Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Arkadaşlar zoretanin ilacın 14. günündeyim başlamadan önce internette pek çok yorum okudum yüzüm felaket halde çok kurudu gibisinden öyle korktum ki günlerce ağladım iyi yapalım derken gözünü mü çıkarıcam gibisinden diye ama 2 hafta olmasna rağmen yüzümn belirli yerleri pul pul oldu öyle aşırı kuruluk olmadı ama dudaklarım felaket halde kuruyr yanıyor + bide gülemyrm gülmeyi özledim yahu:) velhasıl bu ilaç yüzünzdeki sivilcelenme miktryla doğru orantı gösteryr benm öyle delirmişçesine sivilcelirm yok ama hiçte yok değil bu ilacı kullanırken moralinizi yüksek tutun ve sonunda sahip olucağnz pürüzsüz cildi düşünün harkese acil şifalar.

1 ay kullandımbu ilacı aslında etkisinide gördüm, saçlarımı yıkamazsam hiç kirlenmiyo mesela :) ama doktorum roaccutane'ye geçelim dedi neden anlamadım ama :KK50:

Ciltteki hafif çukurluklar için krem önerebilicek biri var mı ? Ve lekeler için ? 4.ayımdayım...

Ciltteki hafif çukurluklar için krem önerebilicek biri var mı ? Ve lekeler için ? 4.ayımdayım...

Canım bildiğim kadarıyla leke çukur için tedaviye hapların bitince başlıyorsun en azından bende öyle oldu. Doktor lekelere falan bakıyo ne durumdalar ona göre veriyor yada geçer diye vermiyor. Bende hafif 1-2 çukur vardı birazda leke bunlar zamanla geçer dedi ben kendim dedim bunlara ilaç yazın diye. yaklaşık 2 aydır kullanıyorum öyle kremlerede hemen başlanmıyo 3 hafta sonra başla dedi doktor öyle başladım. Bence doktoruna danış zaten cildin çok hassastır bu ilaçlar dahada hassaslaştırıyor çünkü :KK3:

selam kızlar bugün zoretanin tedavimdeki ikinci ayımın, ikinci günü. dün karaciger testleri için gittim tekrar doktoruma, normalde 2. aydan sonra cildin düzelmeye basladıgını söyledi. bana ellerim için advantan verdi ve çok şükür ellerime sürdükten hemen sonra etki etti kızlar siz de deneyin. ayrıca imex verdi onu da gece kullanıyorum. 1 ay boyunca sabah 10 akşam 20 mg
olmak üzere toplam günde 30mg kullanıyordum. dün; sabahı da 20 mg kullanmam için 20 mg verdi. 65 kiloyum sanırım ondan. neyse kızlar geleyim etkilerine; ellerime Advantan kullanıyorum kırmızı noktalar düzeliyor, dudaklarıma ise La Roche Posay in lipstickini kullanıyorum o da çok iyi geliyor. yüzüm çok kuruyor ve inceden soyuluyor -ona henüz çözüm bulamadım- ve kızlar kilo verdim ilk ayımda. sanırım bu ilaçtan kaynaklanıyor..

77 günlük Zoretanin kullanıcısı olarak yazmak istedim. doktorum her ay kontrol altında bu ilaca başlamam gerektiğini söyledi.
ilaca başladığımda yan etkilerinden endişelendiğim yüzümün derisinin soyulması, dudaklarımın kuruması yara olması en büyük korkumdu. bunları çünkü daha önce hiç yaşamamıştım. 22 yaşındayım ve bu yaşıma kadar dudaklarım hiç kurumadı yara olmadı (Maşallah), bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra ilk etki uykuydu yataktan çıkasım gelmiyor gündüzleride gözlerimi açamıyordum.
fakat şimdilerde ilk günler ki kadar yoğun değil ama yinede uyku yapıyor.

dudaklarım çok kuruyor ama ben yanımdan lipsticki hiç ayırmıyorum evimde odaların hepsinde bütün çantalarımda lipstick var ve 5-10 dakika arayla sürekli tazeliyorum. doktorum dudaklarımı gördüğünde 'seni tebrik ediyorum çok güzel korumuşsun' demişti ve çok mutlu olmuştum. niveanın yada ROSSMAN mağazalarında satılan ISANA markasını tavsiye ediyorum.
bir şeye çare bulamadım oda burnumun kuruyup yara olmasına içi tamamen yara ve burnumu azıcık kıpırdatsam kanıyor krem sürüyorum biraz yumuşuyor ama kremin etkisi gidince tekrar kuruyor ve acıyor sürekli krem sürüpte gezilmiyor o yüzden en sıkıntılı tarafı bu şuanda.

