Yüzmeye başlıyorum; paylaşım ve tecrübelerimiz!!

merhaba bende yüzme kursuna yeni başladım çarşamba günü ilk defa gittim.belediyenin spor tesisine gidiyorum tesis süper arkadaşlar hem yüzme bilenler hem bilmeyenler gidebiliyor yüzme bilmeyenlerle hoca ilgileniyor biz 4 kişiydik ve hoca hepimizle ilgilendi. su ve salon sıcak havuz büyük alıştırma için küçük havuzda var.
ben başlarken sağlık raporu tam idrar tahlili ve hepatit testi istediler ayrıca 2 adet resim
100 lira aylık ücreti ama öğrenciye 80 lira haftada 2 gün 1,5 saatten toplam 3 saat.

yüzmeye giderken yanımda
mayo,terlik,bone,havlu götürdüm ama birdahaki derse gözlük,asma kilit (dolapların kilidi yok) ıslakları koymak için poşet, saçımı kurutmaya vakit kaybetmemek için şapka da götürücem. birde aklınızda bulunsun takı falan takmayın benim gibi alyansımı düşürdüm havuzda sonra bulduk gerçi ama ben bir panik oldum..

canım sen nereye gidiyorsun benim gittiğim yerde küçük havuz yok acaba sen çakmakta var orayamı gidiyorsun kaydirigubbakcemile2
ilkmi gittin kaç zamandır gidiyorsun öğrene bildinmi ay çok soru sordum ama ben hala korkularımı tam yenebilmiş değilim kaydirigubbakcemile3
verdiğin bilgiler için çok sağolopuyorumnanaktan

ben belediyenin zeytinburnundaki tesislerine başladım çarşamba günü ilk defa gittim cuma akşamı tekrar gidicem ilk ders felaketti ya :)) bir insan bu kadar yeteneksiz olur ayak çırpmayla başladık dizleri bükmeden kalçadan ayakları sallayın dedi hoca cümle kolay kuruluyorda benim gibi bütün gün bilg karşısında poposunun üzerine oturan birinin beyni kalça kaslarını unutuyormuş ayakları sallayamadımki adam gibi sonra nefes alıp verme egzersizleri ayy hepsi felaketti ya bakalım ikinci ders nasıl olcak.
sizin nasıl geçti dersler neler yaptınız.

ayselcim bende zeytinburnu spor tesislerine istiyorum inşallah gitmeyi.yüzmeyi çok istiyorum ama korkuyorumda nefessiz kalmaktan bakalım ne olucak.

ben belediyenin zeytinburnundaki tesislerine başladım çarşamba günü ilk defa gittim cuma akşamı tekrar gidicem ilk ders felaketti ya :)) bir insan bu kadar yeteneksiz olur ayak çırpmayla başladık dizleri bükmeden kalçadan ayakları sallayın dedi hoca cümle kolay kuruluyorda benim gibi bütün gün bilg karşısında poposunun üzerine oturan birinin beyni kalça kaslarını unutuyormuş ayakları sallayamadımki adam gibi sonra nefes alıp verme egzersizleri ayy hepsi felaketti ya bakalım ikinci ders nasıl olcak.
sizin nasıl geçti dersler neler yaptınız.

canımya aynı benim yaşadıklarım!!kaydirigubbakcemile3
bende eve geldim ve kendime okadar kızdımki kendimi niye bu kadar kastım diye
ikinci gidişimde kendimi suda rahat bıraktım ve ayak çırpmaları ve suyun altına kadar nefes verebildimkaydirigubbakcemile2
inşallah sende ikinci gidişinde rahat olacaksınyerimseniben
hadi bakalım bu yüzmeyi inşallah becerecez:sm_cool:
tabi kulaklarımdan ve ağzımızdan suları yuta yutakaydirigubbakcemile3
bende inşallah cumartesi günü üçüncü gidişim olacak bakalım daha rahat olabilecekmiyimkaydirigubbakcemile2

ayselcim bende zeytinburnu spor tesislerine istiyorum inşallah gitmeyi.yüzmeyi çok istiyorum ama korkuyorumda nefessiz kalmaktan bakalım ne olucak.

