Yine kaynanam.. Yorumlariniza cok ihtiyacim var lütfen :(

Kaynanama giderken ayaklarim geri geri gitti ama esim dediki tamam sadece o hatandan dolayi özür dile sonra gidip gelmeyin. Böyle olacagini bilseydim gidermiydim. Kaynanam öyle biriki insan demeye utaniyorum s.cann söven yaraniyo ona ama ararsin sorarsin anlamaz. Bend hep iyi davranmaya calistim ama karsiligini hem esimden hem esimin kardesinden hemde kaynanamdan almis oldum. Ama bir dahada görürler. Il bilmedigimden ise giremiyorum maalesef kursa gidiyorum bakalim. Esimde anladi ya o kavgadan sonra kesin affettigimi tekrar eski haline döndü. Ama oda görecek. Ben ona dedim anneni su kapinin disinda birak huzurumuzu bozma. Beyfendi cok istiyorsa gitsin anasiyla kalsin. Kaynanamla artik deger anlayacak durumumuz kalmadi o daha benim ogluyla beraber oldugumu ögrendiginde istemedi halada istemiyoruü bende zamanla iyice nefret ettim artik düzelecek durumumuz kalmadi. Su lanet melekette olmam elimi ayagimi bagliyor iste. Türkiyede olsam isimde olurdu ailemde yanimda olurdu. Ama böyle devam ederse gercekten ayrilmayi düsünüyorum. Onlar yüzümden sagligimdan olucam

Yani ne olmasını istiyorlar mesela bu kayınvalideler?
Oğlunu ömrü billah dizinin dibinde mi oturtacaktı?
Zaten bakma erkeklerin hayatına bir kız girince analarının gözünde değerli oluyorlar. Öncesinde ne hali varsa görsün modundalar genelde.
Ayrılsan emin ol kadın sen varken ki gibi değer vermez oğluna.

Ah be canim demiyormuyum. Bana daha gecen diyor ki ben senin ailenle beraber yasarim. Diyorum ki benim annem sana kurban oluyor yeri geliyor bendense seni tutuyor evine gittiginde börekler baklavalar tepsi tepsi önüne diziyor. Bende olsam bende öyle biriyle ayni evde yasarim. Ama hep tersihi görüyor iste. Esimin dogum günüydü cahil iste ya benimle konusmadigindan eve gelmedi. Herkes ne kadar ayiplafi. Esime dedim senin annende biraz utanma olsa millete karsi gelir oturur millet gittikten sonra cikar gider. Esiminbabasi vefat etmis 9 yil önce. Burada tanidiklari birkac aile var esimin babasinin arkadaslari. Gecen ali amca diye biri var bana diyor ki cafer yasasaydida senin gibi bi gelilini oldugunu görseydi. Herkesmi kör beni biliyorlar seviyorlar ama bi bu fesat kadin görmüyor birde demiyor mu gelinden yana yüzüm gülmedi. Allahim yaptiklarim geldi aklima bu kadar mi nankör olur bir insan. Offff offff

olmayacak şeyleri vaad etmek her insanoğlunun en büyük yeteneği işte
hikaye, hayatta yaşayamazdı...
helekı senın annen ona kötü davransaydı kendine yedıremez, asla görüşmeceksın derdi.

allah yardımcın olsun
umarım herkes hak ettiğini bulur

Zaten bakma erkeklerin hayatına bir kız girince analarının gözünde değerli oluyorlar. Öncesinde ne hali varsa görsün modundalar genelde.

Ya canim anlatsam inanmazsin. Kaynanam olacak kisi kocasi oldükten sonra esimi onun yerine koymus bunu kendi söyledi. Her yaptigini danisir sorar eder. Biz evlendik bi agladi kendi evimize tasindik 10 gün agladi o zamalarda mahvetti herseyi esim o agliyor diye ya bana satasiyor yada üzülüp gelip evde benimle konusmuyor. Neyse esimbana foto albüm yaptirmis heee niye bana yaptirmadi dedi. Bize gelir koskoca koltukta kicinin yarisiyla esimin yanina sokulur saciyla oynamasimi dersin kafasini koyup film bakmasimi dersin hangisini diyim ben sana. Sanki onun geini degilde kumasiyim. Ben dedim senin hasetin ben serkanla evlendim diye bana diyorki sen olmasan baskasi olurdu. Ger zekali sevin ki ben senin ogluna neler yapiyorum agzinin icine bakiyorum onu mutlu ediyorum. Birde benden 8 yas büyük sevin ki ben bu genc yasimda evde kalmis oglunu aldim. Ama yok nankör iste ici kötü gelde anlat. Ama dedim ya ona bagirican küfür edicen adam yerine koymican o zaman yaranirsin. Ben onca iyi sey yaptim hala agzina edenler gelip bana savunuyor allahim ölürmüsün öldürür müsün

olmayacak şeyleri vaad etmek her insanoğlunun en büyük yeteneği işte
hikaye, hayatta yaşayamazdı...
helekı senın annen ona kötü davransaydı kendine yedıremez, asla görüşmeceksın derdi.

