Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar buraya ! (roaccutane ile aynı etkide ilaç)

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar çarşamba günü 4. ayıma başlayacağım,ilacımı reçetenin günü dolmadığı için alamadım ,salı günü ilacım bitiyor ancak başka bir reçete cuma günü alabileceğim,eczacının cuma günü reçeteyi götürmek şartıyla ilacı reçetesiz vermesi mümkün müdür 2 gün olsa da ara vermek istemiyorum,bilgisi olan yazarsa çok sevinirim.[/
merhaba alaz tanıdık bir eczane varsa alabilirsin kardeşime oyle aldık. parasını verdik kutuyu atmadık ay dolunca doktora gidip yazdırdı daha sonra kutuyu götürüp reçeteyi verdik onlarda paramızı tekrar iade ettiler sende bu şekilde yapabilirsin.
bugün tekrar yazdırdım doktora ilacımı,cevap için çok teşekkürler :)

benim kaşım da,kirpiklerim de dökülmedi. herkeste farklı oluyor galiba.

keşke herkeste aynı etki yaratsa ya biri diyo eklem yerlerim ağrıyo biri diyo uykum çok geliyo o gün birinden duydum çocuk olmuyomuş :KK70: :KK70: burun kanaması saç dökülmesi saçta kepeklenme yani lanet olsun cesaret edemiyorum ilacı kullanmaya tabi bunları çevremdekilerden duydum doktor inanma yok öyle bişey desede içim rahat değil kaç aydır başlycam ilaca korkuttlar iyice

herkese merhaba. uzun uğraşlar sonunda siteye üye olabildim. epeydir takip ediyorum yazışmaları. benimde sivilcelerle başım dertte. kendimi bildim bileli bu illetle uğraşıyorum :S sonunda bende zoretanin kullanmaya karar verdim. son çare! şimdi ay oldu başlayalı. ama daha beter çıkmış vaziyette. yüzümde hiç yok ama boynum felaket. yazan arkadaşlardan takip ettim 1 ayda düzelmeye başlamış benm tam tersi daha beter oldu :KK43: kat kat fondoten sürmek zorunda kalıyorum :KK43: şikayetlere gelince de kaş kirpik saç dökülmesi oldu ve ellerimde pütürcükler çıkmaya başladı. dewamlı bepanten ve excipial sürüyorum ama kar etmiyo.

herkese merhaba. uzun uğraşlar sonunda siteye üye olabildim. epeydir takip ediyorum yazışmaları. benimde sivilcelerle başım dertte. kendimi bildim bileli bu illetle uğraşıyorum :S sonunda bende zoretanin kullanmaya karar verdim. son çare! şimdi ay oldu başlayalı. ama daha beter çıkmış vaziyette. yüzümde hiç yok ama boynum felaket. yazan arkadaşlardan takip ettim 1 ayda düzelmeye başlamış benm tam tersi daha beter oldu :KK43: kat kat fondoten sürmek zorunda kalıyorum :KK43: şikayetlere gelince de kaş kirpik saç dökülmesi oldu ve ellerimde pütürcükler çıkmaya başladı. dewamlı bepanten ve excipial sürüyorum ama kar etmiyo.
bende olmadı öyle ama bi arkadaşımda oldu:) sorun etme.ilk ay hepsi yüzüne dökülüyor berbat hissediyorsun amaaa geçiyo sonra :)ben 4.ayıma gircem fark şu anki;gözeneklerim açıldı siyah noktalr yok oldu ve geçecek inşallah ...:)

bide benim sivilcelerim kitle gibi. dokununca beze varmış hissi uyandırıyo. geçen kontrolumde doktor bunlara müdahale edicem dedi ve iğneyi çıkardı. (insülin iğnesi gibi bişey) resmen elim ayağım boşaldı ve tabiki yaptıramadım :S doktorda üstüme gelmedi. bunu yaptıran varsa lütfen yazsın arkadaşlar. niye istedi bunu çözemedim. şimdide pişman oldum keşke dişimi sıkıp sesimi çıkarmasaydım diye. belkide ilerde tekrar nüksetmesin diye yapmak istedi :KK43:

keşke herkeste aynı etki yaratsa ya biri diyo eklem yerlerim ağrıyo biri diyo uykum çok geliyo o gün birinden duydum çocuk olmuyomuş :KK70: :KK70: burun kanaması saç dökülmesi saçta kepeklenme yani lanet olsun cesaret edemiyorum ilacı kullanmaya tabi bunları çevremdekilerden duydum doktor inanma yok öyle bişey desede içim rahat değil kaç aydır başlycam ilaca korkuttlar iyice

