İğneli Epilasyon Yüz bölgesine iğneli epilasyon yaptıranlar

teşekkürler ilknur onu da aliim listeme. bgn eczaneye gittim. iğneli epilasyon der demez bana 'daylong actinica' isimli ürünü gösterdiler. yaralı, lekeli, allerjik, müdahaleli ciltlere bunu verioruz dediler. Babe ise yüz için özel yağsız 50 faktör bi koruyucu çıkarmış beni cezbeden bu oldu. Güneşte parlarmıyım daylong ile tereddüt ettim. Yorumlara göre bi seçim yapıcam

ben hamiltondan çok memnunum canım öyle parlamıyor sadece ilk sürdüğünde biraz beyaz oluyor onu da yüz emince geriye bişi kalmıyor tavsiye ederim sana ben iki yılı aşkındır aynı ürünü kullanıyorum

köke gerekli,iyi bir akım yapıldığında,nasıl hiç kızarıklık dahi kalmaz anlamıyorum...
bana garip geliyor açıkçası.
kızarıklık,uyuşma gerginlik,hafif şişlik özellikle dudak üzeri,bunlar nornmal bence.uygulanan gözeneklerde minik minik kan toplaması da normal,yeterki birkaç günde toparlansın,10-15 günde de izzler iyice geçsin,(cilde temiz bakılsın ellenmesin)

ama ilk gün dahi bana bir şey olmuyor demek tuhaf!!!!

ben Konya'da yaptirdim, yapan kisi uzun suredir yapiyordu, Konya'da herkes ona gider. ama cok da tecrube isteyen bir is degil sanki, herkes ayni sekilde bitirir bence.
kızlarım abla merhaba :)
başka bir başlıktan sana yönlendirildim. konya'da gittiğin iğneli epilasyon yerini söyler misin? araştırmalardayım da bu arafisfisfis

arkadaşlar ben yüzüm için iğneliye gidiorum ve uygun bi güneş kremi arıodum bu forumda da, daylong actinicaya kafam yatmıştı. Ancak bgn öğrendimki bu ürün eczanelerden geri yollanmış üretici firmaya çünkü son kullanma tarihleri yaklaşıomuş, eğer alacak olursanız çok dikkat edin tarihine. Bi de eczacı bayan orda bana bioderma marka bi ürün önerdi spot 50 gibi bişiler yazıo, özellikle epilasyon yaptıranlar için leke oluşmasını engellemeye özel olarak üretlmiş bi ürün bu dedi, ki açıklamalarında da bu yazıodu.
Hiç kullananınız varmı? Ben güzel bulup aldım ama iyidir umarım

köke gerekli,iyi bir akım yapıldığında,nasıl hiç kızarıklık dahi kalmaz anlamıyorum...
bana garip geliyor açıkçası.
kızarıklık,uyuşma gerginlik,hafif şişlik özellikle dudak üzeri,bunlar nornmal bence.uygulanan gözeneklerde minik minik kan toplaması da normal,yeterki birkaç günde toparlansın,10-15 günde de izzler iyice geçsin,(cilde temiz bakılsın ellenmesin)

ama ilk gün dahi bana bir şey olmuyor demek tuhaf!!!!

sizde aynı şeyleri yaşamışsınız demek çok tuhaf size nasıl kabuksuz tuhaf geliyorsa banada kabuklanma tuhaf geliyor bence işi profosyeneline yaptırmak lazım izmirde aysepilasyon var bence oda benimle aynı fikirdedir eminim işi iyi yapınca neden sorun olsunki işi uzmanına sormak lazım ama burda çok fazla sorgulama seçeneğimiz yok sadece yorumlardan yola çıkabiliyoruz.

hayır ben de kabuklanma olmuyor,şuan gittiğim yerden memnunum ama ayrıca aysel hanıma da güveniyorum,işinin ehli belli.
benim uygulamadan sonra sadece minik kızarıklıklar oluyor bazı gözeneklerde,gözenek kadar.ama iyi bakmazsam onlar kabuğa dönüşebillir bence.hafif şişiyor pek farkedilmeksizin,ilk gün oda. sonra kızarıklıklarım ertesi güne azlıyor ama dikkatli bakılınca belli oluyor ve kuruluk gerginlik uyuşma oluyor tabii,çünkü bir uygulama yapılıyor ve cilt reaksiyon göstermeli bencee.
ama hiçbirşey olmuyor ;o gün dahi normal günlük hayatıma dönüyorum demeye inanasım gelmiyor elbet.çünkü kızarıklı şişme çok belli oluyor hemen eve atıyorum kendimi,dünyadan en az 2-3gün soyutlanıyorum.
iğnelinin en kötü yanı da bu...seans sıklığı acısı da,fiyatıda cabası oluyor,çünkü uzun sürdüğü için pahalıya geliyor bence:KK43: kesin bitme umudu tek tesellisi sadece.bu da pandoranın kutusu gibi ''bu umut kötülüklerin en kötüsü,işkenceyi uzatıyor çünkü'' herkeste farklı sürüyor,,burada 1 kişi haricinde (kızlarım nick) benim şukadar da bitti diyen yok!!!

