Hamile kaldığınızda yaşadığınız ilk belirtileri yazar mısınız?

canım benim ilk belirtim göğüslerimdeki şişlik ve acıma olmuştum.fakat adet gördüğüm için nedenini anlayamamıştım ve dra gittiğimde hamile olduğumu öğrenmiştim ama kanamam vardı ve düşük yaptım malesef...

kızlar aranızda ates basması yaşayan veya geceleri tabanları yanan varmı? bu bana cok oluyo buaralar 2 gun kaldı reglime. geceleri ayaklarım dışarda yatıyorum gunduzleri bel agrısıyla birlikte ateş basıo boyle bir belirti yaşadınızmı

Stella evet ateş basması sitede bi arkadaş yaşamış,hamile kaldığı ay belirti olarak.
İnşallah güzel sonuçlar alırsın.

Ben her ay psikolojik olarak belirtilerin bazılarını yaşıyorum mu ne :))

görüldüğü gibi herkesin belirtisi farklı oluyor. örneğin bende hiç bir belirti olmadı (hamile kalmak istediğim halde) istanbuldan karadeniz turuna çıktım otobüsle ve annemle gittiğim için koca valizleri ben taşıdım, sümela manastırına çıktım,horon teptim,yani bir hamilenin yapmaması gereken herşeyi yaptım ne göğüslerimde bi değişiklik oldu ne bulantı..ama hamileymişim test sonucu öyle diyordu.. o yüzden bende belirti yok falan diye kafanızı takmamanızı öneririm, kafaya takınca bu işler zorlaşıyor diye biliyorum...çift çizgi görmeniz bebeklerimizi kucaklarımıza almamız ümidiyle..

aMaNnNnN Bu BeLiRTiLeRi HeR aY YaŞıYoRuM aMa oLMuYoR.Bu aY Da iÇiMDe BoŞLuK Ve SeViNç GiBi BiŞeyLeR VaR TaNSiyONuMDa DüŞMüş 9'a 6 HeR ŞeYDeN TiKSiNDiM.aMa YinE De ÇoK YiYoRuM KiLoDa aLDıM.HeR öNüNe GeLeN "KıZ RüYaMDa HaMiLeYDiN VaR Mı BiŞeYLeR Ha?" DiYoR.ÇoK SıKıLDıM Ya 7 aYDıR HeR BeLiRTiYi YaŞaDıM YoK YoK YoK.HaYıRLıSı MaRT'Ta Ne oLaCaK BiLMiYoRuM.GeL aRTıK BeBeĞiM Yaaaaaa YoRuLDuM VaLLa...

ben bir gün tv izlerken çukulata reklamı çıktı ve benim midem bulandı ki herkes bilir ben manyak çukulata yerim ...
içimden geçiridim olmaz diyorum ama hamilemiyim acaba beklemediğim birşeydi çünkü ...
gece uyuyamadım niye görünce canım istemedi diye dayanamadım ve sabah test yaptım birde baktım 2 çizgi 1 saat sonrasına randevu aldım o şekilde öğrenmiştim ve 9 ay boyunca ağzıma tatlı koyamadım bu sebeptendir inanırım ...
ye tatlıyı çıkar hakkıyı...
ye ekşiyi çıkar ayşeyi..:))
ve kızım oldu...
benim ilk belirtim budur....

Süperdi canım ya mesajın :)))

Ay inşallah bende bugünlerde çikolatadan tiksinirim ya da ne bileyim limondan felan :)))

bende çikolatadan çok tiksinmiştim hiç yiyemiyordum halbuki bayılırım düşük gerçekleştikten sonra yine tatlı krizim başladı malesef...

size tavsiyem kendinizi dinlemeyin ve gerçekten her kadının farklı belirtileri olabileceğine veya hiç belirtisi olmayacağına inandırın...inş.Rabbim en kısa zamanda isteyen herkese gebelik nasip etsin,gebelere de iyi bir gebelik ve sağlıkla bebeklerini kucağına almalarını nasip etsin!(AMİN)

