YUMURTA DONDURMA

Daha yaşın küçük ,düzenli beslen , ambalajlı ürünler tüketme doğal beslen , d vitaminine baktır , yürüyüş yap ,stresten uzak dur . Ben bu sorunla 37 yaşında karşılaştım benim çocuk olması yaştan dolayı daha zor bir süreç ama senin yaş avantajın var . Hayat kaliten hep iyi olsun bunlar amh etkiliyor

Merhaba canım,benimde kızım 21 yaşına yeni girdi,bir iki adet düzensizliği oldu dr a götürdüm amh 0,03 fsh 4 çıktı😞daha öğrenci olduğu için yumurta dondurma önerildi.erken menepoza giriyor dendi,şimdi bu değerle her seferinde bir iki yumurta bulsak şanslı olucaz😞sen ne yaptın?senin değerin daha iyi,bence birazsağlıklı beslenip yürüyüş yapıp vitaminler içsen o değeri koruyabilirsin
Merhabalar parla1 nasılsıniz kızınızina dondurma işlemi yapıldı mi

Selamlar ben Helin, 18 yaşındayım ve üniversiteye hazırlanıyorum. Benden büyük ablalarımdan ve yaşı yaşıma yakın olan arkadaşlarımdan fikir almak için aranıza katıldım. Birçok konuda paylaşımlarınızı okuyorum. Sizlere bir şey danışmak istiyorum ?
2023 Ocak ayında adet düzensizliği yüzünden hastaneye gittim. Bana adet düzensizliği için kadın doğum kontrol hapı verdiler ve bu hap bittikten sonra adetin 2.günü hormon testi yaklaşık 20 gün sonra da ultrason çektirmemi istediler. Verdikleri ilacı düzenli kullandım ve şubat ayında adet oldum. Adetin 2.günü kan verdim. Amh sonucum 0.45, Fsh sonucum 17 civarı çıktı. Yumurta rezervimin çok az olduğunu, acilen tüp bebek tedavisine başvurmamı ve evlilik düşünmüyorsam da şu an için yaşım uygun olmadığından dolayı yumurtalarımı dondurmamı önerdiler. Doktor eğer yumurtalarımı dondurmazsam erken menopoza girme riskim olduğunu ve o zaman da çocuk sahibi olamayacağımı söyledi. Bir tane daha hastaneye gidip doğru bir karar almak istedim. Kadın doğum kontrol hapını ise bu ay kullanmadım acaba o olmadan adet olabilecek miyim diye. Kullanmadım ve bugün adetimin 1.günü hastaneye gittim direkt bugün kan vermemi istediler. Bildiğim kadarıyla bu testin 2.gün yapılması gerekiyor ama direkt ilk günden istediler ve verdim. Az önce sonucum çıktı, inceledim. Bu kez ise Amh 0.43, Fsh ise 6 çıktı. Fsh'nin bu sefer farklı çıkmasını adetin ilk gününden test yapılması olduğunu düşünüyorum ne kadar doğru bu düşüncem bilmiyorum ama. Yumurtalarımı dondurmak zorundayım sanırım gelecekte çocuğu olmasını çok arzulayan bir genç kızım. Sizce gelecekte olumlu sonuç alabilme ihtimalim nedir, yaşım küçük olduğu için yumurtalarımı şimdiden dondurmak benim için bir avantaj mıdır ? Çevrenizde hiç bu kadar erken yaşta böyle bir sorun yaşayan genç kızlar var mı ? Her birinizin deneyimlerini öğrenmeyi ve bu konuda sizlerden bilgi alabilmeyi çok isterim. Buraya kadar vaktini ayırıp okuyan tüm ablalarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ederim. Sınav senemde olduğum için bu sorun da üstümde bir yük oluşturdu. Yaşına göre fazla olgun bir genç kızım açıkça fikirlerinizi ve deneyimlerinizi dinlemeyi çok isterim. Çok teşekkür ediyorum.
Merhabalar naptınız acaba yumurta dondurma işlemini

öncelikle geçmiş olsun
yumurta toplatmak yerine doğal ürünleri tercih edin bence
yumurta toplatmanıza gerek kalmayabilir
arı sütü,perga,polen,propolis içerikli bal ürünleri var araştırıp denemenizi tavsiye ederim

X