spiral hakkında bilgi

aranızda en erkenci benim galiba. valla ben biran önce çoluğa çocuğa karışmak istiyorum. 6 ay dolsun diye bekliyorum bakalım en uygun zamanda yaparım bidene daha. benim oğlan çok uslu şimdilik hiç üzmedi beni buzamana kadar insan nasıl doğduysada öyle gidiyor. bende biran önce yapamda beraber büyüsünler diyorum. çalışmıyorum bütün gün evde yan gel yat oğluşla. varsın bi tane daha olsun oğluştan 3. ye 2 sene ara veririm:))))

aralıkta hamile kalsam bi başak burcu kızçık gelse bana süper olur ya dimi canan. kız sende bi başak burcu oğlan yap işte :)))

Valla ne iyi olur Ecrin babasının burcundan oğlum olursa oda benim burçtan süper valla ama başak burcu kızı çok ideal yapmayı düşünüyorsan hiç bekleme başak için çalış :)))

Bizim Ecrin 16 mayısta doğacaktı boğa olucaktı aman diodum ikizler olmasın babasını bildiğim için ama kızımda inatla bekledi içerde ve oda ikizler oldu.

Fakat Tuğbacım durumları biliyon benim ikinci için daha beklemem lazım

sağlık ocakları genelde takıyor.adetin 2 yada 3. günü kanamanın en yoğun olduğu gün ama en sağlıklı korunmalardan biri..yalnız takıldıktan bir ay sonra kesinlikle kontrole gimen lazım gene adette.bi sorun olup olmadına bakılmalı..beni 8 yıl korudu..ve sağlık ocağında takıldı.çatal meselesi evet ya çok itici ve soğuk.ama başka yolu da yok işte.takan hemşire ebe veya doktorun psikolojini rahatlatması vs gibi konularda tamanmen şans ve o kişinin de o günkü psikolojisine de bağlı biraz:)ama sağlık ocakları artık eskisi gibi değil genelde hep bayanlar var ve güzel yardımcı oluyolar tabi istisnalar kaideyi bozmaz diyelim gene de.onlarada az hak vermek lasım aslında ya evet işelri bu belki ama günde kaç kişi ile uğraşıp belki aynı şeyi kaç kere anlatıyorlar.her kesimden her kültürden her yaştan ve her psikoloji de kaç kadınla düşünürsek bi işleri zor..krkma ama.en fazla kalçandan bi iğne olmuş kadar acır yada daha az...ve uzun süren bi işlem değil çatalda çok kalman yanimm:)

canım devlet hastanesinde taktırdım ben kararlı olursan benim gibi korku falan kalmıyor ama adet kanamasının son 2 gününde takıyorlar ve takıldıktan sonra kanama günlerin uzuyor haberin olsun ben önceden 5 gün olurdumkanamamda az olurdu şimdi 10 gün oluyorum haberin olsun

Aneeem benim zaten normalde 8 gün oluom..
Peki taktırdığın aymı yoksa diğer aylardada hep ölemi oluo

canım bende 5gün oluyodum ama spirali taktırdıktn sonra 10gün olmaya başladım hormonlar yerine oturana kadar olur demişti görevli hemşire 5-6 ay böyle devam etti aralardaysa zaten hergün lekelenmeler oluyodu şimdi neyseki tekrar eski düzene girdi şimdi varmı yokmu farkında bile degilim oyönden rahatım

valla benim ilkinde alışana kadar değil hep aynıydı ramazanın nerdeyse hergününü regli geçiriyodum aynen 10 11 12 sürüyo çok olmasada şu lekeler öldürüyo:KK43:(

valla benim ilkinde alışana kadar değil hep aynıydı ramazanın nerdeyse hergününü regli geçiriyodum aynen 10 11 12 sürüyo çok olmasada şu lekeler öldürüyo:KK43:(

valla canım o lekelerden az çekmedim hergün acaba adetmiyim düşüncesi aklımdan geçiyodu çünkü ne adetsin ne degilsin bigün bakıyosun çok geliyo bign bakıyosun az geliyo yada hiç gelmiyo neyseki hormonlar düzeldide rahatladım çünkü o düzelmeden geçmiyo o lekelerfisfisfis

ee ben taktırıcam şimdide kociş dicek taktırdın rahat olsun die ee habire adetsin nasıl olcak bu iş
kafam çok karıştı şimdi taktırsammı taktırmasammı

ee ben taktırıcam şimdide kociş dicek taktırdın rahat olsun die ee habire adetsin nasıl olcak bu iş
kafam çok karıştı şimdi taktırsammı taktırmasammı

canım ilk taktırdıgında biraz zorluk yaşıyosun ama sonrasında rahat ediyosun ben ocak ayında hastanede taktırmıştım diyorumya şuan çok rahatım varmı yokmu belli degil diger yöntemlere görede rahat gene sen bilirsinŞeniz

canım ben sağlık ocağında taktırdım bu 2.oldu daha öncede vardı onun zamanı doldu çıkarttırıp 2 ay sonra 2.yi taktırdım dediğim gibi sağlık ocağınmda yani sağlık ocakları takıyo.benim için en rahat doğum kontrol yöntemi.

