İğneli Epilasyon Yüz bölgesine iğneli epilasyon yaptıranlar

Ben azalmayı bu defa net bi şekilde hissettim zaten, sıkıntım daha önce yüzüme cok fazla işlem yaptırmış olmam ondan tedirgin oluyorum acaba cokmu güçlendirdim ben tüylerimi sonuç alamicak kıvama mı geldim die. Uzmanımla da konustum bugün o da sizin gibi ifade etti zaten yüzün bi tarafı dierinden hep farklı olur diye. Cok teşekkür ederim :)

ne kadar işlem uygulamış olursanız olun her kıl yapısında sonuç alırsınız iğneliden bundan dolayı endişeleriniz olmasın.hiç işlem görmemiş kıllara göre daha geç ilerler belki ama sonuç muhakkak bitiş olacaktır.

Sayın meslektaşım,
"yanlışım ve eksiklerim varsa diğer uzman arkadaşlarım da eklesin ve uyarsın.hepimiz fikir alışverişinde olalım istiyorum.gerek uygulatan kişilerin yanlış uygulamalara maruz kalması gerekse iyi uygulayan kişilerin uygulayamayanların bedelini ödemesi" şeklinde devam eden ve benim de siteye katıldığım günden itibaren savunduğum düşüncelerimle örtüşen sözlerinizden cesaret alarak bir başka paragrafta yazdığınız "epilasyon yaptırdığınız kıl daha yumuşak çıkmıştır uzamıştır " şeklinde ki sözlerinize açıklık getirmenizi rica edeceğim. Eğer doğru anladıysam bu düşüncenize katılmadığımı söylemeliyim. Hatta bu konu malesef bayanlarımızı inandırmakta en çok zorlandığım konu. Ama bir uzman olarak siz de aynı düşünceyi savunuyorsanız bu konuyu enine boyuna değerlendirmekte hem bizler hem de uygulatanlar açısından fayda var sanırım. Ben çok net olarak ifade ve iddia ediyorum ki doğru yapılan bir uygulamadan sonra tahrip edilen kıl kökünden yeniden oluşum sözkonusu olamaz. Uygulamadan sonra kılın incelerek çıkması iğneli epilasyon uygulaması için değil, lazer epilasyon uygulaması için geçerlidir.

Sayın meslektaşım,
"yanlışım ve eksiklerim varsa diğer uzman arkadaşlarım da eklesin ve uyarsın.hepimiz fikir alışverişinde olalım istiyorum.gerek uygulatan kişilerin yanlış uygulamalara maruz kalması gerekse iyi uygulayan kişilerin uygulayamayanların bedelini ödemesi" şeklinde devam eden ve benim de siteye katıldığım günden itibaren savunduğum düşüncelerimle örtüşen sözlerinizden cesaret alarak bir başka paragrafta yazdığınız "epilasyon yaptırdığınız kıl daha yumuşak çıkmıştır uzamıştır " şeklinde ki sözlerinize açıklık getirmenizi rica edeceğim. Eğer doğru anladıysam bu düşüncenize katılmadığımı söylemeliyim. Hatta bu konu malesef bayanlarımızı inandırmakta en çok zorlandığım konu. Ama bir uzman olarak siz de aynı düşünceyi savunuyorsanız bu konuyu enine boyuna değerlendirmekte hem bizler hem de uygulatanlar açısından fayda var sanırım. Ben çok net olarak ifade ve iddia ediyorum ki doğru yapılan bir uygulamadan sonra tahrip edilen kıl kökünden yeniden oluşum sözkonusu olamaz. Uygulamadan sonra kılın incelerek çıkması iğneli epilasyon uygulaması için değil, lazer epilasyon uygulaması için geçerlidir.
şunu iddia ederim hiç müdahale edilmemiş kılların ilk işlemde yok olacağını.ama işlem görmüş sertleşmiş kılda burada altını çizmek istiyorum her kıl kökü için değil bazı kılların daha dirençli olduğunu tekrar işleme gerek olacağını savunuyorum.özellikle çene bölgesi çok sert olan kıllar için.haaa belki akımı çok yüksek tutarsanız olabilir bir daha çıkmaz.ama o kadar yüksek akımla cilde de zarar verme olsılığınız oluşmaz mı?ben bu riski göze alamam.tekrar ediyorum bunu her kıl kökü için söylemiyorum.