Son düzenleme:
Bende Senin Gibi Bekliyorum Bu Ay Daha Adet Dönemime Var Ama Acaba Hamilrmiyim Düşünmekten Kendimi Alamiyorum Adet Dünü Gelmeden Anlamak Mümkün Olsa Keşke Haberini Bekliyorum

benim hamilelik belirtim cok klasik
spor kulübünde spor yaparken basim döndü tansiyonum düsmüs
bunu sebebini ama bir kac gün sonra anladim :asigim:

sadece regl zamanım geçti 10 gün o kadar
bir belirti vermedi bizimki
daha sonralarda midem bulandı

peki kızlar ben konunun dışında bir soru soracam ama napim hamileleri toplamışken sormasam olmaz..

gebelik testinizi adetten ne kadar önce veya ne kadar sonra yaptınız?

4 gün kaldı adetime sabırsızlkanıyorum kasık batmaları,idrarda koyuluk,göğüslerde sızlama ve şişme..ne arasanız var

cevaplarınızı bekliyorum

benimkiler de herkesle ayni..

ama tek farkim ben adet olmadan akinti geldi beyaz renkte.
ardindan idrarim koyulasti,goguslerim sizliyordu.
kasik batmalarim ve bel agrilarim vardi ki hala var ama dr normal dedi
rahim buyudugunden bel agrirmis.
sonra adetim gelmedi...adetim gectikce akintim fazlalasti.
simdi 6+3 gunluk olduk,akinti azaldi ama yine de var.

kizlar canlarim sakin stres yapmayin tmm mi Allah size de nasip etsin hayirlisiyla,
guzel haberlerinizi bekliyoruz hadi pesimizden gelin sevgiler

benimkiler de herkesle ayni..

ama tek farkim ben adet olmadan akinti geldi beyaz renkte.
ardindan idrarim koyulasti,goguslerim sizliyordu.
kasik batmalarim ve bel agrilarim vardi ki hala var ama dr normal dedi
rahim buyudugunden bel agrirmis.
sonra adetim gelmedi...adetim gectikce akintim fazlalasti.
simdi 6+3 gunluk olduk,akinti azaldi ama yine de var.

kizlar canlarim sakin stres yapmayin tmm mi Allah size de nasip etsin hayirlisiyla,
guzel haberlerinizi bekliyoruz hadi pesimizden gelin sevgiler

canım amin inşallah allah razı olsun .yaa benım adete 6 gün kaldı az miğdem bulanıyor sanki sende olmuşmuyduuu

10-15 dk da bir idrara çıkıyodum, mesanemde felaket bi dolum basınç yani.. onun dışında hiçbişey hissetmedim..

arkadaslar bende s|k idrara gitme gibi bi durum yok suanda, bu ay pekte bi beklentim yok ama yinede acaba dedigim oluyo 2 gundur arada bi ates basiyo adetimede 2 gun var beyaz akintim var cok az, goguslerime basinca aciyo ama oda her adet doneminde oluyo arkadasin biri ates basmasindan bahsetmis o yuzden acabi mi dedim???

sık sık idrara gitme durumu bebegi asagıda olan gebelrde görulur ark lar bunu doktorunuza bildirin pls.
bende 10 gun regl im gecikmişti zaten hep bi kac gun geciktigi icin onemsemedim.mevsimseldir falan diye
sora baktım sabah uyandıgımda burnuma hersey pis pis kokuyor.ayran ve yaprak sarması gibi yiyecekler tiksinti veriyor goguslerimin acısından ic camasırı giyemiyorum
diz kapaklarım ve belim kopuyor test yaptım hamileydim.hazırlık lı olmayınca cok kötu oluyor...ama zeytinimiiii cok seviyorum....ates basması banada oluyoduu geceleri uyuyamıyordum ne var ne yok soyunmak istiyordum...

Son düzenleyen: Moderatör:
canım cok merak ediyorsan beta hcg (muayen gununden önce yapılan gebelik kan testi)
regl ni beklmeye gerek yok.

X