Bebek Beslenmesi Bebek Çorbası

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
canım 5 aylıksa bebegın sadece yogurt çorbası tarhana ve sebze çorbası ver dıgerlerı agır gelebılır bebegıne mercımek çok gaz yapar bılgın olsun
aslında 6 ay sadece anne sütü versen daha ıyı olmazmı

ben 4 aylıkken bebek ekmeğine başlamıştım zararlı olsa doktor vermezdi ama günde en fazla 2 tane veriyorum

Bebek ekmeğini ilk senden duydum. Bebek ekmeğinin içeriği ne? sen mi yapıyorsun yoksa hazırmı alıyorsun?? Nerede satılıyor markası ne?? bilgi verirsen sevinirim.. Sevgiler..

canım markette var cıcıbebe cıkardı sanırım bebek ekmeklerı.
kızarmıs ekmek halınde ama bebısler gore ıslanınca yumusacık oluyor

2corba kasıgı pırıncunu
1/2su bardağı su
1cay kasıgı seker ama pudara sekerı koyun bence daha saglıklı hepsını tencetede 3.4dak kaynatın soguyunca bebıse yedırın. muhallebı olarak.
bebegınıze hasladıgınız pırınncın suyunu suzdukten sunra ıcırebılırsınız. hem doyuru hem saglıklıdır unutmayın.

patateslı püre
4ıla 6ay ıcın
1avuç karnıbahar
5.6tane taze fasulye
1adet patates
ıstersenız 1corba kasıgı yoğurt katın saglıklı olur hemde yararlı
yogurt harıc tum malzemeyı yıkayın haslayın.blendırda pure yapın.
yoğurtuda ıcıne katın ve bebişinize afıyet olsun.

Son düzenleme:
canım 5 aylıksa bebegın sadece yogurt çorbası tarhana ve sebze çorbası ver dıgerlerı agır gelebılır bebegıne mercımek çok gaz yapar bılgın olsun
aslında 6 ay sadece anne sütü versen daha ıyı olmazmı

aslında sütüm yetiyor kilosuda çok iyi ama dr ver dedi çok kafam karıştı

pırınç bebek ıçın sındırımı zor bır gıdadır canım kabız yapar bebegı

pırınc elma muz vs gıbı kabız yapan cok besın var cnm ama pırınç bebekllerı tok tutar tek basına verılmeyıp pureler ıcınde verıldıgı ıcın sorun olmaz.

Son düzenleme:
Teşekkürler tarifler için.
Bu domates olayını çözemedim ben ya.Kimi doktor verme diyor 1 yaşına kadar,bir doktor da domates corbası verebilirsin demiş 5,5 aylık(burda yazılmış) ,deneyip alerji yapmıyorsa verebiliriz sanırım.
Patates havuç pirinç ten oluşan sebze çorbasına alıştı biraz.Değişik bir şeyler yapmak istiyorum,şehriye mesela domates rendeleyip,yada tarhana.Burdan anladığım kadarıyla verebilirim.
Hatta yine tavuk suyu bile kullanabilrimişiz sanırım.

Benimde moralim bozuk. Oğlum çorbaları almıyor. Kahvaltı verdi bu ay doktorumuz ama ne mümkün adam tatlıdan başka birşey sevmiyor. Bugün tarttım biraz önce geçen haftaya göre 50 gr VERMİŞ. Birazdan doktorumu arayacağım. Zayıflamaya başladı oğlum :KK43:

herkeze kolay gelsin öncelikle,ben evde normalde günlük yemek yapıyorumcokacimcoook,ve ilk oğlumu böyle büyütüm biz ne yorsak o da ayne şeyler yordu bir tek blender den geçiriyordum:ecrin_bebek:,hiç uğuraşmadım ona özel buna özelkafamçokkarıştı,ve çok şükür sağılıklı da büyümüş,dr da ayne bunu demiş bana siz ne yorsanız o nada verin,şimdi de ikincim bebişim 2,5aylik ve aynen uygulama onada bekliyor:eek:,bence hiç kafanızı yormayın,ve reklamlara bakmayın,yok özel yok bilmem neyasakkelime,o hep para tuzağ,bir tek acı yemekler fazla vermeyın ilerde çocuğun tat bozukluğu yol açabilira.s,herkeze sevgiler:eek:

