Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Evet aynen.

Limonla ilgili, Ayşegül Çoruhlu'nun kitabında aynen şöyle yazıyor.
Sindirilmeden önce yiyeceğin asit ya da alkai olması önemli değildir. Önemli olan yiyeceğin sindirim sonrası halidir. Limonun kendisi asitli olduğu halde, sindirim sonucu alkali son ürüne dönüşerek alkali mineraller bırakır. O halde limon asit değil, alkali bir yiyecektir.

Vücut kendi metabolizması sebebiyle her gün asit artıklar oluşturup bunları temizlemek zorundadır. Yiyeceklerimizi asit artık oluşturacak türden seçersek vücudumuzdaki asitlenme daha da artar. Temizlik daha zor olur. Temizlenmeyen asitler yağ depolarında saklanır. Asitlenme oldukça bünye yağ yakmakta zorlanır.
Asitlenmeyi artıran beslenme hatalarına örnek olarak kola verilebilir. Bir bardak kola vücudun asitlenmesini öylesine arttırır ki bunu temizlemek için böbrekler 32 bardak suyu boşa harcar. Kola asittir, çünkü kolanın ph'ı 2.8'dir.

alıntı için teşekkür ederim kedi.

kedicim, sen limon yada karbonat ilave edilmiş su tüketiyor musun?
tüketiyorsan miktarını paylaşır mısın
kemal milar ın sayfasına da baktım faceten ama günlük kullanım için miktara rastlayamadım
genellikle hastalıklar için tavsiyelerde bulunuyor

alıntı için teşekkür ederim kedi.

kedicim, sen limon yada karbonat ilave edilmiş su tüketiyor musun?
tüketiyorsan miktarını paylaşır mısın
kemal milar ın sayfasına da baktım faceten ama günlük kullanım için miktara rastlayamadım
genellikle hastalıklar için tavsiyelerde bulunuyor

Karbonatı daha önce kullanıyordum, tadına dayanamadım bıraktım. 1 su bardağına yarım çay kaşığı koyabilirsin. Yarım çay kaşığı sabah, yarım akşam olarak içebilirsin. Ya da Ayşegül Çoruhlu'nun söylediği gibi 1 lt suya 1 çay kaşığı atabilirsin. Gün boyunca içebilirsin. Kemal Milar'ın sayfasında vardı kullanım. Çok fazla bilgi olduğu için bulamamış olabilrsin. Limonu da sıkma, kabuğuyla dilimleyip suyunun içine at. 1 ltye 1 limon ekleyebilirsin. Ben zencefil, nane, bir ara salatalıkta ekliyordum suya, ama baktım salatalıklar israf oluyor bu şekilde, en iyisi yemek, bir daha koymadım. (Bu ek olarak eklenince de sasy su deniliyor, göbek yağlarına iyi geliyormuş) Zencefilde limonla iyi oluyor, çok güzel tad veriyor ama uğraştırıyor biraz.

Kedi alıntı için teşekkürler. Çok faydalı bilgi olmuş.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

arkadaslar bende ramazanda basladım tıbete baha dogrusu esımle beraber basladık:21: besıncı tekrarın son bıkac gunu ama ben hıc bır degısıklık hıssetmıyorum ne ıdrarımda ne vucudumda .aslında degısıklık gormek ıstıyorum ,hareketlerıde dogru yapıyorum acaba ramazanda baslamanın bı etkısı olmus olabılırmı. haa sadece sabahları sırt agrısıyla uyanıyordum ta cıgerlerıme ısleyen bı agrıydı o yok oldu cok sukur

dün iftardan sonar terasta 50 dk yürüdüm.
aslında koşacaktım ama koşunca çok terliyorum. haliyle duş alıyorum. duş alınca uykum kaçıyor.önceki gece Sabah 5 te zar zor uyudum. gündüz uykusunu hiç sevmiyorum.gecenin yerini tutmuyor. bu yüzden koşmadım. tempolu bir şekilde yürümeye çalıştım. hiçterlemedim. vücudum ancak ısınmıştır . kardiyo yerine geçmez ama olsun hareket berekettir...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Tibet hareketleri 21 kere yapilacak diye aklimda kalmis konulara filan hic bakmadim 21 den basladim 3 gundur 21 kez yapiyorum sorun olur mu ki. Cok zorlanmiyorum yaparken de. Bir video vardi ordan yapilisina bakip yapiyorum.