yüzümün deri değiştirmesi beni inanılmaz keyiflendiriyor sivilce izleri gidicek düşüncesi harika inanın :)

bugünlerde aktif sivilcem hiç kalmadı artık çıkmıyor çıksada hemen büyüyüp iltihaplanıyor tabiki ben dayanamayıp sıkıyorum ama aşırı bi sıkma yapmıyorum. bu aralar biraz kaşınıyor yüzüm ama elimi değince geçiyor kaşımıyorum kesinlikle,, şuan en çok endişelendiğim şey izlerin geçip geçmemesi en önemlisi bu benim için ilk zaman ki gibi kırmızı halleri gitti ama yinede belli oluyor inşallah oda geçer..

arkadaşlar sizlere tavsiyem her ay doktor kontrolüne gidin kan verin değerlerinize baktırın doktorum kan tahlili yaptırmadan ilaçlarımı vermiyor. 20mg+20mg günde 40 mg kullanıyorum. 77 gün bitti 103 gün kaldı azı gitti çoğu kaldı yani :)) bu iş sabır işiymiş çok iyi anladım inşallah zaman su gibi akıp geçer ve bu izlerdende kurtulurum ve bir daha tekrarlamaz umarım..

hepinize geçmiş olsun ilacın yan etkileri bu şekilde lütfen KORKMAYIN ve başlayın kurtulun sivilcelerinizden de yarattığı psikolojidende..

kızlar siz bu ilacı günlük nasıl kullanıyorsunuz .doktor bana bir kutu 20 mg bir kutu 10 mg verdi. siz aç tok nasıl kullalütfen biraz acele cvpnıyorsunuz.

kızlar siz bu ilacı günlük nasıl kullanıyorsunuz .doktor bana bir kutu 20 mg bir kutu 10 mg verdi. siz aç tok nasıl kullalütfen biraz acele cvpnıyorsunuz.

Canım aç karnına kullanma ağrı yapıyor çünkü. Hangi ilacı nasıl kullanman gerektiği doktor reçetene yazmıştır bi sor bence ona göre kullan

Eveeeet.5 aylık tedavim dün sona erdii :) Güzel bir cilde sahibim.Sabredin kızlaaaar :)

yaaaaa daha heycanlı olmanı bekliyodummmm :) anlatsana istediğin gibi mi oldu cildin? bir de hayırlı olsun diyelim :))

teşekkr ederiiim :) tam istediğim gibi değil aslında.izler falan var ve bir de ilaç yüzünden çıkan yağ bezelerm.onları da doktor şırıngayla çekeceğini söyledi.şu yan etkilerin bir an önce bitmesni bekliyorum :/ anlatacak pek bişy yok aslnda.tedavi sonuna kadar çok zahmet çekiliyo ama sonunda güzel bir cilde sahp olabiliyosnz :) şu an hala gözlerm yanıyo dudaklarm kuruyo ve yüzüm soyuluyo. bakalm ne zaman geçer bekliyorum :KK70:

tok karnına iç sabah akşam şeklinde kullanabilirsin. benim doktorum içtiğin ilacın üzerinden en az 4 saat geçtikten sonra diğerini iç dedi sabah 20mg akşamda 10mg iç hiç bir sıkıntı olmaz bende 20mg + 20 mg alıyorum ilacın kendi yan etkileri dışında bir sorun yok..

teşekkr ederiiim :) tam istediğim gibi değil aslında.izler falan var ve bir de ilaç yüzünden çıkan yağ bezelerm.onları da doktor şırıngayla çekeceğini söyledi.şu yan etkilerin bir an önce bitmesni bekliyorum :/ anlatacak pek bişy yok aslnda.tedavi sonuna kadar çok zahmet çekiliyo ama sonunda güzel bir cilde sahp olabiliyosnz :) şu an hala gözlerm yanıyo dudaklarm kuruyo ve yüzüm soyuluyo. bakalm ne zaman geçer bekliyorum :KK70:

