Kontakt Lens Numaralı Lens kullanan var mı?

canım doktor banada aynısını dedi. alerjikmişte benim gözüm. sulanır çabucak. lensle birlikte bide damla verdi.ilk 5 gün kullandım hiç sorun yaşamıyorum. markası ne canım lensinin

air optix kullanıyorum canım..ama geçenlerde doktorum acuvue oasys önerdi..acaba bu nasıl olur ki?? göz yaşı kullanıyorum bide..bazen alerji oluyo gözüm değişik damlamalar kullanıyorum geçiyo ama sonra tekrar oluyo:bbo:

bende miyop var gözlük takıyorum uzun zamandır
okuyorumda siteyi ben gözlükle uğraşıp lens kllanmak zor gelirken herkes keyfi rahat rahat kullanıyomuş

şeffaf istiyorum ücreti nedir ssk karşılıyomu hiç
temizlemesi bakımı takması zormu
alışmak 1 hafta falan alır diyolar çok batıyomuş ilk hafta daha sonra geçer dimi
solusyonlar ne kadar zamanda alınıyo her ay alırmıyız

bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim

air optix kullanıyorum canım..ama geçenlerde doktorum acuvue oasys önerdi..acaba bu nasıl olur ki?? göz yaşı kullanıyorum bide..bazen alerji oluyo gözüm değişik damlamalar kullanıyorum geçiyo ama sonra tekrar oluyo:bbo:

canım o marka hakkında bi bilgim yok. ben b&l purevision kullanıyorum.memnunum şimdi.3 4 gün çıkarmıyorum hiç yatıyorum onunla.temizlemek için bi kaç günde bi çıkarıorum

bende miyop var gözlük takıyorum uzun zamandır
okuyorumda siteyi ben gözlükle uğraşıp lens kllanmak zor gelirken herkes keyfi rahat rahat kullanıyomuş

şeffaf istiyorum ücreti nedir ssk karşılıyomu hiç
temizlemesi bakımı takması zormu
alışmak 1 hafta falan alır diyolar çok batıyomuş ilk hafta daha sonra geçer dimi
solusyonlar ne kadar zamanda alınıyo her ay alırmıyız

bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim

ssk karşılamıyor canım. ben 3 aylığını 75 e aldım solüsyonuyla beraber. 5 aya kadarda takarsın dedi doktor. ilk hafta alışana kadar bana herşei zor geldi. temizlemesi felan.takması çıkarması. baş ağrısı batmada yaptı. 2.hafta geçti hepsi alıştım. şimdi çok rahat keşke daha önceleri alsaymışım.kurtuldum gözlükten kaydirigubbakcemile2

ssk karşılamıyor canım. ben 3 aylığını 75 e aldım solüsyonuyla beraber. 5 aya kadarda takarsın dedi doktor. ilk hafta alışana kadar bana herşei zor geldi. temizlemesi felan.takması çıkarması. baş ağrısı batmada yaptı. 2.hafta geçti hepsi alıştım. şimdi çok rahat keşke daha önceleri alsaymışım.kurtuldum gözlükten kaydirigubbakcemile2

çok sağol canım en kısa zamanda alıcam inşallah

canım o marka hakkında bi bilgim yok. ben b&l purevision kullanıyorum.memnunum şimdi.3 4 gün çıkarmıyorum hiç yatıyorum onunla.temizlemek için bi kaç günde bi çıkarıorum

3 4 gün çıkarmıyorsun ölemiiii?? süper ya canım benim taktığım gün bile gözümün çok acıdığı oluyo???gözyaşı filan kullanıyormusun?? doktormu tavsiye etti??

