doğum sancısı... yardım...

^^gxoxzbebexgxi^^

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2007
156
1
36
kızlar ben doğum yapmış arkadaşlara bişey sormak istiyorum.. doğum sancısı nasıl başladı? ağrıyı ilk nerde hissettiniz? ne kadar sürdü? benim bazen rahmim çok acıyo ve yukarı doğru zorlanma hissediyorum... bu nedemek bilmiyorum yaşayan arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim:eek:

canım o yalancı doğum sancılarıdır. gerçek doğum sancısı ondan farklı. adet sancısı nasıl bilirmisin yaşarmısın bilmem ama aynı onungibi. olmadan önce böyle bi karnın ağrır büyük wc varmış gibi bi his. rahimdede ağrı olur belinde ağrır. aynen öyle sıklaşır beş dakkada bir şiddeti artar aynı ağrının. geriside daha şiddetlisi olur doğum gerçekleşene kadar. korkma farkediceksin diğer ağrılardan farklı doğum sancısı bende senin gibi ya anlayamazsam diyordum:)))))

dogum agrıları kimine belden kimine kasıktan gelir bana ilk önce belden sonra her iki yerden geldi senin yaşadıklarını yaşamadım ben ama dogum sancıları bnde önce hafif ve düzensiz başlamıştı sonra sıklaştı süresi azaldı zaten o agrı insana felegini şaşırtır duramazsın yerinde ama korkma sakın....

canım bende önce çok azbi belirti oldu,gece rahat uyudum..sabah 5 gibi 20 dak.bir sancılar gelmeye başladı..sonra saat başı yavaş yavaş arası sıklaşmaya başladı.en son sabah 7,30 ta hastaneye gittiğimde 5 dak.bir sancım gelmeye başladı..12,20dede doğum gerçekleşti........

ya birkaç gündür karnımın üst kısmı çok acıyor... neden acıyo neden zorlanıyorum bilmiyorum günde birkaç sefer yaşıyorum bunu ve çok canım acıyooo...

ya birkaç gündür karnımın üst kısmı çok acıyor... neden acıyo neden zorlanıyorum bilmiyorum günde birkaç sefer yaşıyorum bunu ve çok canım acıyooo...

canım normal bizdede aynı oluyordu onun nedeni bebegin büyüyor ve bası yapıyor sıgmıyor annesi artık karnına :emir_bebek: canım hazırlıkları yapki benim gibi olma benim suyum geldi çantamı ozaman hazırladım. agrım olmadı benim dirrekt suyum geldii hastaneye gittigimdede 4.5 cm açılmıştı 38. haftamda dogum yaptım. canım daha dogum yapmamışsın sana çook korkan biri olarak epidural normal dogumu kesinlikle tavsiye ederimm a.s.

Bende hiç sancı çekmedim suyum geldi ve iki saat içinde bebeği aldılar bencede herşeyini hazır olsun nasıl gelecekleri belli olmuyor ben dışarıdaydım ve eve hiç gelmeden gitmek zorunda kalmıştım su boşalınca öyle ortalıkta gezemiyorsun çantamı hazırlamıştım ama eksiklerim vardı aslında en önemli şeyler eksikti nasılsa daha 15.gün var diye.Su sızmalarına karşıda dikkatli olur çok azda bie su gelse mutlaka doktorla görüş.Zaten sancısı olan arkadaşlar seni güzel ve ayrıntılı bir şekilde aydınlatmışlar.sana kolay sağlılklı ve güzel bir doğum dilerim.Bence doğum anında bebeğini kollarına alıcağın anı düşün belki biraz daha rahatlarsın.

hepinize teşekkür ederim arkadaşlar en azından şimdi ne yaşayacağımı azda olsa biliyorum tecrübeli arkadaşlar saolsunlar bakalım benimki neye benzeyecek?

X