Saç Bakım Ürünleri Bemiks , Bepanthen , Evigen

ben kendi saçım için şampuana karıştırdım ama sanki tüylenme yaptı biraz, bıraktım kullanmayı. bi arkadaşım yine şampuanına kattı, yeni saçlar çıktığını iddia ediyor ama bilmiyorum. sanırım doğru olan, şampuana katmak yerine bakım şeklinde uygulamak, yani sürüp bi süre bekletmek

bemix ve bepanten'den 2şer ampülü Novocrin saç dökülmesine karşı şampuanımın içine kırdım. Novocrin'in tek başına bir faydasını göremezken, bu haliyle saç dökülmemi ciddi şekilde azalttığını söyleyebilirim. Koku falan da yapmadı enteresandır.. Tabii bunun yanında avokado yağlı saç bakım maskeleri de yapıyorum, gnc'nin biotinli ürününü de kullandım, hangisinin çok daha iyi geldiğini tam bilemiyorum...

ancak bildiğim bir şey var ki bir daha novocrin almam o kesin... ya organix alıcam ya da organik bazlı şampuanlardan tamamen vazgeçip clear'a ampüllerimi çam terebentinlerimi katıp geri döneceğim :KK24:

Son düzenleme:
Bemiks sinameki badem yağı kürünü uyguluycam.:KK12: Fakat (evigen ve bepanthene)üç ampulude kullansam bi sakınca olurmu içerik olarak değişiyormu? kür dışında nasıl kullanabilirim?:26:

Son düzenleme:
Ben bi aktardan bitkisel yağ karışımlı saç bakım maskesi aldım. Ama kullanmaya korkuyorum ya daha kötü yaparsa içerisinde aklınıza gelebilecek tüm yağlar var.ayrıca birde snake oil ( yılan yağı ) aldım. Ama onu nasıl uygulayacagımı bilmiorum aranızda bilen var mı ?:KK52::KK52:

aşağıda yüklemiş bulundum

Eklentiler

• $33.jpg
    $33.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 7.074
Son düzenleme:
bitkisel yağlar şampuan içine karıştırılınca şampuanı sıvılaştırıyor...bu iyi bişey mi bilemiyorum..acaba bu ampuller şampuanla karıştırıldığında yapısı bozulur mu ki??..yani etkileri azalıyor olabilir mi?... sanki yağları karıştırıp belli miktarlarda.. sonra içine bu ampullerden kırıp kullanmak daha mı iyi olur acaba??

ben ıkı ampul, badem yagı ve çam terebentıni karıstırp sac dıbıme surup 1 saat kadar bekletıp yıkıyorum, haftada bir kez. daha 3 kere yaptıgım halde saçım hacim kazandı daha saglıklı duruyor tavsıye ederım, keşke bu forumu daha önceden bulsaymışım, yıllarca cansız saçlarla gezdım durdum...

Bemiks sinameki badem yağı kürünü uyguluycam.:KK12: Fakat (evigen ve bepanthene)üç ampulude kullansam bi sakınca olurmu içerik olarak değişiyormu? kür dışında nasıl kullanabilirim?:26:

Sakıncası olmaz ama bepathene ile bemix zaten aynı şeyler onlardan birisini kullan ve evigeni ekle.Birde bu kürleri yaparken haftada birden fazla yapmayın ve 2 ay her hafta kullandıktan sonra bir süre ara verin cünkü saç alışır ilk zamanlardaki etkiyi göremeyebilrisinz.Bide ilık kullanıldıgında cok daha iyi sonuç alınırsınz

3üde kullanılabilir ama bemix mutlaka olmalı asıl uzatan bemixmiş..