şunu iddia ederim hiç müdahale edilmemiş kılların ilk işlemde yok olacağını.ama işlem görmüş sertleşmiş kılda burada altını çizmek istiyorum her kıl kökü için değil bazı kılların daha dirençli olduğunu tekrar işleme gerek olacağını savunuyorum.özellikle çene bölgesi çok sert olan kıllar için.haaa belki akımı çok yüksek tutarsanız olabilir bir daha çıkmaz.ama o kadar yüksek akımla cilde de zarar verme olsılığınız oluşmaz mı?ben bu riski göze alamam.tekrar ediyorum bunu her kıl kökü için söylemiyorum.

Yani eğer çok güçlü ve sert kıllardan bahsetmiyorsak, bir uygulamada gerçekten kılların bir daha çıkmaması gibi bir durum kesin olarak söz konusu mudur? Kıllar çok sert değilse bunun doğrusu bu mudur yani?

aysel abla bana kılın ince yada kalın olması önemli değil giden kıl terkak gelmez dedi yani dogru bi işlemde tek kıl 1 seferde gider dedi ve benım boyun bölgemın%50si 60 ı 1 seferde gitti. ben bunu hemen anlamadım yaptırıp geldikden çok sonra 2. boyun iğneli epilasyonuma gittiğimde anladım boynumun 1 tarafına çok çalışıldı 1 tarafına az kabuk oluşdugunda sağ tarafdakı kabuk mikrarı diger boynumun 3de1i kadardı. sol boynuma çok çalışamadı uçaga geç kalıyorum dıye. ben bu yaz tatılı izmirde geçirmeyi pilanlıyorum aysel ablanın epilasynundan yararlanmak için hakıkaten ender bulunan uzmanlardan.

Yani eğer çok güçlü ve sert kıllardan bahsetmiyorsak, bir uygulamada gerçekten kılların bir daha çıkmaması gibi bir durum kesin olarak söz konusu mudur? Kıllar çok sert değilse bunun doğrusu bu mudur yani?

hayır ben bu kadar iddialı değilim en azından çok az da olsa çıkan olur diyorum.

hayır ben bu kadar iddialı değilim en azından çok az da olsa çıkan olur diyorum.

Şöyle örnek vereyim. Kollarım hiç işlem görmemişti benim, tüylerin yapısı da inceydi ama sık sayılırdı. 2 kez uygulama yapıldı, yarısı belki daha çoğu gitti ama çok az bir kısmı kaldı diyemem yine de. Bu sizce yanlış ya da eksik bir uygulamayı mı gösterir?

Şöyle örnek vereyim. Kollarım hiç işlem görmemişti benim, tüylerin yapısı da inceydi ama sık sayılırdı. 2 kez uygulama yapıldı, yarısı belki daha çoğu gitti ama çok az bir kısmı kaldı diyemem yine de. Bu sizce yanlış ya da eksik bir uygulamayı mı gösterir?

angelnr;bak burada net bir durum var ve kesin konuşabilirim.kıllarınız hiç işlem görmemiş ve tüy yapım da inceydi diyorsunuz.evet ilk seansta gitmesi gerekirdi.hadi diyelim ilk seansta bazı kıl köklerine giremediği yeterli akımı veremediği için çıkanlar oldu.siz 2.bir uygulamadan bahsediyorsunuz ve 2.seanstan sonra bile çok az bir kısmı kaldı diyemem diyorsunuz o zaman yanlış bir uygulama var derim.her kıl köküne girilememiş ve yeterli akım verilememiş.buradan kesin konuşmayı sevmiyorum çünkü görerek konuşmak daha mantıklı.ama senin durumun için net konuşabilirim.