Tibet hareketleri 21 kere yapilacak diye aklimda kalmis konulara filan hic bakmadim 21 den basladim 3 gundur 21 kez yapiyorum sorun olur mu ki. Cok zorlanmiyorum yaparken de. Bir video vardi ordan yapilisina bakip yapiyorum.

3'ten başlıyorsun, her hafta 2 tekrar arttırıyorsun. Hareketler basit hareketler değildir, yavaş yavaş arttırmak gerekiyor.

Slm tibetin fıstıklarıı:KK3::KK3::KK3:

nihayet 21 tekrar haftamı bilidrmekten gurur duyarımmm efenimmm:KK42::KK42::21::21:

yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz :KK16::KK16::KK16: deryacım seni benmi göremedim acaba:44:

kedicim imzanı hiç kesintisiz 5 dk izledim çok şeker:KK9::KK9: gıdıklayasım geldi kedinin göbüşünü:KK9:

dün iftardan sonar terasta 50 dk yürüdüm.
aslında koşacaktım ama koşunca çok terliyorum. haliyle duş alıyorum. duş alınca uykum kaçıyor.önceki gece Sabah 5 te zar zor uyudum. gündüz uykusunu hiç sevmiyorum.gecenin yerini tutmuyor. bu yüzden koşmadım. tempolu bir şekilde yürümeye çalıştım. hiçterlemedim. vücudum ancak ısınmıştır . kardiyo yerine geçmez ama olsun hareket berekettir...:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

bitanem terlememk imkansız gerçi nerdesin bilmiyorum ama İzmirde nefes alırken bile terliyor insan sadece bir gün iftar öncesi sporu denedim ama son analrad emekleyecektim neredeyse:KK9:

Acabs gebeler bu hareketlrri yapabilir mii??

bilemiyorum bitanem :44::44: doğumdan sonra başla istersen:KK19:

arkadaslar bende ramazanda basladım tıbete baha dogrusu esımle beraber basladık:21: besıncı tekrarın son bıkac gunu ama ben hıc bır degısıklık hıssetmıyorum ne ıdrarımda ne vucudumda .aslında degısıklık gormek ıstıyorum ,hareketlerıde dogru yapıyorum acaba ramazanda baslamanın bı etkısı olmus olabılırmı. haa sadece sabahları sırt agrısıyla uyanıyordum ta cıgerlerıme ısleyen bı agrıydı o yok oldu cok sukur

bende de etkileri çok geç sirayet ediyor bitanem sabırla devam et mutlaka farklılıkları hissedeceksin:KK76::KK76:

oldukça faydalı bir bilgiydi çok teşekkürler alkali suyu bende hep merak etmişimdir ama bana sulardan alınabilirse tabi ödüllü suyumuz var 3 ödül almış ph.8 onu kullanmaya çalışıyorum ama düzenli değil tabi.tibetlerimin 7.tekrarındayım bende etkilerini söyle söyleyebilirim başladığım hafta rüya pek görmezdim rüya ama pek güzel denemez hoşlanmadığım insanlarla ilgili ama gördüğümü genelde unuturdum ama gördüğümü unutmadım gerçi şu sıralar rüya görmüyorum ama uyku düşkünlüğüm benimde azaldı stresim azaldı ama şu sıralar reglimin stresindeyim.Tekrarların sayısı artınca sanki daha
rahat yapabiliyorum patricanın videosunuda haftada 2 kez falan bakıyorum.

rüya olayı bende nihayet başladı ama tam hatırlayamıyorum:44: parça parça sadece eskiden hiç görmezdim

Herkese merhaba;

Tibet Gençlik Pınarı'ndan uzun süredir haberdarım ancak bir türlü disiplin içinde başlayamamıştım. Genel olarak çok efor harcatan,yoran terleten sporlardan hoşlanmam; yoga temelli rahatlatan ve farkındalığa yönelik aktiviteler daha çok ilgimi çekiyor.