ilk gün bir şey sürmüyorum ama kesinliklede yıkamıyor ve ellemiyorum.en önemlisi bu.
ertesi günü pamukla baticconla hafif pıt pıt nemini alıyorum bişekildede su değmeden temizlenmeli çünkü.sonra madecassol sürüyorum hücre yenileyici,bepanten kullanmayın su bazlı,ve tüğleri besleyici çünkü.kesinlikle su değmemeli ve ellenmemeli,bikaçgün en azından.duş alırken dahi saçlarımı eğerek yüzümü yıkamadan alıyorum hemen havluya sarıyorum başımı.
duştan sonra yüzümü baticcon ve pamukla hafiften temizliyorum pamuğu deride gezdirmeden pıt pıt...bir kaç gün.sonra kantaron yağı.birkaç saatte bir sürülmeli hafifçe.o kabuklanmadan iyileşmeyi sağlıyor bence,çünkü dediğim gibi yüzümde minik kıraıklıklar oluyor ama onlar kabuk tutmuyor,üç günde farkedilmeyecek oluyor ama gerginlik hassasiyet geçmiyor bir haftada.ayrıca silverdinde 2. 3.günden sonra sürülmeli oda bitkisel çünkü,yara iyişetirici.aysel hanımında dediği gibi,pamuğa biraz gülsuyu ve pudrada iyi geliyor baticconla, 3.günden sonra temizleme için kullanıyorum ben yüzeysel ellemeden.
bunları mutlaka alın ve uygulayın.

ama kabuklanma olmuyor ee doru,güzel; ama hiçbirşey olmuyor diyorsunuz... ???

Son düzenleme:
tabi ben bu arada 3 seansımdayım,yüzümde, 1 saat sürüyor,dk. ile çalışıldığı için temiz bir uygulamadan sonra hızda önemli tabbi.bana yapanın hızlı olduğunun farkındayım,1 saat sürüyor ama tüm yüz tamamen bitmiyor bile (aysel hn.bilgilerinde de yazdığı gibi,diğer bölgelere göre uzakytan gözükmeksizin yüzde çok tüy oluyor)

2. turda anca bitti,kalanlarda var,sarışınım,çok sert ve siyah tüylü olmamama rağmen... bir kaç seanstan sonra belli olur durum.dudak üzeri felaket acıyor,hepimize kolay gelsin...

kızlar iğneli epilasyon sonrası kabuklanma kızarıklık şişlik konusunda size yardımcı olmak istedim.eğer kıllar çok yoğunsa o seans işlem uzun sürer ve doğal olarak kızarıklık ve şişlik olabilir.tabi bu biraz da cilt yapınızla da alakalı.dikkat ederseniz ilk seanslarda daha çok yaşarsınız bu problemi çünkü hem seans uzun sürer hem de kıl kökü daha güçlü olduğundan daha yüksek akım uygulanır...daha sonraki seanslarda hem cilt alışır hem kıllar seyreldiği için işlem daha kısa sürer dolayısıyla bu şikayette azalır....ben epilasyon sonrası hastaya yüksek frekans uyguluyorum bu güzellik uzmanının cilt bakımında da kullandığı cildi sakinleştirici bir cihaz bu uygulamadan sonra hem kızarıklık gider yanma hissi kalmaz kabuklar da farkedilemeyecek derece azolur yüksek frekanstan sonra epilasyon sonrası velona jel sürüyorum evde de hastaya silverdin yada medicasol tarzı krem sürebilirsin diyorum 24 saat su sürdürmüyorom yada kozmetik bir ürün....bunları uyguladıktan sonra bir problem olmuyor...2 gün evde kalmanız da gerekmiyor böylece...

zor olmadığı için yazında devam edicem iğneliye diğer bölgelere başlıcam hiç bi sorun yok şimdilik olursa yazarım arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
sizin gibi olsa asla yaptıramazdım sanırım epilasyon çok yoğun çalışıyorum ben öyle 3 gün nasıl feda edilir akşam yaptırıyorum ertesi günü iş var allahtan ertesi güne bişey kalmıyor yüzüme krem sürmeye bile zamanım olmuyor bazen hep koşturmaca nasıl uğraşırımki sizin gibi böyle size kolay gelsin arkadaşlar baya uğraştırıyor sizi epilasyon.

