spiral hakkında bilgi

pelinakin

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2007
45
0
arkadaşlar kontrol yöntemlerinden olan biri olan spirali sağlık ocaklarında mı takıyorlar?ne zaman gitmek gerekiyor?:1no2:

bildiğim kadarıyla spiral özele giriyor sağlık ocağında takmıyorlar. aşıya gittiğimde bi kadın sormuştu biz takmıyoruz demişlerdi.

cnm ben 2ay önce taktırdım adetinin2 günü takıyolar ben devlet hastanesinde taktırdım cokta memenunumm cnm

Bende taktırmayı düşünüyorum ama çu çatal varya o çatala çıkmak istemiyorum piskolojimi çok bozuyo bi kuvvet toplarsam gidip taktırıcam yoksa hamile kalıcam

Bende taktırmayı düşünüyorum ama çu çatal varya o çatala çıkmak istemiyorum piskolojimi çok bozuyo bi kuvvet toplarsam gidip taktırıcam yoksa hamile kalıcam

canancım ben de çok korkuyorum..çatal mevzusundan.. sonumuzu ALLAH hayır etsin..

canan senin hamile kalma ihtimalin varmıki:jeyyar: hangi arada kalıcaksın kıııısssırnaşık şey

Doğru sölüyorsun Tuğba ama ben uyku sersemiyken bişeler olursa die korkuyorum.
Benim kocam gece en erken 2 de bilemeden 4 pardon sabaha karşımı demeliydim, sabahta 7:30 da çıkıp gidio koca yüzü gördüğüm yokki sende haklısın bacım

nerede taktırırsınız bilemem ama ben ilk..... tanıdığım bir hemşire hastanede ebeydi.. okadar güzel davrandıki hiç korkmadım ...ikinciyi sağlık ocağında beceriksiz bir hemşire ikinci denemesinde takabildi canımı yaktı lütfen doğru kişiyi bulup öyle taktırın

Doğru sölüyorsun Tuğba ama ben uyku sersemiyken bişeler olursa die korkuyorum.
Benim kocam gece en erken 2 de bilemeden 4 pardon sabaha karşımı demeliydim, sabahta 7:30 da çıkıp gidio koca yüzü gördüğüm yokki sende haklısın bacım
ya yazık ya bu adam nasıl dayanıyor. çoçuğunun gelişimine hiç şahit olamıyor gündüz gözüyle göremiyorsunuz birbirinizi bide 2.yi istiyor. gerçe biyere kadr hep böyle yoğun olmucakya dimi. 1 sene sabret demişti sana ozaman yaparsınız 2. bari

Ah bilmiyorum bu zaten içimde kanayan yara bundan dolayı ikinciyi istemiyorum kaza kurşununa gitmeyeyim die spiral taktırmak istiyorum ama o istemiyo taktırmamı belkide habersiz gidicem anneside ısrar edio gidelim gidelim die taktır dio off offf

ah bu erkekler hiç karşısındakini düşünmezler dolayısıyla canancım arada kalıyosun ama yinede o istemiyosa taktırma derim benim eşimde taktır diye ısrar ediyodu bende sağlık ocağına sordum gelmiyo dediler artık özele taktırmak zorunda kalmıştım 100 ytl di bu seferde bekle gelir dedi işin kötüsü o arada çocuk olursa aldırırsın yaparsanda karışmam kendin bakarsın demezmi sen gelde sinir olma herşey ne kadar kolay onlar için

ah bu erkekler hiç karşısındakini düşünmezler dolayısıyla canancım arada kalıyosun ama yinede o istemiyosa taktırma derim benim eşimde taktır diye ısrar ediyodu bende sağlık ocağına sordum gelmiyo dediler artık özele taktırmak zorunda kalmıştım 100 ytl di bu seferde bekle gelir dedi işin kötüsü o arada çocuk olursa aldırırsın yaparsanda karışmam kendin bakarsın demezmi sen gelde sinir olma herşey ne kadar kolay onlar için

sana katılıyorum canım erkekler karşısındakini düşünmüyolar benim eşimde önceden taktır diyodu şimdide çıkarttır 2.nciyi yapalım diyo oysa daha ogluşum 17 aylık ben ikisiyle nasıl ilgilenicem soran yok bilmiyorum bence erken ama bakalım zaman ne :içelim:

