Tiroid hastası olan var mı?

strawberrylips

oğlum ve minik meleğim❤
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2007
4.311
370
42
Ben 8 aydır hastalığımın farkındayım.Hipotiroidi hastasıyım ve tiroid bezlerim yavaş çalışıyormuş.Bunun sonucunda hızla kilo aldım.Hastalığımı bilmeden 1 yıl içnde 15 kilo aldım,adetim kesildi zaten adetim kesilince doktora gittim ve hormon tahlilleri sonucu ortaya çıktı.Sanırım ömür boyu ilaç kullanmak zorundayım,eğer kullanmazsam çocuğum bile olmazmış,eğer aranızda bu hastalıktan muzdarip olan varsa söyleyeceğim tek şey kesinlikle hiç bir şeyi kafanıza takmayın ve asla üzülmeyin çünkü bu hastalığın en büyük düşmanı üzüntü

ben de hipotiroid hastası olduğumu 2 ay önce check up sırasında öğrendim, kilo alma gibi bi problemim olmadı ama çok halsiz hissediyorum sürekli uykum geliyor, ilaca başlamadık daha ekim sonundaki tahlillere bağlı olarak başlıcaz ama ömür boyu bu ilacı kullanmak gerekiyor ilk başta çok üzülmüştüm ama çok kişide olan bir hastalık bu ve çok şükür çok kötü birşey değil.

Bende de var bu hastalıktan. İlaçların bırakılmaması gerekiyor. Üzüntü kaynaklı tabi. Ben öyle çok kilo almadım ama aldığım beş kiloyu da çok zor verdim. Sürekli tetikte olmak lazım. Bununla ilgili birçok başlık var canım

canim bende de var bende mart ta ögrendim bilmiyodum ve sasiriyodum ben az yemek yedigim halde nasil olurda kilo veremem diye.bende ilk baslarda cok üzülmüstüm ama alistim ve cogu kiside oldunu ögrendim,evte ömür boyu ilac kullanmamiz gerek.hastlaigin belirtileri: uyku,halsizlik,sac dökülmesi,kilo alimi,adet bozuklugu,ve hatta cocuk olmasini engelleyen bir hastalikmis tabiki herkezde ayni seyler görülcek diye bisey yok..

bende bir ay kadar önce ögrendim.bu hastaliga yakalandigimi.
bütün yaz diat ve sporla gecti .sadece üc kilo verebilmistim.meger bu hastalik yüzündenmis .sporu birakinca iki kiloyu geri almistim fazla yemedigim halde.
simdi ilaclarimi kullaniyorum cok sükür aldigim iki kiloyu verdim .

bendede var aynı hastalıktan tsh yüksek 2.5 aydır ilaç kullanıyorum ve sürekli dr kontrolündeyimm. memlekete gittiğimde 10 gün kadar ilaç kullanmadım hap unuttum içmeyi.. kesin yine tsh yükselmiştir hemen. Allah hepimize şifa versin

ben de haşimato tirodi hastasıyım 1 yıldır tefor kullanıyorum iyileşme olasılığı yokmuş adet düzensizliği şikayetiyle jinekoloğuma gittiğimde tespit edildi 141 kilo olmuştum geçen yaz hep kilolu bi kadındım ama 141 de hiç olmamıştım şimdi 105 e doğru inişe geçtim diyetisyene gidiyorum ben de göz tansiyonu yaptı saç dökülmesi halsizlik ciltte bozulmalar yaptı şimdi 2 aydır depresyon tedavisi oluyorum hepsi birbirini tetikliyor yani Allaha şükür hastalığa yakalanmadan bi çocuğum olmuştu kısırlık yapabiliyormuş yumurtalık rezervlerini öldürdüğünü duydum Allah herkese şifa versin

bende 8 ay önce hasimato hastasi oldugumu ögrendim. Hasimatosu olan arkadaslar muhakkak 6 ayda bir tahlillerinizi yaptirin. Cünkü troitteki iltahaplar parcalaniyormus bir ara ve hastaligimiz yüzünden yavas calisan troitlerimiz iltahabin parcalanma esnasinda hizli calisabiliyormus. daha sonra parcalanma bitince tekrar yavas calisiyormus. Ben böyle dengesiz bir hastalik daha görmedim. Troit rahatsizliklari berbat vücudun sistemini altüst ediyor. Ama hasimato dahada bir beter. Ne zaman ne yapacagi belli degil. Ben gecen ay yaptirdim kontrollerimi ve hizlanmis benim troitlerim . Doktorum hapimi yariya indirdi. Troitlerimiz hizli calisirken ilacin dozunu cok alinca kalp krizi gecirme riski varmis.