Ah bilmiyorum bu zaten içimde kanayan yara bundan dolayı ikinciyi istemiyorum kaza kurşununa gitmeyeyim die spiral taktırmak istiyorum ama o istemiyo taktırmamı belkide habersiz gidicem anneside ısrar edio gidelim gidelim die taktır dio off offf

Canim benim bildigim zaten uzunnnnnn bi zaman cocuk istemeyene takiyolar.Ben mercandan sonra istemistim .Dr madem fazla bekelmiycen taktirma dedi.En 4 yil falan istemiyorsan takalim dedi.Ama simdi taktiricam sanirim,tutarsa bir de vucudun atma ihtimali varmis..Benim emitasyon veya gumus taki bile kullanamiyorum bimemem kabul edecek mi vucut....Birde dusunsenize spiral var diye oh rahat rahat ......Bi bakiyosun atmis vucut senin haberin yok.Oyle bisey olabilr mi?Nasil bisey acaba,buyuklugu ne?Atsa gorur muyuz?Iyice kazaya gitmeyelim de

ikinci çocuk bende istiyorum ve aralarında çok yaş olmasın diyorum ama bakmak zor hakikaten allahtanki başım sıkıştığı her anda anneme geliyorum. Kuzenimin ilk çocuğu 5 yaşında şimdide 7 aylık bebeği vaar öyle hırçın davranıyo bebeğe zarar veriyo kardeşine uykudayken öpmeye çalışıyo mıncıklıyo burnunu sıkıyo çok zayıfladı kıskançlıktan bu tarz şeyler yaşamak istemiyorum daha küçük olsaydı bu kadar olmazdı şimdi herkesin ilgisi bebekte bütün hırsını minik yavrudan çıkarıyo bişe deseler oda çocuk zaten diyincede dinlemiyo daha çok yapıo.

Biri anlatmıştı ne kadar doğru bilmem böle yeni bebek oluo kardeşini kıskanıyo büyük annede aman yavrum o zaten hep ağlıo bigün atıcam onu camdan diomuş. kadın bigün duştayken bebek sen ağla büyük olanda al camdan at allahım ne kadar kötü bişey aradaki dengeyi kurabilmek çok önemli kurabilirsen iyi bi annesin bence...

Ben karar verdim en kötü 2011 de doğurcam 2010 du hedefim ama miniciğim biraz daha büyüsün.

Canancim bende aranin az olmasindan yana olanalardanim.Benim kardesimle aram tam 17 ay.Hic problem olmadi.Cunku gozumu actim o vardi hayatimda.Beraber buyuduk.Simdi mercanla kayranin arasi 2,5 yas.Ben cok memnunum ,kiskancliktan ziyade merak var.Sadece ona yaptigim seylerin ayniisni istiyor ,sonrada sikilip vazgeciyor.Evet bana zor oldu ama beraber oyna,maya basladilar onlari seyredince ne kadar dogru yaptigimi anliyorum

:1rolleyes: merhaba bayanlar yazılarınızı hep takıp ettım bu konuda cook takılıyodum korkuyodum yanııı acıklamalardan dolayı tesekkürler :1rolleyes: :1rolleyes:

2.5 yasında oglum var ve ben 2 sınıfa gıdene kadar cocuk ıstemıyorum bılmıyorum belkıde cok gec ama benım oglum coooook hareketlı ve yaramaz oldugu ıcın tırtık yanı babasıyla gamyoncuiremsu gamyoncuiremsu gamyoncuiremsu

umarım spıral taktıktan sonra alerjı yapmak korkuyorum daaa bıraz :eek: :eek:

bende taktırıcam spiral ama erteleyip duruyorum. ha öteki adette ha diğer ay diye diye nolcak bilmem. korkuyoruummmm:KK43: çok can yakar mı?

kızlar bende buğün taktırdım kızım 2buçuk aylık hemen taktırayım dedim hiç anlamadım bile sahbet ederken taktı ebe sağlık ocağına taktırdım ücret felanda yook kendi doktorum 250 dedi ne gerek var güvenli olmasa şikayet gelir demi güvenlidir bence sağlık ocağı tavsiye dederim hiç korkulcak bişe deil

ben de doktoruma danıştım. sana takamayız dedi.yani taktırmazsın dedi. ben de çok mu can yakıcı bişey dedim. sen taktırmazsın dedi ve güldü. doğumda benden çok çekti.nazlı olduğumu anladı.ben de korktum o öyle deyince...

arkadaşlar benim 2 arkadaşım spiralle hamile kalmıştı ya..sanırım düzenli aralıklarla kontrol ettirmek gerekiyo kaymışmı diye....dikkat edin!!!

valla bende var çok memnunum.senelerdir no problem.adet düzenim de normal 5 gün sürüyor.sağlık ocağında takmışlardı adetin 2. günü.hiç acı olmuyor takarken.ilk bir iki hafta ağrı yapıyor.ağrı kesici kullanmamı söylediler.vücut yabancı maddeye karşı tepki veriyor o yüzden ağrı oluyormuş alışınca geçiyor.varlığını unuttum valla.

X