Kilolu bebeği normal doğumla doğuran arkadaşlar var mı?

donurlu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2007
138
1
43
Arkadaşlar,
32+2 yim, bu gün kontrolüm vardı. kızımın kilosu 2150 gr. olmuş. Doktorum bu haftaki kilosu hemen hemen doğum kilosunun yarısıdır dedi, yani bebişin doğum kilosu 4 kilo civarı olacak dedi. zorlama yapmıyor ama tercihan sezeryan diyor. 4 kilo civarı olan bebeğini normal doğumla dünyaya getiren arkadaşlar var mı merak ediyorum. başından beri hep normal doğum istedim ve kendimi buna hazırladım. şimdi sezeryan fikri bana son derece itici geliyor ama benim inadım yüzünden de bebeğime birşey olursa normal doğumda kahrolurum.

canım benim öncelikle merhaba.Doktorum aynı şeyi banada söyledi.O hiç belli olmuyor.Şimdiden düşünme bence hele bi 38 haftanı doldur o zaman belli olur.Benim bebişte iri ama son 2 hafta kilo alımı yavaşladı.O belli olmuyor.şu an 3500 gr ve benimkine de dedi 4 kg doğar diye.Bende tırsıyorum ama 3500-4000 gr normal doğum yapan arkadaşlarım var.Zaten önemli olan sağlıklı olması.Bi şekilde doğacak nasıl olsa.Allah hayırlı doğumlar nasip etsin.

bebeğimin doğumuyla ilgili bir saniyeyi bile kaçırmak istemiyorum, o yüzden umarım isteyen herkese normal doğum nasip eder Allah, ama dediğim gibi bormal doğumda ısrarcı olursam ve bir komplikasyon gelişirse doğumda o da felaket birşey. Sanırım bekleyip dua edicez fazla kilo almasın diye

40, haftamda bebeğim 5 kilo+bas cevresi 110mm görunuyordu,,, hic bir dr riske gıremeyiz dediler,,

normal cok istedim,, 40+1de sancılanınca sezeryan ie oldu bebeğim,,

bebeğim 4,5 kğ ie doğdu,,

500ğr fire verdı,,tekrar geri gitsem normal yaparım,,

allahım zor olanı vermez,,,

valla canim heryerde söyleyecem burdada söylüyorum
türkiyede doktorlar herkesi sezeryanla dogurtmak istiyor bilmiyorum parasindanmi yoksa ugrasmakmi istemiyorlar ama helede ilk cocugu olanlarda sykca yaptiklarini gördüm ve okuyorum burda sürekli
her neyse ayrica benim ogluma ultrasonda artik son kontrolumdu 3.500 kilo dediler doguma zaten bir kac gün sonra sancilarimin baslamasiyla gittim
ve 3.500 kilo dedikleri oglum 2.600 kilo dogdu
anlayacaniz ultrasonda pekte kilosunu tuturamiyorlar.
ayrica benim bi arkadasim var 5000 kiloyu dogurdu normal dogumla
allahim bebegin icin hayirlisi ne ise onu nasip etsin canim

benim bebişe gebeliğimin baından beri hep iri bebek dendi yani hep 10 gün ileriden gitti boy ve kilo olarak. Ayrıntılı ultrasona girdiğimde de bakan radyologda aynı şeyi söyledi iri bebek diye. internette biraz araştırdım genetik faktörlerde etkiliymiş. ben 2800 doğmusum ama eşim 4750, babasına cekti herhalde. inşallah dediğiniz gibibebişler için hayırlısı neyse o olsun ama kendimi hep normal doğuma hazırladığım için sezeryan fikrine alışmak biraz zor olacak bu saatten sonra.

Canım,,,, benim teyzemin bir kızı ve bir oğlu var ikiside iri bebekler miş biri 6 diğeri 6.5 kilo olarak doğmuş ve normal doğumla,,,,asla ürkmeyin Allah yardımcınız olur inşallah,,,,eğer çatı kemiğiniz dar değilse normal doğumla istediğin kiloda bebiş dünyaya getirebilirsin,,,benim kemiğim dar olduğu için oğlumun kafası kemikte sıkışmıştı mecburen ameliyatla aldılar,,,,3850 gramdı oğlum,,,umarım siz bebeğinizi bir aavazda kucağınıza sağlıcakla alırsınız,,,,

kızlar ben 34 hafta 6 gunluk hamileyım bebegım 2595 kılo iyimiş kilosu yoksa zayıf mı?

X