Kuru cilt

cemre_SU

halasının kuzusu:)
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2007
4.903
8
39
arkadaş cildim çok kuru bazen pul pul dökülüyor ne yapmalıyım nemlendirici kullanıyor ama abdes aldığım için yüzümde kalmıyor krem ne yapmalıyım :çok üzgünüm:

tuzsuz tereyagı ve balı karıstırıp yuzune surersen kısa zamanda cıldının nemlendıgını görursun.. tavsıye ederım))

kuru cildin bol suya ihtiyacı vardır çok su içmelisin önce haftada 2kez peeling ve tabi düzenli bakım şart ondan sonra evde yaptığın karışımlarla destekleyebilirisn sigara kullanıyosan ağızdan destek şart yoksa kullandğın en iyi kremin bile etkisi az olucaktır

benimde cildim feci kuru ...kaşınsa pul pul olup dökülüyo o kadar yani...hala çare bulamadım...fisfisfisfisfisfisfisfisfis:1no2::1no2::1no2:

Gül maskesi

Kurutulmuş gül yapraklarını ufalayarak süt, mısır nişastası ve bir parça bal ile karıştırın. 15 dakika beklettikten sonra, bu karışımla yüzünüze yavaş yavaş masaj yapın. Bu masaj sayesinde cildiniz yeteri kadar neme sahip olacaktır. Pul pul dökülen kuru bir cilde sahipseniz bu görünümden kurtulmanızı sağlar.

Ceviz Maskesi

Ölü hücrelerle kaplı bir cilde yeniden hayat verir, çünkü ceviz ölü hücreleri yok eder. Cevizleri iyice öğütün, içine bir kaşık bal, bir kaşık portakal suyu ve dört kaşık da süt ekleyin. Bu karışımı on dakika yüzünüzde bekletin ve masaj yapın. Bu masaj pul pul görünümden kurtulmanızı sağlayacak. Bu işlemin ardından yüzünüzü ılık suyla durulamayı da unutmayın...

Yoğurt maskesi

Ciltteki çok ince çizgileri onarıcı güce sahip asitler içerir. Yoğurda iki kaşık bira mayası ekleyip, yüzünüzde on dakika bekletin. Sonuç: Pürüzsüz bir cilt. yerimseniben

Sevgiler... a.s.

exipial lipo kullan iyi gelir...

Canim bu kremi internette bayagi arastirdim, gercektende cok iyi bir ürün, sikayetci olan ve ters etki gören yok... Kuru ciltlerde pul pul dökülmelere, kasintilara egzamalara birebir. Ama okudugum kadariyla yan preparat olarak kullaniliyor, yani tek basina diil, mutlaka baska takviye ürünler uzmanlar, doktorlar tarafindan öneriliyor, yada veriliyor. Onun icin pul pul dökülme ve kuruluk ceken cilt tipine sahip hanimlara benim tavsiyem, bu kremi kullanacaklarsa, yan takviye olarak kullanilacak ürünlerin ne oldugunu arastirmali, onlari kullanmalari yerimseniben Ya da en azindan ciltlerine uygun günlük bakim ve uygulamalarin ardindan bu kremi kullanmalari, o zaman kesin sonuc alinabilir...

Paylasimin icin saol canim, saglicakla kal... a.s.

kızlar şu yoğurt maskesi çok iyi geliyo kullanın bence hem de cildi parlatıyo ben ara sıra yapıyorum

kızlar şu yoğurt maskesi çok iyi geliyo kullanın bence hem de cildi parlatıyo ben ara sıra yapıyorum

Evet canim, kuru ciltler icin olan bu maske cildi canlandirir, ve olusmus cizgilerin yok olmasina yardimci olur, kendim bizzat kullanmadim, cünkü cildim karma, ama kullanan kisilerden iyi geldigini, memnun olduklarini duyuyorum yerimseniben Bu arada hanimlar size bir uyari; cildinizin gercek tipini yani kuru, karma, yagli olup olmadigina iyice emin olmadan, herhangi bir maskeyi ve ürünü kullanmayin. Bir uzmana danisarak cildinizin hangi tip cilt oldugunu ögrenmeniz, sizin, cildinizin ve kullanacaginiz her türlü uygulamanin acisindan cok önemlidir...