5 tekrarın son günündeyim, kısmetse yarın 7 tekrara başlıyorum. Hareketlerin püf noktalarını, inceliklerini öğrenmemi sağlayan kadınlar kulübü yazarlarına da çok teşekkür ederim.:KK16:

Severek yapıyorum hareketleri ve etkili olduğunu düşünüyorum. Üzerimdeki etkileri:

* Göğüslerim kesinlikle dirildi. Çok büyüdü diyemem, zaten küçük değiller ama kilo alıp vermekten sönmüşlerdi, tekrar canlandıklarını çok rahatlıkla söyleyebilirim. 4. ve 5. hareketlerin bu konuda çok etkili olduğunu düşünüyorum.

* Rüyalarım uzadı ve netleşti. Her gece resmen film izliyorum. Ama malesef genelde çekindiğim, endişe etiğim, beni zorlayan rüyalar görüyorum. Bu sabah uyandığımda o kadar sevindim ki rüya olduğuna, anlatamam :KK37:

* Sahura kadar uyanık kaldığım halde en geç 8 buçuk 9 gibi uyanıyorum. Sabah uykusuna olan düşkünlüğüm çok azaldı.

Şimdilik gözlemlediğim ve emin olduğum etkiler böyle. Bir de benim en zor uyum sağladığım kısım doğru nefes tekniğiydi. Daha yeni yeni doğrusunu yapmaya başladım. Öğrendiğim ve uyguladığım kadarıyla hareketi yaparken yani zorlanmaya başlarken nefes alıp, hareket anında biraz tutup kasları sıkmak ve ilk hale dönüp rahatlayınca nefes vermek gerekli.

Bir de aklıma takılan bir şey var. Bazı kaynaklarda ilk harekette semazenler gibi bir el yere bir el havaya dönük olmalı diyorlar. Önceki sayfaları çok büyük ölçüde okudum ama buna ilişkin net bir şey göremedim. :26:
[video=youtube;Dqw9-yP55bE]http://www.youtube.com/watch?v=Dqw9-yP55bE[/video]

ben genelde kediciğin tavsiye ettiği bu videolardaki gibi yapıyorum cnm patricianın tünm hareketleri bazen net görünmüyor fakat hep avuç içi yere bakıyor bu videoda yalnız semazenlerin de bu hareketlerdenmi esinlendiği aklımı kurcalamıyor değil :44:

bugün 9. tekrara başladım. hareketleri daha esnek yapıyorum. keşke bu hareketleri yaparken birbirimizi görme şansımız olsada, yanlışlarımızı uyarsak, düzeltsek.
doğru yapmaya çalışıyorum.
benim amacım Sabah Sabah azcık esneyip kaslarımı açmak. ağrım falan geçti.reglim 12. gün hala olmadı. bekliyorum. oruç tuttuğum için şimdilik bu durum işime geliyor. bakalım ne zaman olacak ?merak ediyorum. yalnız regl olamadığım için göğüslerim acıyor sızlıyor. ara ara bir sızı vurup geçiyor.
bunun dışında bir sıkıntım yok , çok şükür...:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

tekrarlar arttıkça hareketler daha rahat yapılıyor emin ol bitanem:KK19:

Sabah eşim
legonu yaptın mı?
ben: lego..???:KK53:
eşim : bende yapcam da...
iyi buyur gel dedşm ne diyim =)

bu güzeldi melisacımmm:KK9::KK9:

Çok erken belki etkisini tesadüf olabilir ama yine de bir paylaşımda bulunmak istiyorum. 1 yıl kadar süredir regl düzensizliğim var. Şöyle ki; en son 4 ay önce olmuştum. Henüz 3 tekrardayım tibet yogasında ama başlamamla beraber belirtileri hiç yokken bir anda başlayan karın ağrısı ardından regl oldum. Sizce buna tibetin etkisi nedir ?

