Premature Bebekler Erken dogum yapip ikincisini normal dogum yapan varmi

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Z

zekiye2007

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi zekiye2007
Mrb ben ilk bebegimi kaybettim erken dogdu ve şimdi yine ikinci erken dogcak diye korkuyorum hamile kalmaktan aranizda ilk bebegi erken dogan ve ikincisi normal 9ay dogan varmi

• Konu Sahibi zekiye2007
zekiye güzel bi sayfa açmışsın..bende senin gibi erken doğum yaptım 3 ay oldu..şimdi korunmuyorum...hamile kalınca inşallah bebeklerimiz sapa sağlam kucamıza alırız...,
inşallah istediğin cevaplar gelir....

• Konu Sahibi zekiye2007
bende çok korkuyorum aynı şeyleri yaşayacağım diee çok kötü bi psikoloji buu :KK43:

• Konu Sahibi zekiye2007
yok mu ya niye cevap yazan yok bende korkuyorum aynı şeyleri yaşamktan ALLAH bize gösteremz inşallah....

• Konu Sahibi zekiye2007
merhaba, ben şuanda 7 haftalık hamileyim. 6 yaşında bir oğlum var ve 27 haftalık dünya ya geldi. plesenta öndeydi ve kanamam oluyordu. bunları doktoruma anlattım bana korkmamam gerektiğini her zaman böyle sonuçlanmayacağını söyledi. o ilk hamileliğinde yaşadın ve bitti bu yeni bir sayfa senin için dedi ve çok fazla düşünmemem gerektiğini söyledi. inşaallah bu sefer herşey daha iyi olacak en azından her gece yatmadan önce allaha yalvarıyorum " zamanın da ve sağlıkla doğacak bir bebeğim olsun diye" çünkü hiç kolay şeyler yaşamadım. yanlış anlaşılmasın doğumdan korkum falan yok. oğlum 13 gün küvöz de kalmıştı ve 13 gün bana yıl gibi gelmişti. doğurmak ama emzirememek kucağına alamamak her an kötü birşeyler olacakmış korkusuyla yaşamak çok zor. inşaallah bu sefer herşey yolunda gider. herkese sevgiler...

• Konu Sahibi zekiye2007
bu psikolojiden dolayı 2. kez bebek yapmayı düşünemiyorum ben arkadaşlar.26 haftalık doğdu ve 2 ay küvezde kaldı.bi daha Allah yaşatmasın

• Konu Sahibi zekiye2007
işte bende bundan çok korkuyorum benimde oglum 27 haftalık dogdu ve 3 gün yaşadı hiç görmedim sezeryanla dogum yaptım şimdi yaşasaydı 14 aylık olcaktı çok üzülüyorum hiç aklımdan çıkmıyor yaşayan bilir.

• Konu Sahibi zekiye2007
Gerçekten bende ikinci hamileliğimde aynı şeyi yaşamaktan çok korkuyorum. Bence erken doğumun nedeni araştırılmalı arkadaşlar. Sonuçta hiçbirşey çıkmasa bile en azından kontrolden geçmiş olmalıyız. Sonuçta yine de Allah'tan geliyor. Ama herhangi birşey varsa tedbirini de almak bize düşüyor.
Şu anda araştırılmaktayım ağustos ayında tekrar doktora gideceğim. Gelişmelerden de sizi haberdar ederim. En azından benimle aynı sıkıntıları yaşayanlara bir yol gösterilmiş olur.

İnşallah Allah bize bir daha yaşatmasın böyle bir acıyı. Çok zor ve gerçekten doktorların korkma aynı şeyler yaşanmayacak demesiyle korkumuz azalacak birşey değil.

