İçimi dökmeye geldim

Aslında kendimce yoğun bir hayatım var yani evde oturup sürekli de kurmuyorum ama onun yapmadığı şeyler gözüme çok geliyor işten gelince kızımıza sarılmayı ihmal etmeyen adam neden yanında olduğum halde bana sarılmaz mesela veya eline sağlık demek zor mu akşam bir film izlemek hiç değilse durduk yere sarılmak öpmek

Yanlız siz iş ile meşgul olmak ve kendinizle ilgilenmeniz şeyler.

Her kız çocuğunun gördüğü en güçlü kadın annesi oluyor emin olun yani sizin bunun için ekstra bir çaba göstermenize bile gerek yok. Kendinize gelip hayatınıza odaklanma konusunda da zaten ilk adımı bir şeyleri sorgulayıp değiştirmek istemekle atmış bulunuyorsunuz. Siz de iyi ki varsınız çok teşekkür ederim 💗💗🧿
İnşallah en kısa zamanda kendime gelip herşeyi düzene koyacağım çok teşekkür ederim 🤗

Köklü değişimlerden bahsetmiyoruz ki mesela çok çabuk alevlenen ortalığı toz eden birisiydim bunu körelttim yani zaten pekte sevmediğim huylarımı değiştirdim ama sonuçta onun isteği ile
Ama zaten bu biraz törpülenmesi gereken bir huy değil mi 🙂 sizden bunu beklemesi çok doğal, orta - uzun vadede yıpratıcı ve özellikle de karşı tarafı çok yorardı bu durum. Zaman zaman bir çoğumuz evliliklerde duygusal iniş çıkışlar yasayabiliyoruz. Eğer eşiniz size sadıksa, iyi bir babaysa, iletişiminiz sıfıra inmediyse, evde bitki gibi yaşamıyorsa vb. mücadele vermek gerekir diye düşünüyorum. Tabii tek taraflı değil. Evliliklerin oturması da genellikle zaman alıyor bir de bu gerçeklik var. Evliliğin getirdiği sorumluluk ve yükler insanı yorabiliyor. Çok seviyoruz evet ancak çocuklar da yoruyor, büyütmek kolay değil, annelik demek fedakarlık demek..Evlilik terapisi denenmeli gibi geldi bana. Eşiniz size sevgi notları makinası yapacak kadar romantik biriyse ışık var gibi görünüyor. En azından ben böyle hissettim.

Köklü değişimlerden bahsetmiyoruz ki mesela çok çabuk alevlenen ortalığı toz eden birisiydim bunu körelttim yani zaten pekte sevmediğim huylarımı değiştirdim ama sonuçta onun isteği ile

Kotu bir kac huyunuzu körelttiyseniz bu nasil oldu?(asagidaki alintiladigim kisim)
Insan kotu bir kac huyunu duzeltti diye kendisinden eser kalmamasi olmaz. Bakim yapmanizla ne alaksi var mesela kotu huy torpulemenizin?

Esiniz tarafindan manipule ediliyorsunuz ve farkinda mi degilsiniz anlamadim cunku bir kac kotu huy degismeyle insan boyle olmaz. Belki tepki verilecek seylere de "kotu huy" adi altinda tepki verememeye başladiniz içinize attiniz mutsuz oldunuz.
😄Ben de baya yazdim ama.olabilir yani
huylarımı değiştirmem gerektiğini söyledi o eski benden eser yok eski enerjimden neşemden mutluluğumdan bekarken annemle aramızda espri idi ben bakım yapmayı çok severim cuma günleri hayatta hiç ev işi yapmam tüm gün bakım yapardım (freelancer çalışıyorum iş saatlerimi de kendim ayarlıyordum) o kadar kendini seven bir insandım şimdi dönüştüğüm insanı

Ablacım 19 yaşında olduğum için sizi ne kadar anlayabilirim bilmiyorum ama size tek tavsiyem kendiniz olmaktan asla vazgeçmeyin,kızınız sizin gibi bir anneye sahip olduğu için çoook şanslı. Lütfen 19 yasindaki biri gibi düşünmeniz gerektiği bir durum olursa mesaj atmaktan çekinmeyin 💗
19 yaşımızı kaybetmememiz gerek, bence siz içinizden geldikçe yazın 💕Kimin kime ne öğreteceği o kadar meçhul ki. Her yaşın kadınları birbirimizden beslenelim 🥰

19 yaşımızı kaybetmememiz gerek, bence siz içinizden geldikçe yazın 💕Kimin kime ne öğreteceği o kadar meçhul ki. Her yaşın kadınları birbirimizden beslenelim 🥰
Çok naziksiniz,kesinlikle dediklerinize katılıyorum ve deneyimlerinizden elimden geldiğinde yararlanmaya çalışıyorum. 🧿💗