Saç uzaması için saç uzatan vitaminler arasında asıl önemli olan vitamin öncelikle B grubu vitaminlerdir. Sonra A, E ve C vitaminleri de bu konuda büyük bir önem taşır. Bu vitaminlerin mutlaka kullanılması saç sağlığı için gerekli ve kaçınılmazdır. İşte bu saçları uzatan vitaminler şunlardan ibarettir.
B2 vitamininin eksikliğinde saç kökleri çok çabuk yağlanır ve saçların uçları ise kurur ve çabuk kırılır. Saç uçları kırık ve kuru olan saç hiçbir şekilde uzamaz ki işte bu yüzden B2 vitamini almak gerekir. Bu vitaminin eksikliği çok kolay anlaşıldığı üzere, B2 vitamini sayesinde eskiye nazaran daha hızlı saç uzaması görülüp “saç uzatan kürler”, saçların daha da sağlıklı bir görünüme kavuştuğu gözlenir. B2 vitamin kaynakları ise; süt ve süt ürünlerinde, karaciğerde, ette ve ekmektedir.
Bir diğer saç uzatan vitamin ise B3 vitaminidir. Saçlarda yeterli miktarda B3 vitamini yoksa saçların uzaması durur ve saçlar erken beyazlamaya başlar. Bu vitamin saçlardaki pigment tabakasının oluşumunu sağlayarak saçları korurlar. B3 vitamini önemli ölçüde karaciğerde, balıkta, sığır etinde, fıstıkta ve bütün tahıl ürünlerinde bulunur.
Diğer vitamin ise B5 vitaminidir. Bu vitamin diğer adıyla pantonenik asit olarak da bilinir. B5 vitamininin vücutta azlığı durumunda saç folikülü hücrelerinin yeterli miktarda beslenememesine sebep olur. Bu vitamin eksikliği durumunda saçlar uzamayacağı gibi saç dökülmelerine ortam hazırlarlar. Saç uzatan kürler B5 vitamini yiyeceklerde bol miktarda bulunur ve bunlar öncelikle yumurta sarısı, tahıllar, tavuk eti, karaciğer, kepek, brokoli, fıstıktır.
Başka bir vitamin de B6 vitaminidir ki bu vitaminin eksikliğinde de saç uzamadığı gibi saç derisi kurur ve kaşıntı yapar. Üstelik saç kepeğinin oluşmasın da neden olur. Saçlarımızın uzamasını istiyorsak “saçları uzatan vitaminler” bu B6 vitaminin fazla olduğu balıktan, karaciğerden, sebzelerden, tavuk etinden, muzdan, böbrekten, avokadodan, patatesten, fındıktan, soya fasulyesinden, yumurtadan, kepekli tahıl ürünlerinden, lahanadan bol bol tüketmeliyiz.
Bir diğeri B9 vitamini yine saç uzamasında etkisini gösteren diğer bir vitamindir. Bu vitamin eksikliğinde saç uzamasında “saç uzatan vitaminler” önemli ölçüde bir kayıp yaşanmaktadır. B9 vitamini en çok, peynirde, gıda mayasında, balıkta ve bütün sebzelerde yeterli miktarlarda vardır.
Bir başka vitamin de B10 vitaminidir ve saçın doğal renginin korunması yanında saçın uzaması için gerekli olan bir vitamindir. Ayrıca saçın beyazlamaya karşı önlenmesinde de önemli bir görev yapar. Bulunduğu yiyecekler pirinç, patates, fındık, bira mayası, yumurta sarısı, süt ve süt ürünleri, balıktır. Bu besinleri aldığımız taktirde B10 vitamini eksikliğini gidermiş oluruz ve saç uzatan kürler gibi bir takviye yapılmış olur.
B12 vitamini de yine saçların uzamasına yardımcı olan ve saç uzatan vitaminler için önem arz eden bir başka vitamin çeşididir. Bu vitaminin içinde bulunan koblat maddesinden dolayı B12 vitamini hücre bölünmelerini hızlandırdığı için saçlarında hızlı uzamasına olanak verip onların daha sağlıklı olmasına da neden olur. Bu vitamini aldığımız taktirde saç dökülmeleri ve kafa derisi kuruluğu ayrıca kaşıntının da önüne geçmiş oluruz. B12 vitamini özellikle hayvansal ürünlerde, deniz ürünlerinde, süt ve süt ürünlerinde yumurta sarısında, et de bol miktarda vardır.
BC vitamini de diğer adıyla folik asit de denilebilir. Bu folik asitin görevi de yani hücre üretimini sağlar ve üretilen yeni hücrelerden daha sağlıklı ve güçlü saçlar oluşur dolayısıyla saçın uzaması için zemin hazırlamış olur. BC vitamini sebzelerin tümünde, karaciğerde, bira mayası içinde bol miktarda bulunur.

