Yine araç mevzusu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yani kimseye araç vermiyorum normalde ben ama babam istese hayır diyemezdim. En kötü ben müsaitlik ayarlar nereye gidecekse götürür getirirdim.
Km'si geçmesin,arıza çıkarmasın konusuna da pek katılmıyorum zira durduğu yerde de masraf çıkarabilir pekala,ben 13 senedir aktif araç kullanıyorum arac kullanırken birşey gelmedi başıma ama park halindeyken çarpan oldu,bir sabah bir gittim ön cama birşey düşmüş kocaman yuvarlak çatlamış. Arıza her türlü çıkar yani sakınılan göze çöp batar misali.
Ha babanız aracını alsın istiyorsanız açık açık söyleyin bana lazım oluyor 10 senedir kardeşimde zaten neden almıyorsun vs diye. Bence almaz ,alacak olsa bunca sene beklemezdi diye düşünüyorum ama şansınızı deneyin yine de siz.
Kardeşinize de açıkça söyleyin ben kimseye araba vermiyorum diye. Ben söylüyorum mevzusu geçince bunu,çevremde herkesde bunu bilir. Götürürüm getiririm, taksi parası hatta kiralamaya bile destek veririm ama arabamı vermiyorum asla.
Kasko,muayene işlerini sırf arabamı almasınlar diye yaptırmamazlık yapmayın. Ha onlar öyle bilsin gerekiyorsa ama siz yaptırın ne olur ne olmaz diyerek

Oncelikle yatan araba yeri geldi mi gezen arabadan daha cok sorun cikartir. Bu arabalar ve motorlari yatsin diye degil calissin diye uretildiler. Bu sebeple arabanizi uzun sure yatista birakmayin. En basiti akusu bosalir takviye icin arac ararsiniz. Ikincisi muayene yaptirmama gerekceniz yerinde degil. Hic dusunmediginiz vir yerde pattadanak biriyle vurusursunuz polis gelir muayene yaptirmadiginiz ortaya cikar. Mutlaka muayeneye sokun aracinizi. Guvenlik acisindan da onemli. Esas kisim kardesleriniz arabanizin egzozunun kokusunu dahi alamamali bu tabloda. Asla onlara vermeyin. Babaniza verme konusunda sunu unutmayin motorlu arac isleten kusursuz sorumludur. Yani babaniz arabayla bir kazaya karissa basiniz cok agrir. Babamdir basim gozum ustune derseniz verin tabi ama iliskiniz bu iyilikte degilse bosverin. Araniz fena degilse sadece babanizin kullanimina ozgu olacagini acik net belirtip verin ama kardeslerinize yem etme durumu varsa malesef merhametten maraz dogar diyip bosverin diye oyluyorum bu konuyu.

Km ilerlemesin mi?
Hiç bir eşyaya bu sekilde bakmadım
Muayene yaptırmamak fln bunlar bana çok uzak çok yorucu fikirler niye var o zaman o araç?
Babamdan da sakinmazdim kardeşler vs ayrı benden direk istemiş hayır diyemem

Kızlar babam kendi aracını erkek kardeşime verdi 10 yıldır o da ajitasyonla yok fakirim yok çocuğum oldu ayağına vermiyor sigortasını muayenesini babam yaptırıyor.

Ki o aracı ben zorla aldırmıştım çünkü babamın yürümesinde sorunlar oluyordu. Sonra da kardeşime verdi verirken de dedim o senin araç verme kendi alıyorsa alsın üniversiteli öğrenciye araç mı verilir herkes otobüsle gidiyor demiştim.

Sonra biliyorsunuz bende bi araç aldım ( meşhur ailenin erkeklerinin çöreklenmeye çalıştığı )

Aracımı kullanmıyorum çoğunlukla, bunun bazı sebepleri var km si ilerlemesin, fazla kullanım sonucu arızası çok olmasın. İhtiyaç halinde kullanıyorum. Sevgilim olduğunda da full zamanlı kullanıyorum.Rahatlık oluyor çünkü avm ye git kafeye git. Şurda buluşalım diye.

Diğer erkek kardeşim de kullanırım diyince muayenesini yaptırmadım.

Yaptırmama nedenim çöreklenmesinler diye ben muayene yaptırmayınca sorun yaşamıyorum trafikte ama onlar kullanırsa sorun olur.

Şimdi de babam gelmiş benim kartımla muayene yaptır, sonra ödersin ben de kullanayım bugün araç olmadığı için gidemedim şuraya diyor.

Bi yandan acıyorum sonuçta yaşlı ve hasta bi yanda da o zaman niye aracını kardeşime verdin diye üzülüyorum.

Ne yapmamı önerirsiniz.

Eski konularını biliyorum arabayla ilgili. Baban da biliyor. Baban arabayı kardeşinden alsın, kendi arabasını kullansın. Kardeşlerinle ilgili sana sabır diliyorum. Bu anlayışsız kişilerle işin zor.

Ama babası kendi arabasını oğluna vermiş. O zaman oğlu yapsın şoförlüğünü. Bu kızcağız kendisi çalışıp almış ve ailece ortak olmaya çalışıyorlar. Bu adil değil bence..
Yok haklisiniz ama is o kismi gecmis belli ki, Gold'un ustune ihale coktan kalmis o sebeple ancak boyle cozebilirsin dedim.

Yoksa aslina bakarsaniz arabaya konan erkek kardes bir zahmet babasina geri versin arabayi.

Ay bana kalsa evin içinde bile arabayla dolasicam o kadar tembelim😊sizde abartiyosunuz kmsi ilerlemesin diye arabayı kullanmamak fakirlikte kaçıncı level.madem öyle niye aldınız hadi deseniz benzini doldurmaya imkanım yok ona bile tamam derim

Ben ayrımcılığa ya da kimse kırılmasın diye sesini çıkarmayan kurban edilesi çocuğa ajitasyon yapılmasına aşırı karşıyım. Bir çocuğuna söyleyemediğin şeyi diğerine de söylememek gerekiyor bence. Babanızın arabası olmasa yine tamam diyeceğim de yıllardır arabasına çöreklenmiş çocuğuna ver artık da azıcık kendim kullanayım diyemeyen baba diğerinden de zar zor güçlükle aldığı arabasını istemesin. Bir kere tamam derseniz arkası gelecek elinizi verip kolunuzu kaptıracaksınız. Açık açık konuşup önünü kesin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X