bence korkma, sonuçta sende de o etkileri gösterecek diye bir kesinlik yok.. ben de başta korkmuştum ama şimdilik iyi gidiyor.. sadece ellerim kuruyor (ama sürekli krem sürünce düzeliyor), dudaklarım çatlıyor(bepanthen sağolsun yardımcı oluyor).. :)) arada da uyku yapıyor ama başımı kaldıramayacak kadar değil.. benim böyle.. gerçi daha 25. günümdeyim, umarım başka bir yan etkisiyle karşılaşmam. :KK55:

bende 6 ay boyunca zoretanin kullandım aradaki farkı görmek isteyen arkadaşlar için foto ekliyorum

canım maşallah çok güzel pürüzsüz bi cilde kavuşmuşsun gözün aydın benim de 4. ayımın 2. günü inşallah sonuç seninki gibi benide mutlu eder baş ve göz agrısı yanması beni deli ediyo ama dayancam sabır sabır sabır....

Kızlar bu benim 34. günüm ve yan etkilerinin neredeyse hepsini görüyorum. Son bir haftada burun kanaması olmaya başladı ilaçlarım bitti bu hafta doktara gitcem tahlil falan yapılcak. Eklem ağrılarım, yüzümde kızarıklık, aşırı hassaslaşma, kuruma, gözlerimde kuruluk (hatta o kadarki her daim kırmızı), ellerimde döküntüler, vücudumu zaten geçtim siyah giyip çıkardığımda içi bembeyaz oluyo, saçlarım iyice kurudu ama ALlah'a şükür henüz dökülme yok... Bunların yanısıra önceden olan minik sivilcelerim gitti yüzüm daha pürüzsüz ama hala sivilceler aktif. Önceden minik minik çıkan sivilcelerim şimdi büyük ve kırmızı çıkmaya başladı. Onlarda 1 hafta kalıp sonra kuruyup dökülüyorlar. Şu an 1-2 tane sivilce izinin haricinde başka iz kalmadı. Onlarda çok üyük sivilcelerin izleri zaten. Bol bol su içiyorum, meyve tüketiyorum. Yüzümde siyah nokta ve yağdan eser kalmadı. Doktorum cetaphil diye bir nemlendirici losyon verdi onu akşamları sürsem bile kurumayı önlemede yeterli oluyo. Dudaklarım için herşeyi denedim ama çatlamaya devam etti Niveanın lipstiğini kullandım, bepanthene krem kullandım, blister kullandım ama en son çareyi caudalie'nin lipstiğinde buldum. Bu lipstik gerçekten bir harika dudaklarım çatlayıp kurumuştu ve sert kabuk bağlamıştı bunu kullandım ve sabah bir uyandım o kuruluktan eser yok. Bu kadar çabuk etki göstermesi iyidir inşallah. Benim gibi bu problemi yaşayanlara öneririm, ki bu ilacı kullanıp dudak kuruluğunu yaşamayan varmıdır merak ediyorum. Neyse vücut konusuna gelince vücudumdaki sivilcelerde belirgin şekilde azaldı ama yüzümdeki kadar değil. Vücuduma nemlendirici kullanmıyorum doktor birşey vermedi ama banyoda daha çok nemlendiricili duş jellerini kullanıyorum. benim tadvim nisanın son haftası bitecek inşallah. Mayısın 13 ünde düğünüm var çok dua ediyorum inşallah bu kızarma ve kuruluk o zamana kadar geçer inşallah. Gerçi şu anda cildimden yana bir sıkıntı yok çünkü aşırı kurumasına rağmen cetaphil krem çok işe yarıyo hemen kurumayı gideriyo ama kızarma konusunda çok muzdaribim zaten utandığımda falan hep yüzüm kızarır artık morarıyo nerdeyse :KK1: Neyse bu yan etkiler bana hiçte kötü gözükmüyo şu an aldığım sonuç bile çok güzel kim bilir tedavi bitince ne güzel bir sonuca ulaşıcam :KK16: Kızlar kullanmaya çekinenlere tek söylüceğim öyle korkutulduğu gibi değil ben iyiki kullanıyorum diyorum çünkü sonucun iyi olacağına inanıyorum. Kullananlarda morallerini her daim yüksek tutsunlar sonunda o minik canavarlara zaferimizi ilan etcez inşallahhhh En Büyük KK :KK1:

