Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Hergün saç yıkamayalım...!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

bisquit

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2007
692
4
kızlar saçları hergün yıkamak doktorlar tarfından da çoğu zaman onaylanmayan bir şey....

birincisi saçın yapısını bozarsınız,,24 saat içi ve sonrasında saçın kendini korumak için ürettiği proteinleri yapıtaşlarının oluşmasına engel olursunuz....

dökülmeler yaşayabilirsiniz...

ayrıca hepimizin duyarlı olması gereken bi konu var....suyumuz!!!!

suyumuzu idareli kullanalım,,,aksi takdirde ilerleyen zamanda saçımızı yıkayacak suyumuz olmayacak....

KADINLARIMZ YANİ BİZLER SAÇLARIMIZI KAZITMAK ZORUNDA KALICAZ....!!!!

natalieportmanvforvendedl1.jpg

bald_female_models_8.jpg

bald_female_models_12.jpg

Son düzenleme:
önemli bir konuya parmak basmışsın canım...duyarlılığından ötürü teşekkür ediyorum

bende sizin gibi duyarlı arkadaşlarım olduğu için sizlere teşekkür ederim....

böyle bilinçli bayanların olması çok güzel....

hepimiz elimizden geleni yapalım...

a.s.

arkadaslar bırde saclarımız en cok kendı yagından beslenırmıs bıkac gun yaglı kullanmak sacları beslıyor.. sacları 3 gune bır yıkamak daha ıyı sanrm cok fazla yıkanınca gerek sudan olsun gerek sampuanlardan saclar yumusayıp dokule bılı gıttgım cıld doktoru sacların sureklı yıkayıp yumusak olmasına aldanma uyumusayan sac cabuq dokulur demıstı :1hug:

arkadaslar bırde saclarımız en cok kendı yagından beslenırmıs bıkac gun yaglı kullanmak sacları beslıyor.. sacları 3 gune bır yıkamak daha ıyı sanrm cok fazla yıkanınca gerek sudan olsun gerek sampuanlardan saclar yumusayıp dokule bılı gıttgım cıld doktoru sacların sureklı yıkayıp yumusak olmasına aldanma uyumusayan sac cabuq dokulur demıstı :1hug:

evet kesinlikle katılıyorum canım sana,,ben de cilt doktorundan öğrenmiştim hergün saç yıkaamnın zararlı olduğunu...hergün yıkanınca denge bozulurmuş....

bende katılıyorum ama hergün duş alamdanda olmuyo alışmışım bikere

bence kendı fıkrım her gun sac yıkanabılır ama sadece suylaaaaaa haftada bırrrr sampuanlamak lazım ama dıge zamanlar sadece suylaaa kırını tozunu atarsakk daha ıyı olur dokulmez sahsen ben ole yapıyorummm dokulmeler yuzde ellı azaldıııııııı

kimiside dio her gün saçınızı yıkayın ay napcamızı şaşırdık walla :)

canım çok güzel demişsin ama saçlarımı bir gün yıkamasam 1 hafta yıkanmamış gibi görünüyor ee çalışıncada yıkama mecburiyetindeyim :sm_confused: :tomato:

bence kendı fıkrım her gun sac yıkanabılır ama sadece suylaaaaaa haftada bırrrr sampuanlamak lazım ama dıge zamanlar sadece suylaaa kırını tozunu atarsakk daha ıyı olur dokulmez sahsen ben ole yapıyorummm dokulmeler yuzde ellı azaldıııııııı
ilginç geldi bana.....sadece su saçı temizlermi saçı...yani sadece su saçı kirli göstermezmi:uhm:

yaa tam benim konum bıktım her gün yıkamaktan ama bi gün yıkamayınca çok kötü oluolar, çalışınca öle saçla işe gelmekte olmuo,evde olsam valla yıkamıcam o kadar.öff ya:KK43:(

kızlar geçen haberlerde uzman cilt doktoru bilinenin aksine saçı hergün yıkamak saçı dökmez ve bir zararı olmaz diyordu aksine saçı hergün yıkamak saçı güçlendiriyormuş temiz saç ve saç derisi saçımızın dibinin daha iyi hava almasını sağlıyormuş...