allah yardımcın olsun
umarım herkes hak ettiğini bulur

Iste aynen dedigin gibi. Ailem uzakta ya o yüzden atip tutmasi kolay oluyor. Ins canim insallah..

Ya canim anlatsam inanmazsin. Kaynanam olacak kisi kocasi oldükten sonra esimi onun yerine koymus bunu kendi söyledi. Her yaptigini danisir sorar eder. Biz evlendik bi agladi kendi evimize tasindik 10 gün agladi o zamalarda mahvetti herseyi esim o agliyor diye ya bana satasiyor yada üzülüp gelip evde benimle konusmuyor. Neyse esimbana foto albüm yaptirmis heee niye bana yaptirmadi dedi. Bize gelir koskoca koltukta kicinin yarisiyla esimin yanina sokulur saciyla oynamasimi dersin kafasini koyup film bakmasimi dersin hangisini diyim ben sana. Sanki onun geini degilde kumasiyim. Ben dedim senin hasetin ben serkanla evlendim diye bana diyorki sen olmasan baskasi olurdu. Ger zekali sevin ki ben senin ogluna neler yapiyorum agzinin icine bakiyorum onu mutlu ediyorum. Birde benden 8 yas büyük sevin ki ben bu genc yasimda evde kalmis oglunu aldim. Ama yok nankör iste ici kötü gelde anlat. Ama dedim ya ona bagirican küfür edicen adam yerine koymican o zaman yaranirsin. Ben onca iyi sey yaptim hala agzina edenler gelip bana savunuyor allahim ölürmüsün öldürür müsün

Ama artık nasıl davranacağını biliyorsun. Eskisi gibi taviz verme. Eşinle de bu yüzden tartışma daha doğrusu ona anlatma bile.
Çünkü ne yaparsan yap kayınvalide seni kızı yerine koymaz, eşin de annesı kadar değerli görmez:KK31:

Ama artık nasıl davranacağını biliyorsun. Eskisi gibi taviz verme. Eşinle de bu yüzden tartışma daha doğrusu ona anlatma bile.
Çünkü ne yaparsan yap kayınvalide seni kızı yerine koymaz, eşin de annesı kadar değerli görmez:KK31:

Evet artik biliyorum

Amin ins. Bu aksam gidecektim gercekten ama sadece bayram diye. Ama esim sagolsun biranda geri döndü sanki tamam gitmeyin gelmeiüyin vs diyen o degilmis gibi bana diyorki gittigimizdede gerginlik yaratma huzursuzluk yaratma konus gül. Ve saat 8 e kadar orada oturacakisiz. Bende gelmek istemedigimi biliyorsun dedim sadece gelip bayramini kutlayip biraz oturur kalkarim dedim cok oturmak istemiyorum dedim. Tamam o zaman gelme dedi. Ben napim bu adami ya 1 hafta önce neler diyordu simdi neler diyor

canım erkekler annelerinin ağlamalarna dayanamazlar belki kvden ağlayıp sömürü yapıyordur?

ne güzel yazmışsın duygularıma tercuman olmuşsun resmen:KK9:
hayır yani bu kadar doldurunca ne oluyor oğlanları mutlu olsun isteyen bunu yapmaz e peki mutsuzluğunu istiyorsan sen ne biçim anasın ?
dediğin gibi hayatına biri girince kıymetleniyorlar. benim kınamda eşimin annesi misafirlerden erken gitti nerdeyse giderken de bi sarıldı
acaba ömrün de oğluna bi kerecik olsun öyle sarılmışmıydı
eşim bile dedi giderken mi kıymetli olduk diye
hey Allahım
bende de vardı bi tane böyle yüzüme gülüp arkamdan kuyu kazan da Allah a şükür kazdıkları kuyuya kendileri düştüler.
çok şükür eşimde tanıdı ailesini gördü bana öyle yap böyle yap demiyor.