• Konu Sahibi zekiye2007
hepimize sabır versin çoğumuzun acısı yeni daha benim 3 ay oldu..keşke şöyle olsaydı keşke böyle olsaydı diye kendimi yiyip bitiriyorum... hepimizin melekleri...cennetin kapısında bizleri bekliyorlar:çok üzgünüm:...şunuda biliyorumki ben bebeğimi dr hatasından dolayı kaybettim...bana önceden önlem almadı..serklaj yapması lazımmış rahimde açılma varmı yokmu diye bakması lazımmış...lazımmıışşşşşş:kızgın:.....
bizler artık sorunlu gebeliklerle uğraşan drlere gitmemiz lazım....onların muhanne ücretleri biraz tuzlu ama bidaha böyle bi kayıbı eminim kimse kaldıramaz.....bana kk de bir arkadaşım dr ismi verdi..3 veya 4 ay sonra hamile kalmadan ilk işim o drnin yanına gideceğim çok ilgiliymiş....bakalım artık hayırlsıı olsun
hepimizin birgün yüzü güleceka.s.a.s.

Topraktut: Benim 19. haftada kanamam oldu doktorum hastaneye yatırdı. Tabi daha önce lekelenmelerimde devam ediyordu. Araştırmalar devam etti hep. Kanamam bir türlü kesilmedi. En son İstanbul Bağdat cad. Acıbadem'de Doç. Dr. Arda lembek var. Riskli gebelikler üzerine eğitim almış. Ona gönderdi doktorum beni. erken doğum yapmayla ilgili birşey gözükmüyor şu anda dedi. rahim ağzı kapalı boyu gayet normal dedi. Düşün ki bu riskli gebelikler üzerine eğitim almış biri. Yalnızca D-Dimer testi istedi ve plasentadan bir parça ayrılmış ve rahime yerleşip pıhtı oluşturmuş o da ara ara kanama yapıyor dedi. D-Dimer testi sonucum da yüksek çıkınca bu konuya iyice yoğunlaştılar. Sonra hastanede yatmaya devam ettim. Hafta sonları da eve çıkıyordum. İstanbul'daki bu doktora gitmemin üzerinden yaklaşık 2 hafta geçmişti ki sancılarım başlayıp erken doğum yaptım. Düşün ki ozamana kadar bunun belirtisi yoktu ağrım bile yoktu. İşte şimdi o yüzden araştırılmak istiyorum. benim de bebeğimi kaybedeli 26 temmuzda 2 ay olacak. Allah hepimize sabırlar versin ve bu mücadelemizin inşallah hayırlısıyla sonuçlanmasını nasip etsin.

ladcım internetten riskli gebelikler doktorları araştırırken ismini duymmuştum..vede çok hastası var değilmi o drnin ...sende çok sorunlar yaşamışsın...kendimizi drlere emanet ediyoruz ama işte...
bende senin gibi güveneceğim bi dr istiyorum artık...ama ben yaz bitince başlıcam şu anda yeniden hastaneleri tadavileri kaldıramam...
okuduğum kadarıyla sen kendini hazır hisediyorsun...dediğin gibi herşeyin hayırlısı..inşallah birdaha böyle acılar yaşamayız...

hanimlar gercekten zor bir durum bende sezeryanla dogum yaptim iki ay hastanede kaldim birde tansiyon problemi ve rahim agzi yetmezliginden ve sekiz dokuz ay sonra yani kizim birbucuk yasina gelince tekrar tedaviyle cocuk sayibi olmayi düsünüyom ve bende sizin gibi cok korkuyom gene ayni seyleri yasarsam diye ALLAH SABIRLAR versin valla ne zor ya kadin olmak :sm_confused:

Kızlar hepinize geçmiş olsun gerçekten zor bende erken doğumla bebeğimi kaybettimRabbim bir daha yaşatmasın hiçbirimize inşallah sağlıklı bebekler ve hamilelikler versin bende iyi bir doktor arıyorum ama bulamadım yakında tekrar hamilelik inşallah istiyorum ama içimde hep bir korku var

Topraktutcum hamile kalma konusunda acele etmiyorum henüz. Öncelikle erken doğumun nedeni bir belirlensin sonra bakarız hemileliğe. Fakat araştırılmak istiyorum bir an önce. Ağustos sonu gibi tetkiklerim başlayacak. Hem Ankara hem de kocaelinde araştırılıcam. doktorların isimlerini de yazarım daha sonra. sizlerinde paylaşımlarınızı bekliyorum.