Ama zaten bu biraz törpülenmesi gereken bir huy değil mi 🙂 sizden bunu beklemesi çok doğal, orta - uzun vadede yıpratıcı ve özellikle de karşı tarafı çok yorardı bu durum. Zaman zaman bir çoğumuz evliliklerde duygusal iniş çıkışlar yasayabiliyoruz. Eğer eşiniz size sadıksa, iyi bir babaysa, iletişiminiz sıfıra inmediyse, evde bitki gibi yaşamıyorsa vb. mücadele vermek gerekir diye düşünüyorum. Tabii tek taraflı değil. Evliliklerin oturması da genellikle zaman alıyor bir de bu gerçeklik var. Evliliğin getirdiği sorumluluk ve yükler insanı yorabiliyor. Çok seviyoruz evet ancak çocuklar da yoruyor, büyütmek kolay değil, annelik demek fedakarlık demek..Evlilik terapisi denenmeli gibi geldi bana. Eşiniz size sevgi notları makinası yapacak kadar romantik biriyse ışık var gibi görünüyor. En azından ben böyle hissettim.
Sırf sizin gb güzel motivasyon cümleleri yazan insanlar için o kadar dua ediyorum ki Mesajınız bana umut oluyor içimde bişeyler kıpırdıyor çok teşekkür ederim evet kızımı çok seviyorum ama yaşadığım şehirde yalnızım hiç destek olmadan tek başıma hem kızımı büyütüp hemde işe devam ediyorum aynı zamanda evin sorumlulukları bunlardan yorulunca da sanırım biraz eşime sarıyorum size çok teşekkür ederim içime umut kıpırtısı koydunuz iyiki varsınız 🌸

Ama ben iyiyken herkes iyi olmaz mı asıl önemli olan ben kötüyken üzgünken iyi olabilmek değil mi? Zaten zaman vermekten başka yapabileceğim birşey de yok sanırım çok teşekkür ederim çok güzel yazmışsınız
Eşiniz size sevgi, ilgi göstermiyor, bu kısım ok. Siz gösteriyor musunuz mesela, gidip durup dururken öpüyor musunuz içinizden gelip sarılıyor musunuz, iltifat ediyor musunuz vb

Mesajınız çok güzel umut veriyor insana ama sürekli ben yapıyorum bunu biraz da eşim gayret etse istiyorum o gelip sarılsa zaten ben eski halime dönerim ama ona göre ne varki ortada
Hiç beklemediği bi anda siz yanına gidin sarılın ve ona “bunu senin yapmanı bekliyordum ve çok özledim “ gibi bişey söyleyin. Onu düşündürecek bişeyler ama kendinizi de ifade edecek kadar.
Ben açıkçası çok büyük bir sorun olarak görmüyorum anlattığınız şeyler evliliğiniz monotonlaşmış . Eğer eşinizi seviyorsanız ve Onunda sizi sevdiğini düşünüyorsanız bunu yapın
Tekrar eskisi gibi olabilirsiniz

Kotu bir kac huyunuzu körelttiyseniz bu nasil oldu?(asagidaki alintiladigim kisim)
Insan kotu bir kac huyunu duzeltti diye kendisinden eser kalmamasi olmaz. Bakim yapmanizla ne alaksi var mesela kotu huy torpulemenizin?

Esiniz tarafindan manipule ediliyorsunuz ve farkinda mi degilsiniz anlamadim cunku bir kac kotu huy degismeyle insan boyle olmaz. Belki tepki verilecek seylere de "kotu huy" adi altinda tepki verememeye başladiniz içinize attiniz mutsuz oldunuz.
😄Ben de baya yazdim ama.olabilir yani
Kötü huylarım bana göre değil eşime göre kötüydü ben zaten kendim olduğum için normal görüyordum mesela çok kolay insan silebilirdim bana hata mı yaptı zararı mı oldu bir daha asla muhatap olmazdım ama mesela eşimin ailesi neler neler yaptı eşim senin bu huyun yanlış insanlara hatırlı olman lazım diyerek hem huyumu değiştirdi hemde ailesini kabul ettirdi evet onları silemezdim belki ama şimdiki kadar da ezilmezdim

Hayat her zaman şahane gitmiyor maalesef 💁🏼‍♀️ siz de kötü bir dönemden geçiyorsunuz. Hayatımız değiştikçe ister istemez biz de değişiyoruz. Kimse ben eskisi gibiyim diyemez. Zaten diyene de inanmayın şov yapıyorlar. Bekar hayatımızdaki sorumluluklarımızla evli hayatımızdaki sorumluluklarımız çok farklı. Hele bir de çocuklu hayattaki sorumluluklar apayrı… eğer seviyor ve seviliyorsanız çok da kendinizi üzmeyin. Yine bakım günü yapın kendinize. Yine neşeli olun. Arkadaşlarınızla vakit geçirin. Siz sadece kendinizin değiştiğini düşünüyor olabilirsiniz ama imzayı atıp aynı eve girdikten sonra en hödük adam bile ister istemez değişiyor. Yani bazı şeyler sadece sizin için geçerli değil. Belli ki biraz değişikliğe ve desteğe ihtiyacınız var. Eşinize terapiye gitmeyi teklif edebilirsiniz. Özellikle bence kendinize özel zaman ayırın. Umarım en kısa sürede atlatırsınız bu süreci.

