Transferden Sonra Ne Mi Yaptim? Anlatayim

kuzi

Guru
Kayıtlı Üye
25 Kasım 2007
3.326
19
46
Transfer yaptıran, yaptıracak olan, yeni başlayan bütün arkadaşlar, böyle şeyler çok merak edildiği için işinize yarar belki diye yazmak istedim, ama unutmayınki sonuçta herşey Allahtan yaptıklarımız bir vesile, bugün pozitif sonucu almamda bunun devam edeceği anlamına gelmiyo önümde daha uzun ve daha zor bir süreç var şimdi

Negatif sonuçlanan ilk denememden sonra kalan dondurulmuş iki adet embriyomun bir tanesi çok kaliteli değildi ama bir tanesi blastokist seviyesindeydi, dışarda 5 gün döllenmeleri takip edilmişti ve inanın dondurulmuş embriyolar dışarıda daha uzun süre yaşadıkları için daha kaliteli oldukları anlaşılıyo, tabiki bunda iğne ilaç kullanmıyo olmanın rahatlığı, rahimin opu işlemi olmadığı için dinlenmiş olmasının avantajıda var,
Lütfen fazla embriyolarınızı mutlaka dondurun ve dondurulmuşlarınızı kullanın, olmaz diye düşünmeyin

İlk denemede rahim kalınlığım 8,2 mm olmasına rağmen tutmadı ama ikinci transferde 7,5-8 mm arası yani daha ince olduğu halde tuttu, zaten benim rahim kalınlığım 8'in üzerine pek çıkmadı

transferin 8.gününde 1 saat kadar süren hafif bir kanamam oldu sonra bu durdu ve yerini kahve rengi lekelenmelere bıraktı, şimdi o da yok şükür, bebek tutunurken olabilen bir kanamaymış adet kanaması gibi uzamazsa önemli değilmiş, başınıza gelirse korkmayın

transferin 7.gününden itibaren önce adet belirtisi sandığım fakat sonra daha farklı olduğunu anladığım belirtiler yaşamaya başladım, rahmim sanki çok aşağıda duruyomuş gibiydi ve bir dolgunluk şişlik hissi vardı, kasıklarımdan karnıma doğru çekilmeler oluyodu, sağ tarafıma yattığımda daha rahat yatıyorum sol yattığımda rahatsız oluyodum ve hala bu belirtiler devam ediyo, ama tabiki herkesde aynı belirtiler olacak diye birşey yok, kiminin hiç belirtisi olmuyo o yüzden böyle şeyleri çok fazla kafanıza takmayın

İlk transferde beni yatağa aldıklarında idrarımı o ördekmidir nedir ona yapamamıştım, 1 saat daha tutup tuvalete gitmiştim ayrıca orda beni sadece bir saat yatırmışlardı sonra eve gelmiştik,
bu defaki transferde yatağın ayak ucunu baya bir yükseğe kaldırdılar ayaklarım havada yattım, idrarımı ördeğe yaptırdılar tuvalete izin vermediler, ve nerdeyse 4 saat kadar yattım hastanede sonra eve geldim, belkide bununda faydası olmuştur diye yazayım dedim

Bu arada geçen denemenin aksine, transferim çok rahat ve stressiz geçti, çok fazla iğne ilaç kullanmamamın ve artık tecrübe kazanmış olmamında bunda etkisi var, transfer esnasında hiç canım yanmadı çok rahattım ve sürekli illada olsun diye değil de hayırlısı olsun diye diledim(inşallah hayırlısı olmuştur)

transferden itibaren üç gün hiç evden çıkmadım, sürekli yatmadım ama hiçbir işte yapmadım, bilgisayar başına oturdum evde gezindim sıkıntıdan, ara ara 10-15 dakika yatıp dinlendim ve kendimi çok sıcak tutmaya çalıştım ayağımdan çorabı eksik etmedim, üzerimde yelek falan vardı hep sıcak çok önemli,