aranızda yokmu ilk bebegi erken dogduktan sonra ikincisini gününde dogum yapan ben çok korkuyorum yine erken dogum yapmaktan.

merhaba arkadaşlar..

dün doktora gittim doğumdan beridir gitmiyordum yaklaşık 5 ay adet olamadığım içindi sebebi!! doktora herşeyi sordum bundan sonraki gebelik eskisi gibi olurmu ? aynı şeyleri yaşarmıyım gittidğim doktor prof.rıza madazlı yüksek riskli gebelikler uzmanı çok iyi karşıladı pozitif bi insan kesinlikle olmaz dedi hatta hamile kal psikolojin düzelir daha iyi olur dedi bende düşünmediğimi ve eskisi gibi olacağını söyledim hiç alakası yok dedi olmaz öyle şey kesinlikle olmaz dedi :) insanın içini açıyor valla :) muayane etti tam muayane ederken demezmi simir testi yapıcam hayatımda ilk defa simir testi yaptırdım bi korkmaya başladım korkma bişi yok dedi ..5 saniye sürdü sürmedi hiçte acımadı her kadının senede 1 kere yapması lazımmış 1 hafta sonra sonucun çıkar dedi rahimin temiz dedi yumurtalıklar iyi..ama benim 1 tüpüm yok :KK43: hamile kalmama engel değilmiş ama 5 senedir kalamamıştım tüp bebekle tutmuştu...eğer hamile kalmak istersem dondurulmuş embroylarım var :KK43: ve doktor hemen yaptır dedi...

ben 1-2 ay daha düşünmüyorum transferi hamileliği biraz daha kendime gelim adet olim ruhum düzelsin sonrasına bakarız..diyeceğim o ki doktor hiç korkmayın dedi 1 tanesi öyle diye diğerleri öyle olmaz dedi...sevgiler arkadaşlar...

yeniden bunları düşünmene çok sevindim şerifecimm...umarım herşey gönlünce olur canım arkadaşımm.Şeniz

yeniden bunları düşünmene çok sevindim şerifecimm...umarım herşey gönlünce olur canım arkadaşımm.Şeniz

destinacım doktor çok iyi yüksek riskli gebelikler uzmanı rıza madazlı hamile kal lafından başka bişi demiyor...ben sadece neden,niçin böyle olurmu yine soruları ve adet olmak için gitmiştim...ve içimi ferahlattıı...

ama düşünmüyorum bi kaç ay daha henüz çok yeni acımız hastanelere tekrar düşmek istemiyorum anlarsın bu psikolojiyi..herşeyin hayırlısı...:KK43:

bende kendimi tek zannediyordumm.
nisan ayında 24 haftalık normal doğum yaparak kaybettim bebişimi bende..
preklampsi olmuştum 18. haftamda 29. haftada alıcaklardı bebeğimi ama dayanamadı o zaman kadar.
dr'um 3 ay sonra tekrar hamile kalabilirsin demişti, şimdi doldu zaman. tekrar başladık çalışmalara..
bende hamileliğim sırasında plasenta ile ilgili sorunlarım olduğu için rıza bey'e muayene olmuştm. tekrar hamile kalırsam yine ona gitmeyi düşünüyorum.

arkadaşlar ilk benim başıma geldi bu olay sanıyodum ama sizleri görünce yanlız olmadığımı anladım bende bebeğimi sezeryanla aldırdım ağustosun 2 sinde tam 2 ay olacak ben sizin gibi yeni bir hamilelikten korkmuyorum aksine çok ama çok istiyorum kısmetse herşeyi göze alım 4 ay sora çalışmalara başlamayı düşünüyorum Allah a sığınıp gerisini ona bırakmayı düşünüyorum her şey nasip kısmet bebeklerimizin ömrü o kadarmış.

X