Tırtlatmaya az kaldı doktorum nerde?

Vallahi temiz bir kavga ederdim, sonra onlar bana yalvarırdı "görüşelim" diye. Anne-babanızı da siz seçmediniz, kardeş yaparken de size sormadılar.
Buradan herşeye bir cevabım varmış gibi gelecek belki ama kavga ettim hemde öyle böyle değil ama kime diyorum duvara konuşsam aynı annem ağladı kardeşim geçti diğer odaya kalmaya devam etti. O ailede büyüdüm ama hani ailenin hiç bir özelliğini taşımayan ukala şımarık tipler olur ya kendimi bazen öyle hissediyorum hiç bir şekilde onlara benzemiyorum anneme çok üzüldüm ama annem bana kardeşime üzüldüğü kadar uzulmuyor o durumda bile kardeşime üzüldü ne yapacak bu çocuk diye

Tayin isteyin eşiniz de siz de gidin . Hiç bir akrabanın olmadığı bir yere gidin . Mesela Edirne gibi . Böylelikle eş ailesinden kurtulursunuz . Kardeşinizin de işi ve sözlüsü orda kalır . Hatta düğünü vs hızlandırırlar, size de kırılırlar biraz gelmezler .

Buradan herşeye bir cevabım varmış gibi gelecek belki ama kavga ettim hemde öyle böyle değil ama kime diyorum duvara konuşsam aynı annem ağladı kardeşim geçti diğer odaya kalmaya devam etti. O ailede büyüdüm ama hani ailenin hiç bir özelliğini taşımayan ukala şımarık tipler olur ya kendimi bazen öyle hissediyorum hiç bir şekilde onlara benzemiyorum anneme çok üzüldüm ama annem bana kardeşime üzüldüğü kadar uzulmuyor o durumda bile kardeşime üzüldü ne yapacak bu çocuk diye
Size kim üzülecek? Kusura bakmayın ama ana-babanız kaygısız, sorumsuz kimselermiş gibi görünüyor. Ne demek mevcut evi kiraya vermeyip de kızından para almak? Kardeşinizin bavulunu hazırlayın, aile evine dönüş biletini de alın, girişe bırakın. Geldiği zaman "Annem seni çağırıyor, çok acil gelsin dedi." dersiniz. Defolsun gitsin, bir tur da onlar şok olsun. Hayır zaten ne yapsanız kötü oluyorsunuz. Nasıl bir tuzak bu?

Tayin isteyin eşiniz de siz de gidin . Hiç bir akrabanın olmadığı bir yere gidin . Mesela Edirne gibi . Böylelikle eş ailesinden kurtulursunuz . Kardeşinizin de işi ve sözlüsü orda kalır . Hatta düğünü vs hızlandırırlar, size de kırılırlar biraz gelmezler .
Eşimde bende özelde çalışıyoruz maalesef keşke tayin hakkımız olsa vana bile giderim

Annem ve babam da erkek kardeşimi taparcasına severler , benden okurken harcadığım paraları isteyen babama kırgınlığımı ifade edince aç gözlü , mal hırsı olan birisin sen sözünü işittim . İstediğimi yaparım bak tüm hepsini kıskandığın kardeşine veriyorum deyip mallarının tapularını devretti . Ben ilerde dava açamayım diye de farklı farklı kişilerden kardeşime geçti tapu . 4-5 kişi satış yaptı .
İyi olmazdım hiç bir zaman, ne kadar uğraşırsam uğraşıyım boşunaydı . Çok çabalamayın bence

Eşimde bende özelde çalışıyoruz maalesef keşke tayin hakkımız olsa vana bile giderim
Mesafe koymanız gerektiğini eşinizle konuşun , anlaşın . Kimseye yaranamazsınız . Kardeşiniz sizle kalacaksa kira alın belki çıkar . Hemen bir ev borcuna girin . Elinizdeki çarçur oluyor , böylece borçluyuz dersiniz . Ama en temizi bence başka bir şehirde iş bulmaya çalışın.