Saç Uzatan Kürler
Saçlar için önemli olan bir diğer vitaminde C vitaminidir. Bu vitamin saç köklerinde kan taşıyan kılcal damarların hareketlenmesine destek olarak bu sayede saç derisindeki kan dolaşımını artırarak saç dökülmesini önler. Aynı zamanda saç köklerini güçlendirerek saçın sağlıklı uzamasına sebep olan saç uzatan kürler arasındadır. C vitamini çoğunlukla, turunçgillerde, kuşburnu meyvelerinde, maydanozda, lahanada, kırmızı biberde, çilekte, kivide, ahududunda, mangoda, kırmızı dolmalık biberde, parlak renkli sebzelerde ve meyvelerde fazla miktarda bulunur.
Saçlar için etkisi tartışılamayacak olan bir vitaminde A vitamini yani retinoldür. Bu vitamin kuru ve çabuk kırılan saçların iyileştirilmesinde ve onarılmasında kullanılır. A vitamini yıpranmış, zarar görmüş ve hırpalanmış saç yapısını düzeltmede aynı zamanda saçlara esneklik kazandırmada etkili bir rol oynar. Saçları güçlendirmekle kalmayıp saçın etkili bir şekilde uzamasına da yardımcı olur. Bu A vitamininin olduğu besinler havuç, elma, kayısı, yumurta sarısı, tereyağı, balık, karaciğer ve tatlı patatestir.
Önemli bir diğer vitaminde E vitaminidir. E vitamini kandaki oksijeni taşıyarak bu kan dolaşımını artırır ve bağışıklık sistemini güçlendirerek buna ek olarak saçlarda da etkisini büyük ölçüde gösterir. Bağışıklık sistemi güçlü olan bir kişinin otomatikman saçları da güçlü, kuvvetli ve sağlıklı olur. Sağlıklı olan saçta uzamakla “saç uzatan vitaminler” birlikte ayrıca hızlı ve çabuk uzama gösterir. Bu yüzden saç uzamada E vitamininin önemi tartışılmayacak derecede büyüktür. Bu vitaminin eksikliğinde saç gelişimi ve uzaması olumsuz etkilenecek ve saç kayıplarına neden olacaktır.Bunun içindir ki bol bol kuruyemiş yiyerek,ayçiçeği yağı tüketerek ve fındık alarak bu vitamin eksikliğini gidermiş oluruz.-alıntı-

yag karısımına bıer ampul kırın arkdslar bunun yararını cok gorcksınz ben gordum cok mtluyum

Merhaba Bemiks ve evigen ampülü saç bakımım için kullanıyorum.Hamilelik döneminde haftada bir bu küre devam etmem sorun çıkarır mı sizce

ilaç kokusunu alıyosunuz ama gercekten çok işe yarıyor..yeni çıkan saçlar ilk zamanlar sıkıntı yaratsada ( komik görünüyor)sağlıklı saçlar için gülün geçin:)

kızlar ben eczanede badem yağıyla birlikte bu üçlü ampülü hazırlattım bi hafta oldu kullanmaya başlayalı şimdilik 3 güne bir uyguluyorm eczacı öle söledi yani 2. kez uyguladm şuan için bişey sölemek çok erken ama 2. kez uyguladm sanki biraz dökülmem arttı gibi yada bana öle geliyo bilmiyorum zaten 2. kez uygulamamda hemen etkisini gösterceğini sanmıyorum ama herkesin saç yapısı farklı olduğu için bendede olumlu etkisi olurmu bilmiyorum benim saç tipim ince telli yağlı ve seyrek varmı aranızda benim gibi olupta kullanan:44:

X