Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Gece Kac Kere Kalkiyo Bebisler.

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri
E

EU1

Ziyaretçi
Kizlar bebekleriniz gece emmeye yada mama yemeye kalkiyomu?

Ve gece uykusu kac saat kacta yatip kacta kalkiyo?

Benim kizim aksam 7 de yatiyo sabah 7 de kalkiyo.Gece 1 gibi kalkiyo yiyip yatiyo.Hatta bazen onu bilme kalkmiyo.Hele aksam 10 gibi yattiysa hic kalkmyo gece.Doktorum normal boyle olmasi gerekiyo gece verme diyordu.Ben yinede agladimi veriyorum.

Sizin bebisler nasil merak ettim.Kilo alimi az olur yemiyo demeyin bir ayda 1300 gr aldi.Doktorum cok almis gece yedirme zamani doldu yedirme dedi.Anlamadim valla..

canım ne şanslısın benim bebeğim ek gıdaya başladığımdan beri 1-2 saatte bazen yarım saatte bir uyanıyor.geceleri sadece emziriyorum zaten gündüzde emmiyor.gece 8-9 gibi yatar 7 de kalkar.bebeğine kırkbin kere maşallah

canım bebeğine neler yedirdiğini yazarmısın.genelde bu aylarda az kilo alıyor bebişler

Biz geceleri en az 3 kere emmeye kalkıyoruz..sadece emziriyorum geceleri..akşam saat 10 gibi uyuyor,sabah 7.30 gibi kalkıyor..Artık benim oğlumda geceleri kalkmasa ya da en azından bir kere kalksa ne güzel olur..

viola aynıyız canım.benim oglumda en az 3 kere kesin kalkar geceleri,bende emzırıyorum.artık azalması lazım bu kalkmaların ama nasıl olacak bılmıyorum.aç olduğu için uyanmadığını bılıyorum emınım sadece meme keyfi için uyanıyor beyefendi:) ve emmeden de asla uyumuyor..

bizimki de son 1 aya kadar yaklaşık 2 ay boyunca akşam 10-10:30 gibi uyuyor ve sabah 9a doruu uyanıyordu
ama son 1 aydır gece 2 kere uyanıyor malesef

benimki kesinlikle hiç şaşmadan 2 saatte bi uyanıyo sanki vücut saati var haylazın.akşam 8:30 gibi uyur 6:30 dedimmi uyanır:çok üzgünüm: alıştım artık...

Kizlar bebekleriniz gece emmeye yada mama yemeye kalkiyomu?

Ve gece uykusu kac saat kacta yatip kacta kalkiyo?

Benim kizim aksam 7 de yatiyo sabah 7 de kalkiyo.Gece 1 gibi kalkiyo yiyip yatiyo.Hatta bazen onu bilme kalkmiyo.Hele aksam 10 gibi yattiysa hic kalkmyo gece.Doktorum normal boyle olmasi gerekiyo gece verme diyordu.Ben yinede agladimi veriyorum.

Sizin bebisler nasil merak ettim.Kilo alimi az olur yemiyo demeyin bir ayda 1300 gr aldi.Doktorum cok almis gece yedirme zamani doldu yedirme dedi.Anlamadim valla..

ya merak ettim konuyla bi alakası yok ama nasıl bu kadar kilo aldırıyosunuz :KK43: ben ne yapsam almıyor zayıf bi bebek oğluşum.ve yemeyide hiç sevmiyor bütün gün bişey vermesem istemiyooo :KK43:

benimki kesinlikle hiç şaşmadan 2 saatte bi uyanıyo sanki vücut saati var haylazın.akşam 8:30 gibi uyur 6:30 dedimmi uyanır:çok üzgünüm: alıştım artık...
benımkını anlattın
bazen bır saat uyanır
gece yatmadan mama versemde degısen bırsey yok

benımkını anlattın
bazen bır saat uyanır
gece yatmadan mama versemde degısen bırsey yok

Ya benimki de sat başı ya da iki saatte bir uyanıyor
Bir kaç gecedir 3-4 kere uyandı valla rahat ettim buna da şükür dedim..
Çalışırken çok zor oluyor

bazı bebekler gecelerı uyanmayı sevıyor bazıları hıc uyanmıyor

Oncelikle sorularima cevap verdiginiz icin hepinize cok tesekkur ederim.

Bazi arkadaslarim bebegimin nasil uyanmadigini ve nasil besledigimi sormus.

