Yine bayram geliyor ben yine stresteyim

Valla bayramda her saat kahvaltı olur, ben kurban bayramında 4 evde ayrı ayrı kahvaltı yaptığımı hatırlıyorum en son akşama yaklaşmıştık. Eşinizin yaptığı hoş değil ama siz de annenizin sizi doldurmasına izin vermişsiniz sanki
Bende köye gidiyorum bu sene ne olur bilmiyorum.Yok kahvaltıyı öbür gelin hazırlamadi.Ben hazırladım hikayeleri.Amcama gideriz.Emekte bir patates kızartması yada sucuk olur.Zeytin peynir domates salatalık vs.Bana deseler ben hazirlayiveririm suratlar beş karış olur.

Evleneli 7 sene oldu bayram gelsin istemiyorum vallahi bıktım artık. Eşimin ailesine yakın oturuyoruz annemlere 1 saat uzaklıktayız normalde her bayram kayınvalidemlere gideriz kahvaltımızı yapar öğleden sonra annemlere geçeriz.
Bu bayram da ailem kurban kesmek için memlekete gitti. Bende eşimle bir anlaşma yaptım. Eşimin ailesiyle tatil yaptık bir hafta. Eşime dedim ki ben senin ailenle tatil yapacaksam bu bayram memlekete gidicez annemlere bayramı orada geçirecez dedim kabul etti. Dün ne zaman yola çıkarız diye sorunca bayram sabahı yola çıkacağımızı söyledi bahanesi de şu arefe günü çok trafik olurmuş niye o kadar trafik çekelim bayram sabahı 8-9 gibi yola çıkarız diyo bana. Asıl derdi bayram sabahı babasıyla namaz kılıp ailesiyle kahvaltısını yapıp yola öyle çıkmak çünkü biliyor ki böyle yapmazsa ailesi laf edecek. Beni de annem sıkıştırıyor sürekli evlendin evleneli bir bayram sabahını beraber geçiremedik diye.
Yani ben eşimin ailesiyle ördek gibi tatile bile beraber gidiyorken eşimin sırf bayram sabahını kendi ailesiyle geçirmek için arefeden memlekete gitmek istememesine delirdim artık konuşmuyorum evin içinde sinirlerim tepeme çıktı otobüs biletimi alıp kimseye bişey demeden basıp gidesim geliyor annemlerin yanına.
Valla bayramlardan artık ben de nefret eder oldum.
Resmen akraba zorbalığı.
Her yere çekelenmekten, yolda beni görse tanımayacak insanlara gidip nasılsın iyi misin muhabbeti yapmaktan bıktım.

Her bayram sabahını kocasının ailesiyle geçirmeye bayılan ne çok gelin varmış gözlerim yaşardı valla. Yani yakın oturuyorum diye zaten her bayram koşarak kaynanamı uyandırmaya gidiyorum ki kendisi cidden her bayram sabahı bizi yatakta karşılar bekar görümcemle kahvaltısını hazırlarız hanımefendinin. Eşimin gönlü olsun diye zaten 7 senedir buna katlanıyorum bayıldığımdan değil. Ben eşim için böylesi özverili davranıyorken bana arefe günü trafik olur bahanesini sunması sinirlerimi zıplattı. Onun, ya benim karım benim ailemle her yere geliyor bende bu bayram onun gönlünü yapayım arefeden götüreyim diye düşünmesi lazımdı zoruma giden şey bu. Evliliklerde ailelerle olan ilişkiler karışılıklıdır. Hep benim aileme hep benim tarafıma olmaz. Bunları eşime anlatamıyorum işte. Evet kabul etti arefeden yola çıkmayı ama ne fayda heves mi bıraktı insanda. Ne düşüncesiz ne bencil bir kocam varmış hep ben fedakarlık yapıyormuşum diye düşünmekten kendimi alamıyorum maalesef

Senelerce bu bayram günlerinden nefret ettirdiler beni eşim ailesiyle küstü ben rahat ettim derken şimdi de annem babam bayramda gelmiyorsun diye söyleniyor ya birisi bana bayramın diğer günlerden bir farkını söylesin annemler bana 8 saat uzaklıktalar ben o evden çıkalı 18 sene olmuş gelen misafirleri bile tanımıyorum düşünün istemiyorum bayram falan bu bayrda tatile gidecez annem hala soruyo istemiyorum ben tatile gitmesek te zaten evimde normal.bir pazar günü gibi geçircem sizde kafanızı takmayın adamlar kafasına eseni yapıyor onlara bayram bize zulüm geliyor her bayram yapacak biseyiniz yok

Kaynanam alt katta oturuyor. Bir bayram bile beraber kahvaltı yapmadık. Ben evimde yaparim aşağı inerim. Ayy hiç sabahın köründe onca kişiyle uğraşmam. 1. Günü kaynana da 1 saat dururuz sonra akrabalara gideriz. 2. Günü benim ailemle oluruz her bayram aynıdır değişmez. Mesafeli olduğum için rahatım. Baştan alistirmicaksiniz beni öğrendiler artık 🤣🤣🤣

X