Aile Planlaması GİNERA doğum kontrol hapı???

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
arkadaşlar 3 kutu yasmin kullandım sadece şişkinlikten başka hiçbir yanetki yapmadı ama geçiçi şişkinlik regli olunca iniyo bu ay ise gineraya başladım eğer buda şişkinlik yaparsa hangisine devam ederim bilmiyorum
-yasmin kilo aldırmadı ki ben zatn oldukça kiloluyum ve almaya meilliyim işthımfalan artmadı
-yasmin bende sinir yada baş ağrısı yapmadı sadece regliye 1 gün kala biraz sinirli oldum ve az baş ağrısı oldu ama o hap kullanmasamda oluyodu hatta daha fazla oluyordu
-ayak ,el bileklerim ve yüzümde şişkinlik oluyor ama regli olunca 2-3 gün içinde iniyordu
-bir de sağ bacağımda yada baldırımda tam kestiremiyorum çekme kasılma ağrı gibi bişey oluyor ama sanırım bu dolaşım bozukluğundan dolayı damarlara etkioluyor kilodandır büyük bir ihtimalle sigaradn olma ihtimalide var gerçi artık sigara içmiyorum ama önceden içtiğimin acısı çıkıyor olabilir
neyse bu ayda gineraya bakayım bi nasıl olcak burdan yazarım size

ben yasmin kullandım 1 sene. sonra çok kötü kuruluk oldu o kadar acıyordu ki oram. doktora gittim tahriş olmuş kuruluktan dedi. yasmin o kadar da masum bir hap değil dedi gineraya geçirtti. ben çok memnunum açıkçası. hem de yasminin yarı fiyatı.

merhaba 1.5 yıldır ginera kullanıyorum.adet kanamalarım 2 gün sürüyordu.geçen ay sonunda adet oldum.buay 1 gün adet kanamam oldu.hormon tahlillerim normal.böyle olan var mı paylaşırmısınız

ben de 8 aydir ginera kullaniyorum, geceleri yatmadan once iciyorum.
hic kilo aldirmadi, kullandigim donemde goguslerim buyuyor, fakat ara verdigim 7 gunluk donemde eski hallerine donuyorlar. iliski sirasinda kuruluga neden olabiliyor bazen.
ilk ay yasmin kullandim fakat ara kanamalara neden oldugu icin doktor ginera`ya gecmemi soylemisti. zaten her iki marka da ayni ilac firmasinin urettigi ilaclar.
ginera`nin dedigim gibi hic bir yan etkisini gormedim arkadaslar.

bu arada ginera`yi birakinca hemen hamile kalinabiliyor mu acaba ?
bebek planladigimiz zaman beklememiz gerekecek mi acaba ?
bazen kadinlar dogum kontrol haplarini biraktiklarinda 3-5 hamile kalamayabiliyorlar.
ginera`da durum nedir, bilen var mi ?

merhaba arkadaşlar ben ginerayı yeni kullanmaya başldım fakat bir sorum var 21 gün kullandım ve 7 gün ara verdim adet oldum şimdi 2 ci kutuya başladım 3 gün oldu
geçen ay hapı kullanırken korunarak kullandım şimdi korunmayı bıraktım doğrumudur acaba kullanımım bi bilginiz varsa paylaşın lütfen:)

Arkadaşlar ilacın yan etkilerinden biri isteksizlikmiş. yaşadınızmı bunu??:sinifsinif:

offffff ben de başlıycam 1 ay sonra bugün dr verdi bana da bu ilacı kilo aldırır diye çok korkuyorum ama adet düzensizliği için veri mecbur kullancammm:KK43:

o kadar çok şey okudumki bu haplarla ilgili...gineranın tek iyi yanı kuruluğa yol açmaması,yasminin kuruluk ve cinsel isteksizliğe yol açtığı söyleniyor.off ne kullanıcam bilmiyorum yaaa:S:S:S

bende 5 ay önce doktor tavsiyesi üzerine başladım. kilo aldırmıyor fakat iştah açtığını söyleyebilirim. kendin dengeleyeceksin işte:)
bende isteksizlik, kuruluk vs gibi olumsuz durumlar olmadı. gayet memnunuz

kadın doğum doktoruna gitmedim gittim eczaneden istedim verdi kan tahlilelerimde trombosit olayı yoktu hiç şekerim guatrım kalbimde yok buna guvendim ama bilemem sorun yaşıyan varmı midem falan bulanırsa bırakıcam daha almam zaten hergun aynı saattemi alınmalı karın ağrısı tüylenme kilo alma vajinal mantar yapıyor yazıyor bunu yaşıyan varmı: bide gerçekten koruyormu

arkadaşlar benim bir sorunum var ! ! ! neredeyse 2 yıldır ginera kullanıyourm fakat yaklaşık 5 aydır adetlerimde gözle görülür decede azalma var ve ilaç bittikten 3 gün sonra regli oluyordum şimdi 5 gün geçiyor sonra oluyourm ve oda 2-3 günden daha fazla sürmüyor

hadi kızlar kimse yokmu birde gineray bırakır bırakmaz hamiş olabiliyormuyuz bilgiye ihtiyacım var kızalr yardım edin

hadi kızlar kimse yokmu birde gineray bırakır bırakmaz hamiş olabiliyormuyuz bilgiye ihtiyacım var kızalr yardım edin

ben evlenmeden 2 ay önce başlamıştım 1 yıl aralıksız kullandım.bebek isteyince bıraktım.herkes haptan ötürü hemen hamile kalamazsın umutlanma demişti.ben oysa daha o ay pat diye hamile kaldım.yan etkilerini hiç görmedim.çok memnundum.doğumdan sonrada kullandım.6 yıllık evliyim.3 ay önce bıraktım çünkü varis oluşumuna katkısı olduğunu söyledi dr.benimde bacaklarımda damarlarım belirginleşmeye başlamıştı.genetik yani.bende o yüzden bıraktım.

ben evlenmeden 2 ay önce başlamıştım 1 yıl aralıksız kullandım.bebek isteyince bıraktım.herkes haptan ötürü hemen hamile kalamazsın umutlanma demişti.ben oysa daha o ay pat diye hamile kaldım.yan etkilerini hiç görmedim.çok memnundum.doğumdan sonrada kullandım.6 yıllık evliyim.3 ay önce bıraktım çünkü varis oluşumuna katkısı olduğunu söyledi dr.benimde bacaklarımda damarlarım belirginleşmeye başlamıştı.genetik yani.bende o yüzden bıraktım.

ebuşumm valla içimi rahatlattın çok saol umarım benimde genlerim bırakır bırakmaz hamiş olmama iizn veriri :teytey:

Geçen ay, ocak ayında, sırf deneme amaçlı bir kutu kullandım. Asla bir daha ikinci kutuyu alıp da yutmam. Öncelikle; cinsel isteksizlik yaratıyor, sakin bir yapıya sahip olan biri olarak hapın bitmesine yakın bir zamanda kendimi tanıyamadım çünkü sinirli bir karaktere büründüm. Ha, tek olumlu yanı göğüslerimi şişirdi. Yaşattığı olumsuzlukların yanında büyüyen göğüsleri napayım.

X