üçüncü gün banyo yaptım ve 10 gün kadar gerek banyoda gerekse wc'de mümkün olduğu kadar içeri su gitmemesine çalıştım,

bunların çoğunu geçen transferde yapmamıştım belki işinize yarar diye yazayım dedim.
Allahın izniyle inşallah hamişlerimiz sağlıkla kucağına alıp büyütür, bebiş isteyenlerde hayırlısıyla tez zamanda kavuşurlar dileklerine:nazar:

valla hiçç sıkılmadan 2 kere okudum çok ihtiyacım vardı buna keşke her pozitif sonuç alan yazsa buraya transferden sonra neler yaşadıklarını

canım dostummm eline sağlık valla tam benlik bi cevap olmuş...rabbimden hayırlısını istemişsin hayırlısını nasip etmiş canım...inşallahh hep böyle hayırlı bir şekilde devam eder...güzel sorunsuz bir hamişlik geçirmeni teminni ederim...hadi bundan sonraki yolun daha uzun ve yorucu...bizler senin hepp yanındayız..a.s.

aayy hiç sıkılrmıyız canım.başarılı olanların tecrübelerinden faydalanmak güzel.hiç de uzun değil,bir solukta okudum.teşekkürler. Şeniz

Canlarım işinize yararsa çokkk sevinirim bende çok merak ediyodum böyle şeyleri ondan anlatayım dedim, inşallah sizin sonucunuz benimkinden de güzel olur inşallah

arkadaşlar bende bir şeyler eklemek istedim benim ilk transferimde oldu çok şükür ALLAHIM İNŞALLAH TAMAMMINA DA ERDİRİR benden 26 yumurta toplamışlar pko olduğum için biraz fazla sanırırım 15 döllenmiş 3nü koydular bende opudan sonra çok ağrı olmuştu herkesde olmuyo transfer 3gün sonra yapıldı ama ben 3 gün yataktan kalkamadım ağrıdan transfer edildikten hemen sonra masadan kaldırıp bayağı uzak olan tuvalete götürdüler beni korkup çok sıkışık olmama rağmen önce biraz yatsaydım dedim ama hemşire koluma girip bişey olmaz onlar artık rahminde dışarı çıkmazlar korkma dedi daha sonra yatağıma getirdi bümdüz yatırdı ve 2 saat yatın dedi ben o gidince yatağın ayak ucunu kaldırdım ve öyle yattım 1.5 saat sonra sıkıldım çıkayım artık dedim ve çıktım çok az kasık ağrım vardı bende 3 gün sonra banyo yaptım genelde uzandım ama misafirlrim geldikçe kalktım oturdum evde gezdim biraz benim 3 günden sonra karnım ve midemde şişme oldu nefes bile alamadım çok canım yandı düz yürüyemedim birisinin desteği olmadan yataktan kalkamadım bile 10 gün dayadamadım hastaneyi aradım artık bebekten çok kendi sağlığımı düşünmeye başlamıştık hiç umudum yoktu ağrılardan hemşire yarın gel bakalım bakalım dedi ve güzel sonucu aldık hamileydim ama vücudum ilaçların etkisiyle su toplamış dr istersen alalım dedi ama ben bebeğe zararı olur diye kabul etmedim şimdi 9 haftalık ikizlere gebeyim şişliklerim sadece karnımda az kaldı şikayetlerim azaldı bu duruma düşerseniz benim gibi panik olmayın hiç belli olmuyor ne olacağı RABBİM OL DEMİŞSE hiç bir şey engel olmuyor darısı bütün isteyenlere hayırlısı ile

çok güzel bir yazı olmuş transferden bu yana ben hep yatıyorum ilk 24 saat hiç kalkmadım hastanede 24 saat yatırıyorlar ertesi gün taburcu ediyorlar daha sonra eve geldik hemen hemen yemek ve tuvalet harici kalkmadım. transferden önce 3-4 gün sonra işe başlarım diyordum annem bırakmıyorki gideyim. Hayırlısı bakalım heyecanla ayın 28ni bekliyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

çok güzel bir yazı olmuş transferden bu yana ben hep yatıyorum ilk 24 saat hiç kalkmadım hastanede 24 saat yatırıyorlar ertesi gün taburcu ediyorlar daha sonra eve geldik hemen hemen yemek ve tuvalet harici kalkmadım. transferden önce 3-4 gün sonra işe başlarım diyordum annem bırakmıyorki gideyim. Hayırlısı bakalım heyecanla ayın 28ni bekliyorum.Allah hepimizin yardımcısı olsun.
merhaba öncelikle hayırlı olsun transferin inşallah meleğine kavuşursun rabbim emeklerini boşa çıkarmasına.s.
ben bişey sorcam genelde transferden sonra birkaç saat yatırıp eve yolluyorlar diye biliyordum senin özel bir durummu vardı gece kalmanı gerektirecek hangi merkezde tedavi görüyorsun

merhaba öncelikle hayırlı olsun transferin inşallah meleğine kavuşursun rabbim emeklerini boşa çıkarmasına.s.
ben bişey sorcam genelde transferden sonra birkaç saat yatırıp eve yolluyorlar diye biliyordum senin özel bir durummu vardı gece kalmanı gerektirecek hangi merkezde tedavi görüyorsun

