Gebeliğe Hazırlık idrar testinde ne kadar beklemek gerekiyor?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
E

EU1

Ziyaretçi
mrhba kızlar idrar testini idrarı döktükten sonra ne kadar beklemek gerekiyor?testin talimatında 1 ila 5 dakika diyor..ama siteden takip ettigimde kimisi 1-2 saat sonra silik çizgi çıktı diyor...bu kadar beklemek yanlış sonuç verirmi acaba...yani hamile degilsen bile ikinci çizgi çıkarmı?
yoksa testten teste degişiyormu süresi...eğer öyle bir iki saat sonra çıkıyorsa testin üzerinde neden 1 ila 5 dakika snra sonucu okuyun yazsın..?:uhm:

Canım benim bildiğim en fazla 5 dakika sonra kaç çizgi çıkması gerekiyorsa çıkmış oluyor zaten 1 2 saat abartılmış okadar süre bekleyen testin sonucuna güvenilmez,,,daha önce böyle bir test duymadım,,,zaten hamile iseniz hemen çıkıyor,,,umarım dileğiniz ne ise o olur,,,

teşekkür ederin canım ilgilendigin için..bencede çok saçma geldi öyle olsa testin üzerinde yazması gerek bekletin diye en fazla 10 dakika yeterli diye düşünüyorum...

Ben de test yaptığımda ilk beş dakikada birşey çıkmadı.Sonra ev işleine daldım tesi de çöpe attım.Bir ara çöpe başka birşey atarken baktım ki ikinci çizgi silik görünüyor.Aradan bayağa zaman geçmişti.Şimdi 10 haftalığım.Eğer gebelik erkense geç cevap verebiliyor bu testler.

kızlar lütfen bildiklerinizi anlatın bu olayı en çok bu sitede duydum çünkü.. bir saat sonra silik çizgi çıktı falan diye...sizin testlerde süre ne kadar yazıyordu?

Beim testimde beş dakika sonra sonucu okuyun diyordu ben yaklaşık 2 saat sonra gördüm çift çizgiyi.

yani her ihtimale karşı bi kaç saat bekletmekte fayda var...eger gebelik varsa çizgi çıkması sorun degil ama yoksa çıkması kötü...teşekkür ediyorum her ihtimale karşı bi kaç saat dursun bakalım...

Bence de dursun.Eğer silik çizgiyi görürsen tam bir hafta bekleyim testi tekrar etmek gerekliymiş.Sağlık ocağındaki ebe bana böyle söyledi.

inşallah görmem herkesin aksine bende görmek istemiyorum...ama bi kaç günlük geçikme degil on günden bile fazla benimki..daha doğrusu geçikmede dedil şüpheli adet oldum sadece..her ihtimale karşı on gün sonra yaptım negatif çıktı ama on dakika bekletip attım...15 gün olunca tekrar yapacam inşallh çift çizgi görmem..görmek isteyenlere Allah nasip eder inşallh..

Buradaki herkes bebek için yanıp tututşurken siz neden istemiyorsunuz çok özel değilse tabii?

daha çok erken bir iki yıl gecerde olmazsa bende aralarına katılabilirm ama şu an istemiyorum hazır degilim çünkü..

Ok. Ben hiç korunmadım.2.5 aylık evli e 2.5 aylık hamileyim.Sizin tam tersinizi düşündüm yani :)))

kızlar dün sabah dayanamadım sahurda ilk idrarla testi yaptım...saat dörttü testi yaptıgımda...tek çizgi çıktı saat yediye kadar baktım sürekli tek çizgiydi....saat 11 gibi uyandım tekrar baktım renkli çizgi kesinlikle yoktu...ama 7 saat beklmeyle idrar haliyle teste akmış test sarı renk olmuş ve beyaz çizgi oluşmuş..ışıga tuttum iyice renkli çizgi yoktu sadece test sarı oldugundan beyaz çizgi vardı.. suya tuttum yıkadım pembe çizgi silinmedi sarılıkta gitti tek çizgi kaldı yani...
jinekologa sordum o kada rbeklemek gerekmez zaten test bozulur dedi...fikirlerinizi bekliyorum

tatlım ben şimdiye kadar yüzlerce değişik markada test yaptım....gebe değilsen bişi çıkmıyo...ve bendede hep bişi çıkmadı zaten....bende tüm testleri bozuk ilan etmiştim....
ama son kez yapana kadar....
regli tarihimi 1 hafta geçmişti ben de yine test yaptım ve hemen çok koyu bir şekilde hemde hemen çift çizgi çıktı....allah allah dedim hatta....
ama sanırım hamile isen dakikalarca beklemeden sonuç çıkıyor.....
hayırlısı olsun tatlım.....

bencede eger varsa bir saat içinde çıkması lazımdı,hemde 15 günlük geçikme oluyor daha doğrusu geçikme degilde şüpehli adet,acba üstüne görmemi diye...
bhcg yaptırdım canım ama ilişkiden sonra 12. gün...kimileri erken dedi onun için güvenemedim ama negatif çıkmıştı...

kızlar siz bekle bi kaç saat diyorsunuz ama bi kaç yerde gebelik testiyle ilgili yazı okudum;testte belirtiln süre kadar bekleyiniz yoksa yanlış sonuç verebilir diyor..jınekologada sordum 5 dakika bekletmeniz yeterli bi kaç saat sonraki sonuç doğru netice vermez diyor...
bu arada aklınıza takılan soruları googleden jınekomed yazıp doktora sorabilirsiz ertesi güne cevap geliyor..

valla canım ben 1 yıl boyunca çok test yaptığım için nerdeyse uzaman oldun bu konuda.hamile olmadığım sürece bütün testlerim 1 gün geçse dahi sadece tek çizgi vardı.ama hamile kaldığım ay hemen idrarımı döker dökmez ikinci çizgi belirdi.yani hamile değilsen kolay kolay çıkmıyor ikinci çizgi.ama sitede bazı arkadaşlarımızın hamile olmayıpta silik çizgi çıkan oldu.

arkadaşım öncelikle testle uğraşacağına git bi kan yaptır rahat et ve istemiyosanda dikkatli korun.ve ikincisi arkadaşların dedği gibi hamile değilsen ertesi günde baksan ikinci çizgiyi kolay kolay göremiyosun.bende 3 sene olacak 2 ay sonra kim bilir kaç tane test yaptım.eczaneleri feth ettim artık bi öceki gebeliğim kimyasaldı bi onda ve şimdiki gebeliğimde çift çizgi yi gördüm ve hemen çıktı ve kıpkırmızıydı.hamişsen çıkıyo değilsen malesef...

he bu arada bu sitede bi çok arkadaşın testinde silik çıktı evet ben şöyle düşünüyorum testlerin hassaslığından dolayı arkadaki ikinci çizgide belirdi diye düşünüyorum.HAMİŞ OLMASALAR BİLE

X