sen ona zamanında iyi davranmasaydın bak nasıl dibinden düşmezdi. ayyy sinir oluyorum ya adam evlenmiş barklanmış bırak biraz da özel hayatı olsun karısıyla vakit geçirsin dimi Allah yardımcın olsun canım ama tavrını koy geri adım da atma. bi laf var deveye diken adama bilmem ne yapan yaranır diye biz öyle olamadığımızdan hep bu hallere düştük valla

Amin ins. Bu aksam gidecektim gercekten ama sadece bayram diye. Ama esim sagolsun biranda geri döndü sanki tamam gitmeyin gelmeiüyin vs diyen o degilmis gibi bana diyorki gittigimizdede gerginlik yaratma huzursuzluk yaratma konus gül. Ve saat 8 e kadar orada oturacakisiz. Bende gelmek istemedigimi biliyorsun dedim sadece gelip bayramini kutlayip biraz oturur kalkarim dedim cok oturmak istemiyorum dedim. Tamam o zaman gelme dedi. Ben napim bu adami ya 1 hafta önce neler diyordu simdi neler diyor:KK43:

şaşırmadım 1 hfta önce olayın sıcağıyla öyle konuşmuştur.Sen taviz verme kendinden.Ha oturcaksanda ezdirme kendini

hayır yani bu kadar doldurunca ne oluyor oğlanları mutlu olsun isteyen bunu yapmaz e peki mutsuzluğunu istiyorsan sen ne biçim anasın ?
dediğin gibi hayatına biri girince kıymetleniyorlar. benim kınamda eşimin annesi misafirlerden erken gitti nerdeyse giderken de bi sarıldı
hey Allahım
bende de vardı bi tane böyle yüzüme gülüp arkamdan kuyu kazan da Allah a şükür kazdıkları kuyuya kendileri düştüler.

Böyle olaylar olduğu zaman, al oğlunu tepe tepe kullan hatta al kendin evlen diyeceksin bak o zaman nasıl tutuşuyorlar.

canım erkekler annelerinin ağlamalarna dayanamazlar belki kvden ağlayıp sömürü yapıyordur?

Belki mi :) kesinlikle yapiyordur bundan adim kadar eminim. Ama artik istedigi kadar aglasin zirlasin umrumda degil. Aglayacagina biraz güler yüz gösterseydi simdi ona nasil bir gelin olmustum. Ama artik kaybetti. Mecbur kalmadigimiz sürece ne giderim ne yüzüne bakarim

hey Allahım

Kendileri cekmisler ya kaynanalarindan bizlerede yapmaya calisiyorlar. Benim kaynanam kocasina isim vermezmis büyükler varken birak konusmayi cayi bitse doldurmazmis bende tam tersini yapiyorum ya nasil ici gidiyor. Esim yurt disindayken bana mesaj atti diye bana bagirdi ya sen karisisisan oda kardesi bende anasiyim. Gerzekaliya bak sanki ben dedim onlara yazma. Kocam esim dedigimde gözleriyle yedi beni. Cok bile dayandim ben. Senin kaynanani en azindan esin biliyor nerde yapmacik nerde samimi. Ya benimki ne kadar kötü olsada demez ki evet annem bu...

Belki mi :) kesinlikle yapiyordur bundan adim kadar eminim. Ama artik istedigi kadar aglasin zirlasin umrumda degil. Aglayacagina biraz güler yüz gösterseydi simdi ona nasil bir gelin olmustum. Ama artik kaybetti. Mecbur kalmadigimiz sürece ne giderim ne yüzüne bakarim

sende agla sende kvdenın taktıgını uygula

Kendileri cekmisler ya kaynanalarindan bizlerede yapmaya calisiyorlar. Benim kaynanam kocasina isim vermezmis büyükler varken birak konusmayi cayi bitse doldurmazmis bende tam tersini yapiyorum ya nasil ici gidiyor. Esim yurt disindayken bana mesaj atti diye bana bagirdi ya sen karisisisan oda kardesi bende anasiyim. Gerzekaliya bak sanki ben dedim onlara yazma. Kocam esim dedigimde gözleriyle yedi beni. Cok bile dayandim ben. Senin kaynanani en azindan esin biliyor nerde yapmacik nerde samimi. Ya benimki ne kadar kötü olsada demez ki evet annem bu...

