilinin yoluna kurban olsun araba babaya kardeşlere gelince olmaaaz

Sevgilime kullandırıyorum demedim ki konforlu oluyor beni evden al diye iki de bi dememiş oluyorum. Ya da canım sıkılınca işim var diyip gidiyorum.Ya da şurda buluşalım diyoruz sevgilimin de aracı var.Kullanmıyor aracımı

Evet var ilkinde sebebini bilen biliyor yani yanlış duyar kasmışsınız

Sevgilime kullandırıyorum demedim ki konforlu oluyor beni evden al diye iki de bi dememiş oluyorum. Ya da canım sıkılınca işim var diyip gidiyorum.

Ahahah millet vekili mübarek 😂

Kızlar sevgilimle araba da turlamıyorum sevgilime aracı kullandırmıyorum

Aracı var zaten onun

Sadece siz hiç flört etmediniz mi?

Yeri gelir Şurda buluşalım saat 4 de dersin

Hep beni al evden demek zorunda kalmazsın.

Bazen sinir olunca taksi çağırmak yerine ben gidiyorum diyip gitmeler ( bunu yaşamadım da olaki yaşadım diyelim)

İki tarafında arabasının olması güzel oluyor. Kimse kimseyi bekletmiyor.

Açıkladım ama sadece ilk cümleye odaklanmışsınız

Sevgilime kullandırıyorum demedim ki konforlu oluyor beni evden al diye iki de bi dememiş oluyorum. Ya da canım sıkılınca işim var diyip gidiyorum.Ya da şurda buluşalım diyoruz sevgilimin de aracı var.Kullanmıyor aracımı

Araba sizin, istediğiniz gibi kullanır istediğinize verirsiniz. Babanız size bunu söyleyebiliyor ama kardeşinizden kendine ait arabayı isteyemiyor.. çifte standart... bence babanız taksiyle gidebilir istediği yere, sizin arabayı ortak mal yapma peşindeler sanki..

Konuda kac kardes var?
Biri zaten babanizin arabasini sahiplenmis, ee babaniz da sizinkini istiyor? Sizin arabayi kim sahiplenecek ki ben birseyi kacirdim galiba?

Gozum kör galiba 3.bir kardes varmis pardon. Babaniza kullandirin arabayi hatta kardesime verir diye korkuyorsaniz soforlugunu yapin.

Ay tum malim mulkum olsa da anama babama kurban olsa 🧿

Babam ve anam tavşan gibi baya kardeşiz

Araba sizin, istediğiniz gibi kullanır istediğinize verirsiniz. Babanız size bunu söyleyebiliyor ama kardeşinizden kendine ait arabayı isteyemiyor.. çifte standart... bence babanız taksiyle gidebilir istediği yere, sizin arabayı ortak mal yapma peşindeler sanki..

İşte bu okuduğunu anlayan bir yorum bozulduğum nokta bu 🥲

Hshshs anliyorum ❤️

Babanizin soforlugunu yaparak bu duruma kimseyi kirmadan cozum bulabilirsiniz.
Ama babası kendi arabasını oğluna vermiş. O zaman oğlu yapsın şoförlüğünü. Bu kızcağız kendisi çalışıp almış ve ailece ortak olmaya çalışıyorlar. Bu adil değil bence..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X