Uyanma isi sanirim bebege has birsey benim kiz dogdugundan beri gece uykusuna duskundur.Bebekken bile gecede 2 kere kalkiyordu.Bazi geceler hic uyanmiyo suan.Eger yatarken iyi yedirdiysem kalkmiyo.Sukur uykumu aliyorum ama isin kotusu 7de yatinca iyi oluyo sakinlesiyorum kafa dinliyorum ama sabah 7 de kalkmasi beni olduruyo.Ben cok erken yatabilen biri degilim en erken 12 de yatarim haliyle 6 yada 7 saat uyuyorum uykumu tam alamiyorum.1 saat besiginde oyalaniyo 8 e kadar ama o uyandimi ben uyuyamiyorum malesef.Neyse sizlerin yazilarinizi okuyunca sukrettim halime :))

Yemek konusuna gelince sabah kalkinca mama veriyorum 240 gr oglen sebze puresi yapiyorum 240 gr ikindi vakti meyve puresi ayni olculerde yatarken 240 gr mama verip yatiriyorum.Gece kalkarsa emmeyi bitirdigimz icin malesef :KK43:(( o yuzden bir miktar mama veriyorum yiyip uyuyo.

purede neler var derseniz

patlican kabak havuc domates patates ve bir kucuk kasikla zeytinyagi ve ceviz buyuklugunde et yada balik yada tavuk atiyorum icine.lahana ve misir haric cogu tur sebzeyi yediriyorum.

Sanirim benim kizim yemek yemeyi seviyo ne versem yiyo oda bence yapisal yani dogustan ..:nazar:

benim kızım yaklaşık 2,5 - 3 aylıktan beri gece 1 kere kalkıyor geçenlerde birkaç gece 2 kere uyandı da feleğim şaştı walla. yalnız bizimki çok geç yatıyor saahları 7:45 gibi kaldırıyorum mecburen, emzirip bakıcıya bırakıyorum. uyandırdığım halde erken yatmaya alışmadı henüz

anniscim masallah kizina benimki aksam saat 10da uyuyor sabah saat7.30da uyaniyor odasinda uyudugu icin kalktimi yanina gidip emziriyorum tekrar yatiyor saat 10a kadar uyuyor istahlida bir bebek herseyi yiyor ama benimki fazla sekerli seyleri sevmiyor ama kasigi gorunce dayanamiyor sukur emeklemeyede basladi vallahi rahat hayata gectim uykudada ek besindede

oğluşum 10 gibi uyuyor.3-5-7 kalkıyor emsede yetmediği için kalkıyor mam veriyorum sonra.

annişcim maaşaalah güzel kızına iyiymiş uykusu benim kuşum 8.30 9 da yatıyor 11 ve 4 te kalkıyor sabahda 6-7 de kalkıyor sabah işkence oluyor vızıldıyor alıyorum meme vermeye almıyor oyun istiyor :)
annişcim sebze çorbanda iyiymişde patlıcan besin değeri taşımadığından tercih edilmiyormuş bebek beslenmesinde kardeşim dr onun kitabında okumuştum senlede paylaşayım dedim
ay bide merak ettim 240 gr ı nasıl ayarlıyosun yaff

offf off uyku düzenimiz alt üst oldu kızım hiç uyumuyor gece 2 yada 2.5 kadar uyanık asla uyumuyor 2 den önce ve sabahta 5 te ayakta yalvar yakar zorla 6 ya kadar uyutuyorum 6dan 9 kadar uyuyor ve ben tabii mafoluyorum üstüne üstlük bide nöbette 24 saat yogun oluyorum çalışıp gelince tamamen pilim bitiyor. valla gecede sabahta kızıma kızarak kalkıyorum nolursun biraz daha uyu diye gözünün içine bakıyorum amma ne ye yarar uyumuyorr çıldırıcam valla nekadar çok yesede gece çook uyumuyor. nezaman akadar sürecek ya senağlama

benim kızım da gece kalkmıyor. gece 9 , 9.5 veya 8.5 gibi uyuyor ve sabah 7.5ta kalkıyor. ilaç kullandığım için emziremiyorum malesef.( mama veriyorum 1-2 saat oyalanıp tekrar uyuyor.. bizimki uyumayı seviyor,bebekliğinden beri böyleydi.. Anniş, senin kızla benimkinin huylarını biraz benzettim ben. ne söylediysen aynını benimki de yapıyo:)

arkadaşlar ne kadar şanslısınız oğluşum 11. ayında, gece 6 kere uyanınca şanslı hissediyorum kendimi, saat 9 gibi yatıyor ve en geç 7 de kalkıyor ve nerdeyse saat başı bazı geceler yarım saatte bir uyanıyor, nedenini anlayamıyorum ek gıdalardan sonra başladı ve artık çok yoruldum gündüz de 2-3 saat toplam uyuyor, gece anne sütü veryorum ama sırf kucağıma gelmek için uyanıyor sanki bir iki dakiaka emip kucağımda uyuyor ne yapacağımı şaşırdım, işe başlayınca ne olacak çok üzülüyorum

gulcan benım oglumda senınkı gıbı
11. ayına gırelı 1 hafta oldu ve gece kac kere uyandıgını bazen hatırlmaıorum bıle
uyku duzenı hıc yok olmadı dıyebılırım
20 gun öncesıne kadar duzelmıstı aksam 10 da yatar sabah 6 da kalkardı guzduzde 2-3 saat uyurdu
sımdı duzenı yıne bozuldu gece 1-2 gıbı yatıo saat 11-12 gıbı kalkıo
bende senın gbı ne yapacagımı sasırmıs durumdayım
ne duzen var nede uyanmadan uyumak
bı cozumu varmı acaba

X