Eşiniz size sevgi, ilgi göstermiyor, bu kısım ok. Siz gösteriyor musunuz mesela, gidip durup dururken öpüyor musunuz içinizden gelip sarılıyor musunuz, iltifat ediyor musunuz vb
Çok yapardım ama bende yapmıyorum artık eskisi gb yanımıza gelip kızımızı öpüp gidiyor böyle bir durumda bende üzülüyorum içimden gelse de yapmıyorum

Sırf sizin gb güzel motivasyon cümleleri yazan insanlar için o kadar dua ediyorum ki Mesajınız bana umut oluyor içimde bişeyler kıpırdıyor çok teşekkür ederim evet kızımı çok seviyorum ama yaşadığım şehirde yalnızım hiç destek olmadan tek başıma hem kızımı büyütüp hemde işe devam ediyorum aynı zamanda evin sorumlulukları bunlardan yorulunca da sanırım biraz eşime sarıyorum size çok teşekkür ederim içime umut kıpırtısı koydunuz iyiki varsınız 🌸
Sizin yorumunuz da inanın beni çok mutlu etti. Kalbinize biraz umut serpebiliyorsak ne mutlu💕 Eşlerimiz de bizim gibi yorgunluktan geçiyorlar, onların da sevgiye ihtiyacı var ve de güzel şeyler duymaya. Mesela şimdi eşim salonda koltukta uyuyakaldı. Üzerine battaniye örtüp, sonra küçücük öpüp, "seni çok seviyorum" diyeceğim. Bunu neden yazdım, biraz içinde olan erkeğe çok iyi geliyor bunlar. Bizler de yapalım diye yazdım , unutuyoruz çünkü..Küçük adımlarımız büyüsün 🙏💕

Hiç beklemediği bi anda siz yanına gidin sarılın ve ona “bunu senin yapmanı bekliyordum ve çok özledim “ gibi bişey söyleyin. Onu düşündürecek bişeyler ama kendinizi de ifade edecek kadar.
Ben açıkçası çok büyük bir sorun olarak görmüyorum anlattığınız şeyler evliliğiniz monotonlaşmış . Eğer eşinizi seviyorsanız ve Onunda sizi sevdiğini düşünüyorsanız bunu yapın
Tekrar eskisi gibi olabilirsiniz
Bunu denicem çok teşekkür ederim 🤗 belkide gerçekten monotonlaşma sürecine girdik 5 yıl bitti çocukta olunca insan ister istemez sanırın

Sizin yorumunuz da inanın beni çok mutlu etti. Kalbinize biraz umut serpebiliyorsak ne mutlu💕 Eşlerimiz de bizim gibi yorgunluktan geçiyorlar, onların da sevgiye ihtiyacı var ve de güzel şeyler duymaya. Mesela şimdi eşim salonda koltukta uyuyakaldı. Üzerine battaniye örtüp, sonra küçücük öpüp, "seni çok seviyorum" diyeceğim. Bunu neden yazdım, biraz içinde olan erkeğe çok iyi geliyor bunlar. Bizler de yapalım diye yazdım , unutuyoruz çünkü..Küçük adımlarımız büyüsün 🙏💕
Haklısınız aslında belki bende eski neşe eski mutluluk kalmadı diye eşimde böyle mutsuz takılıyordur ama keşke benimle konuşsa işte böyle herkes kendi kabuğuna çekilince iyice büyüyor ve uzuyor herşey...
Sizi çok takdir ettim neşeniz mutluluğunuz evinizin huzuru daim olsun inşallah 🌸

Kötü huylarım bana göre değil eşime göre kötüydü ben zaten kendim olduğum için normal görüyordum mesela çok kolay insan silebilirdim bana hata mı yaptı zararı mı oldu bir daha asla muhatap olmazdım ama mesela eşimin ailesi neler neler yaptı eşim senin bu huyun yanlış insanlara hatırlı olman lazım diyerek hem huyumu değiştirdi hemde ailesini kabul ettirdi evet onları silemezdim belki ama şimdiki kadar da ezilmezdim

Ee az once pekte sevmedigim huylarimdi zaten dediniz simdi bana gore normaldi diyorsunuz ki huyunuz gayet normalmiş bu arada ve köklü denilecek degisimlerden biri bu yaptiginiz. Eşiniz sizin gayette kafanizi karistiriyor manipule ediyor işte ve siz bununla baş edemiyorsunuz kendinizi sorguluyorsunuz hep sizde hata var gibi. Profesyonel destek alsaniz guzel olurdu.
Evet eş ailesini komple silmek olmuyor ama yok sayabilir, sinir koyabilir, kendinizi ezdirmeyebilirdiniz.

Bunu denicem çok teşekkür ederim 🤗 belkide gerçekten monotonlaşma sürecine girdik 5 yıl bitti çocukta olunca insan ister istemez sanırın
☺️ rica ederim. Boşanmak kolay. Ama ya sonrası
Siz evliliğinize sıkı sıkı sarılın. Zaman çok değişti. Çok zor bir hal aldı. Siz iyileştirmek için mücadele edin hem kızınız için hem kendiniz için. Umarım herşey yoluna girer.

X