Yumurtalık Tembelliği Olup Tedavi Görenler

slmm arkadslar hepinize sesleniyorum evt bende aynı seleri yasadım sizin gibi doktor yumurtalıklarım zayıf dedi puregon verdi güçlendirdi süper oldular herbiri davul gibi oldu dedi bide catlatma inesi kullandım ama dedğiniz gibi hepsi cebimizi yaktı keske bişe olsaydı gam yyemicem yine sonuc negatif ya dün 3. asılmammı yaptım artık bekliyorum insalah bu sfer olur :KK43: rabbim dileyen herkese versin sizde yorumlarınızı yazın ben okudum heppinizin yazısını cok iyi anlıyorum siizi sabır ama doktora gitmekten de bıktım artık bu son tedavi yoruldum gercekten bıraktım artık aama arkadslar kuru incir kuru varmıs onu deneyelim diyor denicem bu sefer

ayrıca benim gibi tedavi görenler varsa cevap yazarsanız sevinirim sonuç aldınız mı? hala bekliyor musunuz? yksa aşılamaya mı başvurdunuz ? fikir alışş verişi yapalım şimden teşekkürler

slm zeynoo canım öncelikle yumurtlıkların zayıfmı diye sordunmu doktaoruna yada o ole bişe dedimi zayıfsa sana muhtemelen gücndirici iğne vercek karından alcan cok iyi bi iğne evt büyütuyor cok güzel ve etkili bi i,lac bunu verdikten sonra catlatma inesi veriyor ama bu ilaclar pahalı ama yine sonuc bende negatif ben 3 asılamamı yaptim ama olmadı işte simdi bekliyorum bu 3.sü insallah olur evt masraflı bi işlem sadce iğneler 350 tl ve catlatma iğnesi 70tl bukadr masraf koydum uayne parası da var tabi keske olsaa ama yok insallah olur ne diylm allhın emri ol demedikce olmaz allh herkese versin ...

Arkadaşlar yazılarınızı başından beri okudum benimde aynı sorunum var.
klomen tedavisi görüyorum ayrıca geçen ayda doktorum 3 tane çatlatma iğnesi verdi, 2 tanesini vuruldum 3.yü yaptırmadı çünkü çatlamazmış yumurtalarım.Bu ay2 tane çatlatma iğnesini vuruldum 3.yüde 2 gün sonra vurulacam, sağ taraftaki yumurtamın büyüklüğü 21 cm olmuş bu ay 3.iğnemi vurulucam inşallah hayırlısı olur ama doktorum aşılama yapalım mı diye sordu bende maliyeti nekadar tutar dedim 750 tl dedi ,iğneleri de ben kendi paramla aldım 750 tl fazla değilmi iğne parasıda yok üstelik kendim aldım.aşılama yapmıyalım diyecem 2 günsonra gidince 2 gün sonra çatlıyacakmış dr öyle dedi ama ben normal olarak denemek istiyorum ne diyorsunuz arkadaşlar.Sizlerinde düşüncelerini almak istiyorum.

slm elay seni cok ardım burda sonunda buldum sana yazamk istedim cünkü aynı durumdayız senle banada dr yumurtalıkların zayıf dedi ama sole bişe var biz istedik en etkili ilacı sorduk hangisi en iyisi fiyat artıkca işlevde artar dedi en yüksek iğneyi verdi etkili bi ilac gercekten adı puregon adetin 3.günü baslıyorsun 5 gün vuruluyorsun karından fiyatı 350 tl sonra büyor bu yumurtalıklar cok güzel oluyorlar davuul gibi oluyorlar sonra ardından bunları catlatmak için iğne veriyor 70 tl birde muayne parsı var yani yaklısık 750 oluyr cnm evt cep yakıyor birde tutmadığını düsün aynı tedavi tekrar baslıyor insan yorulur tabi bkıyor ben dün 3.asılamamı yaptım insallh tutar doktor dedi gene deneyelim die denedik bekliyoruz insallah olur allah herkese versin:KK58: doktora gitmekten ne ilac vercek ne yapcak hepsini ezberledim kızlar ya valla artık bırakacam tedaviyi fln cvp verin sizde

slmm arkadslar hepinize sesleniyorum evt bende aynı seleri yasadım sizin gibi doktor yumurtalıklarım zayıf dedi puregon verdi güçlendirdi süper oldular herbiri davul gibi oldu dedi bide catlatma inesi kullandım ama dedğiniz gibi hepsi cebimizi yaktı keske bişe olsaydı gam yyemicem yine sonuc negatif ya dün 3. asılmammı yaptım artık bekliyorum insalah bu sfer olur :KK43: rabbim dileyen herkese versin sizde yorumlarınızı yazın ben okudum heppinizin yazısını cok iyi anlıyorum siizi sabır ama doktora gitmekten de bıktım artık bu son tedavi yoruldum gercekten bıraktım artık aama arkadslar kuru incir kuru varmıs onu deneyelim diyor denicem bu sefer

