Zeka seviyemi nasıl arttırabilirim ya da arttırabilir miyim?

B12, D vitamini gibi takviyeler alıp bol kitap okursanız ve okuduklarınızı tartışacak ortam yaratırsanız neden olmayasınız :)

Benim zeka seviyem günlük işlerim, yaşantım vs. için yetersiz geliyor. Nasıl daha zeki biri olabilirim? Çok umudum yok ama sorayım dedim, nasıl olsa ömrüm boş geçiyor. 🤣🤣🤣

Başarılı ve zeki kişilerden yorum bekliyorum.
Takmayın yaa Einstein da kafası basmıyor diye okuldan atılmış zamanında 😂

Günlük işler için zeka seviyeniz neden yetmiyor hangi konularda mesela zekanız yetersiz geliyor çamaşır makinesinin düğmelerini falan mı çözemiyorsunuz
Benim kocam iyi bir eğitime sahip ve zekası da gerçekten çok iyi diyebilirim ama o da çamaşır makinesi konusu açılınca strese giriyor 😂 yok yumuşatıcı gözü yok ön yıkama programı.. cidden çok kompleks bir şey 😂

Benim kocam iyi bir eğitime sahip ve zekası da gerçekten çok iyi diyebilirim ama o da çamaşır makinesi konusu açılınca strese giriyor 😂 yok yumuşatıcı gözü yok ön yıkama programı.. cidden çok kompleks bir şey 😂
Yok erkeklerin hepsi öyle bu konuda 😂nasıl başarıyorlar o zekayla ben anlayamıyorum 😂

Benim zeka seviyem günlük işlerim, yaşantım vs. için yetersiz geliyor. Nasıl daha zeki biri olabilirim? Çok umudum yok ama sorayım dedim, nasıl olsa ömrüm boş geçiyor. 🤣🤣🤣

Zeka seviyenize bir şey diyemem ama tembel olduğunuzu düşünüyorum çalışmadan hiç bir şey elde edilmez

Bu soruyu sorduğunuza göre baya zekisiniz,sadece dikkatsiz olabilirsiniz,aptal insan sorgulama yeteneği olmadığı için kendini hep çok akıllı hep çok haklı görür,zeki insan hep yetersiz görür,sorgular😉

IQ yükselmez yalnızca belirli bir yaştan sonra düşme hızı yavaşlatılabilir, bu da egzersizle olur. Sizinki dikkat veya vitamin eksikliğindendir. Bunlar giderilebilir şeyler

Bol bol dünya klasikleri, türlü romanlar, düşünce üzerine makaleler okuyarak kendini geliştirebilirsin
Bunlar sana gerekli ve yerinde özgüveni de beraberinde getirirler

Zeki olmak çok da iyi bir şey değil kendimden biliyorum😅😅😅
Mutlu olmak istiyorsanız pek de ihtiyacınız yok zekaya.

Bol bol film izlemek, müzik dinlemek, kitap okumak, haber takip etmek ve en az bir konu hakkında çok fazla bilgi sahibi olmak toplu sohbetlerde konulara çok fazla katılmanızı sağlar. İyi bir dinleyici ve anlatıcı olabilirsiniz. Onun dışında bulmaca vs gibi beyni zorlayan oyunlar dikkatinizi toplamanıza yardımcı olur. Yani zeka artırır mı bilmiyorum ama var olanı kullanmanızda yardımcı olabilir. 🤣

Bütün konularınıza baktım. Aşağı yukarı bu tarzda. Kendinizi inanılmaz aşağılıyorsunuz. Boş tenekeyim, loserım, parasızım, kısayım, şişmanım. Öncelikle kendinizi sevmekle işe başlayım. Düzeltebileceğiniz yanları düzeltin.
siz benim tanıdığım bir insan olsaydınız bu kadar negatiflikle kesinlikle konuşmak istemeyeceğim biri olurdunuz. Herkesin hayatında yeterince sorun var. Ve siz sürekli şikayet ediyorsunuz. “çözümde yer almayan, problemin parçasıdır”
ben antalya’da yaşıyorum. Burda bir fırın var. Pırlanta gibi gencecik çocuklar çalışıyor. Herkes hayata eşit şartlarda doğmuyor ama kös kös oturup, hayattan mucize beklemiyor. İnsanların çoğu ortalama bir zekaya sahip olup, her yeni güne yaşam mücadelesi vermek için başlıyor.
antalya’da büyük oteller lojmanlı eleman alıyor. Katçı olabilirsiniz, meydan temizliği yaparsınız. Kahvaltı hazırlarsınız ama hayatta bir meşgaleniz olur. İnsan içine çıkarsınız.
pandemi de her yer kapalıyken bizde Sistem mühendisi bir çocuk garsonluk yaptı. İnşaat mühendisi bir çocuk resepsiyon oldu. Elektrik-elektronik mühendisi bir çocuk teknik eleman oldu. Odaların bozulan prizlerini, banyoların duş başlıklarını değiştirdi. İnsanlar biz nerelerden mezun olduk, bu iş bizim kalemimiz değil demedi. Faturalarını ödeyebilmek için kanaat ettiler.
bir de psikiyatristler için önyargılı bir cümlenizi okudum. Çok yanlış düşünüyorsunuz. Nasıl ki bir yeriniz ağrıdığında ilaç alıyorsanız, sağlıklı düşünemediğiniz zamanlarda da psikiyatristlik İlaçlar alıyorsunuz. Bunlar beyninizi regüle ediyor. Benim bir dönem kullandığım bir ilaç hayatımı muhakeme yapmak için çok fayda sağlamıştı.
büfeden su istemeye bile çekindiğinizi yazmışsınız. Bu sosyal fobi. Benim arkadaşımda da vardı. Magazaya gidip bir ürünün fiyatını sormaya çekinirdi. Bunun için tedavi gördü.
sizin ilk etapta uzman desteği almanız şart.

X