angelnr;bak burada net bir durum var ve kesin konuşabilirim.kıllarınız hiç işlem görmemiş ve tüy yapım da inceydi diyorsunuz.evet ilk seansta gitmesi gerekirdi.hadi diyelim ilk seansta bazı kıl köklerine giremediği yeterli akımı veremediği için çıkanlar oldu.siz 2.bir uygulamadan bahsediyorsunuz ve 2.seanstan sonra bile çok az bir kısmı kaldı diyemem diyorsunuz o zaman yanlış bir uygulama var derim.her kıl köküne girilememiş ve yeterli akım verilememiş.buradan kesin konuşmayı sevmiyorum çünkü görerek konuşmak daha mantıklı.ama senin durumun için net konuşabilirim.

Anladımm, teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

aysel abla bana kılın ince yada kalın olması önemli değil giden kıl terkak gelmez dedi yani dogru bi işlemde tek kıl 1 seferde gider dedi ve benım boyun bölgemın%50si 60 ı 1 seferde gitti. ben bunu hemen anlamadım yaptırıp geldikden çok sonra 2. boyun iğneli epilasyonuma gittiğimde anladım boynumun 1 tarafına çok çalışıldı 1 tarafına az kabuk oluşdugunda sağ tarafdakı kabuk mikrarı diger boynumun 3de1i kadardı. sol boynuma çok çalışamadı uçaga geç kalıyorum dıye. ben bu yaz tatılı izmirde geçirmeyi pilanlıyorum aysel ablanın epilasynundan yararlanmak için hakıkaten ender bulunan uzmanlardan.

kujum 1 seferde %50-60ı gitti demişsin.uygulama yaptırdığın yerde %50lik kısmına çalışıldığı için mi bu kadar azalma oldu yoksa hepsine çalışıldıda azalan kısım bu kadar mı?cevaplarsan sevinirim

boynumun sağ tarafına çalışıldı sadece çok inceleri bırakılmışdı boynumun sol tarafına ise uçaga geç kaldıgımız için pek çalışamadı aysel hanım

boynumun sağ tarafına çalışıldı sadece çok inceleri bırakılmışdı boynumun sol tarafına ise uçaga geç kaldıgımız için pek çalışamadı aysel hanım

Merhaba size bir şey sormak istedim, boyun biraz hassas bir bölge sanırım. Boyununuza yapıladan uygulamadan sonra kızarıklık ne kadar sürüyor, aynı şekilde kabuk? şimdiden teşekkürler

bende kabuk bıraz geç dökülüyo 15 gün kadar sonra. aysel hyanıma yaptırdığımda kabuklar düşdüğünde iz yokdu ankaraada başka bı uzmana yapdırdım kabuklar düşünce pembe izler kaldı ve daha geçmedi

Bıyık bölgesi tüyleriniz çok kalınsa bir kaç seans lazerle incelttikten sonra iğneli ile devam edebilirsiniz. iğnelide canınız çok acıyorsa Emla kremi yarım saat önceden kullanabilirsiniz. Kesinlikle iğneli epilasyona lokal anestezi ile (iğne ile uyuşturma) uyuşturma önermiyorum.buyrunnnnnnnnn

neden önermiyorsunuz?

