sezeryanda dr un cerrahi yeteneği,kadın cerrah

patik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
1.930
3
ben nedense iyi ibr dr olmanın yanısıra sezeryan ameliyatlarında dr un cerrahi yeteneği ve tecrübesinin önemli olduğu fikrindeyim ve malesef buda tamamen bi önyargım ama kadınların daha özenli ve iyi bir hekim ama bence erkeklerin iyi bir cerrah olabilceklerine inanıyorum..bu konuda benim gibi benzeri fikir veya tecrübeleri olan arkadaşları beklerim.

ben doktor olarak hangi dalda olursa olsun erkek doktorların her zaman daha başarılı olduğu düşüncesindeyim. En azından bana daha çok güven veriyorlar. Hem hekimlik hem de cerrahlık olarak

BEN BUNA KATILMIYORUM KESİNLİKLE....
BENİM DOKTORUM KADIN HEM ÇOK İYİ Bİ DOKTOR HEMDE İYİ BİR CERRAH BU KONUDA GÜVENİM TAMa.s.

BACIM ONA ŞÜPHEMİZ YOK ZATEN SENİN DR SÜPPPERRRyerimsenibenyerimseniben

Bence erkek ya da kadın olması değil , insan olması ve o an kendini hastasının yerine koyabilmesi önemli bir tabi ki yadsınamaz mesleki tecrübe .

BENCE KARŞISINDAKİNİ SADECE MÜŞTERİ DEĞİLDE, AYNI ZAMANDA HASTASI OLARAK GÖREN TÜM HEKiMLER BAŞARILI OLABİLİR.
BENiM DOKTORUMDA BİR BAYAN ve BEN ONA KESİNLİKLE ÇOK GÜVENİYORUM.

bilemiyorum işte...nerdeyse patentleşmiş isimlere gidicek imakn ve çevrenizyoksa buiş azbuçukda şansa bakıyor sanıyorum ...6ncı ayım 3 ncü dr ve hastane..yoksa kim istemez moşe benhabip lere yok efendim lemi ibrahimoğullarına gitmeyi,hisar yada memorial veya amerikanda doğum yapmayı.....

:uhm: çok ilginç yani siz de bayansınız arkadaşlar böyle düşünmeniz çok garip...

doktorluk profesyonel bi meslek sonuçta doktorların hepsi aynı eğitimi alıyor.. doktorlar arasındaki fark erkek veya bayan olmasından değil; iletişim, el becerisi vs gibi cinsiyetle hiç alakası olmayan kişisel farklardan kaynaklanıyor..

ayrıca şu da var ki bu tarz yaklaşımlar yüzünden zaten çoğu bayan doktor erkeklerden daha da hırslı ve iyi oluyor..

bütün erkek doktorların iyi, güvenilir, bilgili vs olarak kabullenilmesi tamamen algı ile alakalı ayrıca bu görüşü kabul eden kadınların kadın-erkek eşitliğinden bahsetmemesi gerekir ya da kendilerini herzaman erkeklerden geri görmeleri gerekir --ki bu da kadınlar açısından çok aşağılayıcı bir durum...

:kahve:

bayanların el becerileri erkeklerden daha gelişmiştir
bu tıbben bir gerçek
biz ince hareketleri erkeklerden daha iyi yapıyoruz
peki neden cerrahların çogu erkek
çünkü cerrahi asistanları ayda en az 10 gün nöbet tutuyorlar yeri geliyor günlerce uykusuz kalıyorlar
bayanlar da buna ya dayanamayacaklarını düşündükleri ya da aile ortamında kendilerinin verici olmaları gerektigini düşünerek cerrah olmuyorlar
yani iki tarafın da artıları var ve ünlü cerrahların çogunun erkek olma sebebi de bu
bu da zaman içinde bilinçaltımıza iyi cerrah erkektir düşüncesini yerleştiriyor çünkü hep böyleymiş gibi görüyoruz
allah izin verirse ben de cerrah olucam ilerde beklerim:kahve:

bende erkek doktorlara daha çok güveniyorum sanki kadının kadına acıması yok gibi geliyor bana benim dr.um erkek ve yılların cerrahı çokda iyi

X