Size kim üzülecek? Kusura bakmayın ama ana-babanız kaygısız, sorumsuz kimselermiş gibi görünüyor. Ne demek mevcut evi kiraya vermeyip de kızından para almak? Kardeşinizin bavulunu hazırlayın, aile evine dönüş biletini de alın, girişe bırakın. Geldiği zaman "Annem seni çağırıyor, çok acil gelsin dedi." dersiniz. Defolsun gitsin, bir tur da onlar şok olsun. Hayır zaten ne yapsanız kötü oluyorsunuz. Nasıl bir tuzak bu?
Babam ameliyat olacak o yüzden kardeşimi şimdi gönderirsem küsüp gelmez ameliyatı benim sehrimde olacak riskli bir ameliyat o yüzden şimdi bu kadar sert olamam

Anne ve babaniza da çok suç buluyorum ben su an .böyle durumlarda kardeşinizi pohpohlamak yerine sizinde bir yuvanız olduğunun farkına varmaları lazım. Kardeş ayrı bir sorumsuz zaten .Insan biraz utanır kovulduğu yere gitmek ne demek
Kardeşime biraz önce ablacım planın ne dedim bu evde ben mi fazlalığım dedi kavga etti benimle işim olsa zaten giderim param yok diyor ama şimdi saydım 6 aydır bizde Allahım ben mi derdimi anlatamıyorum

Evet arkadaşlar konu başlıkta ki gibi ha delirdim ha delirecem. Allah evladın hayırlısını versin derler ama Ana babanın da eşin de hayırlısını versin.

Evleneli bir yıl bile olmadı daha ailem ilk yaşadığım şehirdeydi daha maddi durumdan dolayı ben evlendikten sonra memlekete döndüler aslında daha önce gitmeliydiler ama ah işte o ayrı bir konu, neyse birde erkek kardeşim var 2 ay sonra kardeşim yaşadığım şehre benim yanıma geldi kız arkadaşı burda ve memlektte iş bulamadım diye nerden baksanız 4 aydır belki daha fazla valla saymadım ama bizde birde yetmez mis gibi bazen annem gelir bazen babam gelir vallahi yoruldum hadi hastalık nedeni ile geliyorlar o zaman başımın üstlerinde yerleri var ama kardeşim amcamın yanında çalışıp doğru düzgün para bile almıyor gidip birde kıza söz taktılar utanmadan evlenenne kadar yanınızda kalayım diyor . Annemlerde ses etmiyor çıldıracam. Üstelik babam hasta ve şimdi annem tutturmuş bayramda kızı görmeye gidecem ya diyorum babam hasta 1000 km yol var neye geleceksin bende bayramda eşimle evde tek kalmak istiyorum tatile çıkacak paramız bile kalmıyor ama yeter ki birlikte başbaşa kalalım diyorum kardesimde bayramda memlekette gidecekti. Yok Nuh diyor peygamber demiyor zaten bayramdan sonra babam da gelecek amliyat olacak bir sürü misafir vallahi çok sıkıldım konuşuyorum anlamıyorlar kardeşimi kavga sırasında evden bile kovdum artık. O kadar sıkıldım ama yok yuzsuzlik diz boyu tamam onu da anlıyorum iş yok falan parası da yok ama burası aş evi değil ki kimsesiz de değil. Gitsin annemlere ama annemlerde maddi olarak sıkıntılı oldukları için evde sürekli bir kavga var ve çocukta çok bunalıyor ama bende bunaldım vallahi bunaldım. Eşim desen iyidir hoştur ama o da ailesine çok para verir ailesinde hep ondan ister şimdi kardeşimde bende kalıyor diye bişey diyemiyorum ama çocukları var öğretmen hemşire biz yakın oturuyoruz diye her ay yok şu parasi yok pazar parası Allah aşkına bana bı akıl verin diğer çocukları ev aldı biri bizim düğün takımlarımız ile yurt dışında yaşıyor ama hep biz sömürülüyoruz. Vallahi çok sıkıldım billahi çok sıkıldım alıp başımı kacacam yine gelecekler diye korkuyorum
Atlantissa Atlantissa ve Essilaam Essilaam lütfen beni yanlış anlamayın ama sizi ne rahatsız etti yani benim fark edemediğim bı olumsuzluk varsa öğrenmek isterim

Atlantissa Atlantissa ve Essilaam Essilaam lütfen beni yanlış anlamayın ama sizi ne rahatsız etti yani benim fark edemediğim bı olumsuzluk varsa öğrenmek isterim
Devamında yazdıklarınızdan sonra değiştirdim. Bence biraz ayrıntı ekleyebilirsiniz. Yorum olarak da dediğiniz gibi kardeşiniz şimdi giderse ameliyat zorlukları da size kalır. İnşallah babanız iyileşince bir çözüm bulursunuz.

Evet arkadaşlar konu başlıkta ki gibi ha delirdim ha delirecem. Allah evladın hayırlısını versin derler ama Ana babanın da eşin de hayırlısını versin.

