grip oluyorum bebeğime geçmemesi için ne yapcam???

M

mehtapbaygus

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi mehtapbaygus
bugün grip oluyo gibiydimki akşama doğru oldumda ne yapmalıyım bebeğime geçmesin diye off herşeyde beni bulur

tv8 deki bebek programında 2 gün önce bu konu vardı bebeğe grp annesin nefezinden geçebiliyomuş o yüzden yakın temasa girileceği zaman yani emzirirken annelerin ağızlarına maske takmaları gerekiyo dedi doktor sen bi eşarpla falan da kapatabilirsin onun dışında anne sütü zaten koruyucudur sık sık emzirin diye de ekledi geçmiş olsun umarım bebeğine bulaşmadan atlatırsın

bugün grip oluyo gibiydimki akşama doğru oldumda ne yapmalıyım bebeğime geçmesin diye off herşeyde beni bulur
Mehtapcim ben bu gibi durumlar icin sut sagdim buzlukta stok yaptim. Eger gerekirse ilac da kullanabilecegimiz icin stok yapmak en guzeli. En azindan iyilesince bence 2-3 gun yeticek sut sagip dolaba koymakta fayda var. Allah korusun baska bi rahatsizligimizda olsa en azindan baskasi bizim sutumuzle de besleyebilir. Bu konuda doktorum beni uyarmisti o yuzden tedbir aldim.
Bir de ekim ayi gecmeden grip asisi olmani tavsiye ederim. Emziren annelere ve hamilelere tavsiye ediyo butun doktorlar. Gecmis olsun cnmm..

bende de olmuştu emzirmende sakınca yok hatta vücudunda bu mikroba karşı antikor üretildiği için otomatikman sütünden bebeğe geçiriyorsun bu antikorları bol meyve ye bebeğini emzirirken de maske tak tatlım bişeycik olmaz geçmiş olsun

canım sadce emzirmek için al kucağına ve varsa bi maske tak yüzüne bebeğine gecmesin bizler önemli değiliz onlar hasta olunca derdinide söyliyemiyo çok dikkat et geçmiş olsun bir an önce iyleşirsin inşallah....

Bebeğini emzirirken maske tak ve sürekli ellerini yıka. Kimseye de ellerini yıkamadan bebeğine dokundurma cnm.
Sütün onu korur ve geçmez bebeğine. Sakın emzirmeyi kesme

hepinize teşekkürler kızlar bebeğime geçmedi çok şükür.bu zamana kadar giremedim gelen giden misafirlerim çoktu.ağzıma bişey bağlamayı deneyeceğim bunu bilmeiyodum gribim geçti sadece bebeğimi 4 gündür öpemedim:çok üzgünüm:

X