Neden Herkeze Farkli Doğum Kontrol Hapi Veriliyor???

BEYAZ MELEK

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2007
10.372
12
41
MERHABA ARKADAŞLAR,

BEN 2 AYLIK EVLİYİM YAKLAŞIK 3 AYDIR GİNERA DOĞUM KONTROL HAPI KULLANIYORUM.SÜREKLİ GÖRÜŞTÜĞÜM JİNEKOLOĞUM REÇETELEDİ BU HAPI.AMA BAKIYORUM HERKEZ YASMİN KULLANIYOR.NEDEN HERKEZE FARKLI HAPLAR VERİYORLAR.YASMİN EN İYİSİYSE HERKEZE NEDEN ONU VERMİYORLAR.BEN ZAYIFIM 48 KİLO DOKTORA KESİNLİKLE KİLO ALMAK İSTEMEDİĞİMİ SÖYLEDİM.O DA BENDE 10 SENEDİR GİNERA KULLANIYORUM.SEN YAPIN GEREĞİ KİLO ALMAZSSIN DEDİ.HEM BUNU KULLANAN BİR DOKTOR BENCE KENDİSİ İÇİN EN İYİSİNİ SEÇER DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
AKLIM ÇOK KARIŞTI SİZCE GİNERAMI YASMİN Mİİİİİtatlicadiarzu

her dr çalıştıgı ilaç firmasının ilacını yazar bu her branşta böyledir.ticari anlayacağın içerikleri aynı hemen hemen

hap insanın bünyesine göre yan etkileri gösterir.sen şeker ,tansiyon,böbrek v.s... hastasıysan,siğara içiyorsan,alkol kullanıyorsan v.s. etki gösterir.zaten çogu bilinmeyen has. böyle ortaya çıkar.
mesela en basiti ağrı kesici içeriz miğdemiz ağrır.midemizde rahatsızlık olduğu ortaya çıkar.ama hafif bir ağrı kesicide olsa dokunur.

hemen hemen butun dgum kntrl hapları aynı ve hepsının azda olsa yan etkılerı var bunların icinde en az yan etkısı olan yasmin benim 3 kadın dogum doktrumda yasmını önerdi ama ben sadece 5 gun kullanabılmıştım o zamanlar bebiş ıstemıyordum bende cok sinir yaptı gereksiz yere aglıyordum ve ılacı bıraktım herkesin bünyesi farklı dktruna güvenıyorsan mutlaka bır bıldıgı vardır canım

Benim çok şükür Bir Sağlik Problemim Yok Sigara Hiç Kullanmadim Kullanmamda.ginera Nin Pek Yan Etkisini Görmedim Ama Tek Korkum Kilo Almak.şimdiye Kadar Hiç Kilo Almadim Ama Zamanlami Alirdim Yoksa Alcak Olsam şimdiye Kadar Alirmiydim Sizce

ben bunu 2 yıl önce kullanmıştım sonra vazgectım korunmayı bıraktım ama malesef şimdide hamile kalamıyorum tabıkı bunun ılacla bir alakası yok zaten 5-6 gun kullanmıştım benım srunum hormon ve yumurtalıklar

Benim çok şükür Bir Sağlik Problemim Yok Sigara Hiç Kullanmadim Kullanmamda.ginera Nin Pek Yan Etkisini Görmedim Ama Tek Korkum Kilo Almak.şimdiye Kadar Hiç Kilo Almadim Ama Zamanlami Alirdim Yoksa Alcak Olsam şimdiye Kadar Alirmiydim Sizce

yaa boyun kaç senin sonuçta 48 kilo az bir kilo ve yıllardır aynı kiloyu koruyorsan bence yeme düzenin oturmuştur ve almazsın .bence takma bunlara.allah başke dert vermesin cnma.s.

SAĞOL CANIM YA BENİM BOYUM 1.65 CM 48 KİLOYUM HİÇ ALTINA İNMEDİM TARTIDA HİÇ DE 50 KİLOYU GÖRMEDİM 5-6 SENEDİR 48-49 KG ARASINDAYIM.YEDİKLERİME ÇOK DİKKAT EDİYORUM.a.s

beyaz melek 1.65 e 48 kilo az bile.kilo sorununu kafana takma cnm.ben 1.64 üm,54 kiloyum
3 aya kadar 60 dım gebelik düşündüğüm için diyetle 54 e indim .hamiş olursam dr um bu konuda çok hassas.kızıma hamişkende 54 le kaldım 11 kilo aldım.bence senin kilon oturmuş almazsın takma kafana

Sağol Canim .biraz Rahatladim Hem Pat Diye Birden Kilo Alacak Halim Yok Ya Baktim Kilo Almaya Başliyorum Birakirim Hapi.

Canım ben yardımcı olayım sana. Ben bikaç ay yasmin kullandım geçen sene, bende hep ara kanama yaptı, doktora gittim ginera yazdı bana. Yasminin dozu çok düşük olduğu için genç bayanlarda ara kanama yapabiliyormuş, bu yüzden ginerayı önerdi. Gineradan çok memnunum şu an, hem fiyat olarakta yasminden ucuz. Kilo falan da aldırmıyor, prospektüsü iyi oku sadece yeter.

Canim Ya çok Sağol Benim Tek Korkum Kilo Almak.yoksa Başka Hiçbir şikayetim Yok.hiç Ara Kanamam Falan Da Olmuyor.doktorum Da Ginera Kullaniyormuş.ben En Iyisi Ginera Ya Devam Edeyim Bakalim.inşallah Kilo Almam çok Sağol Canim Biraz Rahatladim

X