emotionleon bepanthene kullanmayın tüyleri beslio demişsin eminmisin canım bundan? Gecen gün eczaneden biodermanın yatıştırıcı bi kremini aldm epilasyon sonrası için ama daha denemedim. Bi de evde medacassol var ama daha onu direk yüzüme sürmeye cesaret edemedim

emotionleon bepanthene kullanmayın tüyleri beslio demişsin eminmisin canım bundan? Gecen gün eczaneden biodermanın yatıştırıcı bi kremini aldm epilasyon sonrası için ama daha denemedim. Bi de evde medacassol var ama daha onu direk yüzüme sürmeye cesaret edemedim

ben de ona takıldım. bepantheni daha çabuk iyileştirmesi için sürüyorum. tüyler zaten elektrik akımıyla yeterince tahrip olmuş haldeyken beslenecek durumda olmaz ama dimi? :CüvCüv:

beklazon kullan ben epilasyondan sonra beklazon kullanıyorum tüyleri güçlendirmiyor öyle olsa yapılan yerler incelmezdi yara olur diye düşünmeyin gerçekten iyi geliyor beklazon uzmanımın tavsiyesiyle kullanıyorum 20 yıldır bu işi yapıyorsa iyi de bir uzmansa verdiği bilgi doğrudur bence.

akım yapıldığında cımbız dahi görmemiş en ince tüğler ilk uygulamadan sonra çıkmayabilir,ama diğer tüyler uygulama yapıldıktan sonra daha ince ve daha geç de olsa çıkıyor,öyle olmasa seanslar aylarca hatta bir yıl sürmez bence.
ayrıca bepanthen, akım yapılmamış tüyleri besleyebilir.alttan dinlenmekte olan-çıkacak tüyleri..tüm yüze tüm tüylere işlem hemen yapılmıyor ki,haftalarca anca bir tur bitiyor düşünürsek...oyüzden çok zor,çok uğraşıyoruz ya.
ayrıca bepanthen, daha su bazlı olduğu için yağlı,sadece pişiklerde ii,el ve ayak bakımında.tüyleri beslediğini bilinçli çok kişiden biliyorum.
madecassol hücre yenileyici ve çok etkili,daha çabuk toparlıyor. uygulamadan 2 gün sonra kullanın derim ben,kullanıyorum hiçbir yanetkisini görmedim,cildimde çok hassastır ayrıca.
silverdinde bitkisel ama onu kullanınca güneşe hiç çıkmamak gerek ışığa dahi duyarlı leke yapabilir ve o çok yağlı,ama oda çok etkili yara yanıklarda ,onuda birkaç gün sonra daha sonraki günlerde yani, akşamları kullanın derim ben.

kantaron yağına gelirsek eğer; bunu internette araştırabilirsiniz,tamamen bitkisel... ben yararını çok görüyorum ama onu da sonraki günlerde kullanın iz ve lekelerde dahi çok etkili,hücre yeniliyor...fiyatıda oldukça iyi,5-7 tl arası. aktarlarda. doğal nemlendirici olarakda kullanılabilir makyaj altına.

Arkadaşlar benim sorularım olacak;
Ben yüz bölgemdeki tüylerle bundan 6 sene falan önce oynamaya başladım. ılk olarak kaşımı alan bayanın "cildin cok parlak görünür, ağda ölü tabakayı alır" vaadleriyle sir yaptırdım yüzüme. Sonra bi baktım düzgün çıkmıyo tüylerim ve ben sürekli yüzümü ağdalamak zorunda kaldım. Bu süreçte tüylerim yayıldı ve bi an geldi bari lazer yaptıriim de toptan kurtuliim diip bi 6-7 ay da lazere gittim. Ama bu sefer sonuç daha da rezil oldu boynuma falan yayıldı. Kalınlaşanlarla birlikte ince ince ama sık sık tüylenmeler de oluştu. Sonra tekrar ver elini ağda.. En son gecen sene ailemin yanına gittiğimde bi 3 ay kadar iğneli epilasyona gitmiştim, ama devam edemediğim için bi sonuç almamıştım tam. Ki sonra istanbula döndüğümde uygun epilasyoncu bulamayınca kendi kendime yüzüme sir ağda yapıyodum. Şimdiyse yine iğneli epilasyona başladım. Şımdi sorum su: bu kadar işlem gören direnç kazanan tüylerimden gerçekten kurtulabilirmiyim? Bunun ortalama süresini vermeye kalksak ki yüz için bunun uzun oldugu söyleniyor ne kadar olur? Ne kadar zaman sonra ve ne biçimde bi değişiklik görmem lazım bu tüylerde?

Birçok uzman bu forumu okuyor benim ve kujumun merak ettiği bu sorunun yanıtını verebilirmisiniz lütfen?
Ya da böyle bi deneyim yaaşayan arkadaşlar?

valla cerenicious ben yüzüme yaptırmadım, ama çenemde sadece 2 kere cımbızla aldığım birkaç tüy güçlenince iğneliyi oraya da yaptırdım, toplam 3 kere dokundurttum denebilir ordaki 3 4 tüye, ve ondan önce de o tüyü olsa olsa 4 5 kere çekmişimdir cımbızla, ve siyahlaşıp güçlenmesi için yetmişti, şimdi 3 kereden sonra falan ordaki tüy çok inceldi.. bu sana referans olabilir belki.

X