Teşekkürler tarifler için.
Bu domates olayını çözemedim ben ya.Kimi doktor verme diyor 1 yaşına kadar,bir doktor da domates corbası verebilirsin demiş 5,5 aylık(burda yazılmış) ,deneyip alerji yapmıyorsa verebiliriz sanırım.
Patates havuç pirinç ten oluşan sebze çorbasına alıştı biraz.Değişik bir şeyler yapmak istiyorum,şehriye mesela domates rendeleyip,yada tarhana.Burdan anladığım kadarıyla verebilirim.
Hatta yine tavuk suyu bile kullanabilrimişiz sanırım.

.............................................

Benim oğlum 13 ağustosta 5 aylık olacak. Doktorum 5. ayda 50 cc verebileceğim çorbaların listesini verdi. Listeye göre tarhana çorbası, domates çorbası, blenderdan geçmiş şehriye çorbası ve yoğurt çorbası. 5.5 aylık olunca tavuk ve et suyu ekleyebilirisin, çok az ekmek ufalayabilirsin. Et ve tavuk bulyonlar kesinlikle yok. Mercimek çorbası da kesinlikle vermeyeceksin diye tembihledi. Bilgilerine .. Sevgiler..

bu çorbaları kendimize yapıyor gibi mi yapcaz?yani salça tuz falan koycaz mı?

herkeze kolay gelsin öncelikle,ben evde normalde günlük yemek yapıyorumcokacimcoook,ve ilk oğlumu böyle büyütüm biz ne yorsak o da ayne şeyler yordu bir tek blender den geçiriyordum:ecrin_bebek:,hiç uğuraşmadım ona özel buna özelkafamçokkarıştı,ve çok şükür sağılıklı da büyümüş,dr da ayne bunu demiş bana siz ne yorsanız o nada verin,şimdi de ikincim bebişim 2,5aylik ve aynen uygulama onada bekliyor:eek:,bence hiç kafanızı yormayın,ve reklamlara bakmayın,yok özel yok bilmem neyasakkelime,o hep para tuzağ,bir tek acı yemekler fazla vermeyın ilerde çocuğun tat bozukluğu yol açabilira.s,herkeze sevgiler:eek:

1 yaşından sonra dediğine katılıyorum ama 1 yaşına kadar biz ne yiyorsak yiyemezler

salça baharat tuz önermiyor doktorlar canım. doktorları bırak ben de vermek istemiyorum şahsen tuz ve şekerle ne kadar geç tanışırsa o kadar iyi bence. benim kızım zaten tombiş elimden geldiğince ona ayrı pişirmeye çalışıcam, şeker çikolata aklı erip tutturana kadar vermek istemiyorum.

bugün de pirinç pişirdim süzgeçten geçirdim azıcık yoğurt karştrdm, fazla yemedi.neyse ne tadsa kar.

1 yaşından sonra dediğine katılıyorum ama 1 yaşına kadar biz ne yiyorsak yiyemezler
benimki ilk oğluşcokacimcoook domates ve yayla çorbaları 5,5aylikken öyle içyordu ki evet biraz tuz eksik koyorum ama bebiş bu dönemde püre haline gitirelmiş çoğu yemeklerden iyeyebilir a.sbizim dr bunu soyliyor:kahve:(elbette dr la danışacağızşutarafagitti,onarırsa bence bi sorun yok)herkeze sevgilerkaydirigubbakcemile5

nasıl yani ne yediysek anlamadım her yaptığın yemeğin neresini katıın verdin diyelim ki yeşil fasulye bamya falan yediniz bunları da mı yedirdin bence yine de dikkat etmiştirsinizdir benim oğlum 6ayı bitecek ama hala patates şehriye kabak yediriyorum tavuk suyunu falan burda okudum tereddüt ediyorum versem mi acaba bilmiyorum siz çok cesaretliymişsiniz ama galiba sizin yaptığınız daha iyi herşeyden yesin korkmasam valla birde nasıl yedireceğimi bilmiyorum nasıl yapacağımı bundan çıkmazdayım yani

X