ilaç bittikten sonra 6 ay sonra cilt daha da güzelleşiyor diye duydum ben kullanan 2 arkadaşımdan ve etrafımdan. izlerin rengi 1 2 aya kadar açılıyormuş ayrıca. seninkisi daha çok yeni, devam etmesi normal yani yan etkilerinin :)

ilaç bittikten sonra 6 ay sonra cilt daha da güzelleşiyor diye duydum ben kullanan 2 arkadaşımdan ve etrafımdan. izlerin rengi 1 2 aya kadar açılıyormuş ayrıca. seninkisi daha çok yeni, devam etmesi normal yani yan etkilerinin :)

cildimn daha da güzelleşeciğini duymk sevindrdi beniii :KK70: Umarm daha iyi olur.yarn son kontrolüme gidicem bakalm doktor ne diyecek

kızlar bende bu ilacı kullanmaya başladım bu 3. günüm bakalım neler olacak. Yorumlardan çok korkmuştum ama sonunda geçeceğini bildiğim için bu kadar sıkıntıyada değer diye düşünüyorum. Şu anda kuruluk için biraz erken galiba ama sabah akşam nemlendiricimi kullanıyorum. Dudaklarıma da blisterin bitkisel dudak koruyucusunu kullanıyorum. Sivilcelerim biraz geçer gibi oldu, çok fazla değil ama azaldığını hissediyorum. İlacın yanetkilerini okuduğumda çok tedirgin olmuştum ama şu anda bir sıkıntım yok herşey normal ama cildimde aşırı bir yağlanma oldu, aslında kurumasını bekliyordum ama garip :KK1: doktorum 3 tane akşam verdi. Ben kullananlardan yorum bekliyorum tedavi süresince dudak üstünde epilasyon, ağda, ip vs kullanmayacaksın dedi doktorum. Acaba siz neler yapıyorsunuz? Sonuçta bıyıklı bıyıklıda gezilmez ki :26: kızlar yorumlarınızı bekliyorum. Sizde moralinizi yüksek tutun tedavinize yardımcı olun. sivilcesiz günlere inşallah...

kızlar bende bu ilacı kullanmaya başladım bu 3. günüm bakalım neler olacak. Yorumlardan çok korkmuştum ama sonunda geçeceğini bildiğim için bu kadar sıkıntıyada değer diye düşünüyorum. Şu anda kuruluk için biraz erken galiba ama sabah akşam nemlendiricimi kullanıyorum. Dudaklarıma da blisterin bitkisel dudak koruyucusunu kullanıyorum. Sivilcelerim biraz geçer gibi oldu, çok fazla değil ama azaldığını hissediyorum. İlacın yanetkilerini okuduğumda çok tedirgin olmuştum ama şu anda bir sıkıntım yok herşey normal ama cildimde aşırı bir yağlanma oldu, aslında kurumasını bekliyordum ama garip :KK1: doktorum 3 tane akşam verdi. Ben kullananlardan yorum bekliyorum tedavi süresince dudak üstünde epilasyon, ağda, ip vs kullanmayacaksın dedi doktorum. Acaba siz neler yapıyorsunuz? Sonuçta bıyıklı bıyıklıda gezilmez ki :26: kızlar yorumlarınızı bekliyorum. Sizde moralinizi yüksek tutun tedavinize yardımcı olun. sivilcesiz günlere inşallah...

Benim bir arkadaşım ağda ile aldırmıştı ve resmen derisi kalkmıştı, kabuk bağlamıştı falan ama iple almanın sakıncası olduğunu sanmıyorum sadece soyar deriyi biraz. Yoksa neyle alacakmışsın ki onları her şey yasaksa? :S

Son düzenleme:

Merhaba zoretaninde 4.ayım yakında dolacak şu ana kadar abartıldığı gibi bir etki görmedim tabiki bunlar bünyeden bünyeye göre değişiyor.Göz burun dudak kuruluğu ve ellerimde kuruluk hafif yara tarzı şeyler çıktı.Ancak krem kullanınca kısa bir süre içinde yok oldular.Cildin aşırı derecede kuruduğu için yüzünü ve ellerini sık sık nemlendirmelisin,hele ki şu anda kış mevsimindeyiz soğuğa karşı çok duyarlı oluyorlar.Ağda epilasyon yasak.Ben ip kullanıyorum başladığımdan beri bir zararı olmadı.

X