Çeyizde olması gerekenleri ve önerilerimizi yazalım :)

Kızlar sizlere bir şey sormak istiyorum,ben kütahya porselenden 87 parça yemek takımı aldım.Şimdi sizler bu takımları aldığınızda "günlük" kullanmak için başka porselen takımı da mı aldınız yoksa bunu mu günlük mü kullanıyorsunuz?
Ben dün "günlük" ayrıca baktım;"6-8 kişilik" diye ama hiçbir yerde doğrudüzgün yok,hep 86 parça olanlardan var.
Umarım anlatabilmişimdir...Teşekkürler kızlar,çeyiz konusunda pek tecrübem yok ta... :bbo: :bbo:

Kızlar sizlere bir şey sormak istiyorum,ben kütahya porselenden 87 parça yemek takımı aldım.Şimdi sizler bu takımları aldığınızda "günlük" kullanmak için başka porselen takımı da mı aldınız yoksa bunu mu günlük mü kullanıyorsunuz?
Ben dün "günlük" ayrıca baktım;"6-8 kişilik" diye ama hiçbir yerde doğrudüzgün yok,hep 86 parça olanlardan var.
Umarım anlatabilmişimdir...Teşekkürler kızlar,çeyiz konusunda pek tecrübem yok ta... :bbo: :bbo:

canım ben öyle bi takım aldım hatta abarttım 2 takım aldım,ama onları misafir gelince kullanıcam,ayrıyetten günlük alıcam bide kahvaltı takımları var,onlarda normal servis tabakları falanda var büyük o şekildede alabilirsin.

canım ben öyle bi takım aldım hatta abarttım 2 takım aldım,ama onları misafir gelince kullanıcam,ayrıyetten günlük alıcam bide kahvaltı takımları var,onlarda normal servis tabakları falanda var büyük o şekildede alabilirsin.

Kahvaltı takımım var canım,sen misafir için 2 takım mı aldın yani??

evet canım 12 kişilk alcam 1 tane başkada almam zaten ,onları da koymaya yer lazım çünkü,

bence tekrar 87 parçalık büyük bişey almaya gerek yok ben kütahya porselenin 6 kişilik 24 parça olan takımlarından aldım 2 takım aldım 48 parça oldu ama benimki en azından 87 den iyidir çok kalabalık olur gereksiz bence.

bence 87 parçalık tekrar bir takım daha almaya gerek yok o da baya yer kaplayacaktır zaten.ben 6 kişilik kütahya porselenin 24 parça olan takımından 2 tane aldım 48 parça oldu 87 parça kadar yer kapplamaz .böyle de yapabilirsin.

ben 12 kısılık harıcınde gunluk yemek ıcınde aldım. yıne 12 kısılık yaptım ama ıkı tane ayrı 6 kısılık aldım. tenceresıne fılan gerek olmaz bı daha dıye.ama 6 kısılık de yetmez. yer sorunu olur tabı ama 2 kısı de makıneyı dolduramaz kı kolay kolay. bulasık makınesı kullanınca tabak cok lazım olur dıye aldım.

bence herkes buraya ne aldıklarını eksıklerını yazsın daha ıyı olmus olur ne dersınız ?herkes bırbırının eksıklerını gorur..

benım suana kadar aldıklarım az ama yazım yınede

*5 tane nevresım takımı dayz ın colors ve altınbasak
*2 adet battanıye
*uyku setı
*epılasyon aleti braun
*yemek takımı 12 kısılık evkurun urunu
*kahvaltı takımı 30 parca evkurun urunu
*catal kasık takımı 12 kısılık korkmaz
*mutfak robotu arzum
*celık tencere takımı 21 parca korkmaz
*kepce takımları
*kek kalıpları sımax ve cem ın
*sahanlık tava setı 4 lü cem teflon sahanlık
*bardak takımı ve gondol takımı 43 parca pasabahce
*24 adet renklı kahvaltı tk ıcın catal kasık korkmaz
*vıtrın takımı boncuklu
*yatak örtüsü
*sarjlı supurge sınbo
*sarjlı gırgır
*bardaklarım surahı takımların vs..
*buyuk cay fıncanı ve pasta tabakları spatula ve pasta ıcın cam fanuslu tabak
*teflon tencere takımı 5 li korkmaz
*bornoz takımı özdılek
*tefal ütü
*arcelık elektrıklı supurge
*çay takımı erdem ın 12 kısılık 46 parca (sekerlık,tepsı,bardaklar vss)
*mıkser sınbo
*toz avcısı
*salata tabaklarım bırı uclu takım bırıde buyuk tabak ıkı salata kasıgı var ıcınde

valla hepsını yazdım eksıksız hepsı bu kadar ceyız ıcın aldıklarım..kaydirigubbakcemile3

