Yüzmeye başlıyorum; paylaşım ve tecrübelerimiz!!

Yaa bu mevsimde havuz nasıl oluyor.Sıcak havuzları mı var.Bende gitmek istiyodum ama kış geldi diye araştırmıyorum.

canım bende bilmiyorum inşallah cumartesi günü başlıyorum gelir sana burada yazarım sıcakmıdır soğukmudur diye kaydirigubbakcemile5
sen ne taraftasın anadolu yakasında mı? avrupa yakasında mı?

bidenem sen zaten yüzme bilmiyor muydun. denize gittiğimizde gayet iyi yüzüyordun diye hatırlıyorum. havalar soğumaya başladı. dışarda fazla durma hemen arabaya atla, seni birden çarpmasın tamam mı çiçeem a.s.

bacım kısss ne yüzmesisırnaşık şeysırnaşık şey
o kadar yüzmeden ne olur kısss:roflol:

Yüzme havuzuna kayıt olurken kan testi sarılık testi vs gibi bir sürü şey istiyorlarmış araştırdığım kadarıyla,sizlerden istediler mi acaba?
Bir bakıma bu havuzun hijyenik olduğunun kantıdır,güzel bir durum.fakat diğer yandan uğraştırıcı olduğu için hoşlanmadım :KK43:

Yüzme havuzuna kayıt olurken kan testi sarılık testi vs gibi bir sürü şey istiyorlarmış araştırdığım kadarıyla,sizlerden istediler mi acaba?
Bir bakıma bu havuzun hijyenik olduğunun kantıdır,güzel bir durum.fakat diğer yandan uğraştırıcı olduğu için hoşlanmadım :KK43:

canım ben kartalda hasan doğan spor okulana gidiyorum benimde elime tahlil kağıtlarını verdiler bende anlaşmalı biryeriniz varmı diye sordum hemen orada tahlil yapıyorlarmış meğer
hiç uğraşmadım 20 tlye kan ve idrar verdim ertesi günü aldım kayıt yaptırdım kaydirigubbakcemile2
sağlık ocaklarında da ücretsiz yapıyorlarmış ama insanında burnundan getiriyorlarmış ben 20 tl verdim kurtuldum kaydirigubbakcemile3
benim gittiğim havuz da ozon sistemiyle en yeni teknolojiyle temizleniyormuş klor kullanılmıyormuş hem tehlikeli değil hemde daha hijyenikyerimseniben

Son düzenleme:
inşallah yarın yüzmeye başlıyorum yarın buraya yaşadıklarımı ve bilgilermi daha detaylı anlatırım zemuszemus
benimde tek korkum bebek düşünüyoruz acaba hamile kalmama engel olurmu diye endişeleniyorum acaba yüzmeye gidipte hamile kalan varmı diye bilginiz varmı acaba??
spor yapıp zayıflamamıda dr istedi yıllardır tedavi gördüm ama hamile kalamadım :1no2:şimdide spora başladım hakkımda hayırlısı:Saruboceq::Saruboceq:

Hayırlı olsunn yüzmeye başlıyormuşsunuzz
Bende 4 sene yüzdüm burhan felek yüzme salonunda.
çok eğlenceli ben çok seviyorum yüzmeyi hemde spor açısından çok sağlıklı bi branş
bebek konusunda bi sorun olacağını zannetmiyorum
hatta belki daha hayırlısı bile olurr
ben yüzmeye giderken gözlük,havlu,mayo,bone,temiz iç çamaşırı şampuan ve kurutma makinesi götürüyordum unuttuğum bişeylerde olabililr bukadar aklıma geliyorr
özel duş yerlerinde rahatça duş alıp giyinme yerlerinin oralarda prizler falan oluyor.
benim paylaşıcaklarım bu kadar iyi şanslar size opuyorumnanaktan

Hayırlı olsunn yüzmeye başlıyormuşsunuzz
Bende 4 sene yüzdüm burhan felek yüzme salonunda.
çok eğlenceli ben çok seviyorum yüzmeyi hemde spor açısından çok sağlıklı bi branş
bebek konusunda bi sorun olacağını zannetmiyorum
hatta belki daha hayırlısı bile olurr
ben yüzmeye giderken gözlük,havlu,mayo,bone,temiz iç çamaşırı şampuan ve kurutma makinesi götürüyordum unuttuğum bişeylerde olabililr bukadar aklıma geliyorr
özel duş yerlerinde rahatça duş alıp giyinme yerlerinin oralarda prizler falan oluyor.
benim paylaşıcaklarım bu kadar iyi şanslar size opuyorumnanaktan

