Ysl Cinema, Armani She, Escada Magnetizm Sizde hangisi? Etkileyici bir koku.

Moonlight25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2012
214
0
Kizlar uzun bir aradan sonra yine aranizdayim :)))

Biliyorsunuz gecen yaz merak ettigim bircok parfümü doldurma olarak aldirdim.
Normalde Türkiye'ye geldigimde Qlife dan alirdim Parfümlerimi. Malesef gecen sene cok ucuz oldugu icin Eyfel marka doldurma Parfüm aldirdim.
Acikca söylemek gerekirse icime sinmeyen birsey var.

Tamam diyer Dolma Parfümlerde cok pahali degil ama Eyfel’in 50 ml sadece 5 tl. Bende 1 yerine 2 alirim diye ac gözlülügüme kurban gittim sanirim.
Iclerinde gercekten cok begendigim, hatta benim kokum diyebilicek kadar güzel kokular var ama birsey eksik sanki ve ben o eksikligi bulamiyorum.
Zaten bu dolma Parfümleri kiyafetlerime sikarak kullanmayi düsünüyordum. Ama simdi büyük boy orjinal ve gönül rahatligiyla kullanabilicegim bir
parfüm almayi düsünüyorum. Benim kokum diyebilicegim birsey olsun istiyorum.Ben hep dikkat cekici, etkileyici ayni zamanda herkesin
kullanmadigi merak uyandiran,ne cok agir ne cok hafif bir parfümüm olsun istemisimdir.

Ysl cinema cok dikkatimi cekiyor bu aralar.Ama aklimda olan diyer parfümlerinde arti ve eksileriyle sizlerle paylastim
Hem böylece belki bu parfümlerle ilgilenen bir arkadasimiz varsa onada bir faydam dokunmus olur hem de siz
kendi fikirlerinizi yazarak karar vermem yardimci olursunuz insallah.

<b>Ysl cinema</b> En cok bu parfüm hakkindaki düsüncelerinizi merak ediyorum. Arkadaslarimdan biri kullaniyor.
Daha dogrusu bana kullandigini söylemisti. Bu yüzden hic alici gözüyle bakmamistim bugüne kadar, zamanin da öylesine
bir denemistim ve hatirladigim kadariyla kokusu güzeldi ama tam olarak animsayamiyorum. Bu parfümün benim icin en büyük
artisi eski olmasina rahmen fazla taninmamis olmasi. Sisesi bence cok hos. Kokuyu tam olarak animsiyamadigimdan biraz arastirdim
ve gördügüm kadariyla hem yaz hem de kislik bir koku, acikcasi burdan da bir puan kazandi. Ve sevdigim özelliklerinden birisi de parfümün adi.
Cinema hem farkli, hemde telaffuzu bazi parfümleri düsünürsek , cok kolay.Yani soruldugunda rahatlikla söylenebilir hahahah.

<b>Chanel Chance</b> Suan bende dolma versiyonunu var. Bugün orjinal testeri ellime gecti.Tekrar kokladim. Kokusu cok güzel.
Erkekler tarafindan da cok begenildigini duymustum.Buda benim icin bir arti. Tabiki önce kullandigim kokuyu ben sevmeliyim ama herkes
gibi bende kullandigim parfümün begenilmesini isterim. Bir diyer nokta ise; kullandigim parfümle cevremdeki kisileri kesinlikle rahatsiz etmek istemem.
Ve bence chance ne cok hafif ne cok agir. Hem yazlik hem kislik kullanilabilicek bir parfüm. Bu parfümün en büyük eksisi cok taninmis olmasi.
Herkesin kullandigi veya zamaninda kullanmis oldugu, tanidigi bir parfümü kullanmak cok sikici. Fiyati da pahali. Az evvel kokladigimdan gaza geldim,
listeye ekledim ,bunlari yazaken yarida pisman oldum, ama sonra okadar yazdim belki birinin isine yarar diye düsünüp silmekten vaz gectim hahahha
Chance kafamda bu yaziyi tamamladiktan sonra bitirdim. Demeki bazen insan düsüncelerini yazmali. Bu sekilde daha saglikli karar verebilir.

<b>Escada Magnetizm </b>= Bu koku kuzenimin favori kokularindan. Zamaninda bende Qlifedan almistim. Kokusunu cok seviyorum.
Etkileyici bir Parfüm evet buda taninmis parfümlerden ama bence chance kadar degil. Tek derdim kuzenimin kullanmasi. Bu yüzden benim
icin yasak listesinde yer aliyordu ama gecen sene oda benim begendigim ve kendi kokum yapmaya karar verdigim bir parfümü aldi. Bende
bu kurali bozdum. Ama bir yandan da icin icin düsünüyorum almasam mi diye.

<b>Armani She </b> Uzamandir koklamadigimdan ve suanda elimde bulunmadigindan tam olarak animsamiyorum. Tarif et deseler sadece
etkileyici ve armanin en iyi kokusu derim. Ayni sekilde ne cok hafif ne cok agir. Bunuda bilen, kullanan cok. Fiyat konusuna gelirsek diyerleri
gibi cok ucuz sayilmaz.Sisesni pek sevdigimi söyliyemem ama önemli olan tabiki koku.