3 4 gün çıkarmıyorsun ölemiiii?? süper ya canım benim taktığım gün bile gözümün çok acıdığı oluyo???gözyaşı filan kullanıyormusun?? doktormu tavsiye etti??

ilk 2 hafta alerji için damla kullandım. doktor vermişti.canım ne kadar zamandır kullanıyosun ki hala acıo taktığında gözün. lensi doktor tavsiye etmedi canım.uzun süre gözde kalabilen lens istiorum dedim eczaneye.onlar tavsiye etti aldığımı. şükür ilk hafta alışma süresi hariç hiç sorun yaşamadım

ilk 2 hafta alerji için damla kullandım. doktor vermişti.canım ne kadar zamandır kullanıyosun ki hala acıo taktığında gözün. lensi doktor tavsiye etmedi canım.uzun süre gözde kalabilen lens istiorum dedim eczaneye.onlar tavsiye etti aldığımı. şükür ilk hafta alışma süresi hariç hiç sorun yaşamadım

canım gözyasını sürekli kullanıyorum..yoksa gözümü çok kuru hissediyorum...batma filan artıgı zaman doktora gidiyorum damlama veriyo iki hafta kullanıyorum geçiyo ama bi ay sonra tekrar oluyo:bbo: iki kerede lensle sorun yasadım.. gözümdeki makyajı temizlemek için(sadece üst kapakta kalem vardı) silerken lensim yukarıda toplandı üst kapağımın içinde:1shok: saolsun kardeşim ve arkadasm yardımıyla çıkardımm..

cnm bende çook memnunum lens aldığım tıbkı senin gibi.Bende ilk lensimi geçen ekimde almıştım şeffaf lens. bu hafta tekrardan almaya gittim ama bi farklılık olması adına yeşil lens aldım:eek:
Cnm ben 6 aylık renkli numaralı lensi 80 liraya aldım 4 taksit yaptırdım. LEnslerin en fazla günde 8 saat durabileceğini duymuştum ben oyüzden okuldan geldiğimde ilk işim lensimi çıkarmak oluyrrr.yerimseniben

Bende lens aldım hihoyyyt ılk takışımda çok çok zorlandım ama gitgide alıştım ve şimdi hiç sorun olmuyor kaydirigubbakcemile2 Herkese tavsiye ederim gözlük takıyorsanız deymezz arkadaşlar

bi yakınım lens kullanmoştı ama çok zorlandı sonradan lazer yaptırdı ama lens kullanırken lensin önü neresi arkası neresi anlayamıyordu sürekli gözleri yaşarıyordu ve lensi yanlış takıyodu cidden lensin önünü arkasını nasıl anlarız bi fikri olan var mıbi de yıllık lens nasıl oluyo

bi yakınım lens kullanmoştı ama çok zorlandı sonradan lazer yaptırdı ama lens kullanırken lensin önü neresi arkası neresi anlayamıyordu sürekli gözleri yaşarıyordu ve lensi yanlış takıyodu cidden lensin önünü arkasını nasıl anlarız bi fikri olan var mıbi de yıllık lens nasıl oluyo

Merhaba canım. Yumuşak lenslerde ön-arka diye bir şey yok her yeri eşit o konuda sıkıntın olmasın. a.s

yumuşak lensin önü arkası farklıdır ters takarsanız batar rahatsız eder. lensi parmağınızın ucuna koyup kenarlarına bakın, eğer kenarları yukarı doğru düzgün duruyorsa düzdür,kenarları dışa bakıyorsa (tabak gibi) terstir...yıllık lens de yumuşak lensin bir çeşididir. süresi 1 yılı geçince atarsınız. ağlarken lensin takılı olması neden sorun olsun sonuçta gözyaşı :)

Miyop olduğu için numaralı lens kullanıyorum. Şeffaf her zaman tercihimdir...
Johnson&Johnson Acuvue Oasys kullanıyorum, çok memnun kaldım bu lenslerden...
Lens solüsyonu olarak Opti-free kullanıyorum

aynen bende lensimde solüsyonmda bu markalardır ve çok memnunum..herkese de tavsiye ederim

Merhaba canım. Yumuşak lenslerde ön-arka diye bir şey yok her yeri eşit o konuda sıkıntın olmasın. a.s

bu konuda yanldığını düşünüorum yumuşak lens kullanıorm ön arka diye bi şey kesinlkle wardr cnm..ön tarafta kenarlar yukarı bakar arka tarafta ise tabak gibi yayıktır ayrıca 123 die numaralar wardr ön tarafta bunlar aynen okunur arka tarafta ise tersten(ayna görüntüsü gibi) okunur..

arkadaşlar ben pure vision kullanıyordum ama şuan air optix e geçtim.Çooook rahatlar!! air optix kullanan var mı? :)

X