Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

sevkara kulakların arkasında çok iz kaldı mı ? istediğin drumda mı ?

yok canım ben göremiyorum arkalarını tabi ama gösterdim kardesime annemlere falan hiçbirsey yok.bilemiyorum onlara güveniyorum.cok doğal duruyorlar istediğim gibi oldu bir sıkıntı yok.

kızlar ben salı günü 24 ocakta ameliyat oldum. aslında gayet güzel geçmişti ilk gece gerçekten çok ağrım vardı. o sargılar çok sert o yğzden hiç uyumadım ertesi gün sargılarım açıldı pansuman yaptı doktor. kanamaya başladı eve gidince ve tüm gece kanadı doktorla telefonla görüştük saç bandını sık dedi gevşek olmuş olabiliri hafif kanamalar olabilir dedi. neyse o gece hep kanadı herhalde gerçekten yarım litre kan kaybettim sabah hemen çağırdı beni yanına gittim. sızma var dedi herkeste aynı şey olcak diye birşey yokmuş sol kulağımda sızıntı şeklinde kanama başlamış. tekrar pansuman yaptı tampon yaptı kulak arkamı ve o iğrenç sargıyı tekrar sardı 2 gün daha dayan dedi bu sargılara. ilk 2 gün pişman oldum yaptırdığıma ama bi 10 gün sonra ne derim bilmiyorum:KK43: yapılanları gördüm gerçekten çok beğendim ama kimse benim gibi kanama geçirmemiş ama korkmayın herkeste olcak diye bişey yok. neden kanadığınıda bilmiyorum açıkçası. ameliyat olanlar var mı kanaması olan ya da? dün gece çok korktum bi kulak için gidiyorum galiba diye bakalım 2 gün sonra tekrar haber veririm size ayrıca kulaklarımıda gördüm ve çok beğendim şiş ve mor olmasına rağmen güzeldi. bi 15 gün sonra düzelince merak edenler olursa özelden resimde paylaşıcam:)

yok canım ben göremiyorum arkalarını tabi ama gösterdim kardesime annemlere falan hiçbirsey yok.bilemiyorum onlara güveniyorum.cok doğal duruyorlar istediğim gibi oldu bir sıkıntı yok.

Teşekkürler sevkara, erkek kuzenim de olmak istiyor erkekte belli olur mu diye sorayım demiştim.

ben de yeni ameliyat oldum ama bu defa da çok yapışık gibime geliyor doktor açılacak dedi ama korkuyorum sargılar 5 gün oldu çıkalı tenisçi bandı takıyorum..sizde de yapışık mıydı??