çok teşekkür ederim canım benimde bir arkadaşımın gittiği yerde 2 aylık bir hamile arkadaşı varmış
bana sorun olmayacağını söyledi dr da spor yapmamı söyleyince bende bebek olma olasılığı açısından en rahat yüzme olur diye başladım
inşallah bu sebeple rabbim benimde bebeğime kavuşmamı nasip eder:Saruboceq::Saruboceq:

En ama en çok pişman olduğum şey yüzmedir. 11 sene yüzdüm, yüzerken çok inceydim gerçekten de 1.70 boy 47 kilo ile bıraktım. Bıraktıktan sonra tabii kilo aldım ama asıl sorun havaalanı gibi omuzlarım oldu. Şimdi 45 kilo olsam bile minyon olamıyorum rahatça giyemiyorum çünkü geniş omuzluyum. Çok iyi bir spor olabilir, vücudun her yerini çalıştırabilir ama bayanlar için hiç uygun dğeil bence. İri ve atletik olmak isterseniz o ayrı tabii ama bence çocuklarınızı küçük yaşta göndermeyin

En ama en çok pişman olduğum şey yüzmedir. 11 sene yüzdüm, yüzerken çok inceydim gerçekten de 1.70 boy 47 kilo ile bıraktım. Bıraktıktan sonra tabii kilo aldım ama asıl sorun havaalanı gibi omuzlarım oldu. Şimdi 45 kilo olsam bile minyon olamıyorum rahatça giyemiyorum çünkü geniş omuzluyum. Çok iyi bir spor olabilir, vücudun her yerini çalıştırabilir ama bayanlar için hiç uygun dğeil bence. İri ve atletik olmak isterseniz o ayrı tabii ama bence çocuklarınızı küçük yaşta göndermeyin

canım yapma ya akannehir
bende yüzmeyi bırakınca kilo alırmıyım diyorsun:gitme:
maşallah ama siz 11 sene yüzmüşsünüz:nazar:
yüzücümüydünüz niye bıraktınız yüzmeyi

bende bugün yüzmeye gittim geldimkaydirigubbakcemile2
su sıcaktı ve güzeldi
ilk dakikalarda suya girmekte bayağı zorlandım hatta hoca seninle çok işimiz var dedikaydirigubbakcemile3
neyseki su fobimi aştım ve suya girdim bu seferde başladım havuzda batmayakaydirigubbakcemile3
hoca yüzmeyi öğretirken 2 kere boğulur gibi oldum kaydirigubbakcemile3
ço güzeldi bakalım ne kadar zamanda öğreneceğim yüzmeyikaydirigubbakcemile2

canım yapma ya akannehir
bende yüzmeyi bırakınca kilo alırmıyım diyorsun:gitme:
maşallah ama siz 11 sene yüzmüşsünüz:nazar:
yüzücümüydünüz niye bıraktınız yüzmeyi

kilo almamak senin elinde dikkat etmen gerekir ama hiçbir zaman o zamanlardaki gibi fit olamıyorsun. 8 ay kapalı havuza gidiyordum, 4 ayda yazlıkta yüzüyordum yarı olimpikti havuz. 11 sene sonunda lisede falan vakit bulamamaya başladım ve omuzlarımın genişliği ergenlik dönemi sonlarında daha çok belli olmaya başladı. O yüzden bıraktım. Ama 11 sene hiç ara vermedim.

kilo almamak senin elinde dikkat etmen gerekir ama hiçbir zaman o zamanlardaki gibi fit olamıyorsun. 8 ay kapalı havuza gidiyordum, 4 ayda yazlıkta yüzüyordum yarı olimpikti havuz. 11 sene sonunda lisede falan vakit bulamamaya başladım ve omuzlarımın genişliği ergenlik dönemi sonlarında daha çok belli olmaya başladı. O yüzden bıraktım. Ama 11 sene hiç ara vermedim.