hmmcım deme şimdi şak diye bayılırım şuracıkta:KK9::KK9: eğer tibetin etkisiyse süper püsküüütm adet düzenleyici olduğunu söylemişti şevkle yapmamın bir sebebi de bu ben hala bekliyorum bakalım :KK31: snein adına çok sevindim cnmm:KK9:

Herkese merhaba arkadaşlar.
Kış aylarında tibet yogasını düzenli olarak yapıyordum, verdiğim aradan sonra geri dönüş bugüne kısmet oldu.
Umarım bundan sonra daimi olurum.
Yaptığım dönemde hangi sayıda ne gibi etkiler olduğunu çok net hatırlamıyorum, sanırım ön yargısız kendimi gözlemlemek için daha da iyi olacaktır.
Adım adım güzel sonuçları sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

snei burda görmek ne güzelll bitanemm hoşgeldinnnn:KK48::13::13: daimi olacağına inanıyorum cnmm:KK19:

"İstek" anahtar kelime olmuş tabii.. diyecek bi'şey yok..

Hoş geldin ve devam etmen dileğiyle.. :KK9:

5. hareketle ilgili daha önce yazdığım mesajları paylaşayım tekrar..
Ağırlık merkezine dikkat:
http://www.kadinlarkulubu.com/egzer...enclik-pinari-5-hareket-106.html#post28545152

5. hareketin detaylı anlatımı:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=169075&page=252&p=35739610#post35739610
Yazı bölümünü çok dikkatli oku lütfen.. Ayaklarının birbirine uzaklığı bütün dengeyi etkiliyor çünkü..

Rica ederiz tatlım..
Baktım kedicim cevaplamış sorunu..

Hah şimd oldu.. Ben de diyorum 2 gün kuralı nereden çıktı.. İlahi yaa.. :KK60:

Hoş geldin tatlım.. :KK71:
Ay sen beni gözlemledin mi öyle.. :KK17:
Ve evet sigarayı bırakamamıştım.. kiloyu çözünce özgüvenim yükselmişti.. o gazla sigarayı da hallederim, diye düşündüm ama.. evdeki hesap çarşıya uymadı. Ne yazık ki hala içiyorum.. :KK14:

Buradaki anahtar kelime de "içimden öyle geldi"
Dikkat et, içinden gelenin yanlış olma ihtimali de var.. :KK34:
Benim önerim şu.. İçinden gelmese de hiç yapmamak yerine hiç değilse 1.hareketi kaldığın tekrar kadar, diğerlerini de 3 kez yapmalısın..

:KK17::KK17::KK17: yine yakaladın öğretmenimmm napim böyle yapmazsam kaytarabilirimm dilerim en kısa zamanda sen de sigaradan kurtulursun püsküüütüm :KK16:

Slm tibetin fıstıklarıı:KK3::KK3::KK3:

nihayet 21 tekrar haftamı bilidrmekten gurur duyarımmm efenimmm:KK42::KK42::21::21:

yeni gelen arkadaşlar hepiniz hoşgeldiniz :KK16::KK16::KK16: deryacım seni benmi göremedim acaba:44:

kedicim imzanı hiç kesintisiz 5 dk izledim çok şeker:KK9::KK9: gıdıklayasım geldi kedinin göbüşünü:KK9:

bitanem terlememk imkansız gerçi nerdesin bilmiyorum ama İzmirde nefes alırken bile terliyor insan sadece bir gün iftar öncesi sporu denedim ama son analrad emekleyecektim neredeyse:KK9:

bilemiyorum bitanem :44::44: doğumdan sonra başla istersen:KK19:

bende de etkileri çok geç sirayet ediyor bitanem sabırla devam et mutlaka farklılıkları hissedeceksin:KK76::KK76:

rüya olayı bende nihayet başladı ama tam hatırlayamıyorum:44: parça parça sadece eskiden hiç görmezdim