Evleneli bir yıl bile olmadı daha ailem ilk yaşadığım şehirdeydi daha maddi durumdan dolayı ben evlendikten sonra memlekete döndüler aslında daha önce gitmeliydiler ama ah işte o ayrı bir konu, neyse birde erkek kardeşim var 2 ay sonra kardeşim yaşadığım şehre benim yanıma geldi kız arkadaşı burda ve memlektte iş bulamadım diye nerden baksanız 4 aydır belki daha fazla valla saymadım ama bizde birde yetmez mis gibi bazen annem gelir bazen babam gelir vallahi yoruldum hadi hastalık nedeni ile geliyorlar o zaman başımın üstlerinde yerleri var ama kardeşim amcamın yanında çalışıp doğru düzgün para bile almıyor gidip birde kıza söz taktılar utanmadan evlenenne kadar yanınızda kalayım diyor . Annemlerde ses etmiyor çıldıracam. Üstelik babam hasta ve şimdi annem tutturmuş bayramda kızı görmeye gidecem ya diyorum babam hasta 1000 km yol var neye geleceksin bende bayramda eşimle evde tek kalmak istiyorum tatile çıkacak paramız bile kalmıyor ama yeter ki birlikte başbaşa kalalım diyorum kardesimde bayramda memlekette gidecekti. Yok Nuh diyor peygamber demiyor zaten bayramdan sonra babam da gelecek amliyat olacak bir sürü misafir vallahi çok sıkıldım konuşuyorum anlamıyorlar kardeşimi kavga sırasında evden bile kovdum artık. O kadar sıkıldım ama yok yuzsuzlik diz boyu tamam onu da anlıyorum iş yok falan parası da yok ama burası aş evi değil ki kimsesiz de değil. Gitsin annemlere ama annemlerde maddi olarak sıkıntılı oldukları için evde sürekli bir kavga var ve çocukta çok bunalıyor ama bende bunaldım vallahi bunaldım. Eşim desen iyidir hoştur ama o da ailesine çok para verir ailesinde hep ondan ister şimdi kardeşimde bende kalıyor diye bişey diyemiyorum ama çocukları var öğretmen hemşire biz yakın oturuyoruz diye her ay yok şu parasi yok pazar parası Allah aşkına bana bı akıl verin diğer çocukları ev aldı biri bizim düğün takımlarımız ile yurt dışında yaşıyor ama hep biz sömürülüyoruz. Vallahi çok sıkıldım billahi çok sıkıldım alıp başımı kacacam yine gelecekler diye korkuyorum
Eşimde Bende anneme yalvarıyoruz nolur gel bizimle kal diye. Sanırım bu istek aileden aileye değişiyor. Belki bencil bi ailem olsaydı anneme gel diye yalvarıyor olmazdık. Empati kurarken bazıları kendi ailesine göre kurmuş. Benim fikrimi sorarsanız kardeşiniz anneniz babanız bi aradayken kendi hayatınıza odaklanmak istediğinizi kesin ve net bi tavırla konuşun. Açık kapı bırakmayın. Ama iş sizin ailenizle de bitmiyor eşinizin ailesine mesafe koymak cok daha zor bence.

Kendi ailene karşı fazla acımasız geldin bana. Anladığım kadarıyla ailen hem maddi olarak zorda hem de sağlık problemleri var. Ne yapsınlar.
Ama senin ailende sıkıntılar var diye eşinin de ailesine sürekli para vermesi gerekmiyor. Seninkisi mecburiyet onlarınki keyfi. Bunu konuşabilirsin. Herşey karşılıklı değil.

Bir durum bana zarar vermeye başladığında karşımdaki her kim olursa olsun o duruma son veriyorum. Bu, görüşmeme ilişkiyi kesme sonucu doğuracak olsa bile. Çünkü hayata bir kere geliyorum. Huzurlu mutlu olmak için. Tabi ki ailemiz icin fedakarlık yapmalıyız. Ama bir sınırı olmalı. Kendime zarar veriyorsa kesip atarım. Kardeş akraba hiç fark etmez.
Mutlu olmak huzurlu olmak istiyorum. Kim engel olursa hayatımda yeri yok. Size de tavsiye ederim.

Siz vicdan merhamet duyguları ile kendinizden ödün verdikçe, sizinle kavga edip sizin evinizde sizin odanızda yaşamaya devam etmiş bir kardeş görüyorum. Bir sürü fedakarlık yapmışsınız, maddi manevi yaptıklarınız sayılamayacak kadar çok ama anneniz ne yaptın ki demiş.. Fedakarlıklarınız göreviniz gibi algılanmış adeta. Çok kırıcı. Sizin için çok üzüldüm. Umarım Allah feraha kavuşturur bir an önce sizi. Yerinizde olsam önce kardeşime, sonra anne babama sınır çizer mutluluğuma bakarım. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Not: Sanmayın ki bekara boşanmak kolay. Ben de abimle yıllardır görüşmüyorum. Hayatımı etkilediği ve beni mutsuz ettiği için.

