Eşim hizmetçisiyim gibi davranıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kirmizikertenkele

Üye
Kayıtlı Üye
25 Nisan 2021
46
31
26
Merhaba arkadaşlar , belki okuyanlara basit gelebilir ama beni günden güne tüketen bi derdim var . 2,5 yıldır evliyim 27 yaşındayım 18,aylık oğlum var. Eşim hiçbirseye yardımcı olmuyor yardım etmediği gibi savaş alanına çeviriyor evi . Bebeğim doğduktan sonra işten ayrıldım 10 yıldır aralıksız çalışıyodum haliyle ev işleriyle haşır neşirliğim yoktu ama kısa sürede alıştım. eşim bir bardak suyu almaya tenezzül etmeyen biri küveti doldur, çorap getir , sigaramı getir , havlumu getir 32 yaşında adam banyoya giderken bir kere bile havlusunu aldığını görmedim. Lanet olsun kendimi hizmetci gibi hissediyorum çok basit yapması alması gereken şeyleri bile benden istiyor . Güzellikle konuştum olmadı küstüm olmadı 2 gün istemeyi bırakıyor 3 gün kaldığı yerden devam ediyor . Çöpünü bile kaldırmayan biri afedersiniz kulak çubuğunu bile çöpe atmıyor. oğlumda hiperaktif bi çocuk sürekli hareket halinde gerçekten gün içinde yarım saat kalkmadan oturmusluğum yok çok yoruluyorum . istediği yemeği yapıyorum elim lezzetlidir illa bi kusur bulur gece yarıları yemek ister . Evde yemek varken bile canım çekti şunu yap diyor bazen sırt bana eziyet etmeye çalıştığını düşünüyorum. Bebeğimde kolikti akşam 8 den sonra durmazdı ağlaması o hallerde lohusa halimle kahvaltı isterdi. Çocuklada canı isteyince oynar sadece banyosunu yaptırır başka bi yararı yok. Doğuma gitmeden bi hafta önce evim komple temizlenecekti kimseyi istemedi biz yaparız gelmeyin dedi hem kendi annesine hem benim anneme.bir hafta boyunca oyaladı beni yarın yapıcam diye yapmadıı son gün karnım burnumda 3 +1 evi temizledim ertesi gün sezeryanla doğurmaya gittim kendisi balkonda oturdu en son gelip kapıları sildi bu nasıl bi vicdan bilmiyorum madem yapmıcaktın yardıma gelecekleri engellemeseydin. Sorsanız benim için ölüp biter bensiz yaşayamaz beni çok sevdiğini söylüyor. Sevgi böyle acımasız bisey mi ? Bıktım usandım artık dayanamıyorum bunları yazarken bir yandan ağlıyorum köle gibiyim , değersiz hissediyorum kendimi konuşmaya çalıştığımda ben haksız oluyorum çok iyi manipüle ediyor insanı. İşe gitmesini dört gözle bekliyorum attık gitsin yalnız kalayım benden bişey istemesin diye. Evliliğimizin başlarında eşim tabiki yapmak gerekir diyordum ama benim yaşadığım çok farklı bi boyuta ulaştı hizmeci gibi hissediyorum kendimi. Bazen istediği şeyi unutmuş gibi davranıyorum bin kere söyleyip yaptırıyor . Eşim dışardan bakıldığında hiç böyle birine benzemiyor iş pozisyonu falan iyi bilgili zeki birisi. kuzenlerime anlatıyorum şok oluyorlar. Boğuluyorum psikolojim kalmadı artık nasıl çıkıcam bu işin içinden gerçekten çok mutsuzum o kadar vicdansızlıkları varken kalbim açıyor düşündükçe ...önerilerinize açığım derdimi okuduğunuz için teşekkür ederim

Neden her istediğini yapıyorsunuz ? Banyoya girerken havlumu ver ne demek ya asalak mı bu adam ?
Böyle bir adama bir tane yemek dahi yapmam özellikle neden sevdiği şeyleri yapıyorsunuz ?

Çok sinir bozucu ya. Yapmayın hiç bir istediğini yapmayın gerekirse evi b.k götürsün akşam oluncada bir makarna yapın. Az yesinde kendine bir uşak tutsun kocanız.

