Yoğurtlu çorba yaparken kesilmemesi için

benim tarifimde de hiç kesilmiyor...ben kendimce kavonoz çorba diyorum.tarif şöyle...bir kase yoğurt,1 yumurta,1 kaşık un 4,5 adet sarmısak,1 tavuk bulyon atıyorum ve soğuk suyu ekleyip ayran yapar gibi bütün malzemeleri kavonozda karıştırıyorum sonra tencereye alıp kısık ateşte yavaş yavaş pişiriyorum hiç kesime olmuyor...afiyet olsun

Ben gibi yeni evlenipde yapmak isteyenler vardir diye yorum yaparak sayfayi one almak istiyorum.Denedigimde guzel olursa paylasorimda insallah:KK66:

yogurt çorbasını ben ilk önce pirinçci haşlıyorum yumurta sarısını yogurt ve unu karıştırıp kaynayan suya döküyorum tuzunu en son atıyorum karışımı dökerken hızlıca karıştırıp bırakıyorum kesilme olmuyor..

Dun aksam corbayi yaptim ve cok guzel oldu.ben annemin yaptigi sekliyle yaptim annemden tek farki o pirincli yapar ben ise kirik yarma kullandim guzel olmustu.Yumurta yogurt ve unu once cirptim.Suyunuda ayarladim ve kisik ateste biraz karistirdim sonra altini actim kaynayana kadar devamli karistirdim.Tuzu en son attim kesilmedide.Esimde cok guzel olmus dedi:KK66:

X