meryemcim benimkiler arasında 3 yaş var fazla ara vermek istemedim ikisi bir büyüsün dedim eşimle ortak kararımızdı tabi olan bana oldu yakında kafayı yicem binada toplam 4 aileyiz eltilerim var kayınvaldem var ama genede zorlanıyorum ama 4 yaş bira daha ii sanki çünkü büyüğü kendi ihtiyaçlarını karşılıyo

meryemcim benimkiler arasında 3 yaş var fazla ara vermek istemedim ikisi bir büyüsün dedim eşimle ortak kararımızdı tabi olan bana oldu yakında kafayı yicem binada toplam 4 aileyiz eltilerim var kayınvaldem var ama genede zorlanıyorum ama 4 yaş bira daha ii sanki çünkü büyüğü kendi ihtiyaçlarını karşılıyo

canım ben enaz 2 yaş olsun istiyorum ama genede bilmiyorum senin yanında sana yardımcı olabilecek akrabalar varmış gene ailem antakya-hatayda bense alanyadayım yardımcı olabilecek kimsem yok burada eşimde turizm işinde sezondayken gecenin 2sinde geliyo biraz oyüzden birazda hamilelikte aldıgım kilolarla başım dertte bitürlü veremiyorum oyüzden 2nciyi ben düşünmesemde eşim devamlı 2nciside olsun diyo nasıl ikna edicem bilemiyorum:uhm:

ikinci çocuk bende istiyorum ve aralarında çok yaş olmasın diyorum ama bakmak zor hakikaten allahtanki başım sıkıştığı her anda anneme geliyorum. Kuzenimin ilk çocuğu 5 yaşında şimdide 7 aylık bebeği vaar öyle hırçın davranıyo bebeğe zarar veriyo kardeşine uykudayken öpmeye çalışıyo mıncıklıyo burnunu sıkıyo çok zayıfladı kıskançlıktan bu tarz şeyler yaşamak istemiyorum daha küçük olsaydı bu kadar olmazdı şimdi herkesin ilgisi bebekte bütün hırsını minik yavrudan çıkarıyo bişe deseler oda çocuk zaten diyincede dinlemiyo daha çok yapıo.

Biri anlatmıştı ne kadar doğru bilmem böle yeni bebek oluo kardeşini kıskanıyo büyük annede aman yavrum o zaten hep ağlıo bigün atıcam onu camdan diomuş. kadın bigün duştayken bebek sen ağla büyük olanda al camdan at allahım ne kadar kötü bişey aradaki dengeyi kurabilmek çok önemli kurabilirsen iyi bi annesin bence...

Ben karar verdim en kötü 2011 de doğurcam 2010 du hedefim ama miniciğim biraz daha büyüsün.

valla canancım hepsi zor galiba birazda çocuun huyuna göre değişiyo 3 yaş 4 yaş 7 yaş 9 yaş çoğu kişiden duydum en iyisi sen kendini riske atıcaksın şansa belki kızın kıskanmaz çünkü yaş sınırlamasıda kişiye göre değişiyo ben 3 yaş az gibi oldu diyodum ama dediğin gibi komşumuzun 5 yaş var ama bizden kötü

valla bende 2.yi kızım 15 aylıkken düşünüyorum.bizimde kardeşimle araMIZ öleydi ii ve çok ta memnunum.büyüdükçe daha zor olacak die düşünüyorum

canım benle ablam arasında 5 yaş var dedigin gibi ablamdan çok çekmişim beşige gelip beni dövermişti geldigin yere git falan dermiş birrgün anneannem yastık atına şekerler koymuş ve bunları sana bebek getirdi demiş beni sevmesi için ama şekerler bittiginde beni daha çok dövmüş git bana şeker getir diyerek benle kızkardeşim arasındaysa 1.5 yaş var kavga ettigimizi hatırlamıyorum halende aramızdan su sızmaz farklı şehirlerde olsakta oyüzden 2yaş yeterli dogana kadarda3yaş olur bu şekilde daha iyi olmazmıa.s.

X