Merhaba arkadaşlar , belki okuyanlara basit gelebilir ama beni günden güne tüketen bi derdim var . 2,5 yıldır evliyim 27 yaşındayım 18,aylık oğlum var. Eşim hiçbirseye yardımcı olmuyor yardım etmediği gibi savaş alanına çeviriyor evi . Bebeğim doğduktan sonra işten ayrıldım 10 yıldır aralıksız çalışıyodum haliyle ev işleriyle haşır neşirliğim yoktu ama kısa sürede alıştım. eşim bir bardak suyu almaya tenezzül etmeyen biri küveti doldur, çorap getir , sigaramı getir , havlumu getir 32 yaşında adam banyoya giderken bir kere bile havlusunu aldığını görmedim. Lanet olsun kendimi hizmetci gibi hissediyorum çok basit yapması alması gereken şeyleri bile benden istiyor . Güzellikle konuştum olmadı küstüm olmadı 2 gün istemeyi bırakıyor 3 gün kaldığı yerden devam ediyor . Çöpünü bile kaldırmayan biri afedersiniz kulak çubuğunu bile çöpe atmıyor. oğlumda hiperaktif bi çocuk sürekli hareket halinde gerçekten gün içinde yarım saat kalkmadan oturmusluğum yok çok yoruluyorum . istediği yemeği yapıyorum elim lezzetlidir illa bi kusur bulur gece yarıları yemek ister . Evde yemek varken bile canım çekti şunu yap diyor bazen sırt bana eziyet etmeye çalıştığını düşünüyorum. Bebeğimde kolikti akşam 8 den sonra durmazdı ağlaması o hallerde lohusa halimle kahvaltı isterdi. Çocuklada canı isteyince oynar sadece banyosunu yaptırır başka bi yararı yok. Doğuma gitmeden bi hafta önce evim komple temizlenecekti kimseyi istemedi biz yaparız gelmeyin dedi hem kendi annesine hem benim anneme.bir hafta boyunca oyaladı beni yarın yapıcam diye yapmadıı son gün karnım burnumda 3 +1 evi temizledim ertesi gün sezeryanla doğurmaya gittim kendisi balkonda oturdu en son gelip kapıları sildi bu nasıl bi vicdan bilmiyorum madem yapmıcaktın yardıma gelecekleri engellemeseydin. Sorsanız benim için ölüp biter bensiz yaşayamaz beni çok sevdiğini söylüyor. Sevgi böyle acımasız bisey mi ? Bıktım usandım artık dayanamıyorum bunları yazarken bir yandan ağlıyorum köle gibiyim , değersiz hissediyorum kendimi konuşmaya çalıştığımda ben haksız oluyorum çok iyi manipüle ediyor insanı. İşe gitmesini dört gözle bekliyorum attık gitsin yalnız kalayım benden bişey istemesin diye. Evliliğimizin başlarında eşim tabiki yapmak gerekir diyordum ama benim yaşadığım çok farklı bi boyuta ulaştı hizmeci gibi hissediyorum kendimi. Bazen istediği şeyi unutmuş gibi davranıyorum bin kere söyleyip yaptırıyor . Eşim dışardan bakıldığında hiç böyle birine benzemiyor iş pozisyonu falan iyi bilgili zeki birisi. kuzenlerime anlatıyorum şok oluyorlar. Boğuluyorum psikolojim kalmadı artık nasıl çıkıcam bu işin içinden gerçekten çok mutsuzum o kadar vicdansızlıkları varken kalbim açıyor düşündükçe ...önerilerinize açığım derdimi okuduğunuz için teşekkür ederim
Yapmayın bu kadar basit. Eşinize kendisinin de elinin kolunun olduğunu, mutfağın yerini hatırlatın. Bütün gün çocukla uğraşıp yemek ekmek yapıp çamaşır bulaşık derken ekstra isteklere her gün dayanamıyor olmanız çok normal, kulak çıbuğunu çöpe atmayan biri ne kadar elini kolunu kullanabilir muamma siz ne kadar yapmadan durabilirsiniz bilinmez ama elinizden geldiği kadar yapmamaya çalışın. İstekleri olduğunda bugün çok yoruldum diye cümleye girin gününüzü anlatın, zamanla anlayacaktır anlaması gerekir anlamadı ise de sizde tavrınızı değiştirin. Böyle bir adam markete de çıkmıyordur, ben olsam kulak çıbuğunu almamakla başlarım işe. Bitince almayın kendisi aldığında kullandığında geri çağırıp çöpe attırın. Havlu istediğinde mesela yıkamayın havlusunu, kirlilikte falan yerden temizini al deyin. Yaşamadan bilemem kesinlikle denemişsnizdir ancak ben bu şekilde yol izlerdim. En olmazsa piskolojik destek almasını sağlayın. Bekarlık hayatı nasıldı? Ordan kalan alışkanlıklar olabilir, burasının annesinin evi olmadığını hatırlatmanız gerekiyor

