Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Hergün saç yıkamayalım...!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
çok .

Durum çok vahim....

Zaten sularımız tükendiğinde otomatik olarak ne banyo yapabilcez ne de saç yıkayabilcez...

Sizi bilmem ama bu su sıkıntısı konusu benim için çok önemli...

çok az bir süre kaldı...

Bizi bekleyen evreler hiç iç açıcı değil...durum çok vahim....!!!!

Herkesin elinden geleni yapması gerektiğini düşünüyorum....

Sonuçlarını biz çekicez başkası değil....

Salgın hastalıklar,,su savaşları,,kirlilik...

Kimsenin içini karartmak değil amacım...ben gerçeklerden bahsediyorum....

duyarli olalim....!!!!

kızlar saçları hergün yıkamak doktorlar tarfından da çoğu zaman onaylanmayan bir şey....

birincisi saçın yapısını bozarsınız,,24 saat içi ve sonrasında saçın kendini korumak için ürettiği proteinleri yapıtaşlarının oluşmasına engel olursunuz....

dökülmeler yaşayabilirsiniz...

ayrıca hepimizin duyarlı olması gereken bi konu var....suyumuz!!!!

suyumuzu idareli kullanalım,,,aksi takdirde ilerleyen zamanda saçımızı yıkayacak suyumuz olmayacak....

KADINLARIMZ YANİ BİZLER SAÇLARIMIZI KAZITMAK ZORUNDA KALICAZ....!!!!

natalieportmanvforvendedl1.jpg

bald_female_models_8.jpg

bald_female_models_12.jpg

kızlar hepimiz artık bu konu hakkında az çok bişeyler biliyoruz...ben tamamen bitirelim demiyorum...ama tasarrufu elden bırakmayalım...mesela sadece saçımızı yıkayacağımız zamanlar ufak bi maşrapa ile yardım alırsak( ben öyle en aza indirmeye çalışıyorum) hem az su tüketiriz hem de suyumuza sahip çıkarız....ilginize teşekkürler...

yaa ama benim sçlarım çok yağlı yıkamasam çirkin duruyo her akşam yıkanırım ben :KK43:

drum bana haftada 3 kereden fazla yıkamak zararlı dedi bende bazen bu sayıyı geçtiğimi söyledim oda bebe şampuanı kullan dedi...

Arkadaşlar merhaba,
Forumu uzun süredir takip ediyorum fakat yeni üye oldum.
Bende saçlarımı hergün yıkamak istemiyorum fakat gerçekten çok yağlanıyor. Akşam yıkıyorum, ertesi gün okula gidiyorum. O akşam tekrar yıkamazsam mümkün değil, ertesi gün yağdan sanki 2 haftadır yıkanmamış gibi duruyor. Tatilde evde uzun süre oturdugun günler yıkamayı seyrelttim, hatta yavaş yavaş haftada 1'e çıkardım ama çare yok... Okul başladı, eskisi gibi her akşam yıkıyorum ve gerçekten bıktım. Acaba sizin benimle paylaşabileceğiniz bir yöntem, çare var mıdır? Şiimdiden teşekkürler.

Her gün saçı yıkamayın diyen çok oldu ama ben bi ara her gün saçımı yıkıyor,kremliyor sonra da durulanmayan kremle tamamlıyordum bakımını. 1-2 haftada saçlarımın diplerinden çıkardı boyardım. Bu aralar saçım uzasın diye uğraşırken bu aklıma geldi. 1 hafta boyunca her gün saçımı yıkadım. Sarışın olduğum için papatya özlü bitkisel şampuan kullandım ki rengi açılsın daha da. Ve son olarak ta kremliyordum. 1 haftada diplerden 1 cm e yakın saç çıktı. Tabi saç rengim de açıldı. Ama her gün yıkayınca ertesi gün hemen yağlanıyor,dengeyi bozduğuna inanıyorum ama saçın uzamasına da yardım ettiğini de kendim görmüş oldum :KK16:

bende hergün yıkıyordum saç kesimi ve saç yapısından dolayı bu süreyi uzattım. Bi taraftada duyarlılık. Bilgilendirmen için Teşekkürler

saçı her gün yıkamak şampuandan kaynaklı bi deformasyon yapıyor saçta bu yüzden pek tercih etmiyorum çok zor durumda kalmadıkça . Hem çok iyi bi konuya değinilmiş En Büyük KK

valla bende saçımı hergün yıkamaya meraklı değilim!

zaten hava soğuk hasta oluyorum ama mecburum..
saçım ince telli ve yağlı..
yıkamasam anında sönüyoo yağlı ve çok çirkin duruyoo..

keşke hacimli kuru olsada haftada 1 yıkasammm ahh ahhhh!

Eskiden çok çabuk yağlanıyor diye her gün yıkardım, daha da çok yağlanırdı..

Şimdiyse 2 günde 1, hatta halen yağlanmamış(!) görünüyorlarsa 3 günde 1 yıkıyorum, saç dökülmem durdu diyebilirim. Her gün duş alırken de sadece vücudumu yıkıyorum, ben temiz, saçlarım mutlu yaşayıp gidiyoruz :)

Bir de denemedim daha ama kuru şampuanlar çıkmış, sephora'ya gidip gidip almayı unutup dönüyorum, bir gün alıp deneyeceğim mutlaka.. Biraz yağlı görünüyorlarsa bebe pudrasını da deneyebilirsiniz, biraz saçı ağırlaştırıyor ama yağlı görünümü aldığı kesin :)

En çok su saçları yıkarken gidiyor bir de cidden şimdi düşündüm de.. :KK43:

su konusunda tasarruf için iyi bir noktaya değinilmiş :KK9::KK9::KK9::KK9:

ama herkesin saç yapısı bünyesi farklı şimdi ben saçımı yıkıyorum 2.günden sonra başlıyo dökülmeye yıkıyorum dökülme kesiliyo yani saçları yağlandırmakda saçı çokkk döküyo haberiniz olsun yaz ayında 3 günde bir saçınızı yıkayan varmı merak ettim yazın saçlar güzeleşiyor güneş sıcak saç tellerine bakım yapıyor ama ben 3 gün yazın yıkanmayanı duymadım helede deniz havuza gittinizmi bütün gün sudasınız o yüzden saç yıkanmazsa asıl çok dökülür yazın 1 hatta 2 duş alındığı oluyo saç dökülmeside kışın ve sonbahar ilkbahar aylarında artıyo dikkat ettiyseniz benim öyle kısın çok dökülür ama yazın gayet bakımlı ve parlak olur bu benim görüşüm tasarruf harici saçı 3 4 gün bekletmenin bi faydası yok saçınız temiz olucakki beslensin suya ihtiyacı var saçların yağlı yada kuru susuz olmaz :KK34:

X