kızlar geçen haberlerde uzman cilt doktoru bilinenin aksine saçı hergün yıkamak saçı dökmez ve bir zararı olmaz diyordu aksine saçı hergün yıkamak saçı güçlendiriyormuş temiz saç ve saç derisi saçımızın dibinin daha iyi hava almasını sağlıyormuş...

saçı her gün yıkamak yağlı bi saçta pek olumsuz etki yaratmıcanı zannediyorum ben sahsen şaçlarım kendi ana saçımda kuru bide yıpranık hergün yıkasam bana zarar edicek biraz yağlanması iyi olur benim için yağlanması içinde henüz bi ürün kullanmıyorum sağ olsun komşum benim yerime bir çok bakım uyguluyo onada bazı bakımlar yaramadı bende ona bakaraktan almıyorum onunla saç tipimiz aynı bi fark var onun saçı bir türlü uzamıyo kadıncağız uygulamadığı bakım kalmadı nerdeyse keske ona bi formül bulabilseydim hep bana soruyo hangi ürünler kullanıyım die

bence saçı her gün yıkamaktan bi zarar gelmiyor.. tabi bu kişiye göre de farklılık gösterir.. kışın hadi soğuktu falan die üşeniorum ben ama yazın yazlıkta olduğumuz için her gün havuzdayım suyun içinde.. e her akşam da mutlaka duş almam gerek klorlu klorlu insanın vücudu yanıo:1no2::1no2:.. asıl söylemek istediğim benim yazları saçım çoooooookkkk çabuk uzar..:sm_cool: hatta bi keresinde nisan gibi saçımı kısa ve katlı kestirmiştim.. sonra yazlığa gittik ve eylülde döndüğümüzde saçım omuzlarımdan 3 parmak aşağıdaydı yani nerdeyse südyen izine yaklaşmıştı..lülülülülülü kışın yapamıorum ama bu yaz gene yazlıktayız ve bu sefer saçlarım omuz hizasında şuan bi de bakım falan eylülde tahminim belime iner saçlarım..naniknaniksırnaşık şey tabi dediğim gibi bu herkes için geçerli diil ama saçı her gün yıkamanın şahsen bana zararından çok faydasını gördümsırnaşık şeysırnaşık şeysırnaşık şey

Ben de her gün yıkamam 2 veya 3 günde bir yıkıyorum her gün yıkamak ve yıkarken iki kere şampuanlamak saç derisinin kendi yağ dengesini bozuyormuş. Çabuk yağlanan saçlara kesin önerim denedim gördüm her gün yıkarsanız saç alışıyor ve ertesi güne yağlanıyor. Geciktirebildiğiniz kadar geciktirin(tabi bir hafta değil sırnaşık şey normalden bir gün fazla mesela) böylece saçın yağlanma süresi uzuyor, daha geç yağlanıyor. Aynı şey iki kere şampuanlamak için de geçerli ilk şampuan zaten kiri alıp götürüyor, ikinciye şampuanladığınızda saç derisinin kendini korumak için salgıladığı yağ tabakası da gidiyormuş ve saç onu tekrar yerine koymak için yağ üretimini hızlandırıyormuş. Ciltte de olur ya sürekli kurutucu temizleme ürünleriyle yıkanan cilt nem dengesini korumak için yağ salgılar. Aklınızda olsun derim ben yerimseniben

bence bu saçın yapısına bağlı .. ben mesela her gün yıkıyorum, çünkü yıkamayınca çok çabuk yağlanıyo:KK70: hayatta rahat edemem öyle.. ama hiç dökülme sorunu yaşamıyorum :uhm:

Bazı kişilerin cildi ve saçı sağlıklı olduğu için hergün yıkansa bile cilt kendini çabuk toparlar ve bu kişilere hergün yıkama yapmak sorun yaratmaz.

3 -4 günde bir yıkamak gerek en az.

X