Hollanda'da Ehliyet Nasil Yapilir ??

E

Elis

Ziyaretçi
ehliyeti olan arkadaslara sormak istiyorum ,,yada bu konuda bilgisi olanlara,,,duydugum kadari ile turkce ehliyet sinavlarina girildigi zaman cok zorluk yaratiyolarmis...........simdi ben ehliyete baslamak istiyorum,,,iyisallah ama...............bi turkce yapiyim diye dusundum ama bunlari duyunca,,teretttud ettim....siz nedersinizCADIARZU

ben turkceye girdim kelimelerin bazilarinin ne oldugunu bile anlamadim turkceyi degistirmisler baska kelimeyi turkce diye yerlestirmislercok calismani oneririm ben turkcede kaybettim hollandacaya girdim ve aldim arasindaki farksahollandaca daha kolay geldi bana turkce zor allah kolaylik versin insallah alirsin birincide.sevgilerlea.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

Yurt dışı için bişi diyemem canım ama ben 2002 de almıştım ehliyeti çok kolay aldım bildiğiniz türkçeydi:)
ama şimdi çok zorlaştırılmış ehliyet almak!

suleecim,benimde henüz ehliyetim yok,bende 2009 senesinde yapıcam inşallah.benim duyduğum kadarıyla türkler için bu kolaylık var.yazılı olanlar türkçe,ama öğretmenler alman.sürüş derslerinede alman geliyor.benim çevremdekiler ehliyetini bu şekilde aldılar ve yıllardırda bir sorun çıkmadı.

beni ehliyetimi yeni alanlardanim turkce yaptim.Hem calistiktan sonra sen kendinden eminsen kim ne sorun cikarabilir ki.tabi pratik sinavin almanca oluyo turk olmama ragmen ondada bi sorun cikarmadilar.sen herseyi iyi yaparsan hic bi sorun olmaz merak etme

kizlar ben turkce yaptim yazili sinavi ( teoriyi) ilk seferde aldim surus ogretmenimde turk hersey iyi gidiyor bence herkese farkli
sana hangisi kolaysa onu yap bence

bence gercekden turkceyi cok farkli tercume ediyolar sordugu soruyu sen anliyosun anladim diyosun ama baska biseyi sordugunu farkediyosun is bittikden sonra yani hic kolay anlatimi olmuyo ben turkcede iyiydim ama 2.de aldim teoriyi digerinide ilkinde aldim sukur ama tabi herkes farklidir a.s.

....................

Son düzenleme:
ahhhhh bide alabilsem su ehliyeti
birinciyi kaybettim sira ikincide bakalim
hayirlisiyla

kizlar suan ehliyet cok zorlasti size tavsiyem amsterdamda rijschool aak var orada cok iyi hocalar var size orayi tavsiye ederim ayrica teori icin derste veriliyor gercekten cok zor allah yardimcini z olsun bende hollandaca yaptim gercekten turkceden daha iyi sorular daha net

bende 2008 mayisda geldim hollandaya ekim sonunda basladim aralikda ehliyetim cebimdeydi cok sevinmistim,,,simdi gercekten biyere gitmek eglence gibi geliyo bana,,,biyere isim ciksinda araba sureyim diye bahane yaratiyorum kendime,,,simdi denhaag amsterdam tilburg rijswijk kendim gidip gelebiliyorum,,,isim olsa zorlanmadan daha uzaklara gidebilicegimide biliyorum tek sorun kaybolma korkusu onuda tomtomla asmis durumdayim,,,rabbim isteyen herkese nasip etsin ins ins ins,,,ben tam bi araba delisiyim onunn icin hollandaya gelip oturum aldikdan hemen sonra ilk isim ehliyete yazilmak olmustu,,,dil kursuna basladigim ilk gun ayni anda ilk direksiyon dersimide almistim cok heyecanliydi...

X