canım bilgilerin için teşekkür ederim
ben ergenlik dönemini aşalı 10 sene oluyor herelde kollarım genişlemez(umarım)kaydirigubbakcemile3
zaten inşallah bir diyetisyene de başlıyorum sağlıklı ve forumda yaşamasını öğrenmeye çalışacağım artıka.s.
benim eşimin kebep lokantası var yıllardır yedim içtim düzenim bozuldu artık bir dur demek istiyoruma.s

Canım 2 kız kardeşim ve ben de senin gibiyiz. Denizde büyüdük, bütün yazlarımız yüzmekle geçti ve şimdi çok geniş omuzlarımız var. Zayıfken çok güzel görünüyor, bel ölçülerimiz kalındır aslında ama incecik durur, ama kilo aldığın zaman çok iri duruyosun tabii. Ama ben ergenlikten sonra yüzmeyle omuz genişleyeceğini sanmıyorum, yada çok fazla yüzmek gerekir heralde, abartılmadığı sürece güzel bir görüntü oluşuyor bence yerimseniben

Canım 2 kız kardeşim ve ben de senin gibiyiz. Denizde büyüdük, bütün yazlarımız yüzmekle geçti ve şimdi çok geniş omuzlarımız var. Zayıfken çok güzel görünüyor, bel ölçülerimiz kalındır aslında ama incecik durur, ama kilo aldığın zaman çok iri duruyosun tabii. Ama ben ergenlikten sonra yüzmeyle omuz genişleyeceğini sanmıyorum, yada çok fazla yüzmek gerekir heralde, abartılmadığı sürece güzel bir görüntü oluşuyor bence yerimseniben

canım inşallah senin dediğin gibi olur ben omuzlarım genişlesin istemem ama belimin ve bacaklarımın incelmesini isterdim :kedi:

benimde dün yüzmede 2ci günümdü!!
çok güzel geçti bu defa havuza korkmadan girdim:)
tersten yüzmeyi öğrendik ve paletsiz!!
bolca havuz suyu yuttumkaydirigubbakcemile3
ve havuza atlamayıda öğrendik çok güzeldi artık suyun üzerinde durabiliyorumkaydirigubbakcemile2

bende havuza yazılcam
aslında yüzmeyi çok iiyi biliorm ama spor olsun hemde stres atarım farklı bi aktivite olsun die
inş olimpik bi havuz bulursam uygun bi fiyata başlicam hemenkaydirigubbakcemile2

merhaba bende yüzme kursuna yeni başladım çarşamba günü ilk defa gittim.belediyenin spor tesisine gidiyorum tesis süper arkadaşlar hem yüzme bilenler hem bilmeyenler gidebiliyor yüzme bilmeyenlerle hoca ilgileniyor biz 4 kişiydik ve hoca hepimizle ilgilendi. su ve salon sıcak havuz büyük alıştırma için küçük havuzda var.
ben başlarken sağlık raporu tam idrar tahlili ve hepatit testi istediler ayrıca 2 adet resim
100 lira aylık ücreti ama öğrenciye 80 lira haftada 2 gün 1,5 saatten toplam 3 saat.

yüzmeye giderken yanımda
mayo,terlik,bone,havlu götürdüm ama birdahaki derse gözlük,asma kilit (dolapların kilidi yok) ıslakları koymak için poşet, saçımı kurutmaya vakit kaybetmemek için şapka da götürücem. birde aklınızda bulunsun takı falan takmayın benim gibi alyansımı düşürdüm havuzda sonra bulduk gerçi ama ben bir panik oldum..

Bende cok korkuyorum bi turlu alisamiyorum..cok istiyorum ama yuzmeyi yaaa :gitme:
canım hiç korkma hocalar seninle ilgileniyor ve öğretiyor mutlaka git derim ben 1 haftada 2 kilo bile verdimkaydirigubbakcemile2
gerçi iki kerede boğuldum kaydirigubbakcemile3
bende havuza yazılcam
aslında yüzmeyi çok iiyi biliorm ama spor olsun hemde stres atarım farklı bi aktivite olsun die
inş olimpik bi havuz bulursam uygun bi fiyata başlicam hemenkaydirigubbakcemile2

canım bilipte giden çok arkadaş var onlarda çeşitli dalış modelleri öğreniyorlar yerimseniben

X