Evet kucak açarsınız eminim ama bend açtım üstelik yıllarca onların borcunu ödedim evleri varken memlekete dönmediler evlerine kıyıp kiraya bile vermediler ben burda kiralarını giderlerini hep ben ödedim evlendigimde onlara çektiğim borç hala bendeydi eve annemin sözü sen bize ne yaptın ki oldu.
Yalvardım evi satın burda daha uyguna ev alalım kalanı ile borç ödeyelim dedim dinlemediler . Kardeşimi çok şımarık el bebek gül bebek yetiştirdiler ben hep çalışıp eve bakarken birde kardeşimi okuttum ona bir kere derslerin zayıf gelirse bu ay para yok dedim diye annemin bana etmediği hakaret kalmadı çalışmaya başladığım için burnum havalanmış kendimi bişey sanıyormusum ben kim mişim. Benimle bı hafta konuşmadı ama kardeşim küfreder bağırır hem bana hem anneme hem babama ama annem bir gün bile küs kalmaz. Şimdi siz söyleyin siz ne kadar dayanırdınız
Madem böylelerse uygun bir dille yollayın. Dediğiniz gibi satsinlar memleketteki evini sizin olduğunuz şehirden ev alsınlar, yapmıyorlarsa kardeşiniz bulsun bir ev arkadaşı beraber eve çıksın, ev nasil gecindirilir öğrensin. Yoksa zaten evlenince kiz mi bakacak ona boşanırlar. Armut piş ağzıma düş olmuyor.

Kendi ailene karşı fazla acımasız geldin bana. Anladığım kadarıyla ailen hem maddi olarak zorda hem de sağlık problemleri var. Ne yapsınlar.
Ama senin ailende sıkıntılar var diye eşinin de ailesine sürekli para vermesi gerekmiyor. Seninkisi mecburiyet onlarınki keyfi. Bunu konuşabilirsin. Herşey karşılıklı değil.
Esinin çocukları yalniz para verdikleri çocukları yapıp sonra banane diyemeyiz. Bu cocuklar olayi abartmis o durum ayri ama baba olarakta sorumlulukları var.

Esinin çocukları yalniz para verdikleri çocukları yapıp sonra banane diyemeyiz. Bu cocuklar olayi abartmis o durum ayri ama baba olarakta sorumlulukları var.
Ben çocukları olduğunu anlamadım. Tabi çocuğuysa durum farklı. Annesi babasına falan yardım ediyor sürekli zannettim. İşte herkesin şartları farklı.

Ailem maddi bir çöküntüde olsaydı hiç kızmam onlara kucak açardım, kardeşi evden kovmak da nedir? Bu zamanda iş bulmak da gerçekten çok zor. Annenizin sizi bayramda görmek istemesinin neresi yanlış? ya bir daha göremezseniz? anladım sıkıldınız bunaldınız eşinizle yalnız kalmak istiyorsunuz ama lütfen biraz sabredin kardeşinizin evlenmesine az kalmış zaten
şakamısınız?farkındaysanız o işsiz ya da az gelirli diyelim kardeş nişanlanmışş.ailesi de nişanlısı kızın peşinde ayranları yok içmeye.yaşlı hasta anne babaya tabiki bakılır ama kadeşe neen bakalım ayoll?

Is yok kalacak ev yok anca evlenelim offff vallahi gidisat hiç iyi değil. Kardesinizi evden kovmaniz olmamış ama her insan in bir Sabri var neden o raddeye geldiniz bilmeden birsey diyemem. Esinizde ailesine destek oluyor sizde sonunda insallah iyi niyetiniz kaziga dönüsmez ki genelde öyle olur . Is bulmak zor bu devirde .

Ameliyat için gelecekmis babaniz kırıcı olmayin en azindan iyilesene kadar .

Sizde haklisiniz oyuzden dicek birsey bulamadim.

Is yok kalacak ev yok anca evlenelim offff vallahi gidisat hiç iyi değil. Kardesinizi evden kovmaniz olmamış ama her insan in bir Sabri var neden o raddeye geldiniz bilmeden birsey diyemem. Esinizde ailesine destek oluyor sizde sonunda insallah iyi niyetiniz kaziga dönüsmez ki genelde öyle olur . Is bulmak zor bu devirde .

Ameliyat için gelecekmis babaniz kırıcı olmayin en azindan iyilesene kadar .

Sizde haklisiniz oyuzden dicek birsey bulamadim.
Zaten babasi icin gelmesin demiyor, kardesi gitmiyormus evlenene kadar sende kalayım diyormuş, tartışmalarda kufurde ediyormuş. Kardesse kardeşliğini bilecek.

X