bebeği emmeyi bırakan anneler ve elektirkli pompa kullananlar işe yarıyor mu acaba?

dilasultan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2008
104
0
benneyaptımki arkadaşlar bebeğim emmeyi tamamen bırakmak üzere,ilk önce gündüzleri bıraktı,sadece geceleri ve sabahları emiyodu,şimdi artık gece de emmek istemiyo,ağlıyo :çok üzgünüm: sabahta emziremiyorum,sütüm yeterliydi ama emmedikçe azaldı baya.medela mini elektirkli pompadan almak istiyorum,yorumlara baktım hem sağıp biberona koyup veriyosunuz,hem de sütü de artırıyomuş,emmese bile uzun bi süre anne sütü almasını istiyorum çünkü anne sütünün yerini hiçbişey tutmuyo...sizce işe yarar mı yoksa boşa mı almış olurum?sizce ne yapmam lazım bu sorunu yaşayan var mı aranızda?ve bu pompayı tavsiye eder misiniz?linkte tavsiyeler baya çok,alsam bişey kaybetmem sanırım ne de olsa bebeğim herşeyden önemli...a.s

http://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?categoryid=301138&productid=oyunmed01

Son düzenleme:
canım aynı şeyleri bende yaşıyorum eşim getirdi aynı pompayı ama sütüm azaldığı için malesef etkili olmadı zaten test için verdikleri bi pompa var işe yarıyorsa satın alıyorsun dilerim senin işine yarar canım ben elimle sağıyorum daha iyi çıkıyor emmiyorrrrrrrrrrrrrr

selcanefe bebiş ne kadarlık?ne zamandır emmiyor ve neden etkili olmadı anlatır mısın?elektrikli pompa daha iyi sağmaz mı,sonuçta çekiş gücü daha fazla,elle nasıl daha fazla oluyor?

4.5 aylık canım gaz sancımız çoktu emmek işgence oldu öyle böyle azaldı emmesi şimdi nerdeyse hiç emmiyor sütüm azaldı benim ama pompa fazla işe yartamadı bende senin gibi düşündüm çeker diye umduğum olmadı ama sendede olmayacak diye bişey yok sen al test pompayı olursa sartın alırsın

ya denedim aslında bugün ama başta gelmedi sonra damla damla geldi süt,verdiğim linke baktın mı bilmiyorum herkes sütü artırdığından bahsediyo kararsız kaldım...buarada penguenden mi almıştın:)))

Canım bir kaçgün önce chicconun manuel süt pompasını aldım ama hiç memnun kalmadım.sağması çok zor elerin kopuyor resmen vede iyi sağmıyor tam bir eziyet medelanın mini elektiriki pompasını bir tanıdıgım kullanıyordu o çok memnundu ama sen memnun kalırmısın bilemem.Bende bir kaç ay sonra işe başlayınca eğer bebeğim emmeye devam ederse ki inş. eder:Saruboceq: ozaman bende ondan almayı düşünüyorum elle sağmak çok yorucu yada ben beceremedim bilmiyorum..

benim bebeğim 1.5 aylıkken emmeyi tamamen bıraktı bende medela pilli elektrikli pompa vardı sağdım verdim 4. ay bitene kadar sadece anne sütü aldı. 5. ayda günde 2-3 öğün anne sütü. 6. ayda pompam elektrik sorunundan bozuldu bulunduğum yerde servisi yoktu tamir ettiremedim manuel bir pompa aldım manueller az çekiyor süt iyice azldı günde 1 öğün anne sütü aldı. şimdi 7. aydayız artık süt nerdeyse kesildi 2-3 günde bir anne sütü albiliyor. ben çok memnundum pompadan bence al

evet canım,ben de penguende baktım zaten,sanırım medela mini alıcam az olan sütü de artırdığına göre denemeye değer,işe yaramazsa da kızımın canı sağolsun napalım,boşa almış olmam inşallah,tek düşündüğüm kuzumun alabildiği kadar anne sütü alması...yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlarkaydirigubbakcemile5

canım bende medelanın pilli elektrikli olanını kullanıyorum önceleri damla damla çekiyordu şimdi ilk başlarda fışkırarak çıkıyor.tabi sonra yine damla damla geliyor bence çooook işe yarıyor tavsiye ederim.

