Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

kızlar belim ağrıyor:KK43:
hep ikinci hareket yüzünden. 9 fazla geldi bana, ikinci hareketi yaparken çok zorlanıyorum. belimi incittim galiba
sizin durum nedir
canim gecmis olsun. 2. hareket bende de sorun yaratiyor. gecenlerde boynum agriyordu bu hareket yuzunden kalkarken sourn yok da tekrar yere yatarken boynum boslukta kaliyor ama simdi iyiyim. bu arada ayni sekilde belimde biraz zorlaniyor ama siddetli bir agri yok. seninki de gecer insallah.

bu arada ben dun 13`e gectim. vajinal enfeksiyon olabilir yazmistin ya iki gundur bir kasinti var ondanmi acaba? Allahtan evdeyim yani :KK1:

canim gecmis olsun. 2. hareket bende de sorun yaratiyor. gecenlerde boynum agriyordu bu hareket yuzunden kalkarken sourn yok da tekrar yere yatarken boynum boslukta kaliyor ama simdi iyiyim. bu arada ayni sekilde belimde biraz zorlaniyor ama siddetli bir agri yok. seninki de gecer insallah.

bu arada ben dun 13`e gectim. vajinal enfeksiyon olabilir yazmistin ya iki gundur bir kasinti var ondanmi acaba? Allahtan evdeyim yani :KK1:

ya hiç sorma, ben en çok bundan korkuyorum:)
olmayan bir şey değil ya gerçi, kaşıntı benim de oluyor arada sırada. inşallah bundandır ve geçer. başka bişey yüzündense bi de bununla uğraşacak halim yok gerçekten. bir hafta önce oturma banyosu denedim biraz rahatladım. ne bilim caktırmıyorum ama belimin ağrısı falan önemli deil yeter ki o dediğinden olmayayım:)

bugün 9 la yaptım bayaa yoruldumm ALLAHIM 21i görcekmiyiz acabaa 2.ci hareket benide zorluyorr inş faydasını görürüzz yaa oğlum ben hareket yaparken şaşkın şaşkın bakıyor oyun oynuyorum zannediyor onlaa

Beni 2 değil de 3 zorluyor. Dizlerin üzerinde dik durup, baldırları tutarak arkaya eğildiğimiz hareket.. fazla zorlamamaya çalışıyorum. Dün 5e geçtim ve biraz zorlandım, alışırım herhalde diye düşünüyorum.

aslında ilk 5 tekrarı çok rahat yapmıştım ama 9 a başlayınca zorlandım. dikkatli yapıyorum rahat kaldırıyorum ayaklarımı ama bel boşluğumda bir baskı hissediyorum,
bu olumlu tepki olamaz, bu bariz sakatlanma:)
inşallah geçer

Merhaba.Belinizde yaşadığınız ağrının sebebi hareketi yaparken belinize yüklenmenizden kaynaklanıyor.Bu hareketi yaparken kontrollü bir şekilde karnınızı içinize çekip tüm yükü karnınıza vermeye çalışın bu şekilde belinizde hiçbir ağırlık ya da ağrı hissetmezsiniz.Ayrıca karın kaslarının kontrolü ilk olarak zor gelebilir bu nedenle ek olarak özellikle iki ayağı aşağı indirirken kalçanızı da sıkın göreceksiniz bu iki yöntem sayesinde belinizde hiç bir sorun yaşamayacaksınız.Bu arada bu hareketi yaparken beliniz yerle temas etmeli eğer hareket sırasında bel kavis şeklinde bir boşluk oluşturuyorsa bu tamamen bel incinmesine yol açar.Kolay gelsin...

Son düzenleme:
Merhaba.Belinizde yaşadığınız ağrının sebebi hareketi yaparken belinize yüklenmenizden kaynaklanıyor.Bu hareketi yaparken kontrollü bir şekilde karnınızı içinize çekip tüm yükü karnınıza vermeye çalışın bu şekilde belinizde hiçbir ağırlık ya da ağrı hissetmezsiniz.Ayrıca karın kaslarının kontrolü ilk olarak zor gelebilir bu nedenle ek olarak özellikle iki ayağı aşağı indirirken kalçanızı da sıkın göreceksiniz bu iki yöntem sayesinde belinizde hiç bir sorun yaşamayacaksınız.Bu arada bu hareketi yaparken beliniz yerle temas etmeli eğer hareket sırasında bel kavis şeklinde bir boşlok oluşturuyorsa bu tamamen bel incinmesine yol açar.Kolay gelsin...