canım bence hemen başla ben suya girmeye bile korkmuştumkaydirigubbakcemile3
ilk sayfaları okursan neler yaşadıklarımı anlarsın
bence hiç korkma ve başla çok güzel bir sporyerimseniben
ben giremediğim kıyafetlerime girebiliyorum artıkkaydirigubbakcemile2

Iyi cnm iyi bos durani Allah da sevmez miss..:ecrin_bebek:

vakit geciriyo insan bende baslicam haftaya :))
kaydirigubbakcemile2

ayyyy bende yüzme öğrenmek istiorum
ama kahretsin burda yetişkinler için kurs veren bi yer yok
sadece çocuklara veriolar
bende yüzmek istiomm:KK43:

umarım sende denizde böle rahat rahat yüzersin canım
bol şans,başarılar:)

Iyi cnm iyi bos durani Allah da sevmez miss..:ecrin_bebek:

vakit geciriyo insan bende baslicam haftaya :))
kaydirigubbakcemile2
ayy çok sağol canımya bende bugün bayağı yüzdümdelikafaduldendelikafadulden
valla bende beklemiyordum kendimden bukadar:kedi:
ama gerçekten bu üçüncü gidişim ve gerçekten kendimi artık suya bırakabiliyorum ve yüzyorumkaydirigubbakcemile2
tabi tam manasıyla değilkaydirigubbakcemile3
canım sen nerede başlıyacaksın bencede gerçekten başla ben bu güne kadar niye gitmemişim kendime kızıyorum:kızgın:
inanırmısın birazda üşeniyordum benkaydirigubbakcemile3
kim gidecek gelecek ufff ben yorulurum diyordum ama şimdi günün gelmesini sabırsızlıkla bekliyorumkaydirigubbakcemile2
inşallah bir dahaki ay 3 seansla devam etmek istiyorumkaydirigubbakcemile2
ayyyy bende yüzme öğrenmek istiorum
ama kahretsin burda yetişkinler için kurs veren bi yer yok
sadece çocuklara veriolar
bende yüzmek istiomm:KK43:

umarım sende denizde böle rahat rahat yüzersin canım
bol şans,başarılar:)
sağol canımopuyorumnanaktan
ama senin adına üzüldüm ya :a015:
ama belli olmaz inşallah yetişkinlerede en kısa zamanda kurs verirler:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Merhaba :) Ben bir cok kez denedim ama olmuyo diye birakiyodum hemen..:eek:
ben yurt disindayim bana yakin bir yer var oraya baslamayi dusunuyorum,:eek:

haftada bir kez gidersem uyar malum is guc var..:hulya:
cok eglenceli olacagindan hic suphem yok:emir_bebek:
bide ben cesaretlenip biraksam kendimi suyun akisina :gitme:

Merhaba :) Ben bir cok kez denedim ama olmuyo diye birakiyodum hemen..:eek:
ben yurt disindayim bana yakin bir yer var oraya baslamayi dusunuyorum,:eek:

haftada bir kez gidersem uyar malum is guc var..:hulya:
cok eglenceli olacagindan hic suphem yok:emir_bebek:
bide ben cesaretlenip biraksam kendimi suyun akisina :gitme:

canım bende senin gibiydim ama korkunun ecele faydası yok onu anladım suyada bırakmassam yüzemem dedim
mesela ben hoca ders verirken havuzun kenarlarından tutunuyoruz ben o tutunma yerinde kendimi çaktırmadan suya bırakıyordum panik oluncada hemen tutunma yerim yakın ya tutunuyordum
sende benim gibi yap kenarlarda tutunma yerlerine yakın yerlerde kendini suya bırak suda durmasını öğrenirsinyerimseniben
ben bu hafta hocadan birsürü aferin aldım hoca çok beğendikaydirigubbakcemile3
sanada bol şanslar canım hadi sende gel burada yaz bende artık su üzerinde duruyorum en az 4-5 metre yüzüyorum deopuyorumnanaktan

ayselcim bende zeytinburnu spor tesislerine istiyorum inşallah gitmeyi.yüzmeyi çok istiyorum ama korkuyorumda nefessiz kalmaktan bakalım ne olucak.[/QUOTE

hemen gel bence hocaları süper ben carşamba -cuma 20:30-22:00 seansına gidiyorum gelirsen görüşelim..