Kızlar bu benim 34. günüm ve yan etkilerinin neredeyse hepsini görüyorum. Son bir haftada burun kanaması olmaya başladı ilaçlarım bitti bu hafta doktara gitcem tahlil falan yapılcak. Eklem ağrılarım, yüzümde kızarıklık, aşırı hassaslaşma, kuruma, gözlerimde kuruluk (hatta o kadarki her daim kırmızı), ellerimde döküntüler, vücudumu zaten geçtim siyah giyip çıkardığımda içi bembeyaz oluyo, saçlarım iyice kurudu ama ALlah'a şükür henüz dökülme yok... Bunların yanısıra önceden olan minik sivilcelerim gitti yüzüm daha pürüzsüz ama hala sivilceler aktif. Önceden minik minik çıkan sivilcelerim şimdi büyük ve kırmızı çıkmaya başladı. Onlarda 1 hafta kalıp sonra kuruyup dökülüyorlar. Şu an 1-2 tane sivilce izinin haricinde başka iz kalmadı. Onlarda çok üyük sivilcelerin izleri zaten. Bol bol su içiyorum, meyve tüketiyorum. Yüzümde siyah nokta ve yağdan eser kalmadı. Doktorum cetaphil diye bir nemlendirici losyon verdi onu akşamları sürsem bile kurumayı önlemede yeterli oluyo. Dudaklarım için herşeyi denedim ama çatlamaya devam etti Niveanın lipstiğini kullandım, bepanthene krem kullandım, blister kullandım ama en son çareyi caudalie'nin lipstiğinde buldum. Bu lipstik gerçekten bir harika dudaklarım çatlayıp kurumuştu ve sert kabuk bağlamıştı bunu kullandım ve sabah bir uyandım o kuruluktan eser yok. Bu kadar çabuk etki göstermesi iyidir inşallah. Benim gibi bu problemi yaşayanlara öneririm, ki bu ilacı kullanıp dudak kuruluğunu yaşamayan varmıdır merak ediyorum. Neyse vücut konusuna gelince vücudumdaki sivilcelerde belirgin şekilde azaldı ama yüzümdeki kadar değil. Vücuduma nemlendirici kullanmıyorum doktor birşey vermedi ama banyoda daha çok nemlendiricili duş jellerini kullanıyorum. benim tadvim nisanın son haftası bitecek inşallah. Mayısın 13 ünde düğünüm var çok dua ediyorum inşallah bu kızarma ve kuruluk o zamana kadar geçer inşallah. Gerçi şu anda cildimden yana bir sıkıntı yok çünkü aşırı kurumasına rağmen cetaphil krem çok işe yarıyo hemen kurumayı gideriyo ama kızarma konusunda çok muzdaribim zaten utandığımda falan hep yüzüm kızarır artık morarıyo nerdeyse :KK1: Neyse bu yan etkiler bana hiçte kötü gözükmüyo şu an aldığım sonuç bile çok güzel kim bilir tedavi bitince ne güzel bir sonuca ulaşıcam :KK16: Kızlar kullanmaya çekinenlere tek söylüceğim öyle korkutulduğu gibi değil ben iyiki kullanıyorum diyorum çünkü sonucun iyi olacağına inanıyorum. Kullananlarda morallerini her daim yüksek tutsunlar sonunda o minik canavarlara zaferimizi ilan etcez inşallahhhh En Büyük KK :KK1:
sana etkisini çok çabuk göstermiş. benim 42. günüm ve hiç bir ilerleme yok :KK43: sen günde kaç mg alıyorsun?

sana etkisini çok çabuk göstermiş. benim 42. günüm ve hiç bir ilerleme yok :KK43: sen günde kaç mg alıyorsun?

ben sadece akşamları 3 kapsül 20 mglık alıyorum yani toplamda sadece 60 mg kullanıyorum. İlaç kiloyla orantılıymış herhade doktor bunu uygun gördü. Sen ne kadar kullanıyosun?