evet canım anlıyor gercektende bu durum insanı cok etkiliyor.bence cok korkma bak ben yıllarca korktum aman nasıl olcak yok ben simdi doktora gitcem ne dicem yok kulaklarımı mı göstercem ondan bile cekiniyordum fiyatı ne kadardır ameliyatın hiç bilmiyordum cok pahalıdır diyodum,günah olur mu diyodum hep böyle kendi içimde erteliyordum.hep olmak kurtulmak istiyordum ama korkudan mıdır nden arastırmıyodum ama ben kendimi bildim bileli yaptırcam yani.neyse sonra ben üniversiteye gittim hep aynı saclar ya salıyorum ya topluyorum kulaklarımı kapatarak hiçbir model yok.sacımı salınca bile arasından cıkıyordu sinir oluyordum.üniversite bitti erkek arkadasımla buluşuyorum hep aynı saclar ondan gizliyorum falan nasıl rahatsız bir durum anlatamam insanın hayatında hep bir sıkıntı yapıyor.sonra evlendim nışanda düğünde hep salık masalı saclar.artık gına geldi yani:))evlendim sonra yüksek lisans yaptım yine aynı sorun okula giderken,eşimle sosyal cevreye giriyoruz evlenince dahada sıklaşıyor düğün toplantı vs.hep ben simdi ne yapıcam nasıl gizlicem derdi.böyle böyle gecti ömrüm bilseydim cok daha erken olurdum hiç bu sıkıntıyı cekmezdim hep korkuyordum,1-2 saatlik birşey ve iyileşme süresi çok kısaymış bu kadar cektiğim sıkıntıdan iki saatte kurtuldum.sende korkularından arın inan bana hiç düşündüğün gibi değil sadece ameliyata girme fikri ürkütücü oda zaten ameliyathaneye girip sedasyonu yiyince geciyor.önce allaha sonra doktorlara emanet oluyosun.
iyileşme süresi söyle canım ilk üç gün başın sargıda oldugu için dolayısıyla dışarı falan cıkamıyosun 3 gün evde vakit geciricen yani.ve 3 gün boyunca günde 1 agrı kesici alman yeterli oluyor yani benim öyle olmuştu.3.gün bandaj acılıyo ve sadece kulakların üstüne bir bandaj konuyor o okadar kısıtlamıyyo istersen sac bandıyla kapatıp dışarı bile cıkabilirsin ben kontrole giderken sac bandı takmıştım o bandajın üstüne.7.günde acılıo ve serbestsin çok az şişlikler oluyor ama inanki dışardan bir göz rahat rahat anlayamaz kulağın içi hafif şiş oluyor oda baskası tarafından anlaşılmıyor.ve 3 haftaya kadar hemen hemen hiçbir sey kalmıyor.ilk bastaki baskılı bandaj ve tenisci bandını bu yüzden veriyolar anladığım kadarı ile şişliği indiriyor bu yöntem.ben 10.günden itibaren saclarımı toplayabildim rahat rahat ve bidaha hiç salmadım:)) su anda kulak arkalarıma bir krem verdi hergün masaj yapıcan dedi bununla onu uyguluyorum hiçbir sıkıntım yok allaha cok sükürki.yani canım 1 haftada günlük hayatına rahatca dönüyosun sıkıntı gecmiş oluo,hafif bir şişlik kalıo oda kulağın içinde oda ikinci veya üçüncü haftada tamamen gecio.doktorun bana dedği 6ayda kendine geliyormuş kulak ve tam oturuomuş bende farkediyorum zaten günden güne daha iyi oluyor ilk baslarda kulak kıkırdaklarım cok sertti yumuşamaya basladı ve sekillenmeye basadı iyice daha doğal bir hal almaya baslıo zaman gectikçe.şimdilik bu kadar canım umarım yardımcı olabilmişimdir.
tesekkürler sevkara sordugum bütün sorulara cevap verdiğin içtenliğinle bnde bir an önce kurtulmak istiyorum ama korkuyorum aslında korkulacak birsey olmadıgıı biliyorum bakalm oldu bitti diyecegim herhalde olunca bu kadar psikolojimin bozulduguna degmeyecek insalllah senden böyle cevaplar alınca inan ki cok içim rahatladı hiç bu kadar bilgim yoktu ama su an kolay gibi geliyor ben aileme söylemek istemiyorum sorun baska yok bende bilmiyorum ne yapacagım ama gercekten içimi cok rahatlattın benim yazın olacagım inslllah 2 saatte kurtulacagım benim cekindigim seyler hani seninde dedgin gibi doktora kulaklarımı acıp nasıl gösterecegim ameliyata nasıl gireceğim falan insallah bu stresimi de atlatırım :)

merhaba arkadaşlar ben bu ameliyatı bir yıl önce oldum ve inanılmaz mutlu ve rahatım herşey oturdu dikişler gitti sadece ilk bir ay ii bakmanız lazım olmak isteyen varsa kesinlikle korkmasın ben ankarada başkentte oldum dr ozan yaptı ondan allah razı olsun hem simetrik hem güzel oldu kulaklarım yardımcı olabileceğim bir şey olursa elimden geleni yaparım:)

merhaba arkadaşlar ben bu ameliyatı bir yıl önce oldum ve inanılmaz mutlu ve rahatım herşey oturdu dikişler gitti sadece ilk bir ay ii bakmanız lazım olmak isteyen varsa kesinlikle korkmasın ben ankarada başkentte oldum dr ozan yaptı ondan allah razı olsun hem simetrik hem güzel oldu kulaklarım yardımcı olabileceğim bir şey olursa elimden geleni yaparım:)

kulaağınızın arkasında çok iz var mı acaba ?

iremkaya ben de ankaraya yeni tayin oldum o yüzden pek bilmiyorum buraları, başkentte dr ozan demişsin ben internetten araştırdım bulamadım, bu hastane nerde kalıyor ve doktorun soyadı ney cnm yardımcı olabilir misin?

ben de arzu tüzüner ihtisasda oldum valla kulağım mükemmel oldu dktor da çok ilgili doktorcuğumu öneririm herkese!:)

kızlar benimde kulaklarım çok güzel oldu kendine ufacık bile sorun yapan varsa kesinlikle tavsiye ediyorum hiç düşünmeyin çok basit bir operasyon tedirgin olmanızı gerektirecek birşey yok. operasyon olalı 15 gün oldu hala hafif kulaklarım şiş ama doktorum 1 ay süre tanıdı şişliklerin inmesi için. Ama şuan halimden çok memnunum :))

