Yolun sonuna geldik

aybilemedimki

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2023
29
14
33
Merhaba,
ilk defa buraya yaziyorum, dayanamiyorum artik. Evliligim bitmek üzere galiba ama ben o son adimi armaya cesaret edemiyorum.

Kisa bi özet geceyim…
Biz yurtdisinda yasiyoruz. Esimle 10 senedir evliyiz ve 2 tane cocugumuz var, 7 ve 4 yaslarinda.
Esim hep cok calisirdi ama bu senenin basindan beri bu dayanilmaz sekiller aldi. Sabah 8de ise gidiyor ve 17de eve geliyor, 1 saat en fazla evde duruyor ondan sonra kendi tamirhanesi devam calismaya gidiyor.
Kac defa konusmayi denedim, böyle olmaz dedim, bizimle hic vakit gecirmiyosun dedim, cocuklarin sanada ihtiyaci var dedim ama yok, bu böyle ve ben hicbisey degistiremem diyor. Keyfimden ise gitmiyorum diyor. Bi sene öncesine kadar en azindan hafta sonlarini bizimle gecirmeyi özen gösterirdi ama artik haftasonlari bile yok. Eve sadece uyumaya ve dus almaya geliyor desem yalan degil gercekten abartmiyorum.
Bu durumdan dolayi tabi ne aramizda bi sohbet geciyor ne de baska bisey. Aile olarak hicbiseyi birlikte yapmiyoruz.
Beraber bi plan yapabildiysek bile araya herzaman baska bisey giriyor, ya müsteri ariyor acil isi oluyor ve bizim planlar her zaman suya düsüyor ki artik zaten plan bile yapmiyoruz, en basindan vaktim yok diyor.
Birbirimizi tanimaz hale geldik, onun hayatinda ne olup bittigini bilmiyorum. Bana hicbisey anlatmiyor, zaten görmüyoruz birbirmizi ama arayip sormuyorda. Isinden baska hic birseyle ilgilenmiyor. Bizi merak etmiyor.
Ben artik ne yapacagimi sasirmis durumdayim, cok konustum ama ise yaramiyor.
Son cözüm ayrilmak mi sizce?

Gerçekten bu kadar çok çalışmasını gerektiren bir ekonomik zorluktan bahsetmediğinize göre, tercihi böyleymiş.
Ama ailesiyle zaman geçirmek ister insan.
Eşine sevgisi bitse bile, çocuklarına zaman ayırır. Bu anlattığınız kadarı, bencillik. Büyük ihtimalle de hayatında ilgisini çeken başka kişiler olabilir. Çünkü mantıkla açıklanacak bir şey yok. Sizinle iletişim kurmaya yanaşmıyormuş.
Sanırım hepinizi gözden çıkarmış.
Normal değil.
Çözüm ayrılmak mı demişsiniz ama siz ruhen çoktan ayrılmışsınız zaten. Bu hayatı isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir.

Böyle bir evlilik olmaz. Adamın ikinci bir hayatı olabilir mi? Belkide akşamları farklı bir eve gidiyor, iyice araştırın

Merhaba,
ilk defa buraya yaziyorum, dayanamiyorum artik. Evliligim bitmek üzere galiba ama ben o son adimi armaya cesaret edemiyorum.

Kisa bi özet geceyim…
Biz yurtdisinda yasiyoruz. Esimle 10 senedir evliyiz ve 2 tane cocugumuz var, 7 ve 4 yaslarinda.
Esim hep cok calisirdi ama bu senenin basindan beri bu dayanilmaz sekiller aldi. Sabah 8de ise gidiyor ve 17de eve geliyor, 1 saat en fazla evde duruyor ondan sonra kendi tamirhanesi devam calismaya gidiyor.
Kac defa konusmayi denedim, böyle olmaz dedim, bizimle hic vakit gecirmiyosun dedim, cocuklarin sanada ihtiyaci var dedim ama yok, bu böyle ve ben hicbisey degistiremem diyor. Keyfimden ise gitmiyorum diyor. Bi sene öncesine kadar en azindan hafta sonlarini bizimle gecirmeyi özen gösterirdi ama artik haftasonlari bile yok. Eve sadece uyumaya ve dus almaya geliyor desem yalan degil gercekten abartmiyorum.
Bu durumdan dolayi tabi ne aramizda bi sohbet geciyor ne de baska bisey. Aile olarak hicbiseyi birlikte yapmiyoruz.
Beraber bi plan yapabildiysek bile araya herzaman baska bisey giriyor, ya müsteri ariyor acil isi oluyor ve bizim planlar her zaman suya düsüyor ki artik zaten plan bile yapmiyoruz, en basindan vaktim yok diyor.
Birbirimizi tanimaz hale geldik, onun hayatinda ne olup bittigini bilmiyorum. Bana hicbisey anlatmiyor, zaten görmüyoruz birbirmizi ama arayip sormuyorda. Isinden baska hic birseyle ilgilenmiyor. Bizi merak etmiyor.
hayatında başka birisinin olma ihtimali varmı,bu tarz bir ilgisizlik sadece işle ilgili olamaz gibi

çalışması normal,hayat şartları artık bunu gerktiriyor.
ama arayıp sormaması,ilgilenmemesi ilginç
insan ne kadar çalışsa da günde bir iki kere mesaj atar, arayamasa da .
bir mesaj bu kadar zor birşey değil.
insanlar lavaboya günde kaç kere gidyor,kaç kere çay kahve içiyor ,bir mesaj mı zor?
işim vardı arayamadıma okey,yer müsait olmayabilir ama mesaj atmak için sadece 1 dakikaya ihtiyaç var ve bir insan ne kadar yoğun olursa olsun bunu yapabilir

Merhaba,

Kisa bi özet geceyim…
Siz çalışıyormusunuz ?

Adam ağır işkolik olabilir ya. Hemen ikinci aile vardır demek çok doğru değil sanki.
ağır işkolik olsa bile aileye yada eş kişisine ilgisizlik,yok sayma işle alakalı olamaz,bu kadar yalnız bırakmaz kimse eşini evde 1 saat vakit geçirmek vs. bunlar hiç normal değil bence

ağır işkolik olsa bile aileye yada eş kişisine ilgisizlik,yok sayma işle alakalı olamaz,bu kadar yalnız bırakmaz kimse eşini evde 1 saat vakit geçirmek vs. bunlar hiç normal değil bence
Bende böyle düsünüyorum ama icimde hep bir umut iste düzelir diye ama biseyin düzeldigi yok malesef

Bende böyle düsünüyorum ama icimde hep bir umut iste düzelir diye ama biseyin düzeldigi yok malesef
çok zor bir durum,insanı yıpratan belirsizlik zaten,net bişeyler olsa insan kendini ona göre hazırlar,atiyorum baskası var dese tmm der ona göre bir yol çizersin,yok sadece iş ile ilgiliyse tölere eder toparlamaya çalışırsın ama neler dönüyor bilmeyince insan haklı olarak birikiyor kafasında kuruyor

Valla en son böyle eşinin deli gibi çalıştığını, evine vakit ayırmadığını, ek işler yaptığını söyleyen bir tanıdığım adamın ikinci bir evi, karısı çoluğu çocuğu olduğunu keşfetti. Çok emin olmayın derim.

Adam ağır işkolik olabilir ya. Hemen ikinci aile vardır demek çok doğru değil sanki.

Evet kesin biri vardır diyemeyiz ama İş bahanesine sığınıp eşinden gizli ikici hayatı olan adamlar çıktı çevremde. Konu sahibinin bu ihtimalli düşünüp araştırması, onun zararına değil yararına olacaktır.

X