[video=youtube;Dqw9-yP55bE]http://www.youtube.com/watch?v=Dqw9-yP55bE[/video]

ben genelde kediciğin tavsiye ettiği bu videolardaki gibi yapıyorum cnm patricianın tünm hareketleri bazen net görünmüyor fakat hep avuç içi yere bakıyor bu videoda yalnız semazenlerin de bu hareketlerdenmi esinlendiği aklımı kurcalamıyor değil :44:

tekrarlar arttıkça hareketler daha rahat yapılıyor emin ol bitanem:KK19:

bu güzeldi melisacımmm:KK9::KK9:

hmmcım deme şimdi şak diye bayılırım şuracıkta:KK9::KK9: eğer tibetin etkisiyse süper püsküüütm adet düzenleyici olduğunu söylemişti şevkle yapmamın bir sebebi de bu ben hala bekliyorum bakalım :KK31: snein adına çok sevindim cnmm:KK9:

snei burda görmek ne güzelll bitanemm hoşgeldinnnn:KK48::13::13: daimi olacağına inanıyorum cnmm:KK19:

:KK17::KK17::KK17: yine yakaladın öğretmenimmm napim böyle yapmazsam kaytarabilirimm dilerim en kısa zamanda sen de sigaradan kurtulursun püsküüütüm :KK16:

Sweetcim önümüzdeki ayı bekliyorum bakalım, olur da düzene girmiş olur ise; kimse beni ayıramaz tibetten sıkı sıkı sarılırım.

Ben 4tekrardayım.. 5e geçicem hafta sonu

acayip bir konsatrasyon bozuklu,u yaşıyorum 2gündür...
son 3gündür ise gece uyumadan yapıyorum sabah kalkınca yüzüm pasparlak oluyor...
o değilde bu gidiişe 21 e ulaşmam baya zaman alıcak =(

Sweetcim önümüzdeki ayı bekliyorum bakalım, olur da düzene girmiş olur ise; kimse beni ayıramaz tibetten sıkı sıkı sarılırım.

inşallah düzene girer bitanemmm bilekleirmdeki sinir sıkışması geçti benim bardak tabak kırmaktan kurtuldum tibetin etkisi sanırım sırf bunun için ve verdiği enerji için hiç ayrılmaya niyetim yok tibetten:21::21: inşallah sende hiç bırakmazsın kuzumm:KK19:

son 3gündür ise gece uyumadan yapıyorum sabah kalkınca yüzüm pasparlak oluyor...

sen iyice özümseyerek ilerleyeceksin melisacımmm:KK19: tek tek artırırsan 4 ay sonra 21 tekrardasın:KK76::KK76: gece hiç yapmadım hep sabah yapıyorum denemek lazım

inşallah düzene girer bitanemmm bilekleirmdeki sinir sıkışması geçti benim bardak tabak kırmaktan kurtuldum tibetin etkisi sanırım sırf bunun için ve verdiği enerji için hiç ayrılmaya niyetim yok tibetten:21::21: inşallah sende hiç bırakmazsın kuzumm:KK19:

sen iyice özümseyerek ilerleyeceksin melisacımmm:KK19: tek tek artırırsan 4 ay sonra 21 tekrardasın:KK76::KK76: gece hiç yapmadım hep sabah yapıyorum denemek lazım

Ohh ne güzel Sweetcim. Ben de zamanında enerji versin diye başlamıştım ama o dönem faydasını görememiştim. Uzun zaman ( Kendimce ) yapıp bırakmış ve tekrar başlamamıştım. Benim o zaman gördüğüm en güzel yarar kronik kabızlık problemimi çözmüştü.

Ohh ne güzel Sweetcim. Ben de zamanında enerji versin diye başlamıştım ama o dönem faydasını görememiştim. Uzun zaman ( Kendimce ) yapıp bırakmış ve tekrar başlamamıştım. Benim o zaman gördüğüm en güzel yarar kronik kabızlık problemimi çözmüştü.