Arkadaşlar İki buçuk yıl pko nedeniyle benimde bebişim olmadı, ilk üç ay yumurtalarım gelişti çatlatma iğnesi oldum ama olmadı üçüncü ayın sonunda doktor kanllara bakalım dedi rahim filmi çekindim. filmden bir ay sonra hamile kaldım. umudunuzu kaybetmeyin şu an sekiz haftalık hamileyim ve ikiz olduklarını iki gün önce öğrendim.:nazar::nazar:

Bende sizlerle aynı durumdayım 1,5 yıldır olmuyor çocuğum doktora gittim yumurtaların gelişmiyor dedi klomen verdi 5 gün kullanacam gidicem bakalım bugün 2.günüm haftaya randevum var bundan sonra ki aşama nedir yardımcı olurmusunuz ilk kez tedavi oluyorum...:18:

merhaba hanımlar benimde yumurtalıklarımda tembellik var 3,5 yıllık evliyim ve bizde çocuk istiyoruz
yumurtlama takibine başlıycaz hayırlısı hepimiz için inş. allah hepimize nasip eder anne olmayı

slm aklar bende 3 senelik evliyim 2 yaşında kızım var en son adet düzensizliqim vardı bi sürü tahlil yaptırdım doktor yumutaların tembel biraz dedi cyclo-progynova diye ilaç yazdı şimdi onu kullanıyorum östrojen ve progestron eksikliqi için hormon ilacı tedaviye yeni başladım buqün 5.günüm inşallah düzene girerde hamile kalırım :KK58:

benimde aynen doktor önce prolaktin yüksek dedi rahim kaymis yukari dedi simdide yumurtalarim cok iyi calismiyormus sanirim bu yumurta tembelligi demek.

dostinex kullandim prolaktini düsürdüm sükür acaba prolaktin düsünce yumurtalarda calisirmi normal sekilde ??

1,5 senelik evliyim,1 hafta önce doktora gittim ultrasyondan bakıp yumurtalıklarında tembellik var senağlama normal yolla zor hamile kalırsın adet olduğun zaman gel tedaviye başlıcaz dedi,benim gibi olup çoçuk sahibi olanlar varmı?çok üzgünüm,sanki çoçuğumuz olamazmış gibi geliyo bana,netten epey baktım kafam karıştı nasıl bi tedavi uygulanıyo?hamile kalmak imkansıza yakınmı bu hastalıkta şimdiden teşekkür ederim.:1rolleyes:

rabbim isteyen herkeze hayırlı evlat nasip etsin..bende 5 senelik evliyim 2 yıldır korunmuyorum 6 ay önce doktora gittim önce hormon tahlillerini ardından rahim film çektirdim tüpler açık hormonlar normal dedi.problem rahimde yağlanma çok var ve rahim de çökme var dedi.normal yolla deneyelim dedi 3 ay klomen çatlatma iğnesi glifor ve folik asit verdi klomenle yumurta oldu ama sonuç yokk.vveee beni ilk önce diet yap zayıfla tekrar deneriz dedi 83 kiloyum dietizyene başladım ve oda vücutta yağoranı çok yüksek dediii ...:KK43:(( anlamadığım bu kadar insan kilolu hamile kalıyor ama bende tık yookkk...2 senedir bütün hamilelik belirtilerini yaşıyorum her ay mide bulantısı baş dönmesii hatta bebek karnımı tekmeliyoo sinirlerim çok bozukkkkk anne olmak istiorum..ayrıca incir kürü böğürtlen kökü bal tarçın çörek otu bile kürlerini bile yaptım bana yardım edinnnnnn ne oluurrrr...........

merhaba arkadaşlar..ben kadın doğum hastanesinde hemşirelik yapıyorum..bizimde 1 yıldır çocuğumuz olmuyor.hastanemizdeki tüm doktorlara gittim önemsemediler.en sonunda bir doktorumuz tedaviya başlayalım dedi çünkü benimde adetimin 3. günü yaptırdığım testlerde LH yüksek çıkıyordu..2 ay cyclo prognova diye bir ilaç kullandım..19 olan LH 25 olmuş..bu yüzden adetlerim kesilmeye başladı..doktorum ilaca devam edicez dedi.bende sinirlendim ve tedaviyi bıraktım..daha sonra bir prof.a gittim. vajinal muayene sonrasında yumurtalıklarımın yapısının zayıf olduğunu,durumumun hiç iyi olmadığını söyledi..şimdi hiç bir tedavi uygulamıyorum.bu kadar kısa zamanda bıktım artık.çocuğumun olmayacağını kabullendim..olursa bir mucize yani..:KK59::KK50:

