Kaynanasıyla Birlikte Oturanlar Kulübü

slm kızlar bende 3 senelik evliyim.ilk evlendiğimde kirada kendi evimdeydim.şu anda 1,5 senedir kayınvaldemin yanındayım.bu tercik eşimle ortak kararımız.ben özel bir şirkette çalışıyorum kirada kendi evimizdeyken hamile kaldım çalışmak zorundayım çocuğa doğunca kim bakıcak dedim. kayınvaldemle aynı şehirdeyiz fakat git gel mesafe uzak,hemde çalışıyorum niye kiraya boşa para verelim dedik sosyal konutlardan eve girdik.yani anlıycanız hem çocuğum bakılacak hemde para biriktirip ev sahibi olucaz.kayınvaldem iyi anlayışlı kendi kaynansından çekmiş biri bana zararı yok.faydası var ama evde kaynım,kayınpederim hep beraberiz.karı koca hayatın kalmıyo,evde rahatça dolaşamıyorsun,bağarıp çağaramıyorsun gelenin gidenin olmuyo(arkadaşlar,ailen)kendi komşuları,akrabaları onlarla oturuyorsun e nekadar konu paylaşabilirsin.1 haftasonum var yaz geldi onlar nereye biz oraya.anlıycanız patladım patlıycam.allah sürekli oturanlara sabır versin.ben kısmetse 3-4 aya taşınıcam.HERŞEY AİLEM İÇİN YUVAYI DİŞİ KUŞ YAPAR DİYE BOŞA DEMEMİŞLER

Allah sabır versin kaynanasınla oturanlara.biZ ayrı oturuyoruz ama telefondan bile yetiyolar.
Aynı evde yaşadığımızı düşünmek bile istemiyorum.

Kaynanamla aynı evde diğiliz ama altlı üstlüyüz.2.katta ben 3.katta eltim 4.katta kaynanam oturuyo.Kaynananmın yanında oğlu var bu pazar evleniyo ve kısmetse kaynanamla beraber oturucaklar.Kıza şimdiden sabır diliyorum.Kayınpederim geçen sene vefat etti(allah rahmet eylesin) kaynanamın bize yapmadığı surat kalması dışarıya adım atamıyoduk onunla beraber yas tutmamızı bekliyodu.Ve ben evlendikten 1 hafta sonra kayınpederim vefat etti düşünün daha tazecik gelinken yas evine düştüm.neye uğradığımı şaşırdım.Eşimde bende anlayış bekledi bende gösterdim.şimdi gelin geliyo yanına inş. artık bizden elini eteğini çeker.Allah Eltime PEYGAMBER SABRI VERSİN.

selam bende 2 senelik evliyim,kayınvaldemgilin üst katında oturuyorum amacokşükür taşınıyoruz bi kac aya :KK64::KK66:

bende 5 yıllık evliyim ve 5 yıldır kaynanamlarla yaşıyorum divane gibi geziyorum ortalıkta ama bitti 1 aya taşınıyoruz allah beraber yasayanlara sabır versin:KK5:

kaynanasıyla oturanlar peki siz çeyizinize tabak çanak takımı aldınızmı...nebilim yaa onlarda var şimdi birsürü kuru kalabalık mı olur

Oooo bu konuya yazmayalı ne kadar cok olmuş ya:)eşinin ailesiyle oturup sıkıntı ceken hanımlar,ALLAH hepinize hayırlı kapılar acsın...eşlerınız hicbi konuda sizi ezdirmesin,herşeyi görsun inş...bu topıctekı önceden yazdıklarımı okuyan olduysa şimdi yazacaklarıma şaşıracak muhtemelen ama hayat bu..oluyor işte bisyler...
Bende esimin ailesyle 3 yıl oturdum şimdi cok uzun yazmymda sıkılmayın...ben 2008 sonlarından beri ayrı evimdeydim kızlar...o zamanlara hala sükredıyorum.ALLAHIM bi vesileyle ayrı yuvamıza cıkarmıstı bizi...cok güzeldi herşey...ben o zamanlar,eşimin askerlik durumunu bile bile cesaret etmistim cunku cok bunalmıstım...o askere gidince napıcam naparım diye cok düsünsemde ayrı evde olmak istedım hep nolursa olsun dedım...o zaman bi gelsinde bi caresıne bakarız dedik hep...ben annemle babamı yanıma alacaktım eşim gidince ama yapmadım.anlatıcam birazdan...en olmadı,benim eşyalar az oldugu icin sen giderken annenlerin bi odasına koyarız boşveeer diyodum:)3 bucuk yıl kadar ayrı evin tadını cıkardık...amaaaa o gün geldi cattı ve eşim askere gitmek icin başvurdu.suan 28yaşında eşim ve 2 aylık asker:)o gitmeden önce ev arıyoduk halbukı orayada yenı tasınmıstık ama hiç sevmemıstm kalamıyodum böcek fln cıkıyodu cok ve tasınmaya karar vermiştik...tesadufki kayınvalidemlerde o esnada kendilerine ev bakıyordu...eşim de annemlerle kalacagımı dusundugu icin bsy demıyodu ama biliyordum.babamlar benimle kalacagı icin mutlu olsada,babam kiramızı verecegı ıcın içi içini yiyodu.sırf ben uzulmiyim diye evleri birlestrelim demiyodu...ben eşimin gtmesine 1hafta kala hep derin derin düsündüm...esim kendi davasında haklıydı...hem ben şuan işsizim herşeyi canım babama yükleyemezdim...dusundum tasındım ve eşime ddm ki;Ben karar verdim,evlerı birlestirelim.alt tarafı sen gelene kadar idare ederiz dedim.esım nsl rahatladı nasl sevndı anlatamam...o esnada askere gitti.o gittıkten 15gun sonra bızde kayınvalıdemle buyuk bı ev bulup yerleştık.hem zaten boşa kira vermeye hic gerek yoktu ..hem babama kıyamadım,hem hala daha bunun en mantıklı karar oldugunu dusunuyorum.tabii psıkolojık olarak bu bana nasıl zor geldı anlatamam.hernekadar bunu kendım ıstesemde...tabı ben ayrı eve cıktıktan sonra bidaha ASLAAAA diye buyuk de konustum hep o da var..ama hersey gelecektekı guzel gunlerımız ıçın dıyerek yıne yaptm yapacagmı.eger ben calısıyor olsam zaten babama kalmazdı ve duzgun bi eve kendı ailemle cıkardım...ama malesef ki eşım kesın olarak calısmamı ıstemıyordu giderken...bende bi annemde bi kardeslermde bi kayınvalide de gecirıyorum gunlerımı.tek dilegim canım kocamın sağ salim dönmesi...bu askerlık zaten hayatımızda hep bı kara buluttu ve başladık kurtulmaya...eşim sag salim gelsin ondan sonra icinde "askerlik gerginlıgi"nin olmadıgı sağlıkla oturacagımız bir evımız de olur inş Rabbimin izınıyle...şimdiden hayallere basladım yine:)burada kendı esyalarıma 1oda yaptım ben burada yatıyorum,oturuyorum.tv mi koydum cok rahatim...geçici bi sıkıntımız bu ins kızlar...sonra yine gelsın mutluluk ins...he bu arada esımı ikna ettım gıbı çalısmaya.ıns ıyı bi ıs de bulurum hayırlısıyla...uzun olmasın dedım ama yıne baya uzun yazdim k.bakmayın:)hepınızı cok öpuyorum.herşey gönlunuzce olsun.