öncelikle merabalar efendim benim sorum olucaktı size zoretanin kullanmayı düşünüyorum ama aile hekimi önermiyo ama kullanmayı düşünmekte ısrarcıyım dermatolojiye özellikle isteğimi söylesem bana yardımcı olabilir mi bu arada ssk üzerinden bakınıyorum yoksa özele mi gitmeliyim lütfen cvp verin

bende sabah 10mg akşam 20mg alıyorum. kilom 51. senin kaç?

bende 48 kiloyum boyum 160 Ben mayısta düğünüm olacak demiştim belki tedaviyi hızlandırma amaçlı öyle vermiştir. Şaşırdım şimdi

öncelikle merabalar efendim benim sorum olucaktı size zoretanin kullanmayı düşünüyorum ama aile hekimi önermiyo ama kullanmayı düşünmekte ısrarcıyım dermatolojiye özellikle isteğimi söylesem bana yardımcı olabilir mi bu arada ssk üzerinden bakınıyorum yoksa özele mi gitmeliyim lütfen cvp verin

Şahsen ben özelde iyi bi doktora gidiyorum ama devlet hastaneside bakar. Sen zoretanin kullanmak istiyo olabilirsin ama bunu doktorun uygun görmesi lazım istersen gidip bir görüş. İlacı ssk karşılıyo. Aile hekimini boşver sen işi ehlinden öğren bir dermatolağa görün o zaten gerekli tedaviyi sana verecektir.

kızlar internette bazı cilt doktorlarının bu ilacı su kadar mg almak zorunlu filan şeklinde yazdıklarını gördüm.Ben özel doktora gidiyorum açıkcası doktorumda iyi ve tanınan biri.
benim tedavim 3 veya 4 ay sürücekmiş.
Benim sivilce sorunumun yanı sıra kücukte olsa butun gözeneklerimin içi doludur ve cok fazla gözenegim avrdır.Bunlardan bazen buyuk sivilceler haline dönusebilir.
Suanda cidden azaldı ama istedigim kadar geçmedi 2. ayımdayım sabah 10 aksam 20 mg kullanıyorum.Kesinlikle abartılan yan etkilerle karsılasmadım.Ben normalde sadcee 20 mg aldım ilk ay.Dusuk doz cnku vucudun alışması için ve bence bu doktorumun verdigi ennnnn mantıklı karar oldu kızlar. Cidden farklı bi ilaç agır bi ilaç ve önce vucudu tanıştırmak gerekir.
Cildime çok iyi bakıcam çok krarlıyım bu kadar vucudumuzu içimizi yıpratıyoruz çünkü.
bol bol su veee güzel bir nemlendirici ben avene in bu ilacı kullananlar için temizleyici dudak kremi ve nemlendiricisinden oluşan setini aldım.makulda bi fiyattaydı.
Kızlar peki sizce; ilacı bıraktıktan sonra gözeneklermz hızla dolar mı yani cildimiz yine bu hale gelir mi yoksa bu kalıcı ve direk bi çözüm mü bunu doktoruma sordum ama en direkten ilacı yıllar önce ve ya bi süre önce kullanmış birilerinden duymak istiyorum!

bide benim sivilcelerim kitle gibi. dokununca beze varmış hissi uyandırıyo. geçen kontrolumde doktor bunlara müdahale edicem dedi ve iğneyi çıkardı. (insülin iğnesi gibi bişey) resmen elim ayağım boşaldı ve tabiki yaptıramadım :S doktorda üstüme gelmedi. bunu yaptıran varsa lütfen yazsın arkadaşlar. niye istedi bunu çözemedim. şimdide pişman oldum keşke dişimi sıkıp sesimi çıkarmasaydım diye. belkide ilerde tekrar nüksetmesin diye yapmak istedi :KK43:
ben bunu yaptırdım daha cabuk ve kesin olsun diye yapılıyo . bende ilk başta korktum ama sonra cok asırı acı verici olmadı .

kızlar ben yeni kullanmaya basladım . aslında yüzümde cok yoktu ama kafamda stresten cıkmaya baslamıstı . bi ay falan olcak şimdilik birazcık daha arttırdı dudaklarım catladı . cildim kurudu ama çok kötü bi yan etkisini henüz görmedim . su lekeleri ve siyah noktaları tamamen götürüyo mu ?

ben bunu yaptırdım daha cabuk ve kesin olsun diye yapılıyo . Bende ilk başta korktum ama sonra cok asırı acı verici olmadı .

iyi cesaret doğrusu. Mantıken de iyileşmesini hızlandırıyordur ama ben göze alamadım :KK43: senin nekadar oldu başlayalı?

X