Sevgiler... :1hug: a.s.

kızlar size nemlendirici olarak clinique ddml, ve maske olarak da yves rocher'in kuru cilt maskesini öneriyorum,fakat kremlerini begenmiyorum
yine banyodan once birkac damla zeytinyagı yuzunuze sürerseniz cildin neminin ucmasına engel olur bir nevi barrier olusturur
kesinlikle clinique ddml +zeytinyagı

arkadaş cildim çok kuru bazen pul pul dökülüyor ne yapmalıyım nemlendirici kullanıyor ama abdes aldığım için yüzümde kalmıyor krem ne yapmalıyım :çok üzgünüm:

canım benimde cildim aynı senin gibi .aslında ilk böyle degil normal karma cildim vardı ama ne oldu bilmiyorum son 2 senedir pullanmaya başladı ne yaptıysam care bulamadım :1no2:

canım benimde cildim aynı senin gibi .aslında ilk böyle degil normal karma cildim vardı ama ne oldu bilmiyorum son 2 senedir pullanmaya başladı ne yaptıysam care bulamadım :1no2:

Canim bir önceki sayfada önerdigim maskelerden herhangi birini uygularsan umuyorum iyi gelecektir yerimseniben Maskeden önce cildinin günlük bakimini ihmal etmeden yapmalisin, böylece sonucunu görmen hizlanacaktir...

Sevgiler... a.s.

Canim pardon cildim karma yazmissin görmemisim, cok özür dilerim, isine yarayacagini umdugum bir tarif aktarayim hemen yerimseniben

Karma cilt icin maske: Yarim kahve fincani havuc suyu, 1 tatli kasigi badem yagi, 1 tatli kasigi polen tozunu karistirin, yüze tatbik edin. 20 dk. beklettikten sonra ilik suyla cildi temizleyin... ( Bu maskenin haftada bir yapilmasi uygundur...)

Bu maske cildini rahatlatacak ve pullanma ve kuruluk sorununu ortadan kaldiracaktir...

a.s. a.s. a.s.

Gül maskesi

Kurutulmuş gül yapraklarını ufalayarak süt, mısır nişastası ve bir parça bal ile karıştırın. 15 dakika beklettikten sonra, bu karışımla yüzünüze yavaş yavaş masaj yapın. Bu masaj sayesinde cildiniz yeteri kadar neme sahip olacaktır. Pul pul dökülen kuru bir cilde sahipseniz bu görünümden kurtulmanızı sağlar.

Ceviz Maskesi

Ölü hücrelerle kaplı bir cilde yeniden hayat verir, çünkü ceviz ölü hücreleri yok eder. Cevizleri iyice öğütün, içine bir kaşık bal, bir kaşık portakal suyu ve dört kaşık da süt ekleyin. Bu karışımı on dakika yüzünüzde bekletin ve masaj yapın. Bu masaj pul pul görünümden kurtulmanızı sağlayacak. Bu işlemin ardından yüzünüzü ılık suyla durulamayı da unutmayın...

Yoğurt maskesi

Ciltteki çok ince çizgileri onarıcı güce sahip asitler içerir. Yoğurda iki kaşık bira mayası ekleyip, yüzünüzde on dakika bekletin. Sonuç: Pürüzsüz bir cilt. yerimseniben

Sevgiler... a.s.
burda bira mayası dediğin bildiğimiz yaş maya mı canım yoksa farklı bir şey mi?ayrıca yaş mayaysa yerine kuru maya kullansak olur mu?
ayrıca ben excipial lipo kullandım ona rağmen cildimdeki kuruluk geçmedi bu yoğurt maskesi geçirir mi yoksa diğer önerdiğin havuç sulu maskeyi mi yapsam?cildim tipim hassas karma.:eek:çok sordum bilioyorum ama bu aralar bu kuruluktan çok dertliyimsenağlama