merhaba arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum ve yazılanları okuyunca bende durumum hakkında size bişeyler sormak istedim. ben 20 yaşındayım 13 yaşına kdr hiç adet görmedim..13 yaşında epilepsiyle tanıştım ve epilepsi tedavisi için ilaç kullanmaya başladım 16-17 yaşıma kadar adet grmeyince annem doktora gitmek istedi ve ilk gittiğimizde yumurtalık tembelliği dendi . ve bu yaşıma kadar ilaçla adet görüyorum:KK43: en son baya iyi bi doktora gittk ultrasonla hormon tahlilleriyle herşeyle baktı ve herşeyin normal olduğunu yumurtalıklarımın olduğunu ancak tembel olduğunu söyledi uzun zamandır BELARA adlı bi ilaçla adet görüyorum. Yaklaşık bi hafta önce gene gitttin cyclprognova adlı bi ilaca geçti onun daha iyi olcağını söyledi ama ben yan etkilerini okuyunca ve epilepsiye de zararı olduğunu düşündüğüm için belaraya geri dönmeyi düşünüyorum :KK43:( çok kararsızım artık ilç kullanmaktan bile sıkıldımm Allah inş herkesin şifasını verir.. :KK43:

merhaba arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum ve yazılanları okuyunca bende durumum hakkında size bişeyler sormak istedim. ben 20 yaşındayım 13 yaşına kdr hiç adet görmedim..13 yaşında epilepsiyle tanıştım ve epilepsi tedavisi için ilaç kullanmaya başladım 16-17 yaşıma kadar adet grmeyince annem doktora gitmek istedi ve ilk gittiğimizde yumurtalık tembelliği dendi . ve bu yaşıma kadar ilaçla adet görüyorum:KK43: en son baya iyi bi doktora gittk ultrasonla hormon tahlilleriyle herşeyle baktı ve herşeyin normal olduğunu yumurtalıklarımın olduğunu ancak tembel olduğunu söyledi uzun zamandır BELARA adlı bi ilaçla adet görüyorum. Yaklaşık bi hafta önce gene gitttin cyclprognova adlı bi ilaca geçti onun daha iyi olcağını söyledi ama ben yan etkilerini okuyunca ve epilepsiye de zararı olduğunu düşündüğüm için belaraya geri dönmeyi düşünüyorum :KK43:( çok kararsızım artık ilç kullanmaktan bile sıkıldımm Allah inş herkesin şifasını verir.. :KK43:

canım öncelikle geçmiş olsun bendede aynı sorun vardı geçen ay hamile kaldım çok şükür ilaçlara gerek kalmadan sana bu tür ilaçları önermem şu yüzden bunlar doğum kontrol hapı ve yumurtlamayı tamamen engelliyor sadece düzenli adet olmanı sağlıyor ama yumurtlamana faydası olmuyor bilmiyorum evlimisin çocuk istiyormusun ama değilsen ve ileride evlenip çocuk sahibi olmak istiyorsan değişik tedaviler uygulanıyor önce hormonlarda bi sorun yoksa klomen hapı veriliyor faydası olmazsa rahim filmi ile tüplere bakılıyor ve orada bi sorun yoksa iğne tedavisine geçiliyor ben iğnelerimi almıştım fakat araya terslik girdi yaptıramadım öylece bekliyordu 2 aydır dolapta sonra yurtdışından bi ebeden çay aldım yumurtlamayı destekliyor adeti düzenliyor sanırım gerçekten işe yaradı ilk kullandığım ay hamile kaldım

yok bekarım ben daha 20 yaşındayım ama bu konu gerçekten canımı sıkıyor şu an bursada ünv öğrencisiyim 2 ay daha burdayım yaz okulu için o yüzden belarayı kullanmaya devam etmeye düşünüyorum ama istanbula döndüğümde doktorumu değiştiricem :KK43: sürekli ilaç değiştirerek biyere varamıyorum gerçi artık umudum da kalmadı ilerde çocuğum olmaz diyede çok korkuyorumm :KK43:

canım öncelikle geçmiş olsun bendede aynı sorun vardı geçen ay hamile kaldım çok şükür ilaçlara gerek kalmadan sana bu tür ilaçları önermem şu yüzden bunlar doğum kontrol hapı ve yumurtlamayı tamamen engelliyor sadece düzenli adet olmanı sağlıyor ama yumurtlamana faydası olmuyor bilmiyorum evlimisin çocuk istiyormusun ama değilsen ve ileride evlenip çocuk sahibi olmak istiyorsan değişik tedaviler uygulanıyor önce hormonlarda bi sorun yoksa klomen hapı veriliyor faydası olmazsa rahim filmi ile tüplere bakılıyor ve orada bi sorun yoksa iğne tedavisine geçiliyor ben iğnelerimi almıştım fakat araya terslik girdi yaptıramadım öylece bekliyordu 2 aydır dolapta sonra yurtdışından bi ebeden çay aldım yumurtlamayı destekliyor adeti düzenliyor sanırım gerçekten işe yaradı ilk kullandığım ay hamile kaldım

canım benim nasıl bir bitki çayıydı o..içinde neler vardı biliyormusun..

