Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Hergün saç yıkamayalım...!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
Ben de her gün yıkamam 2 veya 3 günde bir yıkıyorum her gün yıkamak ve yıkarken iki kere şampuanlamak saç derisinin kendi yağ dengesini bozuyormuş. Çabuk yağlanan saçlara kesin önerim denedim gördüm her gün yıkarsanız saç alışıyor ve ertesi güne yağlanıyor. Geciktirebildiğiniz kadar geciktirin(tabi bir hafta değil sırnaşık şey normalden bir gün fazla mesela) böylece saçın yağlanma süresi uzuyor, daha geç yağlanıyor. Aynı şey iki kere şampuanlamak için de geçerli ilk şampuan zaten kiri alıp götürüyor, ikinciye şampuanladığınızda saç derisinin kendini korumak için salgıladığı yağ tabakası da gidiyormuş ve saç onu tekrar yerine koymak için yağ üretimini hızlandırıyormuş. Ciltte de olur ya sürekli kurutucu temizleme ürünleriyle yıkanan cilt nem dengesini korumak için yağ salgılar. Aklınızda olsun derim ben yerimseniben

Canım dedğin doğru sanırım.Benim saçlarım çok kirli olduğu için 3 kere şampuanlıyorum saçımı.Saçım temizleniyor ama yanında bide saçım yıpranıyor hemde çok.

2 den fazla yıkama yapmamak ve şampuanı avuca çok dökmemek gerekiyor ama bu seferde saçım temizlenmiyor kirden arınmıyor.Yada bi<z öle sanıyoruz.

Bundan sonra 2 yıkama yapıcam ve 4 günde 1 yıkıcam.

Ben de saçlarımı mecburen her gün yıkıyorum, sitedeki forumlarda mı başka bir yerde mi okudum hatırlamıyorum ama sık yıkamak zorunda olanlar saçlarını şampuanlamadan önce saç kremini sürmelilermiş, sonrasında şampuan sürülürse daha az yıpranıyormuş ben denemeye başladım bakalım göreceğiz

Ben de saçlarımı mecburen her gün yıkıyorum, sitedeki forumlarda mı başka bir yerde mi okudum hatırlamıyorum ama sık yıkamak zorunda olanlar saçlarını şampuanlamadan önce saç kremini sürmelilermiş, sonrasında şampuan sürülürse daha az yıpranıyormuş ben denemeye başladım bakalım göreceğiz

evet ben yazmıştım onu =))
yazın mecbur hergün duşa giriyorum ama kışın 2günde bi banyo yapıp saçımı alıştırmaya karar verdim..
yazın da başka bi topic'te yazdığım gibi uçlarına krem, diplere şampuan sürüp bi kere yıkycam :çok üzgünüm:

Evet saç sık sık yıkanmaya alıştı mı hemencik yağlanıyor, ben de yaşadım bunu.
Okul varken iki günde bir yıkıyordum, üçüncü gün asla aynı saçla gidemiyordum, feci yağlanıyordu.
Yaz tatilinde bıraktım artık dört günde bir yıkıyorum, aklı başına gelsin diyetatlicadiarzu
Böyle alıştırcam yani.
Her gün banyo yapmak durumunda olan arkadaşlara da tavsiyem yüzme kepi taksınlaryerimseniben

iyi hoş doğru tamamen katılıyorum da biz napalım yeni evliyiz ve hergün banyoya girmek zorunda kalıyoruz. çok açık yazdım tamam ama napabiliriz yani siz söleyim...

benim saçlarım hassas zaten ama mecburum yıkamaya :çok üzgünüm:

iyi hoş doğru tamamen katılıyorum da biz napalım yeni evliyiz ve hergün banyoya girmek zorunda kalıyoruz. çok açık yazdım tamam ama napabiliriz yani siz söleyim...

benim saçlarım hassas zaten ama mecburum yıkamaya :çok üzgünüm:

Her yıkayışında şampuan kullanmak zorunda değilsin canım saça zarar veren kimyasal içeren şampuanlar eğer yağlılık olmuyorsa saçında sadece suyla yıka ve bitkisel şampuan kullanmaya özen göster. yerimseniben

öyle yapıyorum artık islandcım aşırı şampuan kullanımı mahvediyor saçlarımı...

sudan tasarruf falan demişler arkadaşlar onun için dedim... tabii ki tasarruf yapmamız gerek ama durum dediğim gibi... :-)

öyle yapıyorum artık islandcım aşırı şampuan kullanımı mahvediyor saçlarımı...

sudan tasarruf falan demişler arkadaşlar onun için dedim... tabii ki tasarruf yapmamız gerek ama durum dediğim gibi... :-)

çok haklısın tabi e diyebiliriz ki sen ve senin durumundakiler için...

ama durum çok vahim....

zaten sularımız tükendiğinde otomatik olarak ne banyo yapabilcez ne de saç yıkayabilcez...

sizi bilmem ama bu su sıkıntısı konusu benim için çok önemli...

çok az bir süre kaldı...

bizi bekleyen evreler hiç iç açıcı değil...durum çok vahim....!!!!

herkesin elinden geleni yapması gerektiğini düşünüyorum....

sonuçlarını biz çekicez başkası değil....

salgın hastalıklar,,su savaşları,,kirlilik...

kimsenin içini karartmak değil amacım...ben gerçeklerden bahsediyorum....

valla ben sacımı herqün yıkardım sacım uzasın dıye ama bu baslıgı gorunce valla kestim 2 gunde bi yıkıycam bundan sonra.

hergün yıkanıyorum ben, ama saçımı 3 günde 1 falan yıkıyorum.
sık yıkandığım için detaylı yıkanmama gerek kalmıyor max. 1 kova suyla yıkanıyorumdur.
yıkanmayınca kendimi pis hissediyorum :çok üzgünüm:
ama mesala abimin hergün saçını yıkaması şart
çünkü 1 gün bile yıkamasa saçları yağlanıyor sanki haftalardır yıkamamış gibi görünüyor :1shok:

Şahsen hijyenden ödün vermek yerine suyun harcanıldığı yaz aktivitelerini bırakmayı,su sporları yerine mekanik sporlar yapmayı tercih ederim.
Havuza gitmektense denizde yüzsün insanlar.

Ya ben saçı sık yıkamak yağlanmayı artırıyomuş diye duydum..Ben de her gün yapıyorum sayılır,açıkçası banyodan hiç hoşlanmam dabenneyaptımki Ama yıkamayınca yüzüme bakılmıyo hemen yağlanıyo şekil almıyo felansenağlama Yıkansam yağlanıyo yıkanmasam yağlanıyo napıcambenneyaptımki

ben iki güne bir yıkanıyorum ve bi kere şampuanlıyorum. zaten duş almam maksimum 6 dakika sürer. tarlada bağda çalışmıyoruz ki deli gibi kirlenelim. tozumuzu atsak yeter.

bencede ya 2 günde 1 yada 3 günde bi filan yıkasak daha iyi olur şuan istanbulda 3 aylık su kaldı arkadaşlar..!!!!!

X