teşekkür ederim canım verdiğin bilgiler için. zaten benim sorunum senin de belirttiğin gibi hareket sırasında belimde oluşan boşluk, destekleyemediğim için problem yaşıyorum. bunu dikkate alıcam
bugün nasılım diye soracak olursanız, belim ağrımıyor şuan rahatım
sabah gözümü açar açmaz kendimi yerde buluyorum ya, üşengeçlik perim ya da şeytan su ara çok sık fısıldamaya başladı kulağıma," Sallaa, akşam yaparsın" :)
dinlemiyorum, şimdilik:)

merhaba cecily burayi da takip ettigini bilmiyordum. sen devam ediyor musun hala ve sen ne gibi bir faydalarini gordun? ben 13 teyim ama su an icin kendimde bir degisiklik hissetmiyorum hala sabahlari zor uyaniyorum. gogus buyutmede de ilk hafta 1 cm farketmisti dolgunluk olmustu ama sonra hic buyume olmadi sence acele mi ediyorum yoksa buyur mu daha. beyaz saclarimda hala beyaz offfffff ne kadar sorunum var benim boyle

basim feciiii agriyorrr arkadaslarrrr :KK43:((( gecmedi birtürlü

canim gecmis olsun eger hareketlerdense bence bir iki gune gecer. ama baska bir nedenle de olabilir stres felan. benim 5 gun agri olmustu ama butun gun suren bir agri degil genelde aksamustu oluyordu

su sira stres yada kafaya taktigim bi durum yok
gecenlerde gecer gibi oldu 3 gundur yine sürekli var ama
ve degisik bir agri
biraz daha sabredicem eger devam ederse bu sekilde birakicam
kafam lazim bana cunku :)

Pia,

birincisinde 5 kez tekrarlamada ikincisinde 7 kez tekrarlama sirasinda benimde siddetli sekilde bas agrim oldu. Bugün 11 e gectim, simdilik herhangi bir agri yok. Yalniz bu agrilar bir gün boyunca gecmedi ve agri kesici almak zorunda kalmistim. Ve agri normal basagrisinden öte bir seydi. Cok hafif mide bulantisi , agrinin daha cok ense kismina yüklenmesi gibiydi.Cok kötüydü ama Allahtan bir günden uzun sürmedi.

umarim gecer sizinkisi de

makaslar tsk ederim..
gecen haftalarda saniyorum 7lerdeydi yada 5 ..emin degilim ..vardi hafif hafif regl ve havalara vermistim .. bi kac gün gecti yine basladi
bazen cok siddetli oluyor bazen duruyor
simdi 11 yapiyorum .. hareketleri yaparken hic zorlanmiyorum
bu hafta devam edicem eger uzun süreli gecmezse birakirim
ins gecer.. saclarimdaki degisiklik bile inanilmaz
görmedigimiz farkina varmadigimiz bi cok degisimin oldugunada inaniyorum

merhaba cecily burayi da takip ettigini bilmiyordum. sen devam ediyor musun hala ve sen ne gibi bir faydalarini gordun? ben 13 teyim ama su an icin kendimde bir degisiklik hissetmiyorum hala sabahlari zor uyaniyorum. gogus buyutmede de ilk hafta 1 cm farketmisti dolgunluk olmustu ama sonra hic buyume olmadi sence acele mi ediyorum yoksa buyur mu daha. beyaz saclarimda hala beyaz offfffff ne kadar sorunum var benim boyle

Merhaba.Ben 21 tekrarı bir ay önce tamamladım ve 1 aydır da hergün 21 tekrar yapıyorum.Ayrıca hergün hem 40dk pilates hem de bu hareketleri yaptığım için şunu farkettim ki zinde hissetmek için beslenme çok önemli.Özellikle 21 tekrara ulaşınca bu hareketleri yaparken halsiz yorgun hissetmemek için gün boyu gerekli enerjiyi almak gerekiyor.Mesela ben eskiden hiç kahvaltı(ki günün en önemli öğünü kendisi) etmezdim şimdi kendimi alıştırdım son 3 aydır sağlam kahvaltı ediyorum(2 tane haşlanmış yumurta muhteşem tok tutuyor ve sağlıklı hissettiriyor örneğin).Kısaca demek istediğim zinde hissetmek için bu hareketler tek başına yeterli olmuyor maalesef.Yaşam şeklimizi de bu yönde değiştirmemiz gerekiyor.Zaten bu hareketlerin felsefesinin anlatıldığı kaynaklar şekersiz ve az yağlı beslenme biçiminin benimsenmesi durumunda hareketlerin daha etkili olacağını yazıyor.Ben kendi hayatımdan örnek verirsem benim uyku düzenime muhteşem fayda sağladığını söyleyebilirim.Ben normalde uykuyu çok severim kendimi bildim bileli günde 9-10 saat uyumadan kendime gelemezdim şimdi ise sabah 7:30-08:30 arası dinç bir şekilde çoğu zaman kendiliğimden uyanıyorum.Günü değerlendirmek için bolca vaktim oluyor gerçi bu aralar fakülte bitti; tatilim ama bu alışkanlık hala devam ediyor.Ayrıca göğüs gelişimi konusunda da canını sıkma çünkü başlangıçta hemen dolgunluk ve büyüme gösteriyor sonra bir süre aynı kalıyor hatta küçülme bile olabiliyor ama daha sonra birden yine gelişim gösteriyor ve bu sefer göğüs çapı da genişliyor ve göğüsler dolgunlaşıyor, sıkılaşıyor o nedenle henüz erken sayılır; şimdiden sakın vazgeçme derim ben.Kolay gelsin...