bende şuan hayıt otu aslan pençesi,ve civan perçemi karıştırıp içiyorum.. ama faydası olmuyor galiba..

bizde 1 yıldır korunmadığımız halde olmuyor...birsürü problemim çıktı..

kmehtap merhaba buralardamısın acaba ? şu çayın adı ne ki ?

ben dr. gidip yumurta takibi yaptırmak istiyorum.. bunun için adetliyken mi dr. gitmeliyim.. ve kaçıncı günü gitmeliyim? birde muayne alttan mı yapılıyor? bu arada çocuk istediğimiz için yumura takibi istiyorum.. yumurtamın çatlayıp çatlamadığını öğrenmeliyim...

şimdiden teşekkürler..

ben dr. gidip yumurta takibi yaptırmak istiyorum.. bunun için adetliyken mi dr. gitmeliyim.. ve kaçıncı günü gitmeliyim? birde muayne alttan mı yapılıyor? bu arada çocuk istediğimiz için yumura takibi istiyorum.. yumurtamın çatlayıp çatlamadığını öğrenmeliyim...

şimdiden teşekkürler..

canım benim de 1yıldır bebegim olmuyor,doktora ilk defa gideceksen adetinin 2.günü git hormon tahlili yapacak kan alıp hormonlarda sorun var mı diye ?
sonra adetin bitince gideceksin işte o zaman alttan bir kez muayene ol rahim temiz mi diye bakacak kist vb var mı diye?sana tavsiyem doktora bende iltihap var mı diye sor çünkü benim ilk gittiğim doktor özel hastanedeydi iltihaba ragmen bana söylemedi ki para kazansınlar üzerimden devlet hastanesine gitmelisin ...özel hastaneye asla gitme özel muayene de olur ama doktor devlette calışsın mutlaka...
yumurta takibi için karından ultrasyonla bakılıyor yumurta durumunu öğrenmek için adetin ilk gününden say 10 veya 12.gün git oluşmuş olur yumurtaların baktırırsın...
bi de bana ilk doktor kist var dedi korkuttu ama şimdiki doktorum kist degil iltihap oldugunu gördü zaten renkli sarı yeşil akıntın varsa iltihap vardır bu da gebeliğe engel...
yumurtalarını dert etme klomenle büyütüyor doktorlar zaten...eşinin spermine de en kısa zamanda baktırmanı tavsiye ederim...zor değil bir kere vercek örnek o kadar...yavassa falan o da ilaç alır...kolay gelsin inş.kısa zamanda anne oluruz...

merhaba arkadaşlar.
sonunda ne sorunum olduğunu öğrendim.yumurtaların tembel biraz dedi doktor ama çocuğun olmaz demedi.ilaç verdi adet söktürücü birde akıntı için ilaç verdi.ben burda okunanları duyunca baya moralim bozuldu.burda yazılanlara göre çocuk sahibi olmak biraz zor ama doktor hiç olmaz demedi bana.özellikle sordum fikir verirmisiniz?
bide benim adetim evlendikten sonra ilk defa böyle düzensizlik yaptı kızken böyle düzensizlik yaşardım ama ne bileyim..durumum iyimi kötü mü anlayamadım.yardımcı olurmusunuz ?

arkadaslar ben 3 yıllık evlıyım ve 1 senedır korunmuyorum..adet düzensızlıgımden dolayı doktora basvurdum..bırden cok özel hastanelere gıttım ama sorun olmadıgını stresten adet olamadıgımı soyledıler.daha sonraları madem sorun yok ozaman devlet hastanesıne gıdeyım dedım ve yumurta tembellıgı cıktı.4 aydır klomen tedavısı görüyorum.bu ay 27mm 2 yumurtam olusmus ve catlamıs ama gebelık yok..yanı sanırım yok yarın adet olmam gerek normal zamana gore ama adet etkılerımı goruyorum vucudumda malesef:KK43: doktor:bu seferde olmazsa catlatma iğnesı yapalım dedı..cok streslıyım.durumuma dısardan bakıldıgında umut varmı dersınız....

X