Kizlar aslinda begendigim cok parfüm var ama malesef kimi ya cok agir, ya cok hafif yada herkes tarafindan kullaniliyor.
Cinema, Chance, Magnetizm, ve She tam olarak 4 mevsimlik parfümler olmasalarda bazi parfümlere nazaran daha hafifler.
Chance, Magnetizm ve She cok dikkat cekici ve kesinlikle rahatsiz edici degil. Tam olarak animsayamiyorum ama bence
cinema&#8216;da cok agir degildi. Hepsi feninen kokular. Bazi kokular gibi sadece cicek yada sadece vanilya kokusu almyiorsunuz bir bütün.
Dedigim gibi chance almayi düsünmüyorum artik. Cinema ise suanki favorim kullananlar yorum yazabilirse cok sevinirim. Diyer ücü arasinda kaldim.
Hepsi de feninen kokular. Ama asagidaki yer alan parfümler disinda bana önerebiliceginiz baska parfümler varsa onada acigim, taninmis parfümler de olabilir ( belki benim cevremde kullanilmiyordur o bakimdan)

<b>Alien, Hot coture, light blue, the one, Wish, hypnotic poisen, hypnose,escada sexy graffiti,sexy 212,gucci rush,coco mademoiselle, addict, Allure, lady million,so elixir, evidence,angel,naturellen</b>

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben bu siteye daha yeni girdim:) Parfüm konusunda çok iyi olduğumu söylerler. Ben parfümlerde ten renginin öneminin olduğunu düşünüyorum.Mesela esmer insanların şekerli ve baharatlı, Beyaz tenli kişilerin ise çiçekli ve fresh kokuları tercih etmeleri gerektiğini düşünüyorum.
En sevdiğim ve kullandığım kokular ise şunlar (ben esmerim bu arada:)) :
Coco channel madmasel
Chiristian dior dune
Gucci
Guess by marciano ( şu an kullanıyorum)
Wish
Lancome poeme
candy

Bu yazdıklarımın hepsini değişerek kullanıyorum.Ysl sinema da kullanmıştım 3 yıl evvel.Orjinalini almıştım.Ama bende pek kalıcı olmamıştı.O yüzden tekrar almadım.Kokusu çok hoş.Ama ben kalıcılığa da önem veriyorum.Eskada magnetizm de kullanmıştım.O da güzel bi koku.Ama sonrasında almadım hiç.Yukarda yazdığım parfümlerin ise bitmeden yenisini alıyorum.
Umarım biraz olsun sana yardımcı olmuşumdur...iyi günler

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki ben bu siteye daha yeni girdim:) Parfüm konusunda çok iyi olduğumu söylerler. Ben parfümlerde ten renginin öneminin olduğunu düşünüyorum.Mesela esmer insanların şekerli ve baharatlı, Beyaz tenli kişilerin ise çiçekli ve fresh kokuları tercih etmeleri gerektiğini düşünüyorum.
En sevdiğim ve kullandığım kokular ise şunlar (ben esmerim bu arada:)) :
Coco channel madmasel
Chiristian dior dune
Gucci
Guess by marciano ( şu an kullanıyorum)
Wish
Lancome poeme
candy

Bu yazdıklarımın hepsini değişerek kullanıyorum.Ysl sinema da kullanmıştım 3 yıl evvel.Orjinalini almıştım.Ama bende pek kalıcı olmamıştı.O yüzden tekrar almadım.Kokusu çok hoş.Ama ben kalıcılığa da önem veriyorum.Eskada magnetizm de kullanmıştım.O da güzel bi koku.Ama sonrasında almadım hiç.Yukarda yazdığım parfümlerin ise bitmeden yenisini alıyorum.
Umarım biraz olsun sana yardımcı olmuşumdur...iyi günler

Saol cnm ellerine saglik...

Wish'i bir aralar bende kullanmistim.
Cok sevildigini biliyorum bende cok sevmistim ama bence wish tam bir kis kokusu.
Ben tam olarak 4 mevsimlik olmasada sonbahar, kis ve ilkbaharda kullanabilicegim bir parfüm ariyorum.
Zaten yazin pek parfüm kullandigimi söyliyemem.
Bu yüzden kullanicagim parfüm ne cok sert, agir ne de cok hafif olmali.
Orta seviyede bir parfüm ariyorum. Bazi parfümler mesela bastan asagiya vanilya yada cok keskin baharat kokuyor.
Ama cicek ve vanilya notalarinin karisimi genelde cok güzel oluyor.

Chanel coco'yu da begeniyorum chancedan biraz daha agir. Ama oda bir klasik. Herkeste var :KK43:

Cinema'nin kokusunu begendigini söylemissin. kokuyu biraz tarif edebilirmissin acaba canim?

''Sinema'' vanilyalı ve insanı uçuran bi koku.İlk sıkıldığında işte budur diyosun..Ama sonra kalıcı olmadığını anlayınca üzülebiliyorsun.Ya da benim için böyle olmuştu. :KK43:
Sana kesinlikle dune öneriyorum.Hem çiçekli hem de harika bir koku.Orjinali pahalı ama d&p den de alabilirsin.Çünkü d&p hem uygun hem de orjinali gibi yapıyor.Bu parfümü kullandığımda herkes soruyor..Gerçekten memnun kalırsın canım...

Genel olarak cinema hakkinda cok olumlu seyler duydum ama tabi haklisin parfümün kaliciligi da cok önemli.
Birde benim cildim cok kuru oldugundan kalicilik konusunda cok sorun yasiyorum.
Dune'i denenecekler listesine ekliyim ozaman. Ellerine saglik :)))

X