bende ameliyatıo 6 gün önce oldum.hiçbir sorun yaşamadım çok şükür.ama ben lokal olmadım.direk anestezi oldum:) gözümü açtığımda başım sargıdaydı.kendime gelincede hiç ağrım olmadı.aradan 2 gün sonra sargılarım alındı ve taburcu oldum.sadece kulağımda bi bandaj var.o da 5 gün sonra dikişlerle birlikte çıkmış olcak.aynada kendime baktım ve şiş haliyle bile gözlerime inanamadım.çok güzel oldular.olmak isteyen arkadaşlara tavsiyem hemen olsunlar.hiç korkulcak birşeyi yok.insan kendini yeniden doğmuş gibi hissediyor.bu zamana kadar olmadığım için üzülüyorum şimdi.hiç korkmayın arkadaşlar çok kolay bi ameliyat sizi bekliyor.soruları olan arkadaşlara yardımcı olabilirim

selaaam arkadaşlar,bende pazartesi günü ameliyat oldum lokal anesteziyle, ameliyat çok rahat geçti agrı,sızı hissetmedim,ameliyat sonrasında doktor iki kulagımdan başımı sımsıkı sardı ve gözkapaklarım yarıya indi sargı alnımdan çok fazla baskı yaptı ondan sanırım alnımda şiş şu an böyle bir problem yaşayan oldumu?

meraba arkadaşalr bende kepçe kulak amleiyatı olacağım, istanbul tıp fakültesi(çapa)'nde salı günü ameliyat gününü verecekler bu hastanede olan varmı tavsiye edermisiniz ?

meraba arkadaşalr bende kepçe kulak amleiyatı olacağım, istanbul tıp fakültesi(çapa)'nde salı günü ameliyat gününü verecekler bu hastanede olan varmı tavsiye edermisiniz ?

selaaam arkadaşlar,bende pazartesi günü ameliyat oldum lokal anesteziyle, ameliyat çok rahat geçti agrı,sızı hissetmedim,ameliyat sonrasında doktor iki kulagımdan başımı sımsıkı sardı ve gözkapaklarım yarıya indi sargı alnımdan çok fazla baskı yaptı ondan sanırım alnımda şiş şu an böyle bir problem yaşayan oldumu?

gökçecim selam. aynı sorun bendede oldu bandaj çok sıkı o yüzden öyle ama bandaj çıkınca emin ol kendini çok iyi hissedeceksin tabi ameliyattan sonra yüzünde şiş oluyor ama yüzünün şişliği 1 hafta içinde kendine geliyor. korkulcak bişey yok birazcık zahmet çekceksin ama sonucu görünce daha önce neden olmadım demeye başlayacaksın :KK1:

gökçecim selam. aynı sorun bendede oldu bandaj çok sıkı o yüzden öyle ama bandaj çıkınca emin ol kendini çok iyi hissedeceksin tabi ameliyattan sonra yüzünde şiş oluyor ama yüzünün şişliği 1 hafta içinde kendine geliyor. korkulcak bişey yok birazcık zahmet çekceksin ama sonucu görünce daha önce neden olmadım demeye başlayacaksın :KK1:

selaam papatya bugün bandajlarım çıktı gerçekten sonuç çok güzel:)) daha önce neden olmadım demeye başladım bile:)) bu arada tenisçi bandını ben spor malzemeler satan bi yerden aldım çok kalın bi bant değil bu dar ama çok da sıkmadı dogrumu acaba bu bant?medikalcilerde bulamadım doktor spor magazalardanda bakabilirsin demişti bana ama basit geldi bu baya:S
$28092012415891004.jpg

Ben de dün kepçe kulak ameliyatı oldum daha sonucu goremedım ama doktorumun yaptıgı dıger amelıyatları gordun gercekten begenmedıgım hıc bı tanesı olmadı amelıyat lokal anestezıyle oluyor amelıyat sırasında hıc bır agrı sızı hıssetmıyossunuz sadece kulagınızın arkadasındakı kıkırdak ve derınızı alırken duydugunuz ses rahatsız edıcı amelıyattan 5 6 saat sonra benım agrılarım basladı ve dun hıc uyuyamadım bugun agrılarım neredeyse hıc kalmadı sadece cok ufak bı sızlama var hepsı bu pazartesı gunu sargılarım acılacak sonra bandaj takmaya baslıcam umarım ıstedıgım gıbı olmustur korkulcak hıc bırsey yok korkusu ıcın bu amelıyatı yaptırmayanlar hıc beklemesın dusunmesın bıle cok cok cok rahat oluyo

Bi de sunu soylemek ıstıyorum bence devlet hastanelerınde olmayın cok arastırdım ben devlet hastanelerınde bu amelıyatı olupta memlun olan gormedım cunku bu amelıyatı devlet hastanelerınde yapanlar kesınlıkle uzman degıl benım duydugum kadarıyla tabı asıstanlar yapıyomus yanı deneme gıbı bısey egıtım ve arastırma hastanelerı vs. bence doktor seecımınıze dıkkat edın

X