karatay öncesi ben biraz tembeldim açıkçası gece yatmayayım sabah kalkmayayım diyenlerdendim:KK17::KK17: fakat karataydan sonra ramazan hariç istesemde oturamıyorum fazla sabah ta erkenden zıplıyorum buna tibette eklenince enerjim tavan yapıyor:21::21: kabızlık sorununu ben çörekotu ve kefirle hallettim hiç sorunum olmuyor şükür denemediysen tavsiye ederim cnm:KK19:

karatay öncesi ben biraz tembeldim açıkçası gece yatmayayım sabah kalkmayayım diyenlerdendim:KK17::KK17: fakat karataydan sonra ramazan hariç istesemde oturamıyorum fazla sabah ta erkenden zıplıyorum buna tibette eklenince enerjim tavan yapıyor:21::21: kabızlık sorununu ben çörekotu ve kefirle hallettim hiç sorunum olmuyor şükür denemediysen tavsiye ederim cnm:KK19:

Düzenli mi kullanıyordum Sweetcim ? Yoksa problem artınca mı ? Aklımda bulunsun, teşekkür ederim.:KK16:

Düzenli mi kullanıyordum Sweetcim ? Yoksa problem artınca mı ? Aklımda bulunsun, teşekkür ederim.:KK16:

yaklaşık 8 aydır her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı çiğneyerek yutuyorum cnm ramazandada sahurda tüketiyorum kefir de aynen öyle kendim mayalıyorum ve her gün en az 1 bardak sade veya cacık olarak alıyorum cnm rica ederim cnmm:KK54:

yaklaşık 8 aydır her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı çiğneyerek yutuyorum cnm ramazandada sahurda tüketiyorum kefir de aynen öyle kendim mayalıyorum ve her gün en az 1 bardak sade veya cacık olarak alıyorum cnm rica ederim cnmm:KK54:

Bu çörek otuna başlayabilirim sanırım sweetcim, ya da düzenli keten tohumu da olabilir sanırım etkileri baya benzerdi. Mayalama işini nasıl yapıyorsun ? İlk mayanı aktardan mı aldın ? Ben internette okudum malum bazı canlılar ile mayalıyoruz ya biz kefiri o mayasını saklarken acaba kımıldayan canlılar olup midem bulanır mı diye inceleyemedim hiç.

Bu çörek otuna başlayabilirim sanırım sweetcim, ya da düzenli keten tohumu da olabilir sanırım etkileri baya benzerdi. Mayalama işini nasıl yapıyorsun ? İlk mayanı aktardan mı aldın ? Ben internette okudum malum bazı canlılar ile mayalıyoruz ya biz kefiri o mayasını saklarken acaba kımıldayan canlılar olup midem bulanır mı diye inceleyemedim hiç.

keten tohumunu bende bir süre kullandım kuzum ama birkaç yerde nodül oluşumuna sebep olduğunu okuyunca biraz tırsıp bıraktım açıkçası:18::18:

ilk mayamı ege üniversietsinin gıd abölümünden aldım cnm evet kaliteli maya bulabilmek önemli yok bitanem kımıldamıyorlar ama büyüyüp bölünüyorlar budzolabından içeceğim miktarda sütü bir kavanoza koyup içine mayayı atıyorum üzerine peçete kapatıp mutfak dolaplarındna birine kaldırıyorum karanlık olması gerekli 48 saate kadar bekletebilirsin ben 24 saat bekletiyorum fazlası biraz ekşi oluyor süzüp mayayı hazır su ile bir çalkalıyorum ve tekrar kullanıma hazır hale geliyor dikkat etmen gereken tek şey metal değmemesi süzgeçte kullandığın kaşıklarda tahta olmalı cnmm:KK34:

bugün 7 tekrara başladım

9,11,13....15...21....

Ooooo' 21e çoook var daha

melisa,cım neden 1er arttırıyorsun
özel bir nedeni var mı..

bugün 7 tekrara başladım

9,11,13....15...21....

Ooooo' 21e çoook var daha

melisa,cım neden 1er arttırıyorsun
özel bir nedeni var mı..

ilk ikişer ikişer arttırdım..çok memnunum gelişmelerden...9tekrara geldim o da ne
bir zorlanma bir zorlanma anlatamam beden kendini kitliyordu sanki her yapmaya başladığımda
dedim hrhalde hızlı geliyor ikişer artırmak..çünkü gördüğüm etkiler inanılmazdı
birer birer yapmaya çalışayım dedim bende..

X