ohh ne güzel bak iki arkadaş oldunuzkaydirigubbakcemile5
yokmu kartal hasandoğan spor kopleksine giden banada arkadaş olurdukaydirigubbakcemile2

ikinci derse gittim arkadaşlar cuma akşamı ilk derste taşta yüzen birine göre ikinci derste daha iyiydim ama hala ayak çırpma konusunda iyi değilim. hoca çok kötü olmadığımı 8-10 derse kadar öğrenebileceğimi söledi moral oldu valla.
ikinci derste yapığımız çalışmalar; suyun altında nefes verme çalışması suyun dışında ağzından nefes alıyosun kafanı suya sokup burnundan nefesi veriyorsun bu konuda ilerleme var.
sonra suda kayma çalışması; havuzun kenarına ayakları dayıyorsun önce baş suya sonra eller ileriye ve it kendini sonra ayak çırp bunu da büyük havuzda yaptık derinlik 2.40 benim boy 1.70 hesab edin artık.ama bundada kötü değildim. sonra elleri kullanıp yüzmeye çabaladık. işte böle geçti.ikinci ders.

bu arada ben havuza başladığım hafta diyetede başlamıştım ne kadar gitmiş biliyonuzmu 2.6 kg. :)
hem kilolar gitcek hem yüzme öğrencez bakalım herkese tavsiye ederim kilo problemi olan varsada elimde diyetisyen tarafından verilmiş garantili sağlıklı bir listede mevcutt :)))
varmııı isteyeennn:))

ikinci derse gittim arkadaşlar cuma akşamı ilk derste taşta yüzen birine göre ikinci derste daha iyiydim ama hala ayak çırpma konusunda iyi değilim. hoca çok kötü olmadığımı 8-10 derse kadar öğrenebileceğimi söledi moral oldu valla.
ikinci derste yapığımız çalışmalar; suyun altında nefes verme çalışması suyun dışında ağzından nefes alıyosun kafanı suya sokup burnundan nefesi veriyorsun bu konuda ilerleme var.
sonra suda kayma çalışması; havuzun kenarına ayakları dayıyorsun önce baş suya sonra eller ileriye ve it kendini sonra ayak çırp bunu da büyük havuzda yaptık derinlik 2.40 benim boy 1.70 hesab edin artık.ama bundada kötü değildim. sonra elleri kullanıp yüzmeye çabaladık. işte böle geçti.ikinci ders.

ayselcim biz ilk dersten başladık bunlara siz daha yenimi başladınız:uhm:
aynılarını ben ilk gün yaşadım hala aynılarıyla devam ediyoruz ama sosislerle yüzmeyi öğreniyoruz ben mesela 3 gidişimde arka arkaya bile yüzdürdü hoca bizi ve ben 3 gidişimde sosisle tek başıma yüzdüm hoca bir ara sosisi kolumun altından aldı ama ben hala suyun üzerinde yüzmeye devam ediyordum :hulya:
ancak en fazla 4-5 metre-tatlicadiarzu-

ohh ne güzel bak iki arkadaş oldunuzkaydirigubbakcemile5
yokmu kartal hasandoğan spor kopleksine giden banada arkadaş olurdukaydirigubbakcemile2
kartal çok uzaakk ya keşke yakın olsa destek olurduk birbirimize
ama olsun biz burdan destek veriyoz sana ..:hooray:alkisalkisalkis

ayselcim biz ilk dersten başladık bunlara siz daha yenimi başladınız:uhm:
aynılarını ben ilk gün yaşadım hala aynılarıyla devam ediyoruz ama sosislerle yüzmeyi öğreniyoruz ben mesela 3 gidişimde arka arkaya bile yüzdürdü hoca bizi ve ben 3 gidişimde sosisle tek başıma yüzdüm hoca bir ara sosisi kolumun altından aldı ama ben hala suyun üzerinde yüzmeye devam ediyordum :hulya:
ancak en fazla 4-5 metre-tatlicadiarzu-

aslında ilk derste aynı şeyleri yaptık ikinci ders ek olarak elleri kullanıp yüzmeye çabaladık

ayy kız ne güzel öğrencez yüzmeyi :hulya:
valla iyikide başlamışım ben bu güne kadar niye gitmemişim kendime çok kızıyorum :umursamaz:
canım bir aksilik olmazsa inşallah ben yaza kadar devam etmeyi düşünüyorum sen ne kadar gitmeyi düşünüyorsun a.s

X