Merhaba,
Ben de 2 yıldır tiroid hastasıyım. Free T3, Free T4 ve TSH değerleri bu hastalık için çok önemli arkadaslar. Ben de de adet düzensizliği ile kendisini gösterdi. Benim hormon değerlerim normal fakat tiroidte tek tarafımda bir nodülüm var. 6 ayda bir tahlil, yılda bir sefer ultrason ve gerekli görürlerse sintigrafi çektiriyorum.
Takip edilmesi gereken bir hastalık.Allah herkese sifa versin...

merhaba arkadaslar bende hipotroid hastasiyim troid bezi az calisiyor. 2 yil once meydana cikti. asiri halsizlik, surekli uyku uyumak istegiyle doktora gidim kan tahlili istedim. 3-4 gun sonra ogrendim o gunden beri bu hastalikla ugrasiyorum benimkisi cok fazla dusmus doktorum inanamadi gunde 1hapla basladim sonra 2 sonra 3 e cikti gecen gun doktora gittim yine dusmus 4 e cikti yani 150-200mg fazla degil mi eltroksin kullaniyorum bilen varsa cevap yazsin bence hapin dozu cok degil mi bende bi rahatsizlik yaparmi ki. bende kilo aldim 10 kilo nasil verecegimi bilmiyorum troid hormonunu calistiran bir sebze ya da meyve varmi bilen varsa cevap yazin. ayrica bebek sahibi olmayi da istiyorum ama olmuyor galiba cok zor ben ne yapmaliyim cok tesekkurlerrr :bbo:

ben ve kızımda var troid
ama bizimki seninkınden farklı
noduler guatr
günde kızım 2 ben 1 levotiron alıyoruz
ve ikimizde ameliyat olduk

içine sinmiyorsa dr unu değiştir derim
geçmiş olsun

geçmiş olsun canım bende hipertroid hastasıyım 1 yıl önce öğrendim bende evet katılıyorum bu hastalığı stres üzüntü ilerlemesine neden oluyor bende çok aşırı derecede kilo kaybına uğradım tabi başka sorunlarda oluyor herkeze geçmiş olsun paylaşım için tşkler sevgiler arkadaşlar

canim bende de var bende mart ta ögrendim bilmiyodum ve sasiriyodum ben az yemek yedigim halde nasil olurda kilo veremem diye.bende ilk baslarda cok üzülmüstüm ama alistim ve cogu kiside oldunu ögrendim,evte ömür boyu ilac kullanmamiz gerek.hastlaigin belirtileri: uyku,halsizlik,sac dökülmesi,kilo alimi,adet bozuklugu,ve hatta cocuk olmasini engelleyen bir hastalikmis tabiki herkezde ayni seyler görülcek diye bisey yok..

Benim annemde var arkadasin dedigi gibi belirtileri ilk önce sac dökülmesi oluyormus hastalar genelde sac dökülmesinden doktora gidiyormus daha sonra tahlilerde triod bezinden oldugu anlasiliyorus bu hastalik niyeyse en cok da kadinlari seviyormus ( eksiz olsun sevgisi gerci ama ) Sanirim bende de var ama hic umursamiyorum hasta olan arkadaslara üzülmemelerini tavsiye ediyorum ..