medelayı tavsiye etmiyorum 1. çalışırken sinir bozucu bir ses çıkarıyor. 2.göğüsleri tam olarak boşaltmıyor. 3. göğüs uçlarını mahvediyor.4. kısa bi süre sonra bozulyor.5. pillerle çalıştırdığın zaman çok kısa bi sürede piller azalıyo ve yeterli güç gelmiyo... bunlar aklıma gelenler... ben makine bozulduktan sonra bi tanıdıktan ameda lactaline marka bi makine ödünç aldım. medelayla sağarken iki göğsümden toplam 50 cc geldiği zaman bile mutlu oluyodum ve sinirlerim bozuluyodu o pompayı kullandığım zaman benim için eziyet haline gelmişti süt sağmak. arkadaşımdan makinesini aldıktan sonra tek göğsümden bir seferde 135- 140 cc süt sağıyorum. makine çok farkettiriyo inan. hem çalışırken ses çok az çıkarıyo göğüs uçlarını zedelemiyo... ben çok ama çok memnunum.

valla bende öyle üzüldüm ki ddim tamam benim sütüm tamamen bitmiş makine işe yaramadı demekki çünkü elimle sağınca bile bayağı çıkarıyorum oh bee ama yine de azaldı sütüm bide pompayı başka almak isterim ama maddi açıdan yük olacak aradım bulamadım da kimseden inşallah oğlum emerde bende üzülmem artık

canım benim kızmımda emmeyi bıraktıe tabi sütümde azalmaya başladı bizde eşimle pompa almaya karar verdik zaten el pompası vardı evde ama onlar hiç işe yaramıyor gezdik gezdik en iyisi hastane modeliymiş tabi onlarda bin ytl felan bizde sorduk daha aşağısı olanını medelayı tavsiye ettiler hastane ve bebek emmesine en akın elektrili pompaymış.aldım kullanıyorum 1 hft.yı geçti iyi en azından elde sağdığımdan daha çok süt elde ediyorum.

bebyim biberona alisdigi icin memeni hic almiyo artik, Emmediyi icinde azaliyo
/ sagib veriyorum ama sutum cok azaldi. sadece bir kere vere biliyorum sudumu
kizlar acaba slikon gogus ucu kullansam, bebeyim biberona benzetim emermi?

canım benim kızmımda emmeyi bıraktıe tabi sütümde azalmaya başladı bizde eşimle pompa almaya karar verdik zaten el pompası vardı evde ama onlar hiç işe yaramıyor gezdik gezdik en iyisi hastane modeliymiş tabi onlarda bin ytl felan bizde sorduk daha aşağısı olanını medelayı tavsiye ettiler hastane ve bebek emmesine en akın elektrili pompaymış.aldım kullanıyorum 1 hft.yı geçti iyi en azından elde sağdığımdan daha çok süt elde ediyorum.

karamsarcım diğer pompanlasağınca ne kadar çıkıyodu elektrikliyle sağınca ne kadar çıkıyo bende düşünüyorum aslında ama satın alamam burdada kiralayan yer yok malesef sen eskişehirden nerden aldın olmazsa bizimkilere ısmarlayıp buraya yollatıcam

bendede aynı model var canım ve çok memnunum. eğer alacaksan gerçekten faydasını göreceksin kesinlikle bu modelial derim. ben maxi toysdan 109 ytl ye almıştım haberin olsun...

canım tabikide çok fark var pompayla 10ml ancaydı şimdi ise 2 göğsümden en azından 50ml çıkarabliyorum.hamamyolunda bebek eşyaları satan bir yer var şimdi adını tam olarak hatırlayamamıyorum ama zaten tek bir tane var hamam yolunda hemen üzerinde.10 taksitle 120ytl ye almıştım ben memnunum başka markalarda var ama herken medelayı tavsiye etti hatta oradaki bayanada anlattım zaten bebeğim emmiyor diye yani bebek emmesi gibi olacak olanı değil arttıracak sütümü memunkalmazsaan getiririm bile dedim...hihoyyyt
karamsarcım diğer pompanlasağınca ne kadar çıkıyodu elektrikliyle sağınca ne kadar çıkıyo bende düşünüyorum aslında ama satın alamam burdada kiralayan yer yok malesef sen eskişehirden nerden aldın olmazsa bizimkilere ısmarlayıp buraya yollatıcam

canım ben onuda denedim bir iki sefer çekti tabi meme ucundan ha deyince süt gelmedi sinrlendi artık onada kanmıyor ...
bebyim biberona alisdigi icin memeni hic almiyo artik, Emmediyi icinde azaliyo
/ sagib veriyorum ama sutum cok azaldi. sadece bir kere vere biliyorum sudumu
kizlar acaba slikon gogus ucu kullansam, bebeyim biberona benzetim emermi?

:1no2:

benim bebeğimde emmeyi bıraktı 3 aylıktı şimdi 7 buçuk aylık o gün bugündür hiç anne sütünden mahrum bırakmadım yavrumu wee nin el pompasını kullandımm hiç memnun kulmadım elimle sağmak daha basit geliyo bana hem sanki pompa kullanınca göğüslerim sarkcak gibi geliyoo piskolojik olarkk:1rolleyes:

X