Amin canımcım evet genelde öyle yapıyorlar. 2-3-4 saat sonra gönderiyorlar. benim gittiğim ssk etlik doğumevinin tüp bebek merkezinde her tüp bebek transferi olanı 24 saat yatırıyorlar ertesi gün taburcu ediyorlar. ve gönderiirken transferden sonra ne yapıp ne yapmaman gerekenler hakkında yazılı olarak bilgi veriyorlar. herkesin kişiye özel olarak kullandığı ilaçlara varana kadar ne zaman ne alması gerektiği ne zaman banyo yapması gerektiği ne zaman yolculuk edebileceği en ufak ayrıntıya kadar yazılı bilgi verdikten sonra doktor gözetiminde taburcu ediyorlar. Bana değil herkes aynı şekilde ve çok temiz devlet hastanesi olmasına karşılık tvli banyolu tuvaletli özel odalarda refakatçinle birlikte kalıyorsun taki onlar taburcu edene kadar.

merhaba kızlar ben de transferden sonra 1,5 saat yattım sonra tuvalete gitmeme izin verdiler
toplam 2 saat yattım sonra otele geldim 3 gün tüm yattım wc ye gittim sadece

şimdi 10. gün iş yapmıyorum ama evde dolanıyorum baya hep yatmıyorum
bilgisayar, tv, örgü, 16 aylık yiğenim ve okey partilerimiz

zaman geçmez yoksa

Rabbim herkeze bize de sağlıklı bebişler versin

Hazirancım sağol, yatabiliyosan yat boşver sonra içinde kalmasın, ben 4.gün işe başlamıştım, bekliyoruz hayırlı haberlerini, inşallah sende sevinirsin, Allah yardımcın olsun canıma.s.

merhaba kızlar ben de transferden sonra 1,5 saat yattım sonra tuvalete gitmeme izin verdiler
toplam 2 saat yattım sonra otele geldim 3 gün tüm yattım wc ye gittim sadece

şimdi 10. gün iş yapmıyorum ama evde dolanıyorum baya hep yatmıyorum
bilgisayar, tv, örgü, 16 aylık yiğenim ve okey partilerimiz

zaman geçmez yoksa

Rabbim herkeze bize de sağlıklı bebişler versin

Meralun inşallah mutlulukla sonuçlanır bekleyişin

kuzi hayırlı olsun allah hayırlısıyla kucagına almayıda nasip etsin analı babalı büyütesin inşallah

kuzicim tebrik ederim canim Allah anali bayali buyutsun hayirli evlat olsun insallah bebegin....

Amin canımcım evet genelde öyle yapıyorlar. 2-3-4 saat sonra gönderiyorlar. benim gittiğim ssk etlik doğumevinin tüp bebek merkezinde her tüp bebek transferi olanı 24 saat yatırıyorlar ertesi gün taburcu ediyorlar. ve gönderiirken transferden sonra ne yapıp ne yapmaman gerekenler hakkında yazılı olarak bilgi veriyorlar. herkesin kişiye özel olarak kullandığı ilaçlara varana kadar ne zaman ne alması gerektiği ne zaman banyo yapması gerektiği ne zaman yolculuk edebileceği en ufak ayrıntıya kadar yazılı bilgi verdikten sonra doktor gözetiminde taburcu ediyorlar. Bana değil herkes aynı şekilde ve çok temiz devlet hastanesi olmasına karşılık tvli banyolu tuvaletli özel odalarda refakatçinle birlikte kalıyorsun taki onlar taburcu edene kadar.

merhaba tedavin hayırlı olsun inşallah meleğine kavuşursun yazında (gönderiirken transferden sonra ne yapıp ne yapmaman gerekenler hakkında yazılı olarak bilgi veriyorlar) yazmışsın acaba verdikleri bilgiden bize bahsedersen çok sevinirim

X