Canım iyi aksamlar seven insan sevdigine bunları yapamaz ki yardım etmesini geçtim kendisi en başta size yük. Eşler birbirini anlayıp destek olmadıktan sonra evliliğin ne anlamı var? Bekarken evdede annesine bu şekildemi davranıyormuş
sonu gelmediği için isteklerinin bende böyle düşünüyorum artık seven insan sevdiğine bunu yapmaz.. annesi bi dediğini iki etmemiş annesinin eseri bu hali

yaptırmak için uğraşıyor , yapmadığım zamanlarda canımı istedim nolur getirsen falan diyo yapmıyorum 2 gün istemiyor devam ediyor sonra
Nasıl uğraşabilir ki ya havlumu getir dediğinde götürmeyince duşa girmiyor mu? Ya da sigarasını götürmeyince içmiyor mu?

yaptırmak için uğraşıyor , yapmadığım zamanlarda canımı istedim nolur getirsen falan diyo yapmıyorum 2 gün istemiyor devam ediyor sonra
Yapmayınnnnnn ölüyorum dese bir bardak su vermeyin bu adama ya. Sonra buraya gelip isyan ediyorsunuz. YAPMAAA bu kadar basit. Annesi öyle yetiştirmiş olabilir ama siz annesi değilsiniz 🤷🏼‍♀️

Yapmayın başınıza silah dayamıyor ya.
gittiği yere kadar gitsin yapmayın istediğini ağırlığınızı koyun.

Kendisine su istediginde erinmeyin kalkin getirin sonrada gozunun onunde lıkır lıkır icin, banyo havlusu mu istedi, kirli olani verin, yemek mi istedi bilerek yagini fazla kacirin mesela. Sözlü uyarilar ise yaramiyorsa pasif agresif direnis gosterin, istedigi olamasin.

İnanılmaz sinir bozucu bir durum kulak çubuğunu çöpe atmamak nedir nasıl bir iğrençliktir ya sigarayı getirtmek nedir geçen balkonda çay içiyoruz eşimle iftar sonrası tabii ben daha ilk bardağı içiyorum eşimin çayı bitti bana çay koyuversene dedi ben de dedim sen bana koy yahu niye hep ben koyuyorum şurada uzatmışım bacaklarımı bunlar hiç yüz vermeye gelmiyor bizde de çoraplarını kirli sepetine atmama durumu var kokmaz her gün değiştirir ama bazen yatağın yanına atar sinirlerimi zıplatıyor bazen sövüyorum sonra atmaya başlıyor bu ara maşallah yok ortalıkta arada fırçalamak lazım 🤭

Evlenmeden önce sevgililik süreciniz oldu mu, olduysa o zamanlar nasıl biriydi
1 sene sevgilik sürecimiz oldu o zamanlar problem yoktu hiç dışarda görüşürdük zaten iyidi hersey. evlilik hazırlıkların bazı şeyleri bana yaptırıyordu işinin yoğunluğuna veriyordum ama tamamen kendi üşengecliğinden bana yaptırmış

Yapmanız gereken çok basit.. her istediğini yapmayın. Kalksın alsın suyunu havlusunu bi zahmet. Siz yaptıkça devam edecektir kendinize eziyet etmeyin. Annesi hiç sorumluluk nedir öğretmemiş belli. Siz öğreteceksiniz bazı şeyleri. Ama yapmaya devam ederseniz bu döngü böyle devam eder

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X