canım bu konuda en dertlı benım :) yüzümdekı tuyler için bilinçsiz olarak bı lazer merkezıne gittim tuylerime bakdılar evet bıter ama 11 seansı bulur tüylerin ince olduğu için dediler bende tek bıtsınde 11 olsun dedim başladım... sürekli akstamadan gidiyorum lazere ben bu süreç içinde tatıle çıkdık 2 ay kadar allahım gördüklerime şok oldum benım tüyler olmuş bı sakal. tatıl dönüşü panık halınde gittim lazer merkezine normal dfalan dediler zamanla azalır dediler sabır dediler bekledim tam o merkeze 16 seans gittim cihazları ıpl dı ve en kötü cihazdı. sonradan öğrendimkı ıpl lazer mekınası değil yoğunlaştırılmış ışık. daha sonra alexsander ve diot yaptırdım ama içimde acaip bı korku oluşdu kurtulamayacam ben bunlardan dedim sakal oldular. iyice bunalıma girdim zaten düğün aşamasındayız onun verdiği sitreste var sonra ndyag yaptırdım onunda hiç bi etkısı olmadı azıcık bıle dökülmedi sonrada gemını yaptırdım :) şimdi o dönemı gülerek anlatıyorum ama çekdiklerimi ben bilirim hep aglıyodum psikolojım bozulmuşdu ve anladımkı lazer epilasyon paket bölgendekı tüylere yüzündede sahip değilsen etki etmiyo........... bu çok önemlıydı......paket bölgendekı gibi değilse tüylerin kalın ve sert değilse işe yaramıyo. iğneli epilasyona karar verdim son olarak buradakı arkadaşara danışıp gittim 2 yere allahım bu seferde tüylerden kurtulayım dıye yuzumde iz kalacak yuzum iğneli epilasyon sonrası davul gibi şişiyo kıpkırmızı oluyo ve kabuklanıyo:KK43:(( kesin sonuç iğnelide ama uzmanını bulmak zor. sanada önerim iğneli epilasyona gitmen tüylerin paket bölgendekı gibi değilse tabı yanan yerde tekrar tüy çıkmıyo. arkadaşlar ben savaşmakdan bıkdım umudum kalmadı bu tuylerden kurtulacagıma bırı bana yardım etsin gidipte memun kalan bırı yokmu ankarada

sonuç ne kujum?

Jbal, bana göndermiş olduğun mesajı aldım fakat; 50 mesaj hakkını henüz dolduramadığım için sana forumdan mesaj atamıyorum. ıstersen e-mail adresini bana gönder...Saglicakla...

merhaba...uzunca bir ara verdim ki sonucu yazayım diye ...kızımın iğneli yapılan yüzündeki tüyleri hiç ellenmediği için birkez yapılandan bir daha çıkmadı çenesinde 2 tek çıktı sadece diğer yerlerde tek tüy yok:) inanın ki tüm yüze yapıldı sadece alt boyun kaldı oda çok acır diye düşünüyorum bilmem nasıl gidecek ?ama sonuç inanılmaz benim çenemdekilerde çok azaldı ve inceldi ama kızımın tüyleri hiç ellenmemiş olduğu için bir yapılan bir daha çıkmadı :)hatta arkadaşları sen bayağı beyazladın bişi mi sürüyorsun yüzüne diyorlar :)

mainbo daha öncede size birşey danışmıştım.bulunduğum yerde iğneli epilasyon yapan yer yok.bulsamda referans olabilecek birileri olması lazım.siz tek seferde iz bırakmadan tüylerin birdaha çıkmadığını söylemişsiniz.ben kesin sonuç için yolu göze alırım.özel msj almadığınız için burdan sormak zorunda kaldım.bana gittiğiniz yerin adresini özelden atarsanız çok sevinirim.acil başlamam lazım.umutla sizden haber bekliyorum

ya arkadaslar bişey sormak istiyorum.acaba roacutenne kullananlar yüz için igneli yaptırabilirlermi.eger yaptırabilirlerse tedavi bitiminden ne kadar sonra yaptırılması uygun olur.
bi de epilasyon+bioder kullanan kullanıpta bi faydasını gören varmıdır.
cevaplarsanız sevinirm

ben roacutan kullananlar iğneli epilasyon yapdıramazlar dıye bılıyorum hatta iğneli roacutanı bırakdıkdan belli bi süre sonra başlanılıyormuş

X