Son düzenleme:
Girmediğim süre zarfında neler mi oldu ?
Şuan 4 senedir dulum :KK34:
Yapamadım daha fazla :KK50:

Son düzenleme:
Bende oturyorum ama taşıncz bu aralar.
Allah kimseye böyle dert vermesn
Benim başımda da var btane .bornozumun ceplerini karıştrck kadar hemde:)))
Daha neler neler.Allahtan tek istdgm onları benim elime düşürmesnler günahkar olmym onlar yüzünden.
Zaten burdan cknca ölüsüne bile gtmem o derece

Aynen benimde evim ayrı yememiz birdi ama çok çektim allah kimseyi benim cektiklerimle sinamasin şimdi iki oğlum var ve genelde evimizde yiyoruz

Merhaba arkadaşlar
Bende sizinle aynı durumdayım 1 yıldır evliyim ve hala evimde misafir gibiyim kaynanam çok takıntılı bi insan ayrıca herşeyde karışır eşimle gezmeye gittiğimizde bile bi ton laf ediyor evlendiğim günden itibaren mutsuzluğum başladı evlendiğim gece kızına gitti ve ertesi sabah kaynımla birlikte eve geldi ben daha 1 günlük evliyken evde temizlik yemek yaptım eşimle defalarca kavga ettik ayrı eve çıkmak için. Ama her seferinde aldığım cevap hayır oldu. Artık çok bunaldım gerçekten eşimi çok seviyorum ama böyle devam ettiği sürece gerekirse boşanırım diyorum en azından çocuk olmadan bitsin diyorum ama mi yandan onsuz nasıl yaşarım diye düşünüyorum çok mutsuzum ya :KK43:((

Birlikte oturanlara buyuk sabir diliyorum
Baktimda aylar belki yıl sonra konuya aklıma geldi yine yasadiklarim
Ciddi zor ya

Merhaba arkadaşlar
Bende sizinle aynı durumdayım 1 yıldır evliyim ve hala evimde misafir gibiyim kaynanam çok takıntılı bi insan ayrıca herşeyde karışır eşimle gezmeye gittiğimizde bile bi ton laf ediyor evlendiğim günden itibaren mutsuzluğum başladı evlendiğim gece kızına gitti ve ertesi sabah kaynımla birlikte eve geldi ben daha 1 günlük evliyken evde temizlik yemek yaptım eşimle defalarca kavga ettik ayrı eve çıkmak için. Ama her seferinde aldığım cevap hayır oldu. Artık çok bunaldım gerçekten eşimi çok seviyorum ama böyle devam ettiği sürece gerekirse boşanırım diyorum en azından çocuk olmadan bitsin diyorum ama mi yandan onsuz nasıl yaşarım diye düşünüyorum çok mutsuzum ya :KK43:((

Sen eşini seviyosun da o seni sevmiyor galiba. Hayır diye reddediyomuş ya her defasında. Sebebi neymiş peki? Eğer ev geçindiremem diyorsa evlenmeseymiş..

Bende ilk evlendiğimde ayrı semte yasıyordum.taakı 2ay öncesıne kadar kv yan daireaini satın aldım.zaten 2senedir beraber yaşiyordum ama artık evimde burda.genelde iiidir kv karışmaz etmezdi ne olduysa bu ay oldu ben taşindiktan sonra yanı.ya ben onu öldürücem ya o beni yanı.eşimin vurdumduymazlğida ayrı dert tabıı

O zaman bana dua edin lütfen!
Kayınvalidem evi büyük diye kulağımıza su kaçırmaya çalışıyor "komşular ev büyükgelini yanına al" diyormuş. gerçi nişanlıma söyleyeceğimi söyledim o da karşı ve ailem bile karşı çünkü. tek göz oda ev olsun ama benim olsun.
Beraber oturanlara Rabbim sabır versin tez zamanda kendi evlerine çıkmayı nasip etsin inşallah

X