bendede hipotiroidi var 1 sene oldu aşılama tedavisi görürken ortaya bir anda çıktı ömür boyu ilaç kullanacağım tiroit bezlerim tamamen bitmiş kontrollerim 6 aya düştü nodüllerim var biopsi oldum allahtan kötü huylu çıkmadı sintigrafi çekildim ve bu böyle devam edecek nodüller büyüdüğü zaman ameliyat olacak kurtuluş malesef yok en kötüsüde zaten çocuğum olmuyordu buda işimi daha da zorlaştırıyor birde polikistik over var bu hastalıklar çıktıkça umutlarım azalıyor kalmadı gibi bir şey tiroit hastalarında saç dökülmesi olanlar var benim böyle bir problemim olmadı biraz adet düzensizliği oldu oda tsh normale dönünce düzeldi sadece yorgunluk hali ve kilo hatta kiloda değil ödem vardı ilaca başlayınca hemen 10 kg verdim şimdi bile bazen şişiyorum günüm günümü tutmuyor bu hastalığın sebeplerinden biriside stres ve bende bol miktarda var 7 senedir çocuk tedavisi beni mahvetti bakalım daha ne tür hastalıklar meydana çıkacak yinede allah beterinden saklasın

merhaba arkadaslar bendede var bu hastalik bende ilk zamanlar 10 kiloya yakin almisdin bilmeden sonra doktora gittim ilac verdi simdi 5 senedir ilac tedavisi görüyorum sayiflamakta cok güclük cekiyorum acaba bundanmidir

Beş yıl kadır önce ameliyat oldum. şimdi tefor kullanıyorum ölene dek te kullanacağım. iki kızım var bir çocuk daha düşündüm ancak tefor nedeniyle yumurtlama olmuyor. Takdir Allahtan

mrb arkadaşlar bendede nodül var ben 4 yıl kadar önce iğne ile boğazdan sıvı vedim ama çok şükür temiz çıktı daha sonra düzenli kan tahlilleri felen değerler normal çıkıyordu.nodülü olanlar ağrınız oluyormu bende bu aralar boğazımda ağrı var adet tarihine yakın hormonların hızlı çalışması nedeniyle ağrın olur diyorlar ama ben nodülden korkuyorum adetim felan düzenli kan tahlillerimde normal seyrediyor ama ağrı beni korkutuyor aynı durumda olan varmı yani ağrısı olan bekliyorum sizin yorumlarınız beni rahatlatacak şimdiden teşekkürler.

Herkese selam, konu başlığı dikkatimi çekti 6 yıldır bu hastalıkdan şikayetçiyim.Tiroid bezlerinin az çalışması tüm vücudu etkileyen bir rahatsızlık.Beyindeki hipofiz bezlerinden tutun da süt hormonlarınıza kadar herşeyinizi, bağışıklık sisteminizi ,kısacası tüm vucudunuzu etkilemektedir. Sürekli kontrol altında tutmanız gerekmektedir.Evet ömür boyu ilaç kullanmamız gerekmekte fakat bu ilaçlar aynı zamanda kemik erimesi de yaptığını öğrendim.Bu çok geniş bir hastalık arkadaşlar.İlaçlarımı düzgün alıyorum artık bu hastalıktan kurtuldum demeyin sakın.Endokrinoloji Uzmanlarıyla takip edilmelidir.Tiroidlerinize iyi bakın .

Sevgiyle,sağlıcakla kalın,:nazar:

bende 8 ay önce hasimato hastasi oldugumu ögrendim. Hasimatosu olan arkadaslar muhakkak 6 ayda bir tahlillerinizi yaptirin. Cünkü troitteki iltahaplar parcalaniyormus bir ara ve hastaligimiz yüzünden yavas calisan troitlerimiz iltahabin parcalanma esnasinda hizli calisabiliyormus. daha sonra parcalanma bitince tekrar yavas calisiyormus. Ben böyle dengesiz bir hastalik daha görmedim. Troit rahatsizliklari berbat vücudun sistemini altüst ediyor. Ama hasimato dahada bir beter. Ne zaman ne yapacagi belli degil. Ben gecen ay yaptirdim kontrollerimi ve hizlanmis benim troitlerim . Doktorum hapimi yariya indirdi. Troitlerimiz hizli calisirken ilacin dozunu cok alinca kalp krizi gecirme riski varmis.

aynen canim ya bende hasimatoyum tshim bi 0.004 e dusuyo bi 3-4 arasi oluyo ve asiri kalp carpintisi yapiyo kalbime kramplar giriyo,:1no2:ilaclarimi duzenli kullaniyorum fkat 11 aydir bi turlu sabitleyemedik......

X