slm kızlar benimde cildim kuru ve senelerdir bi çare arayıp dururum. bi ton para dökmüşümdür o küçük tüplerdeki pahalı nemlendiricilere. ilk kullandığım zaman işe yaramış gibi görünsede sonradan ya etki etmedi yada cildimde küçük kırmızı alerji gibi şeyler oluştu. şimdi uzun süredir (yaklaşık 2 sene) ürederm lipo kullanıyorum. bunun bi kaç çeşidi var sanırım ben lipo %10 yağ içinde su emilsiyonu olandan alıyorum. inanılmaz faydasını gördüm. ama bu kozmetik bi ürün deil. bi komşumuz kullanıyodu ayakalrı filan kuruduğu için doktor vermiş. bende her şeyi denemiş ve deva bulamamış biri olarak yüzüme sürdüm :) yani kısacası siz yinede kullanmadan önce eczacıya dokktora vs sorun. şuan cildim inanılmaz güzel allahıma şükür. paylaşmak istedim...

burda bira mayası dediğin bildiğimiz yaş maya mı canım yoksa farklı bir şey mi?ayrıca yaş mayaysa yerine kuru maya kullansak olur mu?
ayrıca ben excipial lipo kullandım ona rağmen cildimdeki kuruluk geçmedi bu yoğurt maskesi geçirir mi yoksa diğer önerdiğin havuç sulu maskeyi mi yapsam?cildim tipim hassas karma.:eek:çok sordum bilioyorum ama bu aralar bu kuruluktan çok dertliyimsenağlama

Selam canim... Bira mayasi bira yapiminda ayrica ekmek ve hamur islerindede kullanilan bir mayadir. Isminin bira mayasi olmasi, icinde alkol barindirdigini göstermez. Ekmek mayasi ile pek bir farki yoktur. Ama normal evlerde kullandigimiz mayada degildir. Satin alirken adiyla satin almani tavsiye ederim canim.

Yüzüm hassas karma demissin, eger öyle ise o üc maskede sana uygun degil canim, o maskeler kuru ciltler icindir. Karma cilt icin bir maske tarifi vermistim, onu buraya ekliyorum, bu maske iyi gelecektir...

Karma cilt icin maske: Yarim kahve fincani havuc suyu, 1 tatli kasigi badem yagi, 1 tatli kasigi polen tozunu karistirin, yüze tatbik edin. 20 dk. beklettikten sonra ilik suyla cildi temizleyin... ( Bu maskenin haftada bir yapilmasi uygundur...)

Umarim sorularina anlasilir cevap verebilmisimdir...

Sevgiyle kal... a.s.

ürederm lipoyu bana doktor tavsiye etmişti onuda deneyecegim inşallah.baya iyi geliyormuş

Jewelcim, bir öneri daha eklemeden gecemedim :asigim: Canim maske öncesinde ve hergün sabah aksam cildine uygun ürünlerle günlük bakimini ihmal etmezsen o zaman kuruluk sorunun olmaz canim... yerimseniben

Canim karma cilt bakimi biraz zordur maalesef :çok üzgünüm: Günlük bakimdada aylik cilt bakimindada ürünleri cildinin gereksinimine göre almalisin, cildin bir kismi yagli bir kismi kuru oldugundan her bölgeye farkli ürünler gerekir...

Biraz arastirmani tavsiye ederim canim, eger bulamazsan bana burdan danis, cildine gereken malzemeleri yazarim sana, suanda vaktim az, ama bana msj at, yarin bos vaktimde yazarim canim...

Sevgiyle kal... a.s.

hakikaten karma cilt bakımı çok zor kuru diye krem sürüyorum bu sefer yağlanıyor sivilce falan çıkıyor sinir oluyorum:sm_confused:ben henüz cildime ne iyi ne kötü tam bilemiyorum açıkçası sen yazarsan çok memnun olurum.Şeniz
bir sorum daha olucak canım.aşağıdaki yağ karışımını cildime kullansam herhangi bir zararı olur mu?hala ergenlikten kalma çukurlarla uğraşıyorumsenağlama.belki bir faydası olur diye kullanmak istiyorum.

bi su bardağı suyun içine
2 kapak gül yağı
1 kapak biberiye yağı
1 kapak limon yağı
1 kapak kantaron yağı
1 kapak tatlı badem yağı
koyun ve kariştirin
ardından bunu buz kalıplarına dokup buzluga atin
her sabah yada akşam (akşam-sabah da olabilir) yüzünüzde gezdirin

ilgilendiğin için çok sağol canım.çok teşekkür ederima.s.

X