Benim çok eksiğim var ama aldıklarımı yazayım :eek:
*İhlas temizlik robotu(ıslak kuru)
*Philips azur ütü
*Arzum saç kurutma makinesi
*Kütahya Porselen yemek takımı
*Kütahya Porselen Kahvaltı takımı
*Korkmaz Tencere seti
*Kütahya çiçekli tencere seti
*Bardak takımları
*Gondol(vazo) takımı
*Salon takımı(hazır boncuk işlemeli)
*Çatal bıçak kaşık takımı
*Kettle
*Arzum mutfak robotu
*7 tane nevresim takımı
*Days in colors örgülü battaniye nevresim takımı
*Taç silikon yastık
*İç çamaşırı
*Saten nevresim takımı
*Bornoz takımı
*Havlu seti
*Havlu çarşaf
*Annemin diktirdiği iki adet yorgan
*İki tane iskoç battaniye

Daha günlük kullanım için tabak kaşık çatal kahvaltılık falan alıcam baharat takımı alıcam klozet takımı banyo takımı yağlık sirkelik pijama gecelik falan alıcam al al bitmiyo kafamçokkarıştı

ne çok alıncak var yafuuu benim için çeyiz hazırlamak 1,5 2 yıl sonra başlıcak

kızlar hazr bosken bende kendı lıstemdekılerı yazım
kütahya yemek takımı
karaca kahvaltı setı
3lu tencere setı(kucuk boylardan )guveç cınsı
korkmaz celık tencere setı
çatal kasık takımı
5 tane nevresım
1saten tac nevresım 1 tac nevresım(kampanyadan gecen hafta aldım)
days ın colours orgu battanıye
3tane battanıye
braun epılasyon
braun saklama kaplı mutfak robotu
katı meyve sıkacağı
narıncıye sıkacağı
ütü masası ütü(tefal)
gunluk yemek takımı
gunluk catal kası(karaca)
karaca teflon set(cıceklı olan)
teflon cem setler
bornoz takımı
hamam takımı
yatak örtusu
bulasık mak camasır mak fırın
yatak odası
saten nevresım takımı(brıllant)
düdüklu tencere(tefal)
tost mak
kepce ve cevız setı
baharatlıklar
saklama kpları tuzluklar sırkelıkler vb
4nevresım 1 pıke 1 gobeklı 1 ara uç dantel 1 bohca ve1 masa örtusu sarılcak ördum
kaz tüyü yastıklar
tek kısılık nevresım
60 dan fazla dantellı havlu tulbentler patıkler
gecelıkler ev terlığı
elektırıklı supurge sarjlı supurge
halı perde
gobeklı takım dantellı mutfak takımı ve pıke hazr
gondol takıımı
fıncan takımları
yatak korucuları
camasr mak örtusu valla kızlar aklımda bu kadr var :1closedeyes:

su ısıtıcısı phılıps
klozet takımı

Son düzenleme:
bu lıstedekılerın coğunu aldım danteller sarılcak beyaz esya alcam elektronık esyam kaldı ve yatak odasını babam alcak ama lıstemın dısına cıktım cok oluyo mesela mutfak ıcın 3 kocaman kolı doldrdum beğendım herseyı alıyom ayrıca kendıme bılesık alıyomm yatırım ıcın ve aılemden suan hıc yardım almadım paramı harcamıyom sureklı ceyıs alıyom bı eksık olan koca:roflol:

böcükğüm eksik yok gibi her bişeyi almışsın... ama kavonoz ve teneke kutu açacağı ne deniyordu ona o eksik:) bir de süzgeç... annem evlendiğinde süzgeç almayı unutmuş... makarna yapmış süzmek içinde bin dereden su getirmiş... onun için mutlaka eksik çıkacaktır eminim ama annem süzgeç diyip duruyor bana bende sana diyim bari hahaha...
ıwır zıwır şeyler kalmış sende... mutfak önlü falan, elbezi vs vs...vileda... temizlik bezleri...dekoratif eşyalar boy aynası ii olur girişe...onun gibi şeyler hahah onlarda ztn en son alınak ayrıntılar...

böcükğüm eksik yok gibi her bişeyi almışsın... ama kavonoz ve teneke kutu açacağı ne deniyordu ona o eksik:) bir de süzgeç... annem evlendiğinde süzgeç almayı unutmuş... makarna yapmış süzmek içinde bin dereden su getirmiş... onun için mutlaka eksik çıkacaktır eminim ama annem süzgeç diyip duruyor bana bende sana diyim bari hahaha...
ıwır zıwır şeyler kalmış sende... mutfak önlü falan, elbezi vs vs...vileda... temizlik bezleri...dekoratif eşyalar boy aynası ii olur girişe...onun gibi şeyler hahah onlarda ztn en son alınak ayrıntılar...