bu lafınızın üzerine az evvelkiolayımızı anlatayım
annemlere elöpmeye gittik bayram ziyaretine bir saatlik yok
kv kp evden arıyorlarda arıyorlar ya evin önüne geldik eşim korna çaldı hala ısrarla
bende eşime annen seni emzircek galiba :) hadi acele et dedim ve güldüm
eşimde kapı acılınca annesine
ne arayıp duruyosun kornayı duyduğun halde dedi ve az sesini yükseltti
kv başladı hemen laf gevelemeye yalana huyudur ( yalandan yatacak yeri yok)
sonra eşlim beni ve kzıımı bıraktı bitanem az xxxxxx in yanına uğrayıp geleyımdedi bende ok dedim
kv (sanki onunla konuşan varda )saat kaç oldu nereye gidiyon lan dedi
eşimde sanane gir içerisen seninle muhattap olan mı var dedi
kadın homur homur girdi içeriye
yani oğlları annelerini yani ailelerini çok iyi tanırlar bence eşinizin işine gelmiyor
kocaman adam ya annesinin dolduruşşuna birazzor gelir gibimegeldi

aslında boşanıyoruz diye bi yalan uydurup
adamları analarının evine göndermek lazım şöyle 1 2haftalığına
nasılsa yedirip içirip bi de güzel şımartmışızdır o da orda biraz anasına çektirsin de
bak bakalım o ana 3gün sonra gitsin diye gözüne bakıyo mu bakmıyo mu
dertleri nedir anlamıyorum ki
kocaları gibi görmekten kuma gibi davranmaktan bi vazgeçemediler
illallah valla bunlardan :yakasilkensmile:

bu lafınızın üzerine az evvelkiolayımızı anlatayım
annemlere elöpmeye gittik bayram ziyaretine bir saatlik yok
kv kp evden arıyorlarda arıyorlar ya evin önüne geldik eşim korna çaldı hala ısrarla
bende eşime annen seni emzircek galiba :) hadi acele et dedim ve güldüm
eşimde kapı acılınca annesine
ne arayıp duruyosun kornayı duyduğun halde dedi ve az sesini yükseltti
kv başladı hemen laf gevelemeye yalana huyudur ( yalandan yatacak yeri yok)
sonra eşlim beni ve kzıımı bıraktı bitanem az xxxxxx in yanına uğrayıp geleyımdedi bende ok dedim
kv (sanki onunla konuşan varda )saat kaç oldu nereye gidiyon lan dedi
eşimde sanane gir içerisen seninle muhattap olan mı var dedi
kadın homur homur girdi içeriye
yani oğlları annelerini yani ailelerini çok iyi tanırlar bence eşinizin işine gelmiyor
kocaman adam ya annesinin dolduruşşuna birazzor gelir gibimegeldi

Canim evet haklisin ama erkekler gec olgunlasiyor ve her es senin esin gibide olmaiyor maalesef. Benimki annesinin yaptiklarini biliyor o yüzden ben annesi hakkinda birsey desem bana birsey demez. Ama ne kadar üzülsemde aglasamda o onun annesi hep ben gitmek zorundayim bana ne yaparsa yapsin yüzüne gülüp hizmetini etmeliyim gibi davraniyor.

aslında boşanıyoruz diye bi yalan uydurup
adamları analarının evine göndermek lazım şöyle 1 2haftalığına
nasılsa yedirip içirip bi de güzel şımartmışızdır o da orda biraz anasına çektirsin de
bak bakalım o ana 3gün sonra gitsin diye gözüne bakıyo mu bakmıyo mu
dertleri nedir anlamıyorum ki
kocaları gibi görmekten kuma gibi davranmaktan bi vazgeçemediler
illallah valla bunlardan :yakasilkensmile:

Haha güldürdün beni :) benim esim bana der zaten 1 yilda yaptigin yemekleri 30 yildir annem bir kere yapmamistir. Senin bana yaptiklarini kimse yapmaz vs birak anasina gitmeyi ben türkiyeye gitsem 5. gün gel artik diye arar ama kou anasi olunca o öyle o söyle degismez deyip üstünü örter. Hic sanmiyorum valla ben gidimde kaynanam son nefesine kadar esimin yaninda kalmasini isthr ve hic üzülmez yuvamiz yikildi diye

valla canım benim ki kendi kaynanasından bile çekmemiş. eşimin babaannesini bi görsen melek gibi. kendi de derdi ayyy keşke herkes benim kaynanam gibi olsa diye. utanmaz kadın madem sen kaynanı övüyosun sen cekmemişsin neden bana çektirdin dimi? benim eşimde bana bişey alsa ölürdü çatlardı bi görsen sonra kendisi de isterdi eşimde ben kendi karıma aldım senin kocanda sana alsın derdi daha çok çatlardı :KK52:

X