Benim de cecily giyi uyku düzenimde harika bir degisim oldu. Ve garip olani da ayni saatlerde (7:15 gib )uyaniyorum kendiligimden :) Ayrica eskiden kahvalti da bir bardak cay icerken su an ciddi ciddi kahvalti ihtiyaci hissediyorum, ve gayet de saglam yapiyorum.

Yalniz pia , saclarinda nasil bir degisiklik oldu?
Belki de ben farketmiyorum degisikligi.

21 ve sonrasindakileri merak ediyorum .
Vücutta bir cok degisimin oldugunu söyleniyor
bu konuda deneyim sahipleri de degisiklikleri daha net farkedebilir.

kızlar duruşunuzda düzelme oldumu???? bende başlıcam işallah duruşumun düzelmesi lazım:kedi: boyum uzun masa başında çok oturmaktan ister istemez kamburlaştığımı hissediyorum ve sırtım ağrıyo işallah faydasını görürüm:nazar: yoga yapmıştım geçen yaz baya azalmıştı ağrılarım

Saçların yeniden siyaha dönmesi için 21 tekrarı defalarca yapmamız gerek diye düşünüyorum
bu sabah gene yapamadım çünkü uyuyakaldım evden nasıl çıktığımı bile hatırlamıyorum o yüzden ilk kahve içişime kadar uyukladım, sürekli eve gideyim ben, bugün çalışmayayım hiç halim yok diye sayıkladım dairede:) , bu hareketlerin kesinlikle zinde tuttuğu ve canlandırdığı kesin.
bu hareketi sırf göğüs için yapanları okuyunca daha bi sevdim ne yalan söylim:)
aferin bize aferin. verebileceğimiz en iyi kararlardan bir tanesi bu hareketlere başlamak.
saolun kızlar verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz ilgi için. birbirimizi motive edersek daha çok yol alacağımızı düşünüyorum
pia'cım dün benim de çok başım ağrıdı ve bir türlü durduramadım uyumaktan başka bi çare bulamadım.
inşallah ağrın tez zamanda geçer canım:KK43:

tesekkürler moryel saol.. bugün iyiyim..bakalim yeniden ne zaman gelicek.. takip edicem

ben zaten duzenli kahvalti ve düzenli uyuyan biriydim.. yani az uyurum erkenciyimdir..tatillerde dahi erkenden kalkarim
saglikli beslenmek gibi takintilarim vardir
o yuzden o konularda bisey diyemiyorum

makaslar, saclarimda mmm söyle
normalde yikama sonrasi kivrilir saclarim.. 1 gün sürer
simdi ya nasil anlatayim .. ben 31 yasindayim sanki extra bakim yapiyormusum gibi görünüyor
dolgun ve dalgalari daha bicim li halbuki hic birsey yapmadim saclarim icin
genel de sporda yaptigim icin üst bedenim iyiydi..ben sadece sagligim icin bu kisacik zamani ayirip yapmak istiyorum bunu.. özellikli bir nedeni yok

ha birde su var.. koryel.. siz yazmistiniz vajinal akintilarda idrarda degisiklik olabilir vs diye..ben onlari yasiyorum mesela.. bu bile cok önemli ve yeterli degil mi.. temizlendigimi hissediyorum

daha önceden bir forumda okumustum .. bunu sürekli yapan biri yasinin 5o küsür ( tam hatirlamyiorum ) ama kendiside arkadaslarida 10 yas kücük gorundugunu söyluyorlardi israrla.. henüz genciz ben devamliligi oldugu takdirde ileride daha cok faydasini görücegimizi düsünüyorum

pia, acaba bana mı öyle geliyor diye düşünsem de, galiba ben de temizlenmeye başlıyorum. her gün bir buçuk litre su tüketiyorum ona rağmen hiç su içmeyenler gibi renk farklılığı var.

terra ben de masa başı çalışıyorum ve benim sürekli boynum tutulur sırtım ağrır
hatta boynumu geriye atmakta çok zorlanırdım.
ama şimdi çokrahat geriye doğru eğebiliyorum başımı. bunun sebebi de 3. hareket.
duruş konusunda nasıl bir etkisi olur emin değilim ama, ağrıları ve tutulmalar konusunda rahatlatacağından eminim.
duruş için pilates daha etkili olur diye düşünüyorum şahsen.

X