ana aslında lıstemde var baktım ama demekkı yazmayı unutmuşum kaydirigubbakcemile3 mesela cok beğendım çamasr sepetlerı var ahsap ama alamıyom yer cok kaplıyo oyuzen bazı seylerı sonra alcam dedın mutfak onluğumde var mutfak takımın ııcnde ama bı ıkı tane alırım bazı seylerı bılerek yazmadım aman bu kızda azcık seylerı yazmış derlerkaydirigubbakcemile3 yoksa kac tane cay seker kahve kavaonuzumm var valla unuttum ıvır zıvır cok kolılerde cnm cok saol genede kaydirigubbakcemile5

bende yazayım aldıklarımı... bakalım eksik bulacak mısınız hahahha....

güral porselen yemek tk
kütahya porselen günlük kullanmalık yemek tk
kütahya porselen desensiz günlük kullanmalık yemek tk.
schafer marka günlük kullanmalık yemek tk.40 prç. ama ben onu kahwaltı tk olarak böleceğim...
hisar çatal bıçak tk.
korkmaz çelik tencere tk.
korkmaz yapışmaz tencere tk.
korkmaz çay tak
korkmaz çaydanlık
korkmaz cezve 3 boy
philips azur ütü
philips marathron elek süpürgesi
fakir el süpürgesi
philips rondo
arzum tostçu
philips mikser
arçelik çay mak inox
2 peluş battaniye dayinsolours
3 saten nevresim
3 coton nevresim
2 pikeli nevresim
1 süslü pullu yatak örtüsü yerine pikeli nevresim
bir sürü el havlusu
5 tablo
4 borcam
mıknatıslı baharatlık
4 cam erzak saklama kavanozu
tribişon
rende
buz kabı
dertsiz 3 masa örtüsü
kurdele işi salon tk
pullu el işi salon takımı
1 coton masa örtüsü ve salon tk
tefal el blenderı
saç kurutma mak( kuaförlerin kullandığında)
70-80 tane bardak
dondurma kaseleri
pasta tk( çay fincanları, porselen demlik, pasta tabakları vs)
emaye çaydanlık üstü porselen
kürdanlık
ekmek kesme tahtası ( ama cam benimki)
ayak havlusu
annemin zamanında yaptırdığı danteller var ama hiç işim olmaz onlarla...
patchwork yatak örtüsü,
el işi nevresim tk.

işte kızlar bunlar aldıklarım. resimlerini çeyizimizdekilerin resimleri ve fiyatları bölümünde görebilirsiniz...
şimdi de almam gerekenler:

2 çift bir tek kişik yorgan
4-5 yastık
terlik
bornoz
günlük kullanmaya çatal bıçak tk
firtöz
narenciye sıkacağı
teyp
banyo aksesuarları
banyo halısı
yatak odası ve mutfak halısı
perdeler
yatak odası mobilyası
kahve fincanları
mutfak önlüğü
süzgeç:)
saklama kabı
küçük boy tencere
tefal tavalar
küçük boy çelik tavalar
sürahi
kaseler...
kahwaltılık koymak için saklama kapları
balık şeklinde tabak ( balık servisi için)
çamaşırlık
ütü masası
çamaşır teli
vileda
temizlik bezleri
mumlar:)
iç çamaşırları...
pijamalar...
yatak pedi (alez)
yağdanlık ve sirkelik
ekmeklik
MERDANEEE en kalınından :KK70::KK70:

aklıma gelenler bu kadar kızlar vasrsa eksiğim söyleyin...

ana aslında lıstemde var baktım ama demekkı yazmayı unutmuşum kaydirigubbakcemile3 mesela cok beğendım çamasr sepetlerı var ahsap ama alamıyom yer cok kaplıyo oyuzen bazı seylerı sonra alcam dedın mutfak onluğumde var mutfak takımın ııcnde ama bı ıkı tane alırım bazı seylerı bılerek yazmadım aman bu kızda azcık seylerı yazmış derlerkaydirigubbakcemile3 yoksa kac tane cay seker kahve kavaonuzumm var valla unuttum ıvır zıvır cok kolılerde cnm cok saol genede kaydirigubbakcemile5

zaten böcükcüğüm bu işi aştın sen... herşeyin tamam bi de koca bulsak sana tam olacak:) hadi hayırlısı...
çeyiz experi uğur böcüğü...
benim okadar çok eksiğim war ki... aman banane az olsun öz olsun... zamanla alırım. geçen sene bekar evindeydim öle az eşyamız wardı ama herşeyin bi yolunu bulup hallediyorduk kaydirigubbakcemile3

he ya bı koca eksık saolsn onuda annm buluyo ama ben sımdılık dusunmuyomm ceyıs= ben desekk buna fena olmas

çeyiz yapayımda koca kolay diosun... iimiş o da bitsin hepsi aklında kalmasın dimi... ohh herşeyin hazır olacak senin yaa ne güsel...

X